Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Kanonizacja Jana Pawła II 
Autor Wiadomość
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Maria-Magdalena napisał(a):
Jestem w trakcie pakowania walizki. Jutro wyjeżdżam na kanonizację. Byłam na beatyfikacji JPII.
Ciekawe który Papież wyniesie na ołtarze JPII i Jana XXIII? A może się podzielą? Kto to wie? Bynajmniej to się często nie zdarza.

A po drodze Asyż i wytęskniony św. Franciszek...drogą po jego śladach. Jak Montserrat i św. Ignacy Loyola po IV tygodniu rekolekcji ignacjańskich.

:-D

P.S. Robur, z sąsiedniego forum, jeśli tu zagladasz, to serdecznie Cię pozdrawiam.

To znaczy jesteś już w drodze do Rzymu, ja będę łączyć się z Wami za pośrednictwem Telewizji Trwam, jeszcze nie wiem, czy w moim parafialnym kościele, czy raczej w domu.


Śr kwi 23, 2014 16:29
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Cytuj:
Mam nadzieję, że oderwiesz się od absorbującej Cię polityki.

Bez obawy...ja nie upatruję zbawienia Polski poprzez wygranie wyborów przez konkretną partiię.


Cytuj:
P.S.Rubinowe, czyli które?

40 -te :-D


Śr kwi 23, 2014 18:17
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Kanonizacja, to nie tylko czas ogromnej radości, ale i dumy narodowej. Niezwykły czas niezwykłych ludzi- Polaków.


Śr kwi 30, 2014 15:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Polak - niezwykly. Pieknie brzmi! Ale, Polak Übermensch brzmi lepiej.
Chcialbym przypomniec, sa i Talibowie. Moga pozazdroscic i wysadzic M-M w powietrze. :P


Cz maja 01, 2014 14:39
Zobacz profil
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
lokis napisał(a):
Polak - niezwykly. Pieknie brzmi! Ale, Polak Übermensch brzmi lepiej.
Chcialbym przypomniec, sa i Talibowie. Moga pozazdroscic i wysadzic M-M w powietrze. :P


Lokis, zatem rodzi się pytanie, czy jestem gotowa(y) na śmierć? Jak zyję? Czy jestem w stanie łaski uświecającej?

Lokis, czy jesteś dumny z faktu bycia Polakiem?


Cz maja 01, 2014 15:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Cytuj:
Lokis, czy jesteś dumny z faktu bycia Polakiem?

Absolutnie nie. Czy tzw. afroamerykanin moze byc dumny z glupiego dziadka, zlapanego we wlasnej wsi do niewoli ? Jaka mozna miec dume z przynaleznosci do narodu, ktory panowal nad wielkimi polaciami znanego swiata, a przez glupote obywateli zostal na stulecia zmazany z map? Zylbym w wieku XVII, duma by mnie rozpierala.
Raczej jestem dumny z tego, ze jestem szczesliwy, ze mam pieniadze i chec dbania o zdrowie.
Cytuj:
Lokis, zatem rodzi się pytanie, czy jestem gotowa(y) na śmierć?

No przepraszam, co to za androny! Nie jestem, nigdy nie bede! Ja cenie zycie, najbardziej wlasne. :)
Cytuj:
Czy jestem w stanie łaski uświecającej?

Tu musialem googlowac. Z Wiki dowiedzialem sie, ze nie wiem. :)


Cz maja 01, 2014 18:03
Zobacz profil
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
lokis napisał(a):
Cytuj:
Czy jestem w stanie łaski uświecającej?
Tu musialem googlowac. Z Wiki dowiedzialem sie, ze nie wiem :)


lokis, cenię sobie szczerośc Twoich odpowiedzi.
Tej szczególnie.


Pozdrawiam Cię serdecznie...przy okazji, nie wiesz gdzie dostanę nieużywany spadochron?


Cz maja 01, 2014 20:49

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Maria-Magdalena napisał(a):
lokis napisał(a):
Cytuj:
Czy jestem w stanie łaski uświecającej?
Tu musialem googlowac. Z Wiki dowiedzialem sie, ze nie wiem :)


lokis, cenię sobie szczerośc Twoich odpowiedzi.
Tej szczególnie.


Pozdrawiam Cię serdecznie...przy okazji, nie wiesz gdzie dostanę nieużywany spadochron?

Czyżbyś obawiała się, że samolot będzie w kiepskim stanie? :|


Wt maja 06, 2014 14:04
Zobacz profil
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
mareta,
a kto mówił o samolocie?
Z tego co widzę to ani ja ani lokis.

Zatem, o co ci chodzi?


Wt maja 06, 2014 15:11

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Maria-Magdalena napisał(a):
Pozdrawiam Cię serdecznie...przy okazji, nie wiesz gdzie dostanę nieużywany spadochron?

Spadochron skojarzył mi się z samolotem ;)


Wt maja 06, 2014 17:59
Zobacz profil
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Dzisiaj wspomnienie św. Jana Pawła II. W mojej parafii NMP Wspomożenia Wiernych podczas wieczornej mszy świętej ks.Henryk wygłosił piękną homilię na temat św. JPII Wielkiego.
Przypomniał słowa z 6 czerwca 1997 wypowiedziane na Placu Zamkowym w Warszawie:NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ I ODMIENI OBLICZE ZIEMI TEJ ZIEMI!
Teraz te słowa też są bardzo aktualne.
Wielu zapomniało czego uczył nas nasz wielki PAPIEŻ.


Cz paź 22, 2015 19:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 16, 2015 15:00
Posty: 17
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
gita napisał(a):
Przypomniał słowa z 6 czerwca 1997 wypowiedziane na Placu Zamkowym w Warszawie:NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ I ODMIENI OBLICZE ZIEMI TEJ ZIEMI!
gita napisał(a):
Wielu zapomniało czego uczył nas nasz wielki PAPIEŻ.

Fakt, ważniejsze czego uczył, niż gdzie i kiedy. Ale jednak powyższa kompozycja wygląda dość zabawnie ;)


Pt paź 23, 2015 15:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
JedenPost napisał(a):
Na zdrowy rozum - powinni sami głupi ateiści, konkretni. Ostatecznie ateizm nie ma globalnej organizacji czy ogólnie uznanych reprezentantów, zatem każdy głupi ateista jest głupi na własny rachunek.


Niekoniecznie, czasem tzw ateista nie spotkał Chrystusa w drugiej osobie, albo co gorsza spotkał Judasza i się zgorszył :) Czasem człowiek nie jest niewierzącym tylko "niewiedzącym", jak mawiał kiedyś mój proboszcz. Najwięcej chrześcijaństwa pokazujemy własnym przykładem, a oto najtrudniej. Dużo łatwiej mówić o Chrystusie, niż o Nim świadczyć. A tym którzy co innego mówią, a co innego robią- po prostu nikt nie wierzy
Byłam z pielgrzymką w Rzymie miesiąc po kanonizacji. Bogu niech będą dzięki!
Św Jan Paweł II przemawia mocno. Przy grobie pełno modlących się, których porządkowi niestety co jakiś czas "zachęcają" do wyjścia, bo czekają następni.


Pn paź 26, 2015 9:38
Zobacz profil
Post Re: Kanonizacja Jana Pawła II
Dzisiaj mija 11 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Dokładnie tak było 11 lat temu, był to dzień przed św. Miłosierdzia Bożego, również sobota.


So kwi 02, 2016 8:14
Post Kanonizacja Jana Pawła II
W przed dzień niedzieli Miłosierdzia Bożego miała miejsce Katastrofa Titanica a także Katastrofa Smoleńska. W czasach Titanica święta tego nie było ale możemy liczyć że tydzień po Wielkanocy, tak jakby. I pytanie czemu się tak zbiegło dziwnie?


Pn wrz 12, 2016 0:06
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL