Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 257 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona
 Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz sty 12, 2017 22:49
Posty: 28
Post Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus?
W bibli mamy jasno i wyraźnie wskazane ze Jedyna droga do Boga jest przez Jego Syna Jezusa Chrystusa...

Tymczasem w styczniowym przesłaniu z zeszłego roku, papież stwierdza ze jest wiele dróg,

Jak wy to godzicie?
Przesłanie papieża z ewangelią?

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... q7us5Lf5IU

http://thepopevideo.org/en/video/interr ... logue.html

Czy papież zna wogólę ewangelię - dobrą nowinę? Czy wie że człowiek o własnych siłach nie jest w stanie dojść do Boga? Biblia nam wyraźnie pokazuje że droga jest tylko przez Jezusa Chrystusa?

Jak wy to godzicie? w co sami wierzycie?

O tym z czym jeść buddyzm i tym podobne dowiedziałem się kiedyś od katoliczki Siostry Michaeli Pawlik? Czy ta siotra się myli czy Papież?

https://www.youtube.com/watch?v=vxK0dbW7RKs

Nie widze niestety zgodności w tych przesłaniach dlatego pytam?

_________________
Reprezentuje sektę, założoną jakies 2000 lat temu budowaną obecnie przez Ducha Świętego :)


Cz sty 26, 2017 12:08
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
Ten papież czasami wypowiada dziwne rzeczy. Jak np. to:

"W opublikowanej w piątek rozmowie założyciel rzymskiej gazety Eugenio Scalfari zapytał papieża, czy przedstawiając wizję społeczeństwa opartego na równości, myśli o marksistowskim wzorze. Franciszek odparł, że wiele razy mówiono już o nim, że jest komunistą.

"A moja odpowiedź jest zawsze taka, że ostatecznie to komuniści myślą jak chrześcijanie. Chrystus mówił o społeczeństwie, w którym to ubodzy, słabi, wykluczeni mają decydować. Nie demagodzy, nie nicponie, ale lud, biedni, którzy mają wiarę w Boga" - powiedział papież. "To im musimy pomóc, by osiągnąć równość i wolność" - podkreślił."

Ja nie wiem co on miał na myśli. Takich strasznie dziwnych wypowiedzi miał więcej. "Po owocach ich poznacie". Myślę, że trzeba czekać i się modlić.


Cz sty 26, 2017 13:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sty 12, 2017 22:49
Posty: 28
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
bylejaki napisał(a):
"A moja odpowiedź jest zawsze taka, że ostatecznie to komuniści myślą jak chrześcijanie. Chrystus mówił o społeczeństwie, w którym to ubodzy, słabi, wykluczeni mają decydować. Nie demagodzy, nie nicponie, ale lud, biedni, którzy mają wiarę w Boga" - powiedział papież. "To im musimy pomóc, by osiągnąć równość i wolność" - podkreślił."


Innymi słowy papież rozumiem że chce się bawić w zbawiciela świata pomagając innym by osiagnąc równość i wolność?

My nie mamy jednego zbawiciela Jezusa Chrystusa syna Bożego? Zbawianie świata to zaprzeczenie doskonałemu zbawieniu... jakie się już dokonało (nawet Izajasz rozdz. 53 pisał w czasie przeszłym)

Czy my mamy zbawiać świat czy głosić ewangelię o tym ze świat został zbawiony przez Jezusa Chrystusa? Co o tym sądzicie?

_________________
Reprezentuje sektę, założoną jakies 2000 lat temu budowaną obecnie przez Ducha Świętego :)


Cz sty 26, 2017 13:50
Zobacz profil WWW
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
Ten temat był dyskutowany na 4 stronach....coś jeszcze istotnego wniesiecie do tematu, poza oczywiście krytyką?


Cz sty 26, 2017 13:53

Dołączył(a): Cz sty 12, 2017 22:49
Posty: 28
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
Alus napisał(a):
Ten temat był dyskutowany na 4 stronach....coś jeszcze istotnego wniesiecie do tematu, poza oczywiście krytyką?


Ten temat chciałem wnieść:

Czy my mamy zbawiać świat czy głosić ewangelię o tym ze świat został zbawiony przez Jezusa Chrystusa? Co o tym sądzicie?

Tendencja którą papież pokazał, nie jest ododsobniona, mamy tendencje do zbawiania świata, podczas gdy świat jest zbawiony.

Czasem mam problem w praktyce to wykonać, jak to robicie w praktyce?

Myśląc o ewangelizowaniu ludzie zwykle myślą o innych... o zbawieniu dla innych...

Mamy przykład Abrahama, który chciał zbawienia dla Sodoomy i Gomory (targował się o Sodome i Gomore)... ale dla siebie jak chciał zabić Syna już jakoś się nie targował..

Jakoś targowanie o Sodome i Gomore dobrze mu szło, podczas gdy targowanie o Syna... nawet się nie zaczęło. Zbawiać innych chciał.. a siebie?

Pisze o tym.. bo sam się z tym długo męczyłem, i nadal trochę męcze, chciałem sie tymi refleksami podzielić i zapytać jak sobie z tym radzicie/poradziliście?

_________________
Reprezentuje sektę, założoną jakies 2000 lat temu budowaną obecnie przez Ducha Świętego :)


Cz sty 26, 2017 13:59
Zobacz profil WWW
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
shandaipl napisał(a):
Alus napisał(a):
Ten temat był dyskutowany na 4 stronach....coś jeszcze istotnego wniesiecie do tematu, poza oczywiście krytyką?


Ten temat chciałem wnieść:

Czy my mamy zbawiać świat czy głosić ewangelię o tym ze świat został zbawiony przez Jezusa Chrystusa? Co o tym sądzicie?

Tendencja którą papież pokazał, nie jest ododsobniona, mamy tendencje do zbawiania świata, podczas gdy świat jest zbawiony.

Czasem mam problem w praktyce to wykonać, jak to robicie w praktyce?

Na pewno nie wrzucając stwierdzeń czy papież zna wogóle ewangelię....w ogóle i Ewangelię.


Cz sty 26, 2017 14:06

Dołączył(a): Cz sty 12, 2017 22:49
Posty: 28
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
Alus napisał(a):
Na pewno nie wrzucając stwierdzeń czy papież zna wogóle ewangelię....w ogóle i Ewangelię.


No sory ale z mojej strony to były pytania, Ty powiedziałeś/aś że to były stwierdzenia.

Cytuj:
Czy papież zna wogólę ewangelię - dobrą nowinę? Czy wie że człowiek o własnych siłach nie jest w stanie dojść do Boga? Biblia nam wyraźnie pokazuje że droga jest tylko przez Jezusa Chrystusa?


Naprawdę się zastanawiam jak to godzić jedno z drugim? Bo to co głosi ta siostra jest zupełnie inne...

_________________
Reprezentuje sektę, założoną jakies 2000 lat temu budowaną obecnie przez Ducha Świętego :)


Ostatnio edytowano Cz sty 26, 2017 14:15 przez shandaipl, łącznie edytowano 1 raz



Cz sty 26, 2017 14:11
Zobacz profil WWW
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
shandaipl napisał(a):
Alus napisał(a):
Na pewno nie wrzucając stwierdzeń czy papież zna wogóle ewangelię....w ogóle i Ewangelię.


No sory ale to były pytania:

Cytuj:
Czy papież zna wogólę ewangelię - dobrą nowinę? Czy wie że człowiek o własnych siłach nie jest w stanie dojść do Boga? Biblia nam wyraźnie pokazuje że droga jest tylko przez Jezusa Chrystusa?


Naprawdę się zastanawiam jak on to godzi jedno z drugim?

Pytania z tezą.
To, ze Ty nie potrafisz pogodzić, nie oznacza, że papież ma problem.


Cz sty 26, 2017 14:14

Dołączył(a): Cz sty 12, 2017 22:49
Posty: 28
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
Alus napisał(a):
Pytania z tezą.
To, ze Ty nie potrafisz pogodzić, nie oznacza, że papież ma problem.


Ok czyli Twoją odpowiedzią jest mniej więcej to że papież jest mądrzejszy po prostu ode mnie i już. I lepiej żebym nie myślał?

Otwieram po prostu biblię i widzę co innego niż Papież mówi, a jednocześnie mam szukać Boga, to gdzie mam go szukać? Szukam dalej znajduję siotrę katoliczkę która na szczęście mówi bliżej temu co w bibli i powiem szczerze że naprawde głupieje.

Po prostu mam sie pogodzić z tym że nie potrafię i już. Dobrze rozumiem? I do tego służy forum i dyskusja?

_________________
Reprezentuje sektę, założoną jakies 2000 lat temu budowaną obecnie przez Ducha Świętego :)


Ostatnio edytowano Cz sty 26, 2017 14:26 przez shandaipl, łącznie edytowano 1 raz



Cz sty 26, 2017 14:17
Zobacz profil WWW
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
A mozesz strescic swoimi slowami co niby glosi papiez i “ta“ siostra?
Wiesz co o zbawieniu glosi nauka Kosciola katolickiego? Znasz Katechizm Kk i dokumenty soborowe?


Cz sty 26, 2017 14:25
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
shandaipl napisał(a):
Alus napisał(a):
Pytania z tezą.
To, ze Ty nie potrafisz pogodzić, nie oznacza, że papież ma problem.


Ok czyli Twoją odpowiedzią jest mniej więcej to że papież jest mądrzejszy po prostu ode mnie i już. I lepiej żebym nie myślał?

Otwieram po prostu biblię i widzę co innego niż Papież mówi, a jednocześnie mam szukać Boga, to gdzie mam go szukać? Szukam dalej znajduję siotrę katoliczkę która na szczęście mówi bliżej temu co w bibli i powiem szczerze że naprawde głupieje.

Po prostu mam sie pogodzić z tym że nie potrafię i już. Dobrze rozumiem? I do tego służy forum i dyskusja?

To miast głupieć wpierw poczytaj wypowiedzi w istniejącym wątku, może znajdziesz odpowiedź.


Cz sty 26, 2017 14:49
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
Oj tam... nie spierajmy się o detale.
Nowy kolega ma wątpliwości czy papież, aby nie odchodzi od nauk Kościoła i od Pisma świętego i należy mu odpowiedzieć choćby skrótowo, jeśli temat już był poruszany i wskazać, gdzie może więcej na ten temat poczytać.

Otóż Franciszek stwierdził, że różne religie także są drogami do Boga.
Oznacza to, że także i człowiek wierzący szczerze w jakiejkolwiek innej religii (najlepiej monoteistycznej) jest na dobrej drodze i na pewno jest miły Bogu.
Nie odbiera to Jezusowi Chrystusowi tego, że jest On jedyną drogą do Ojca.
Ostatecznie to On jest zbawicielem świata i tym, który pojednał ludzkość z Bogiem.
Każdy człowiek wyznający Boga w innej religii osiąga i tak ostatecznie zbawienie w Chrystusie. Jednak jeśli nie zna w ogóle Boga (przedstawianego na różne sposoby w różnych religiach), albo żyje bez Niego, nie znajduje się na drodze do Boga.
Skierowanie ku Bogu jest tą drogą otwierającą na Drogę, jaką jest Chrystus.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz sty 26, 2017 14:55
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
A który to istniejący wątek?


Cz sty 26, 2017 14:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sty 12, 2017 22:49
Posty: 28
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
Kael napisał(a):
A mozesz strescic swoimi slowami co niby glosi papiez i “ta“ siostra?
Wiesz co o zbawieniu glosi nauka Kosciola katolickiego? Znasz Katechizm Kk i dokumenty soborowe?


Papież przedstawia że wszyscy jesteśmy dziećmi Boga, i w zasadzie po prostu wszyscy wierzymy w miłość i to wszystko to jedna Droga.

W Bibli jest wprost powiedziane że jest jedna droga, droga tą jest Jezus Chrystus.

Jest też powiedziane w bibli kto jest dzieckiem Boga (na wideo papież mówi, że wszyscy).

Cytuj:
ze strony: http://www.opoka.org.pl/biblioteka/M/MR/ojcze1ab.html (cytaty z bibli)

"Wszystkim tym, jednak, którzy je przyjęli dał moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego" (J 1, 12).

Tę samą myśl sformułował Jan jeszcze wyraźniej w swoim pierwszym liście:

"Popatrzcie jaką miłością obdarzył was Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i rzeczywiście nimi jesteśmy" (1 J 1, 3)


Siostra na tym i na wielu innych nagraniach, przedstawia wprost że to co hinduiści nazywają Bogiem/Buddą z miłością ma niewiele wspólnego... Budda był po prostu człowiekiem.

Tu skrócona wersja jej poglądów:
https://youtu.be/TuGAaVagAvE?t=3m35s

Inna sprawa to ta o której pisałem później, sam nawracjąc się chciałem po prostu iśc w świat i czynić dobrze... aby było pięknie i wszyscy się kochali itd. Bo tak by się wydawało... Piękna idea.

Też mi się to podobało co papież głosi w tym nagraniu... bo to takie piękne. taka piękna idea by zbawić świat i wprowadzić miłość

Ale się ostatnio zacząłem zastanawiać czy to nie jest próba zbawienia zbawionego świata, przecież nie jestem zbawicielem? Jest Jeden doskonały zbawiciel Jezus Chrystus Syn Boży?

Biblia nam mówi zupełnie inne zadanie... i przykazuje: "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!"

Nie ma tu w bibli idźcie zbawiajcie.. nie ma idźcie nawracajcie świat.. jest idźcie głoście ewangelię. Kto uwierzy ten zbawiony będzie.

Czy głoszenie ewangelii można uzyskać przez właśnie jednanie miłością wszystkich (zbawianie zbawionego świata), pokazywanie że drogą do Boga jest miłość?

Czy głoszenie ewangelii powinno być mówieniem o Tym, że Chrystus jest Jedyną droga do Boga (informowanie o doskonałym zbawicielu, pokazywanie że świat jest zbawiony i że Królestwo Boże jest wśród nas)?

_________________
Reprezentuje sektę, założoną jakies 2000 lat temu budowaną obecnie przez Ducha Świętego :)


Cz sty 26, 2017 14:57
Zobacz profil WWW
Post Re: Przesłanie Papieża a jedyna droga do Boga Jezus Chrystus
Tyle jest możliwości i dróg do Boga, ile jest ludzi. Bo Bóg ma inną drogę dla każdego człowieka, prymas tysiąclecia S. Wyszyński.....wszyscy ludzi życie otrzymali od Boga Stwórcy i wszyscy są dziećmi Boga.


Cz sty 26, 2017 15:00
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 257 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL