Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 9:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Kim jest dla nas Papież? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post Kim jest dla nas Papież?
prosze ściśle na temat pisać


Pn maja 19, 2003 12:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post 
Idolem na ziemi... wzorem do naśladowania...

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


Pn maja 19, 2003 13:16
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 14:31
Posty: 930
Post 
re locowski

Czcimy papieża owszem ale Chrystusa także... On więc też jest bożkiem?
Wiesz dla mnie Ojciec Św jest idolem (jak to piknie ująłeś ;) ) za to że jest tym który daje mi obraz Chrystusa, jest tym którego nie wsydzę się cytować, ani naśladować! Jest zwykłym człowiekiem ale jakże mocno wpatrzonym w Boga. Podobno autorytetów szukamy w tych ludziach w których odnajdujemy to czego szukamy i do czego dążymy...


Pozdrowionka :D


Śr maja 21, 2003 13:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
dla przypomnienia z Historii
oto strona do wykazu wszystkich Papieży:
http://www.wiara.pl/tematcaly.php?idenart=1040307057
Historie trzeba też znać.
Jako pierwszy był Św. Piotr z Betsaidy Galilejskiej (najpierw przebywał w Antiochii, potem, jak podaje Chronograf z roku 354, przez 25 lat w Rzymie, gdzie poniósł śmierć męczeńską w 64 lub 67 r. po Chrystusie)


Wt maja 27, 2003 22:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Pharisee napisał(a):
dla przypomnienia z Historii
oto strona do wykazu wszystkich Papieży:
http://www.wiara.pl/tematcaly.php?idenart=1040307057
Historie trzeba też znać.
Jako pierwszy był Św. Piotr z Betsaidy Galilejskiej (najpierw przebywał w Antiochii, potem, jak podaje Chronograf z roku 354, przez 25 lat w Rzymie, gdzie poniósł śmierć męczeńską w 64 lub 67 r. po Chrystusie)

Pharisee, o ten post mi chodziło, w nim nie ma ani słowa o tym, kim jest dla Ciebie papież... Jeśli mamy znów dyskutować o prymacie, to nie chcę, jeśli jest szansa na osobiste świadectwa, to na pewno warto...
Pozdrowienia

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt maja 30, 2003 10:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
Jo_tka, ten link ukazuje kształtowanie sie Papiestwa od początku. Więc idzie porównać innych Papieży, przecież temat brzmi kim jest dla ciebie Papież ( a niema podanego o jakiego papieża chodzi, więc jest ogólnie zapytaniem).


Pt maja 30, 2003 10:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Poprzedni papieże są dla mnie historią i to słabo znaną... Może poza Piotrem... No, głową Kościołą oczywiście, nieomylną w kwestiach wiary, ale być może omylną po ludzku, na codzień... Nie mnie to oceniać. Nie pamiętam innego papieża, niż JP II, byłam dzieckiem, jak go wybrano, zarejestrowałam tylko zmianę imienia w modlitwie na Mszy Św (to akurat pamiętam :) ) A Jan Paweł II... Pierwszy człowiek, którego autorytet uznałam, na zasadzie - może nie rozumiem, ale skoro tak mówi, to pewnie ma do tego jakieś uzasadnienie... Nauczono mnie tolerancji jako jedynego dobra, z zastrzeżeniem, że nie może być pobłażaniem... I kompletnego braku autorytetów... Samodzielnej oceny wszystkiego i w jakiś sposób poddawania wszystkiego w wątpliwość... Dlatego ta rezygnacja ze swojej mądrości była dla mnie tak ważna... A poza tym? Podziwiam go za miłość do ludzi, za odwagę, za siłę w słabości, za mądrość... Za głoszenie swoim życiem Boga, który jest Miłością i Siłą. Jest dla mnie świadkiem Chrystusa... I ważnym człowiekiem...

Oki, Pharisee, w tym ujęciu przyznaję Ci rację :)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Ostatnio edytowano Pt maja 30, 2003 11:45 przez jo_tka, łącznie edytowano 1 raz



Pt maja 30, 2003 11:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 21, 2003 16:12
Posty: 656
Post 
Fakt, że dla wielu Jana Paweł II jest jedynym papieżem, którego znają. Dla jeszcze więcej osób jest on tym, który stoi na czele Kościoła przez większą część ich życia. Już się spotkałem z głosami, że za to wszystko, co uczynił dla Kościoła, będzie określany przydomkiem "Wielki", którego to tytułu doświadczyło niewielu papieży (ja wiem o Leonie Wielkim i Grzegorzu Wielkim). Z całą pewnością naukowcy będą mieli co robić opracowując poszczególne jego koncepcje.
Ale warto czasem wrócić i do historii. Mozna tam znaleźć wiele fascynujących historii.
Mnie ostatnio np. urzekł św. Grzegorz Wielki (+604). Jest wspaniałym przykładem łaczenia pokory i mądrości. Był prefektem Rzymu; później zapragnął schować się w ciszy murów klasztornych, które wybudował na terenie swoich posiadłości w Wiecznym Mieście. Ale nie pozwolono mu zakopać swoich talentów i zaczęto mu powierzać rozmaite funkcje kościelne, które zawsze dokładnie wypełniał. Aż w końcu został wybrany papieżem. I tu też się sprawdził. Jednak zawsze aż do końca tęsknił za życiem w ciszy, w konteplacji. Mimo to był dobrzym rządcą Kościoła.
Ostatnio w Polsce benedyktyni tynieccy wydali dwa jego dziełka: Dialogi i Księga Reguły Pasterskiej. Gorąco polecam.


Pt maja 30, 2003 11:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
dla mnie utorytetem jest Jezus. Mam taże drugi autorytet ks. dr. Marcina Lutra. Chodz nie traktuje go jak bożka, to czerpie z niego wzór w obronie Słowa Bożego.


Pt maja 30, 2003 22:21
Zobacz profil
Post 
a ja tak myslę ,ze Słowo Boże nie musi miec obroncy ,samo się obroni jeśli jest poprawnie interpretowane :idea:


Pt maja 30, 2003 22:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
tak, ale zapał ks. Lutra jest przejawem jego głebokiej wiary. ks. Luter to prawdziwy apostol nie spotkałem drugiego człowieka (z wyjatkiem ap. Pawła), który był by tak oddany Słowu Bożemu jak ks. Luter.


Pt maja 30, 2003 22:51
Zobacz profil
Post 
locowski napisał(a):
tak, ale zapał ks. Lutra jest przejawem jego głebokiej wiary. ks. Luter to prawdziwy apostol nie spotkałem drugiego człowieka (z wyjatkiem ap. Pawła), który był by tak oddany Słowu Bożemu jak ks. Luter.


I widzisz locowski : wśród swoich fundamentalistów nie znajdujesz oddanych Słowu Bożemu. Podobasz mi sie ,że idziesz w dobrym kierunku locowski i powoli zaczynasz postrzegać ich płytkość wiary


Pt cze 06, 2003 18:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
zle mnie zrozumiałes. owszem wsrod moich jest mnóstwo osób oddanych Słowu Bożemu, ale wśród ludzi taka gleboka wiara Słowu Bożemu jak u ks. Lutra czy Pawła jest niespotykana. Zauważ, że ja dopiero od niedawna jestem w tym srodowsku i jeszcze nie zdązyłem się zaklimatyzować, zżyć się z nimi, aby takie rzeczy jak oddanie słowu Bozemu zbada. Aha już nigdy nie zaufam szatanowi.


Pt cze 06, 2003 18:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Temat został podzielony, mam nadzieję, że w tej chwili pozostała w nim rzezczywista dyskusja na temat. Pozostałe posty znajdują się w dziale "zapis dyskusji".

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N lip 20, 2003 8:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 11, 2003 18:46
Posty: 677
Post 
Co do wiary Lutra, to wiem że chciał dobrze. Lecz mu nie wyszło, ciekawe co by powiedzioał na te podziały w wazych wspólnotach - pewnie się w grobie przewraca. Ale nie wszystko co proponował jest w Boblii do zakceptowania. ta zasada Tylko Biblia - nie jest biblijna w oderwaniu od Nauczycielskiego urzędu Kościoła.[/list]

_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan


Pn lip 21, 2003 11:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL