Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 2:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 PŁACIĆ ZA SŁOWA PAPIEŻA? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 17:18
Posty: 90
Post 
ale przecież to nie wydawnictwa będą ponosić koszty zakupu praw, ale właśnie czytelnicy, koszty te zostaną umieszczne w cenie, dlatego wg mnie jest to ograniczone dostępu wiernych do Nauczania Kościoła, ma to znamiona komercjalizacji..


So sty 28, 2006 13:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Kubaq - tyle, że jak wcześniej napisano - jeśli działanie będzie miało cel ewangelizacyjny, to prawa autorskie ma szansę dostać za darmo, płacić mają ci, którzy coś wydają komercyjnie...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So sty 28, 2006 14:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Czyli jeśli zamieszczam jakieś orędzie papieskie na swojej stronie, na którą wystarczy wejść i przeczytać (ściągnąć tekst), to nikt nie miałby nic przeciwko - tak :?:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


So sty 28, 2006 14:50
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 17:18
Posty: 90
Post 
cała ta dyskusja wg mnie została wywołana niepotrzebnie, nie wyszła na dobrze Kościołowi, trzeba było pozostawić system niedopłatnych zgód na pełne wydanie tekstu i nie bawić się w zapłate za Słowo Boże, który przecież człowiekowi jest bardziej potrzebne od chleba


So sty 28, 2006 15:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Tomu - ja to wzięłam z tego tekstu z Rzeczypospolitej

Cytuj:
Wydawnictwo ma prawa autorskie do aktów i dokumentów, w tym encyklik Benedykta XVI oraz do dzieł i pism wydanych kiedy nie był jeszcze papieżem. W żadnym z oficjalnych dokumentów nie ma mowy o pobieraniu opłat za cytowanie fragmentów papieskich homilii, rozważań, medytacji.

Natomiast prawa do zapisu głosu papieża ma Radio Watykańskie. To tam powinien zgłosić się każdy, kto chce wydać na płycie np. papieską homilię. - W takich sytuacjach zawsze pytamy, czy jest to przedsięwzięcie komercyjne, czy ewangelizacyjne - mówi o. Józef Polak, szef sekcji polskiej Radia Watykańskiego.

- Jeżeli cel jest ewangelizacyjny, wydajemy zgodę bez opłat, w przypadku działania komercyjnego pobieramy je.

Prawdopodobnie takimi samymi zasadami kieruje się wydawnictwo watykańskie.


Czyli prawdopodobnie jeśli napiszesz, to taką zgodę dostaniesz bezpłatnie... Poza tym, żadne prawa autorskie nie obejmują cytowania fragmentów, jeśli stanowią one część własnego dzieła (jesli mnie pamięć nie myli - do 20%, ale to pozostaje do sprawdzenia...)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So sty 28, 2006 15:41
Zobacz profil
Post 
Natomiast prawa do zapisu głosu papieża ma Radio Watykańskie. To tam powinien zgłosić się każdy, kto chce wydać na płycie np. papieską homilię. - W takich sytuacjach zawsze pytamy, czy jest to przedsięwzięcie komercyjne, czy ewangelizacyjne - mówi o. Józef Polak, szef sekcji polskiej Radia Watykańskiego

A co za roznica czy komercyjnie czy nie przeciez niby chodzi o to zeby glosic slowo boze tak? przeciez nie powinno ich interesowac czy ktos na tym zarabia czy nie bo niby nie o pieniadze im chodzi a o gloszenie ewangeli itd :) A ci co mieli niby objawienia tez sa chronieni?czy mozna komercyjnie wydawac ksiazki z objawieniami? :) Do jednego sie sprowadza kosciol = sie pieniadze i wladza :)


So sty 28, 2006 15:52
Post 
Cytuj:
Nawet ojciec Pio nie chcial kasy i rozdawal wszystkim a syn Boga bral by pieniadze za to ?


Skoro rozdawał to musiał miec co rozdawac...skoro miał co to znaczy, ze przyjmował datki.
Troche logiki w mysleniu by sie przydało


So sty 28, 2006 15:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 17, 2005 18:30
Posty: 268
Lokalizacja: Gdańsk
Post 
ToMu napisał(a):
Czyli jeśli zamieszczam jakieś orędzie papieskie na swojej stronie, na którą wystarczy wejść i przeczytać (ściągnąć tekst), to nikt nie miałby nic przeciwko - tak :?:

Tak właśnie interpretuję wyjaśnienia, jakie daje Wtykan. Ale po co masz zamieszczać tekst encykliki, kiedy możesz podać link:
http://www.vatican.va/holy_father/
pod którym zainteresowany znajdzie teksty wszystkich encyklik ostatnich kilku papieży ;)

_________________
Obrazek
Błogosławiony jesteś Panie, Boże ojców naszych,*
pełen chwały i wywyższony na wieki.
Dn 3,52


So sty 28, 2006 17:38
Zobacz profil WWW
Post 
Skoro rozdawał to musiał miec co rozdawac...skoro miał co to znaczy, ze przyjmował datki.
Troche logiki w mysleniu by sie przydało

Zobacz co napisal kolega pare postow wczesniej bo ja odpowiadalem mu na ta wypowiedz

> Jezus byl rabinem nauczal i za to tez bral najprawdopodobniej pieniążki Bo kazdy rabin[rabi?] bral pieniadze za nauczanie a 1 powod wyjasnia czemu moge sie domyslac ze bral za to pieniazki zreszta uczciwe. Tyle mysle ze to wszystko[wiekszosc?] wyjasnia

I o zadnym rozdawaniu tam nie bylo mowy :) Przyklad ojca Pio podalem wlasnie w odniesieniu do tego tekstu :) Czyli by wychodzilo na ta ze Ojciec Pio rozdawal A Chrystus zarabial w odniesieniu do tego tekstu)
Pozatym to i tak chore brac pieniadze za gloszenie ewangelii :) Nigdzie w PS nie opisywano rozdawania pieniedzy przez samego Chrystusa !
A przyjmowanie datkow od zarabiania pieniedzy to jest ogromna roznica :) Takze najpierw staraj sie poczytac zawsze kilka postow i upewnij sie w odniesieniu do czego konkretnie jest odpowiedz bo wiadomo ze takim tokiem myslenia wyjdzie kazdemu to co chce zeby wyszlo :)


Troche logiki w mysleniu by sie przydało
Dokladnie :)


So sty 28, 2006 18:05

Dołączył(a): Śr sty 18, 2006 20:18
Posty: 175
Post 
Powiem krótko mam nadzieje ze intencje Watykanu sa jak najbardziej dobre, jesli nie beda przeginac a pieniadze przeznacza na dobry cel to jest ok. Jesli beda przeginac to maja problem i to nie u nas bo prawda jest taka, że nic nie zrobimy a nie nam sądzić ich jako osoby. Zachowanie owszem. A moim zdaniem Jezus bral pieniadze za nauczania. Mysle ze skoro Bóg uważa, że godzien jest robotnik zapłaty swojej to nie ma nic zlego w tym ze bral pieniadze. Przecież przeznaczał je na najlepsze cele. Proste prawo sianie i zbieranie. Jeśli ktoś dawał pieniądze Jezusowi za nauki to myślę ze inwestował w najlepszą glebę czy może sie mylę? :D :lol:

Bless You:)


So sty 28, 2006 19:23
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr sty 18, 2006 20:18
Posty: 175
Post 
WhiteAngel napisał(a):
Powiem krótko mam nadzieje ze intencje Watykanu sa jak najbardziej dobre, jesli nie beda przeginac a pieniadze przeznacza na dobry cel to jest ok. Jesli beda przeginac to maja problem i to nie u nas bo prawda jest taka, że nic nie zrobimy a nie nam sądzić ich jako osoby. Zachowanie owszem. A moim zdaniem Jezus bral pieniadze za nauczania. Mysle ze skoro Bóg uważa, że godzien jest robotnik zapłaty swojej to nie ma nic zlego w tym ze bral pieniadze. Przecież przeznaczał je na najlepsze cele. Proste prawo sianie i zbieranie. Jeśli ktoś dawał pieniądze Jezusowi za nauki to myślę ze inwestował w najlepszą glebę czy może sie mylę? :D :lol: Nie ma tego opisanego w ewangeliach tak mi sie wydaję, ale skoro był rabinem to pewnie bral pieniądze. Przecież Bóg to najlepszy manadżer i Jezus jako Jego syn rowniez. Dał talenty tym, którzy mieli wiecej od tych co mieli mniej. Więc pewnie brał pieniążki i przeznaczał w najlepsze miejsca:)

A Watykan mam nadzieję, że zarobione pieniądze przeznaczy na szczytne cele.

Bless You:)


So sty 28, 2006 19:28
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Kyllan napisał(a):
Ale po co masz zamieszczać tekst encykliki, kiedy możesz podać link:
http://www.vatican.va/holy_father/
pod którym zainteresowany znajdzie teksty wszystkich encyklik ostatnich kilku papieży

tylko po co podawać linki do tak ogólnikowego zbioru - jeśli można wkleić konkretny fragment tekstu, do którego człowiek np. chce się odnieść :?:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


So sty 28, 2006 22:15
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 17, 2005 18:30
Posty: 268
Lokalizacja: Gdańsk
Post 
W poprzednim poscie nie pisałeś o fragmencie, a o całości. Przynajmniej tak zrozumiałem.

_________________
Obrazek
Błogosławiony jesteś Panie, Boże ojców naszych,*
pełen chwały i wywyższony na wieki.
Dn 3,52


N sty 29, 2006 9:32
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Wiesz, cytowałbym - jak już - jakiś konkretny dokument, a nie odnosił się do całości tekstów papieża :)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


N sty 29, 2006 9:51
Zobacz profil WWW
Post 
Temat znowu aktualny :)


So lut 04, 2006 12:48
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL