Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 7:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Następna strona
 Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 05, 2017 20:05
Posty: 85
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
RycerzBoży napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
RycerzBoży napisał(a):
Tak otrzymałem odpowiedź od M_M. Brzmi ona. Twierdzenie iż Jezus umarł za nasze grzechy nie pochodzi od Jezusa. Jezus tego nie nauczał. To interpretacja osób, które żyły później.

No jasne. Izajasz żył zapewne w XV w. po Chrystusie :D
M_m podał Ci proroctwa dotyczące Jezusa, które własnie mówią o tym, że umarł On za nasze grzechy.
Nie ośmieszaj się wiecej, bo twierdzeniem jakoby Izajasz żył po Chrystusie wystarczająco sie ośmieszyłeś.


W życiu Biblii nie przeczytałem. W takim razie muszę do mojej tezy dodać, że jest to wizja osób które żyły wcześniej ...ale nie Jezusa.


A i jeszcze jedno:
Ten tekst Izajasza trzeba zgodnie z zasadami czytania, czyli biorąc pod uwagę:
- kontekst historyczny/kulturowy, gramatyczny, psychologiczny, bliżsy i dalszy
- znajomość języków oryginalnych
- miejsca paralelne
- gatunki literackie
- okoliczności powstania tekstu
To są ogólne zasady czytania dzieł z innych epok, nie teologiczne. Wątpię, abyś w ten sposób czytała.


Cz kwi 06, 2017 19:40
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
białogłowa napisał(a):
Aha. Czyli troll. Jak to dobrze Małgosiu, że nie zdążyłam się z Tobą założyć :D

A nie mówiłam, że albo osioł, albo troll i .... osioł? :D Słuchaj starszych i nigdy się nie zakładaj :D.
RycerzBoży napisał(a):
W życiu Biblii nie przeczytałem.

I wyszło szydło z worka. Wiedziałam, żeś ignorant do potęgi i .... troll.
RycerzBoży napisał(a):
W takim razie muszę do mojej tezy dodać, że jest to wizja osób które żyły wcześniej ...ale nie Jezusa.

Możesz stawiać swoje tezy do woli. Zbłaźniłeś sie jak mało kto, nie wiedząc kim był Izajasz i przypisując mu życie po Jezusie.
RycerzBoży napisał(a):

Koleżanko

Czytając tekst z tego okresu trzeba brać pod uwagę:
- kontekst historyczny/kulturowy, gramatyczny, psychologiczny, bliższy i dalszy
- znajomość języków oryginalnych
- miejsca paralelne
- gatunki literackie
- okoliczności powstania tekstu
To są ogólne zasady czytania dzieł z innych epok, nie teologiczne.
Więc nie należy odczytywać tego zdania dosłownie.
Żołnierze też wylewali swoją krew za ojczyznę albo za wiarę a jakoś nikt nie stara się z tego zrobić religii.
'Gdybyś miał odrobinę honoru, zapadłbyś sie pod ziemie ze wstydu zamiast brnąć dalej.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Ostatnio edytowano Cz kwi 06, 2017 19:44 przez Małgosiaa, łącznie edytowano 1 raz



Cz kwi 06, 2017 19:40
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
RycerzBoży napisał(a):
A i jeszcze jedno:
Ten tekst Izajasza trzeba zgodnie z zasadami czytania, czyli biorąc pod uwagę:
- kontekst historyczny/kulturowy, gramatyczny, psychologiczny, bliżsy i dalszy
- znajomość języków oryginalnych
- miejsca paralelne
- gatunki literackie
- okoliczności powstania tekstu
To są ogólne zasady czytania dzieł z innych epok, nie teologiczne. Wątpię, abyś w ten sposób czytała.

Trollu, nawet nie masz pojęcia o co chodzi z tymi kontekstami, o miejscach paralelnych nie wspominając, nie mówiąc, że masz pojęcie co to kontekst, a tym samym nie jesteś w stanie stwierdzić, czy owe zasady zostały czy nie zostały użyte przy interpretacji Izajasz.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz kwi 06, 2017 19:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 05, 2017 20:05
Posty: 85
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
białogłowa napisał(a):
Aha.
Czyli troll.
Jak to dobrze Małgosiu, że nie zdążyłam się z Tobą założyć :D


Troll a jakże. Czyli osoba, która myśli inaczej niż wy i zadaje niewygodne pytania, który wyciągają was z "kokonu bezpieczeństwa" i której można nadać etykietkę "troll". Pamiętajcie najważniejsza jest identyfikacja wroga a następnie nadanie etykiety "pisior" "POwiec" "troll". Wtedy można być już spokojnym. Przecież to troll... wiadomo...podstępny wróg, który nie marzy o niczym tylko o tym aby wam dokopać...


Cz kwi 06, 2017 19:47
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
Login2,
nadal czekam na jakiś cytat mówiący, jakoby Jezus poniósł naszą karę. Nie "umarł za nas", nie "umarł za nasze grzechy", nie "wziął na siebie nasze cierpienia" (to wszystko jest prawda i to oczywista - tego nie udowadniaj). Udowodnij swoją tezę, że "poniósł naszą karę".
Owocnych poszukiwań! ;-)

RycerzBoży
RycerzBoży napisał(a):
Troll a jakże. Czyli osoba, która myśli inaczej niż wy i zadaje niewygodne pytania, który wyciągają was z "kokonu bezpieczeństwa" i której można nadać etykietkę "troll".
Etykietka jest adekwatna do zawartości - w stosunku do faceta:
  • który wypowiada daleko idące twierdzenia nie mając śladu wiedzy i nie przeczytawszy Biblii
  • który to wszystko usprawiedliwia tym, że "inaczej myśli" (żeby "inaczej myśleć" musiałbyś "trochę wiedzieć" - inaczej to nie "myślenie" tylko "bajanie"). Na tej zasadzie ("innego myślenia") mógłby argumentować gość twierdzący dumnie że według niego 2+2=5 i z pogardą patrzący na innych, ze myślą "zgodnie z wszystkimi" :mrgreen:
  • który wpycha się z tymi wymysłami w środek konkretnej dyskusji, usiłując ją rozbić
  • który wreszcie przybiera nick dokładnie odwrotny do działalności na forum

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Ostatnio edytowano Cz kwi 06, 2017 19:55 przez Marek_Piotrowski, łącznie edytowano 1 raz



Cz kwi 06, 2017 19:53
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 05, 2017 20:05
Posty: 85
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
Małgosiaa napisał(a):
RycerzBoży napisał(a):
A i jeszcze jedno:
Ten tekst Izajasza trzeba zgodnie z zasadami czytania, czyli biorąc pod uwagę:
- kontekst historyczny/kulturowy, gramatyczny, psychologiczny, bliżsy i dalszy
- znajomość języków oryginalnych
- miejsca paralelne
- gatunki literackie
- okoliczności powstania tekstu
To są ogólne zasady czytania dzieł z innych epok, nie teologiczne. Wątpię, abyś w ten sposób czytała.

Trollu, nawet nie masz pojęcia o co chodzi z tymi kontekstami, o miejscach paralelnych nie wspominając, nie mówiąc, że masz pojęcie co to kontekst, a tym samym nie jesteś w stanie stwierdzić, czy owe zasady zostały czy nie zostały użyte przy interpretacji Izajasz.


Wnoszę, że nie zostały bo obaliły by waszą układankę. Układanka wygląda tak: Wykreowaliście sobie historię. A póżniej interpretujecie Biblię w ten sposób, że tezy które pasują do układanki interpretujecie dosłownie. Natomiast to co niewygodne traktujecie zgodnie z kontekstem historycznym itd itp.
Ps. ty w ogóle nie znasz tych zasad o których mówisz.


Cz kwi 06, 2017 19:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 05, 2017 20:05
Posty: 85
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
Marek_Piotrowski napisał(a):
Login2,
nadal czekam na jakiś cytat mówiący, jakoby Jezus poniósł naszą karę. Nie "umarł za nas", nie "umarł za nasze grzechy", nie "wziął na siebie nasze cierpienia" (to wszystko jest prawda i to oczywista - tego nie udowadniaj). Udowodnij swoją tezę, że "poniósł naszą karę".
Owocnych poszukiwań! ;-)

RycerzBoży
RycerzBoży napisał(a):
Troll a jakże. Czyli osoba, która myśli inaczej niż wy i zadaje niewygodne pytania, który wyciągają was z "kokonu bezpieczeństwa" i której można nadać etykietkę "troll".
Etykietka jest adekwatna do zawartości - w stosunku do faceta:
  • który wypowiada daleko idące twierdzenia nie mając śladu wiedzy i nie przeczytawszy Biblii
  • który to wszystko usprawiedliwia tym, że "inaczej myśli" (żeby "inaczej myśleć" musiałbyś "trochę wiedzieć" - inaczej to nie "myślenie" tylko "bajanie"). Na tej zasadzie ("innego myślenia") mógłby argumentować gość twierdzący dumnie że według niego 2+2=5 i z pogardą patrzący na innych, ze myślą "zgodnie z wszystkimi" :mrgreen:
  • który wpycha się z tymi wymysłami w środek konkretnej dyskusji, usiłując ją rozbić
  • który wreszcie przybiera nick dokładnie odwrotny do działalności na forum


Jak można traktować poważnie osoby, które twierdzą, że można umrzeć za czyjeś grzechy ???


Cz kwi 06, 2017 19:59
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
RycerzBoży napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
RycerzBoży napisał(a):
Tak otrzymałem odpowiedź od M_M. Brzmi ona. Twierdzenie iż Jezus umarł za nasze grzechy nie pochodzi od Jezusa. Jezus tego nie nauczał. To interpretacja osób, które żyły później.

No jasne. Izajasz żył zapewne w XV w. po Chrystusie :D
M_m podał Ci proroctwa dotyczące Jezusa, które własnie mówią o tym, że umarł On za nasze grzechy.
Nie ośmieszaj się wiecej, bo twierdzeniem jakoby Izajasz żył po Chrystusie wystarczająco sie ośmieszyłeś.


W życiu Biblii nie przeczytałem. W takim razie muszę do mojej tezy dodać, że jest to wizja osób które żyły wcześniej ...ale nie Jezusa.

Skoro nie czytałeś, to może najpierw przeczytaj, a potem zabierz się za dyskusje na jej temat?
Co do Izajasza?
Jezus znał proroctwa Izajasza i odniósł je do siebie. Por Łk 4, 17-21:
Podano Mu księgę proroka Izajasza. Rozwinąwszy księgę, natrafił na miejsce, gdzie było napisane:
Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi,
abym obwoływał rok łaski od Pana.
Zwinąwszy księgę oddał słudze i usiadł; a oczy wszystkich w synagodze były w Nim utkwione. Począł więc mówić do nich: "Dziś spełniły się te słowa Pisma, któreście słyszeli".

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz kwi 06, 2017 20:01
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
Obrazek

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz kwi 06, 2017 20:03
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
RycerzBoży napisał(a):
Jak można traktować poważnie osoby, które twierdzą, że można umrzeć za czyjeś grzechy ???

To trollowanie.
Albo zaczniesz dyskutować merytorycznie, albo się pożegnamy

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz kwi 06, 2017 20:04
Zobacz profil WWW
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
Marek_Piotrowski napisał(a):
Login2,
nadal czekam na jakiś cytat mówiący, jakoby Jezus poniósł naszą karę. Nie "umarł za nas", nie "umarł za nasze grzechy", nie "wziął na siebie nasze cierpienia" (to wszystko jest prawda i to oczywista - tego nie udowadniaj). Udowodnij swoją tezę, że "poniósł naszą karę".
Owocnych poszukiwań! ;-)


Smierc, ktorą poniosl Jezus jest tą karą...

Od zarania ludzkich dziejow obowiazuje niezmiennie Prawo Boze, ktore tak wlasnie stanowi.

Jest zaplatą za grzech, jak mowi Pawel:„Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, a łaska przez Boga dana to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym” (Rzym.6:23).

A wiec Jezus placąc za nasze grzechy , poniosl naszą kare.

Pojac nie moge o co toczy sie ten spor i dlaczego, skoro wszystko jest jasne i proste.


Ostatnio edytowano Cz kwi 06, 2017 20:20 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Cz kwi 06, 2017 20:15

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1481
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
Marek_Piotrowski napisał(a):
Przeeemku, staraj się czytać dokładnie wypowiedzi, na jakie odpowiadasz, staraj sie zrozumieć adwersarzy, bo inaczej nie ma to sensu.
Johnny99 zadał te pytania nie do swojego poglądu, tylko do poglądu tu wygłaszanego - właśnie po to, by pokazać, iż kontynuacja myśli adwersarza Johnny'ego prowadzi do absurdu.
A Ty z nim dyskutujesz tak, jakby to było zdanie Johnny'ego, w dodatku rozpisując się na temat.
W ten sposób nie da się prowadzić dyskusji.


Bo wykazałem, że wygłaszany pogląd nie jest absurdalny, tylko prawidłowy, co potwierdził swoją kolejną odpowiedzią Jonny99, że nadal uważa to za absurd a ja nie.

Widzisz teraz Marek, że ciągle zarzuca sie nam brak logicznego odpowiadania, nie czytania wypowiedzi innych uczestników forum, a tak na prawdę, przez swoje odmienne zdania, nie potrafimy się wogóle zrozumieć, bo każdy patrzy na wypowiedzi przez pryzmat swoich światopoglądów.
Uwierz mi, że ja uważnie czytam, a już na pewno te wypowiedzi, które cytuje i na nie odpowiadam.

Marek_Piotrowski napisał(a):
Login2,
nadal czekam na jakiś cytat mówiący, jakoby Jezus poniósł naszą karę. Nie "umarł za nas", nie "umarł za nasze grzechy", nie "wziął na siebie nasze cierpienia" (to wszystko jest prawda i to oczywista - tego nie udowadniaj). Udowodnij swoją tezę, że "poniósł naszą karę".
Owocnych poszukiwań! ;-)



[i]Rz5: (8) Bóg zaś okazuje nam swoją miłość [właśnie] przez to, że Chrystus umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami.


Rz5: (6) Chrystus bowiem umarł za nas, jako za grzeszników, w oznaczonym czasie, gdyśmy [jeszcze] byli bezsilni.[/i]

Rz6: 23 Albowiem zapłatą4 za grzech jest śmierć, a łaska przez Boga dana to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.

Jeżeli Jezus nie poniósł by śmierci za nas, bo grzeszymy, a za grzeszenie jest śmierć, więc jego ofiara, czyli Jego śmierć, jest w nasze miejsce, gdzie my wierzący powinniśmy zginąć. Czyli umarł za nas, poniósł karę, którą my powinniśmy ponieść.

Bardziej prosto już się tego nie da ująć, czy to jest teraz logiczne? czy będzie wyparte znowu przez jakieś rozłożenie tego na części pierwsze, byle zanegować fakt?
A mówimy o Piśmie Świętym.


Cz kwi 06, 2017 20:15
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
adaBRD napisał(a):
A wiec Jezus placąc za nasze grzechy , poniosl naszą kare.

Jaka kara, skoro sam Jezus mówi: Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja od siebie je oddaję.(J 10,18) ?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz kwi 06, 2017 20:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 05, 2017 20:05
Posty: 85
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
M_M
Biblii nie można traktować jako księgi historycznej. Więc traktowanie tych słów w sposób dosłowny jest niepoważne. To tak jakbyśmy zacytowali słowa Boga ze starego Testamentu i brali je dosłownie. Chyba nie wierzycie, że Bóg kazał mordować.
To po pierwsze. Po drugie. Co wynika z faktu, że je znał ? W zacytowanym przez ciebie tekście nie wynika, że Jezus umarł za nasze grzechy. Poza tym z faktu, że te proroctwa były powszechnie znane można wysnuć tezę, że śmierć Jezusa została "wpleciona" w tą proroczą narrację. Czyż nie ??


Cz kwi 06, 2017 20:30
Zobacz profil
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
Małgosiaa napisał(a):
adaBRD napisał(a):
A wiec Jezus placąc za nasze grzechy , poniosl naszą kare.

Jaka kara, skoro sam Jezus mówi: Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja od siebie je oddaję.(J 10,18) ?



Ano taka to kara... Jezus zaplacil ją dobrowolnie za swoje owce , nie sprzeciwiajac sie nakazowi Ojca:

17 Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je [potem] znów odzyskać. 18 Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja od siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca».


Ostatnio edytowano Cz kwi 06, 2017 20:36 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Cz kwi 06, 2017 20:34
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL