Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 14:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 W rok po wielkich narodowych rekolekcjach... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 16, 2006 1:04
Posty: 19
Post W rok po wielkich narodowych rekolekcjach...
Prawie rok minął od śmierci Jana Pawła II i wydarzeń, które hucznie były nazywane wielkimi narodowymi rekolekcjami. Trwają już przygotowania do uczczenia pierwszej rocznicy śmierci papieża. A czy w nas coś po tych rekolekcjach zostało?

Patrząc z boku - tłumy w kościołach znikły. Wielkie słowa i wielkie zamierzenia znikły. Ale czy naprawdę wszystko znikło?

_________________
llewella


Cz mar 16, 2006 12:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
ja widze tak, że znikło wszystko tamto co było spontaniczne, zostały pomniki Jana Pawła II, ulice jego imienia. Czy coś konkretnego? Możliwe, ale mi nic nie wiadomo na ten temat


Cz mar 16, 2006 15:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Zniknęło to, co było spontanicznym zrywem ludzi reagujących tylko i wyłącznie na odejście Wielkiego Człowieka, przede wszystkim Polaka, a poza tym papieża. A więc - jakby nie patrzeć, bez względu na wyznanie i pochodzenie - autorytetu. Ci ludzie po prostu po pewnym czasie zapomnieli o sprawie. Papież odszedł, w wiadomościach przestano pokazywać zdjęcia i wspomnienia. Koniec. Wracamy do szarej rzeczywistości.

Co innego - ludzie, dla których wydanie z początku kwietnia stały się bodźcem do realnej przemiany, nie tylko na chwilę, ale poprzez przemyślenie swojej postawy - do trwałego przewartościowania swojego życia i rzeczywistego życia nauką papieża. Dla takich ludzi, można powiedzieć, 2 kwietnia 2006 to jakby pierwsze urodzinki :) Ja im życzę wytrwałości :)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz mar 16, 2006 18:30
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 16, 2006 1:04
Posty: 19
Post 
ToMu napisał(a):
Co innego - ludzie, dla których wydanie z początku kwietnia stały się bodźcem do realnej przemiany, nie tylko na chwilę, ale poprzez przemyślenie swojej postawy - do trwałego przewartościowania swojego życia i rzeczywistego życia nauką papieża. Dla takich ludzi, można powiedzieć, 2 kwietnia 2006 to jakby pierwsze urodzinki :) Ja im życzę wytrwałości :)

I o takich właśnie ludziach chciałabym usłyszeć...

_________________
llewella


Pt mar 17, 2006 0:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Dla takich ludzi ten okres to czas, który mogą teraz podsumować jakoś. Rozliczyć się przed samym sobą z tego, jak udało im się żyć słowami papieża. Jakie są owoce takiego życia. Co należałoby jeszcze zmienić, nad czym popracować.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pt mar 17, 2006 7:53
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 16, 2006 1:04
Posty: 19
Post 
Nie, nie chodzi mi o to, co Ty o nich sądzisz i co według Ciebie powinni robić. Chodzi mi o to, czy w ogóle są. I to nie na zasadzie obliczonego prawdopodobieństwa czy przypuszczeń, ale świadectwa :)

_________________
llewella


Pt mar 17, 2006 10:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post 
Minął rok od czasu gdy odszedł od nas do Domu Ojca Jan Paweł II. Zjednoczył nas wtedy na modlitwie i wspomnieniu o Jego wielkim pontyfikacie. Z pewnością tamten czas można było nazwać rekolekcjami narodowymi, czasem odnowy i refleksji o wierze, życiu wiecznym i nauczaniu Papieża, słowa Papieża pozostały w mym sercu i pragnę żyć nimi na codzień
Bardzo chętnie również usłyszałabym świadectwa jaki wpływ na Wasze życie miała śmierć Papieża a także Jego pontyfikat, jak przeżyliście ten Wielki Tydzień Jana Pawła II.


N kwi 02, 2006 10:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL