Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 5:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Nie płakałem po papieżu 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 26, 2007 18:46
Posty: 786
Post 
@Jose: taaak, papież błogosławił Solidarność z rezydencji w Watykanie. :) Narobił się, po byku. Ach, zapomniałam, że się jeszcze modlił. Fakt, to wyczerpuje.
Ks. Jerzy Popiełuszko? No fakt, zginął, bo był marionetką w rękach innych- ważnejszych. Sam by nic nie zdziałał. Zrobił sobie z ambony mówinicę, ale musiał mieć na to pozwolenie.
Pozaz tym (idąc Twoim tokiem myślenia) nie wiem, dlaczego mam szanować jakiegoś katolika, który ma teraz ok. 20 lat i raczej nie miał nic wspólnego z PRLem i transformacją.

Cytuj:
Modlitwa do Niego o wstawiennictwo jest skuteczna.


Człowieku, skąd Ty to wiesz?

Śmieszna jestta Wasza ślepa wiara we wszystko, co Wam się wciśnie.

_________________
"Doch gestohlen ist er wertlos,
Und dann brauch' ich ihn nicht"


Wt mar 27, 2007 16:10
Zobacz profil
Post 
[quote=Enigma']Człowieku, skąd Ty to wiesz? [/quote]
A skąd może to wiedzieć? Widocznie pomodlił się i doświadczył pomocy, i co wmówisz mu teraz, że tak nie było?
Jeszcze raz powtarzam, że wszelkie argumenty ateistów i innych podobnych nic nie znaczą spotykając się z żywym doświadczeniem wiary u wierzącego. Dla wierzących, którzy doświadczyli działania Boga jest to pewnik i nic tego nie zmieni.


Wt mar 27, 2007 17:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 13:14
Posty: 671
Post 
Kris_yul napisał(a):
Enigma napisał(a):
Człowieku, skąd Ty to wiesz?

A skąd może to wiedzieć? Widocznie pomodlił się i doświadczył pomocy, i co wmówisz mu teraz, że tak nie było?

przypadki chodzą po ludziach ...
Kosmaty się cieszy, ze ludzie się modlą do bożków, zamiast do Boga i spełnia niektóre prośby

_________________
Always Look on the Bright Side of Life


Śr mar 28, 2007 12:34
Zobacz profil
Post 
ziobro Adama napisał(a):
Kosmaty się cieszy, ze ludzie się modlą do bożków, zamiast do Boga i spełnia niektóre prośby

Od kiedy to szatan ma władzę spełniania próśb ludzi??
Zawsze znajdzie się wytłumaczenie...


Śr mar 28, 2007 12:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 13:14
Posty: 671
Post 
Kris_yul napisał(a):
ziobro Adama napisał(a):
Kosmaty się cieszy, ze ludzie się modlą do bożków, zamiast do Boga i spełnia niektóre prośby

Od kiedy to szatan ma władzę spełniania próśb ludzi??
Zawsze znajdzie się wytłumaczenie...

miał zanim jeszcze pojawił sie pierwszy katolicki "święty" .. poczytaj w Biblii :D

10. Przyszedł więc Mojżesz z Aaronem do faraona i uczynili tak, jak rozkazał Pan. Aaron rzucił laskę swoją przed faraonem i jego sługami, a ona zamieniła się w węża.
11. Wtedy także faraon wezwał mędrców i czarowników, a czarownicy egipscy uczynili to samo czarami swoimi.
12. Każdy z nich rzucił laskę swoją i zamieniły się w węże. Ale laska Aarona połknęła laski ich.
(2 Moj. 7:10-12 BW)

_________________
Always Look on the Bright Side of Life


Śr mar 28, 2007 15:32
Zobacz profil
Post 
Szatan sam w sobie nie ma władzy takiej, aby spełnić czyjąś prośbę. Poczytaj księgę Hioba, a dowiesz się, że to szatan jakby wystąpił do Boga z pewną propozycją i dopiero Bóg się zgodził. Szatan nic sam z siebie nie może uczynić jeżeli nie pozwoli mu na to Bóg. Natomiast jeżeli Bóg już pozwala szatanowi kusić człowieka, np. wysłuchiwaniem jego modlitw, to robi to po to aby ten człowiek zyskał coś więcej. Dostaje to o co prosił, ale zazwyczaj jest to pewien element na drodze do np. nawrócenia człowieka, albo pogłębienia jego wiary.


Cz mar 29, 2007 12:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 13:14
Posty: 671
Post 
Kris_yul napisał(a):
Szatan sam w sobie nie ma władzy takiej, aby spełnić czyjąś prośbę. Poczytaj księgę Hioba, a dowiesz się, że to szatan jakby wystąpił do Boga z pewną propozycją i dopiero Bóg się zgodził. Szatan nic sam z siebie nie może uczynić jeżeli nie pozwoli mu na to Bóg.

matko jodyno ... a czy ja twierdzę, że Szatan ma moc sam z siebie ? wiadomo, że od Boga ją ma, korzysta z niej i nagradza swoich wiernych wyznawców i sprzymierzeńców ...
niby jakim innym sposobem magowie faraona zamienili laski w węże ?

_________________
Always Look on the Bright Side of Life


Cz mar 29, 2007 12:36
Zobacz profil
Post 
ziobro Adama napisał(a):
Kris_yul napisał(a):
Szatan sam w sobie nie ma władzy takiej, aby spełnić czyjąś prośbę. Poczytaj księgę Hioba, a dowiesz się, że to szatan jakby wystąpił do Boga z pewną propozycją i dopiero Bóg się zgodził. Szatan nic sam z siebie nie może uczynić jeżeli nie pozwoli mu na to Bóg.

matko jodyno ... a czy ja twierdzę, że Szatan ma moc sam z siebie ? wiadomo, że od Boga ją ma, korzysta z niej i nagradza swoich wiernych wyznawców i sprzymierzeńców ...
niby jakim innym sposobem magowie faraona zamienili laski w węże ?

Czyli jak np. jakaś osoba jest w ciężkiej sytuacji pieniężnej i prosi Boga o jakieś wsparcie i tydzień później w bardzo dziwny sposób, niezrozumiały dla niej takie otrzymuje to znaczy, że szatan dostał od Boga moc, aby wynagrodzić swojego wyznawcę - tą osobę?? Bez sensu.

We wcześniejszym poście napisałem po co Bóg zezwala szatanowi na działanie - tylko wtedy gdy mogą z działania szatana wyniknąć dobre skutki dla duszy i wiary człowieka, mimo wszystko zbliżyć go do Boga.


Cz mar 29, 2007 12:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 13:14
Posty: 671
Post 
Kris_yul napisał(a):
Czyli jak np. jakaś osoba jest w ciężkiej sytuacji pieniężnej i prosi Boga o jakieś wsparcie i tydzień później w bardzo dziwny sposób, niezrozumiały dla niej takie otrzymuje to znaczy, że szatan dostał od Boga moc, aby wynagrodzić swojego wyznawcę - tą osobę?? Bez sensu.

od kiedy to wyznawcy Szatana proszą Boga o pomoc ? troche logiki przyjacielu ...
zresztą ja pisałem o zwracaniu się do bożków, a nie do Boga ...
prosisz bożka o pomoc, a ta przychodzi od Złego ...
to wystarczy by ucieszyć Szatana, kiedy ludzie zamiast modlić się do Boga, zwracają sie do pośredników
Kris_yul napisał(a):
We wcześniejszym poście napisałem po co Bóg zezwala szatanowi na działanie - tylko wtedy gdy mogą z działania szatana wyniknąć dobre skutki dla duszy i wiary człowieka, mimo wszystko zbliżyć go do Boga.

czyli dzięki kuszeniu Szatana i grzechom wynikają dobre skutki dla duszy i wiary człowieka ? bo nie kumam ...
Bóg zezwala Szatanowi działać, bo tylko to gwarantuje zaistnienie wolnej woli, a bez wolnej woli nie ma prawdziwej wiary

_________________
Always Look on the Bright Side of Life


Cz mar 29, 2007 14:17
Zobacz profil
Post 
Tak, mogą wyniknąć dobre skutki - Bóg potrafi tak uczynić.
Nie wiem dlaczego piszesz o jakichś wyznawcach szatana skoro ja pisałem o wiernym chrześcijaninie, który zwracając się do Boga ufnie, doświadcza osobiście swojej wiary i nie sposób jej podważyć potem przez ateistów, czy wszelkie dowody na nieistnienie Boga. Chyba mnie źle zrozumiałeś...

Ja natomiast nie będę ponownie podejmował dyskusji dlaczego istnieje i działa szatan, bo stanowisko Kościoła jest jasno przedstawione, które w pełni podzielam.


Cz mar 29, 2007 17:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 13:14
Posty: 671
Post 
Kris_yul napisał(a):
Tak, mogą wyniknąć dobre skutki - Bóg potrafi tak uczynić.
Nie wiem dlaczego piszesz o jakichś wyznawcach szatana skoro ja pisałem o wiernym chrześcijaninie, który zwracając się do Boga ufnie, doświadcza osobiście swojej wiary i nie sposób jej podważyć potem przez ateistów, czy wszelkie dowody na nieistnienie Boga. Chyba mnie źle zrozumiałeś...

no nie zupełnie tak było .. mowa była o czlowieku, który modlił się o wstawiennictwo papieża, a nie Boga ...
Indianie czynia podobnie i tez twierdzą, że im im duchy przodków pomagają ... dostrzegasz podobieństwo ?

_________________
Always Look on the Bright Side of Life


Pt mar 30, 2007 2:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 19, 2006 13:01
Posty: 35
Post 
Witam wszystkich!

Ostatnio w jednej z gazet wielkopolskich ukazał się taki artykuł. Co o nim sądzicie!

Obrazek

Pozdrawiam

_________________
bla


Pn kwi 02, 2007 13:47
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
bla napisał(a):
Witam wszystkich!

Obrazek

Pozdrawiam

Szok! :shock: Aż ciśnie sie na usta słowo "bluźnierstwo"...


Pn kwi 02, 2007 16:45
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 10, 2007 15:20
Posty: 37
Post 
BACH!!!!

jak zwykle zderzenie-jak w kazdym watku z ateistami

ateizm kontra wiara:

-pustka kontra wyzsze wartosci,
-konsumcjonizm kontra zaduma i refleksja,
-egoizm kontra duchowosc,
-krotkowzrocznosc kontra glebsze rozumienie,
-pycha kontra pokora.

Cytuj:
Enigma:Człowieku, skąd Ty to wiesz?
Śmieszna jestta Wasza ślepa wiara we wszystko, co Wam się wciśnie.


Wiem ze Twoj logiczny umysl odrzyca od razu takie "bajki" o modlitwach,jednak zycie pokazuje ze to Ty sie mylisz,bo swiat niefizyczny istnieje,a modlitwa jest srodkiem do komunikacji z druga strona.Taka osoba jak jp2 jest naprawde blisko Boga wiec za jego wstawiennictwem mozliwe jest wyjednywanie prosb.

Pamietaj Enigma ,"nie znasz dnia ani godziny",przyjdzie taki dzien ze skierujesz swe mysli ku Bogu,nie tylko te krytyczne z pretensjami ale te szukajace pomocy.

Pozdrawiam Ciebie
marcin


Wt kwi 03, 2007 0:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Enigma napisał(a):
@Jose: taaak, papież błogosławił Solidarność z rezydencji w Watykanie. :) Narobił się, po byku. Ach, zapomniałam, że się jeszcze modlił. Fakt, to wyczerpuje.
Ks. Jerzy Popiełuszko? No fakt, zginął, bo był marionetką w rękach innych- ważnejszych. Sam by nic nie zdziałał. Zrobił sobie z ambony mówinicę, ale musiał mieć na to pozwolenie.
Pozaz tym (idąc Twoim tokiem myślenia) nie wiem, dlaczego mam szanować jakiegoś katolika, który ma teraz ok. 20 lat i raczej nie miał nic wspólnego z PRLem i transformacją.

Cytuj:
Modlitwa do Niego o wstawiennictwo jest skuteczna.


Człowieku, skąd Ty to wiesz?

Śmieszna jestta Wasza ślepa wiara we wszystko, co Wam się wciśnie.

Skoro dla Ciebie wszystko jest takie proste i oczywiste - to po co tracisz czas, żeby takim oszołomom chrześcijańskim jak nam tłumaczyć, jak jest "naprawdę" :?:

Twierdzenie, że "Popiełuszko nic by nie zrobił" jest bzdurą - wiadomo, że wielu księży było do jego działalności negatywnie nastawionych, wiedząc że reakcją władzy będzie naciskanie i utrudnianie życia klerowi jako całości. Wielu było przeciwnych. W pewnym sensie on był sam. Niektórzy biskupi go popierali, ale czy mu to pomogło :?: Zmieniło jego podejście :?: Chcieli go wysłać, aby chronić, na studia za granicę - nie zgodził się. Wiedział, że jego obowiązkiem było mówienie tego, co mu serce podpowiadało. Polska potrzebowała człowieka, który nie bał się otwarcie mówił o tym, że ówczesnego systemu nie można tolerować i akceptować. Z polityką miało to wspólnego tyle, że dla komuchów było niewygodne.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt kwi 03, 2007 9:51
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL