Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 8:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Prawda?/Fałsz? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 23, 2005 19:22
Posty: 120
Post Prawda?/Fałsz?
http://www.polonica.net/kardynal_J_Ratz ... erezje.htm[url][/url]

_________________
Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła!


Wt lut 14, 2006 2:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 17:18
Posty: 90
Post 
Cytuj:
Niewątpliwie "kardynał" już dawno stracił wiarę katolicką podobnie jak ten, kto mianował go na to stanowisko, czyli Jan Paweł II.
no i znwu ktoś motywuje swoje stanowisko, posądzając o niekatolickość JPII i BXVI, swymi poglądamy wysnutymi na podstawie wyrwanych z kontekstu argumentów. i znowu pojawia się pytania dlaczego dla bp. Oravec inne sobory były dobre, a Watykański II już nie. bo był on niewygodny jego poglądom. Bóg sam powiedział: ,,CZyńcie sobie ziemię poddaną" - i także Katolicy muszą żyć z duchem czasu, zachowując swoją wiarę.

a tak się zastanawiam, odnośnie do cytatu z góry; jakie charyzmaty posiada bp Oravec, żeby osądzać kto jest katolikiem, a kto nie?? może sam zabłądził.....


Wt lut 14, 2006 9:10
Zobacz profil
Post 
To tylko swiadczy o jednym.
Jak ogromnie jest podzielony ruch założony przez abp Lefebvra
Z jednej strony sa chetni do pojednania z Kosciołem...z drugiej sa kontestatorzy, którzy swoja przemadrzałościa chca zaprzepaścic to o co prosił Jezus "..aby wszyscy byli JEDNO".
Kto czym sie kieruje mozna wywnioskowac samemu....szczególnie gdy się poczyta ten bełkotliwy artykuł Oraveca.
Powyjmowane z kontekstu fragmenty interpretowane w sposób tak smieszny, ze az głupi.
Najbardziej uśmiałem się w tym fragmencie:
Cytuj:
str. 53: "...Kościół oddaje cześć Eucharystii. Eucharystia jest Kościołem... są one jednym i tym samym. Eucharystia jest Chrystusowym sakramentem i dlatego Kościół jest Eucharystią, Kościół jest sakramentem...".

Jest to marna próba odrzucenia tradycyjnej doktryny o Eucharystii.

Eucharystia nie może być Kościołem, ponieważ Eucharystia jest Chrystusem a On jest Głową Kościoła. Twierdzenie, że także Kościół jest sakramentem pozostaje w sprzeczności z uchwałą Soboru Trydenckiego, który uroczyście zdefiniował ilość sakramentów, których jest siedem i nie ma wśród nich Kościoła.

"Gdyby ktoś powiedział, ... że jest więcej albo mniej niż siedem sakramentów... niech będzie wyklęty" (Denz. 844).


"Eucharystia nie może byc Kościołem, ponieważ Eucharystią jest Chrystus a On jest Głową Kościołą"......o ile dobrze widzę, to głowa i ciało sa nierozłączne. Nie może zyc głowa bez ciała, ani tez ciało bez głowy. Ciało z głowa stanowia jednośc nierozerwalną.
Skoro Chrystus jest Głową Kościoła, to Kosciół jest w Chrystusie, a Chrystus w nim.
Najwidoczniej bp Oravec nie potrafi myśleć w sposób bardziej otwarty i posiada mentalnośc wiejskiego kościelnego (z szacunkiem dla wiejskich kościelnych).....ale kto powiedział, ze każdy biskup musi błyskac inteligencją?


Wt lut 14, 2006 10:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Chciałem się ustosunkować, ale nie mam jak.

Pod wskazanym adresem ( http://www.polonica.net/kardynal_J_Ratz ... %5B/url%5D ) pojawia się:

Cytuj:
vDeck

404 not found

The requested resource could not be found.


:roll:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt lut 14, 2006 23:53
Zobacz profil WWW
Post 
Kliknij na to:

http://www.polonica.net/kardynal_J_Ratz ... erezje.htm

sim_pet troszke zle wkleił :)


Wt lut 14, 2006 23:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Cytuj:
"arcybiskupem"

A po co te cudzysłowy :?:

Cytuj:
Logiczne jest, że skoro Neokościół już nie jest katolicki, to też jego strażnik nie może być katolikiem.

Jak ktoś zakłada, że Kościół... nie jest Kościołem - to wydaje mi się, że nie ma specjalnie sensu czytanie dalej.

Takie wycinanki, wyrywanie kawałków zdań... Co to ma być :?:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Śr lut 15, 2006 0:05
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lut 03, 2006 18:03
Posty: 680
Post 
ToMu napisał(a):
Takie wycinanki, wyrywanie kawałków zdań... Co to ma być :?:


manipulacja w czystej postaci ;)
Tak się to chyba nazywa.


Śr lut 15, 2006 15:35
Zobacz profil ICQ WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Wiem. Pytanie było retoryczne.

Chłam, szkoda to czytać :)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Śr lut 15, 2006 19:36
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL