Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 20:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Kim jest dla nas Papież? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lut 13, 2008 9:17
Posty: 11
Post 
Jetsem ciekaw jak się ma dogmatyczna "nieomylność" papierza w kwestjach wiary do jednego z siedmiu grzechów głównych tj. pychy. Czyż twierdzenie , że jest się nieomylnym, nie jest pychą? Błogosławieni pokornego serca. Czy uznawanie człowieka, zaprawdę niedoskonałego grzesznego i słabego z samej swej ludzkiej natury za nieomylnego nie jest stawianie go na równi z Bogiem w tej płaszczyźnie, a za tem będziemy mieli tu do czynienia nie tylko z grzechem pychy ale i z bluźnierstwem - człowiek równy bogu. Jak kościól radzi sobie z tym dogamtem i czy jeżeli kościół wycofałby się z tego dogmatu uznając go za błędny nie oznaczałoby to, że i inne dogmaty wiary mogą być błędne. Zatem kim jest tak naprawdę papierz, zastępcą Jezusa na ziemi czy zatwardziałym gzesznikiem tkwiącym w grzechu pychy i bluźnierstwa? Co Wy na to?

_________________
Wstawaj Panie, czekają Cię wielkie czyny.


Śr lut 13, 2008 10:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Nie można tego wykluczyć że papierz jest nieomylny .Jeśli kieruje nim Bóg to rzeczywiście taki może być.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Śr lut 13, 2008 22:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
Seweryn napisał(a):
Nie można tego wykluczyć że papierz jest nieomylny .Jeśli kieruje nim Bóg to rzeczywiście taki może być.

Czy to oznacza, że Bóg odbiera papieżom wolną wolę?

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Pt lut 22, 2008 9:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 16, 2007 20:50
Posty: 13
Post 
Papież jest wielkim czlowiekiem, Bog niczego nie odbiera, jak juz to daje, wspiera, pomaga.
"Jeśli Bóg z Nami Któż Przeciw Nam?"

_________________
God is a love, it is worth to life for this love


N mar 16, 2008 23:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 17, 2008 21:25
Posty: 67
Post 
Papież jest dla mnie zwykłym, grzesznym człowiekiem jak każdy z nas.
Nie jest nikim wyjątkowym.Nie jest napewno Ojcem Świętym bo my chrześcijanie mamy tylko jednego Ojca w Niebie.
Czy jest następcą św.Piotra tego nie można powiedzieć choćby dlatego, że św.Piotr robił zupełnie inne rzeczy niż robi papież.Przede wszystkim głosił ludziom Jezusa i jego nauczanie a nie nauczanie Jezusa w 20% a w 80% ludzkie doktryny...

_________________
God is the greatest !!


Wt mar 18, 2008 16:29
Zobacz profil
Post 
Jesteś świadkiem Jehowy ?? :-)


Wt mar 18, 2008 21:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 17, 2008 21:25
Posty: 67
Post 
Teresse napisał(a):
Jesteś świadkiem Jehowy ?? :-)

Pozwól, że ja też Ciebie o coś spytam.
Czy jesteś uczniem Jezusa ?
Ja nie jestem świadkiem Jehowy.
Widać , że masz takie same pojęcie o innych wierzeniach jak reszta katolików.
Jak ktoś nie jest katolikiem to automatycznie jest dla nich Jehową.
Ja jestem uczniem Jezusa i nie przypisuję sobie łatki żadnego kościoła.

_________________
God is the greatest !!


Wt mar 18, 2008 23:17
Zobacz profil
Post 
ministerfinansow napisał(a):
Papież jest dla mnie zwykłym, grzesznym człowiekiem jak każdy z nas.
Nie jest nikim wyjątkowym.Nie jest napewno Ojcem Świętym bo my chrześcijanie mamy tylko jednego Ojca w Niebie.
Czy jest następcą św.Piotra tego nie można powiedzieć choćby dlatego, że św.Piotr robił zupełnie inne rzeczy niż robi papież.Przede wszystkim głosił ludziom Jezusa i jego nauczanie a nie nauczanie Jezusa w 20% a w 80% ludzkie doktryny...


Masz rację! papiez jest tylko (i aż) człowiekiem. ak każdy z nas. Został jednak wybrany na stanowisko które piastował kiedyś jeden z Apostołów.

Co do Ojców to bardzo ci współczuję. Ja bowiem mam ojca ziemskiego i bardzo go kocham. To facet który wiele lat temu mnie spłodził i przez wiele lat wychowywał. Jeżeli ty go nie masz lub nie miałes to naprawde współczuję. Przykro mi.


Wt mar 18, 2008 23:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 17, 2008 21:25
Posty: 67
Post 
boeing napisał(a):
ministerfinansow napisał(a):
Papież jest dla mnie zwykłym, grzesznym człowiekiem jak każdy z nas.
Nie jest nikim wyjątkowym.Nie jest napewno Ojcem Świętym bo my chrześcijanie mamy tylko jednego Ojca w Niebie.
Czy jest następcą św.Piotra tego nie można powiedzieć choćby dlatego, że św.Piotr robił zupełnie inne rzeczy niż robi papież.Przede wszystkim głosił ludziom Jezusa i jego nauczanie a nie nauczanie Jezusa w 20% a w 80% ludzkie doktryny...


Masz rację! papiez jest tylko (i aż) człowiekiem. ak każdy z nas. Został jednak wybrany na stanowisko które piastował kiedyś jeden z Apostołów.

Co do Ojców to bardzo ci współczuję. Ja bowiem mam ojca ziemskiego i bardzo go kocham. To facet który wiele lat temu mnie spłodził i przez wiele lat wychowywał. Jeżeli ty go nie masz lub nie miałes to naprawde współczuję. Przykro mi.


Jeden z Aposołów, o którym myślisz nie piastował takiego stanowiska.
św. Piotr nie robił nic z tych rzeczy, które robi teraz papież.
Nie uczył ludzi doktryny napisanej przez ludzi tylko głosił ludziom Jezusa.
Nie ubierał się w drogie szaty i nie kazał całować swojego pierścienia ani nie twierdził, że jest ojcem świętym.
Nie mieszkał w pałacach, nie miał służby i nie pielgrzymował do bałwanów(czyt. Fatima).
Niestety obecny urząd papieski ma niewiele wspólnego z apostołem Piotrem. Czy jeśli papież byłby następcą św.Piotra to wysyłałby armię morderców zwaną Inkiwzycją albo popierał faszyzm wwykonaniu Hitlera ?
Nie utożsamiaj papieża ze św.Piotrem bo to nieporozumienie.
Za mało znasz prawd zarówno historycznych jak i Biblijnych.
Mam dalej wymieniać?
Odnośnie ojca to o czym ty do mnie mówisz ?
Ja mówie o Ojcu Niebieskim a nie o twoim ziemski tatusiu.
Masz braki wiedzy o Słowie Bożym. Jakbyś czytał Biblię to wiedziałbyś, że chrześcijanie mają tylko jednego Ojca w Niebie.
I nie mowa tu o fizycznym rodzicu.

_________________
God is the greatest !!


Śr mar 19, 2008 0:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 17, 2008 21:25
Posty: 67
Post 
Wojtek37 napisał(a):
Co do wiary Lutra, to wiem że chciał dobrze. Lecz mu nie wyszło, ciekawe co by powiedzioał na te podziały w wazych wspólnotach - pewnie się w grobie przewraca. Ale nie wszystko co proponował jest w Boblii do zakceptowania. ta zasada Tylko Biblia - nie jest biblijna w oderwaniu od Nauczycielskiego urzędu Kościoła.[/list]

przepraszam, że co ?
Zasada: tylko Biblia nie jest Biblijna ? :hahaha:
A co jest Biblijne wg ciebie ?
Nauczycielski urząd kościoła jest Biblijny ?
przeczytaj to :
Ewangelia św.Marka 7, 13
oto co mówi Słowo Boże o ludzkich naukach takich jak właśnie twój nauczycielski urząd kościoła.

_________________
God is the greatest !!


Śr mar 19, 2008 0:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Uprzedzam, że dyskusja zbacza... Temat brzmi: Kim jest dla mnie papież" - nie dotyczy dyskusji o instytucji papiestwa czy liczby ojców. Kolejne "dygresje" będą usuwane.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr mar 19, 2008 7:19
Zobacz profil
Post 
Św Piotr nie mógł robic tych rzeczy co robi dzisiaj papież bo jakby nie patrzeć mineło 2000 lat !! Ale czasy się zmieniają. Pismo św mówi o niewolnictwie ale raczej w cywilizowanym świecie i demokratycznym nie najme sobie niewolnika. Chrystus powiedział że Królestwo jest jak ziarnko gorczycy na początku było małe czyli jak przyszedł Chrystus ale poźniej rośnie i rośnie i robi sie przeogromne . Dzisiaj mamy ogromną ilość Chrześcijan czyli tych którzy wierzą w Chrystusa za czasów Piotra nie było tak duzej ilości wiernych wiec nie było potrzeby tak rozbudowanych struktur kościoła .


Śr mar 19, 2008 19:20

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Papież... Nie wiem czemu, ale nie lubię tego słowa. Nie lubię mówić "papież". Wolę mówić biskup Rzymu albo patriarcha Zachodu - te określenia lepiej oddają to, kim tak naprawdę jest papież. To takie moje zdanie. I dla mnie właśnie papież jest biskupem Rzymu - pierwszym pośród równych, oraz patriarchą Kościoła Zachodniego - jako jeden z Tradycyjnych pięciu patriarchów


Śr mar 19, 2008 20:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 17, 2008 21:25
Posty: 67
Post 
lereeeek napisał(a):
Św Piotr nie mógł robic tych rzeczy co robi dzisiaj papież bo jakby nie patrzeć mineło 2000 lat !! Ale czasy się zmieniają. Pismo św mówi o niewolnictwie ale raczej w cywilizowanym świecie i demokratycznym nie najme sobie niewolnika. Chrystus powiedział że Królestwo jest jak ziarnko gorczycy na początku było małe czyli jak przyszedł Chrystus ale poźniej rośnie i rośnie i robi sie przeogromne . Dzisiaj mamy ogromną ilość Chrześcijan czyli tych którzy wierzą w Chrystusa za czasów Piotra nie było tak duzej ilości wiernych wiec nie było potrzeby tak rozbudowanych struktur kościoła .


a co ma wspólnego rozrastanie się kościoła z pławieniem się w luksusach i wywyższaniem się ?
i skoro uważacie, że papież - człowiek jest głową waszego kościoła to współczuję. Bo głową mojego jest Jezus...

_________________
God is the greatest !!


Śr mar 19, 2008 21:03
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 7:05
Posty: 1600
Post 
To ciekawe obserwować,jak pojawienie się chrześcijanina na katolickim forum okazuje się być nieco kłopotliwym.

_________________
O ile Roland się orientował, religia krzyża jako kolejna nauczała, że miłość i morderstwo są ze sobą nierozerwalnie związane, a koniec końców Bóg i tak zawsze pije krew.


Cz mar 20, 2008 13:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL