Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 10:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 24 mln na wizyte Benedykta XVI? 
Autor Wiadomość
Post 
Nie musisz pielgrzymowac w celu religijnym, moze to byc pielgrzymka zwiazana z praca nad soba, aby np. miec wiecej cierpliwosci dla bliznich.


Pt maja 12, 2006 22:59
Post 
Bardzo sobie cenię "pracę nad sobą", ale nie może to być zwiazane z ąadnymi religijnymi pielgrzymkami, dlatego odpada. Poza tym, pielgrzymka kojarzy mi się z tłokiem, masą ludzi, charmidrem, więc gdzei tu miejsc na "wyciszenie się"? I weź już nie proponuj mi, bo to aż śmieszne. Chyba sama nie wierzysz w to co piszesz. Wydaje mi się, że masz jakieś złuden nadzieje, że otoe ja - niewierzący, wyruszę na pielgrezymkę i się cudweoniee "nawrócę", zacznę irzyć w Boga ;) Od razu Ci powiem, że płonne są takie nadzieje i dla mnie to jest po prostu głupie myślenie. Nic ani nikt nie jest w stanie sprawić, że zaczę wierzyć w Boga, a więc coś co nie istnieje. Chyba, że bym zwariował ;-)





pozdrawiam,
michał


So maja 13, 2006 16:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 17:06
Posty: 968
Post 
Zwariuj! :D

Queer, nie skłamałem pisząc o ujawnionych przez Ciebie uprzedzeniach do katolicyzmu. Sam to potwierdzasz pisząc takie zdania, jak
Cytuj:
katolicyzm czerpie wiele dobrego, choćby z Buddyzmu
Katolicyzm czerpie z Chrystusa, a nie z Buddy :) Mam przyjaciół buddystów, ale żaden nie powiedział mi podobnego żartu. :D

Cieszę się jednak, że deklarujesz sympatię dla wielu dobrych wartości obecnych też w katolicyzmie. Ale moge to wiedzieć tylko na podstawie tego, co przeczytam z Twoich postów.

Wracając do pielgrzymki, rzeczywiście może być trudno się tam wyciszyć. Ale homilii papieskich będzie można z pewnością wysłuchać w telewizji albo przeczytać je w Internecie.

Polecam, choćby po to, żeby móc potem dyskutować :)

_________________
Nie smuć się zaraz z nieszczęść na świecie, bo nie znasz dobra zamierzonego w wyrokach Bożych, które one niosą z sobą dla wiecznej radości wybranych. (św. Jan od Krzyża)


N maja 14, 2006 14:21
Zobacz profil
Post 
Spidy napisał(a):
Zwariuj! :D

Chciałbyś :P

Spidy napisał(a):
Queer, nie skłamałem pisząc o ujawnionych przez Ciebie uprzedzeniach do katolicyzmu. Sam to potwierdzasz pisząc takie zdania, jak
Cytuj:
katolicyzm czerpie wiele dobrego, choćby z Buddyzmu
Katolicyzm czerpie z Chrystusa, a nie z Buddy :) Mam przyjaciół buddystów, ale żaden nie powiedział mi podobnego żartu. :D

Oczywiście, że skłamałeś, a teraz piszesz to w innym kontekście i tutaj sie po częsći zgadzam. Owszem, mam po części negatywne nastawienie do katolicyzmu, ale o tym dobrze wiesz i tego nie ukrywam. Nie przeszkadza mi to jednak dostrzegać pewnych pozytywnych wartości jakie są częścią każdej religii, w tym katolicyzmu.

Co do Buddyzmu, nie myliłem się absolutnie. Być może buddyści nei chcieli Ci przykrości zrobić, świadczy o nich dobrze, maja szacunek i ok :) Nie zmienia to jednak faktu, że katolicyzm jest plagiatem (albo łądniej ujmują "zaporzyczeniem") wartości/wiedzy/dorobku z wielu wcześniejszych nurtów. Katolicyzm nigdy nie był i nie jest prekursorem obecnych wartości wyznawanaych w chrześcijaństwie. Ale to temat na inną dyskusję.

Spidy napisał(a):
Cieszę się jednak, że deklarujesz sympatię dla wielu dobrych wartości obecnych też w katolicyzmie. Ale moge to wiedzieć tylko na podstawie tego, co przeczytam z Twoich postów.

Oczywiście.

Spidy napisał(a):
homilii papieskich będzie można z pewnością wysłuchać w telewizji albo przeczytać je w Internecie.

Ty to mówisz ateiscie? Sądzisz, że skorzystam? Będę słuchał tyle ile mi się obije o uszy z telewizyjnych niusów. Mam nadzieję, że nie usłyszę nic obraźliwego lub niezgodnego z prawdą o gejach, z ust papieża. I tyle. Wymiar duchowy/religijny tej wizyty mnie kompletnie nie intersuje i nie dotyczy.

Spidy napisał(a):
Polecam, choćby po to, żeby móc potem dyskutować :)

Jeśli będzie o czym. Ja mam nadzieje, że papież nieh lepiej nie zabiera głosu na niektóe kontroweresyjne sprawy, bo czuję, że dyskusja będzie bardzo burzliwa i tylko wywoła to znowu ogromne kłutnie i polemiki, ale może się mylę. Z drugiej strony, trudno komuś po prostu zakazać. Ja tylko mam nadzieje, że b16 ma świadomość odpowiedzialności za swoje słowa i tego jaki efekt one wywołują. I tylko tyle.





pozdr,
michał


N maja 14, 2006 15:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 26, 2005 23:58
Posty: 3079
Post 
+ 2 mln na BWM do przewiezenia Benedykta Potem bedzie sie woził nią ktoś z rządu. tylko po co tam taki wózek? Ktos chce śmierci Leppera. Ja na pewno nie.


Pt maja 19, 2006 14:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 17:06
Posty: 968
Post 
Pomówienia odnoszące się do rozrzutności papieża czy też jakiejkowiek innej osoby publicznej bez podania źródeł informacji będą usuwane. Podobnie jak prywatne uwagi.

_________________
Nie smuć się zaraz z nieszczęść na świecie, bo nie znasz dobra zamierzonego w wyrokach Bożych, które one niosą z sobą dla wiecznej radości wybranych. (św. Jan od Krzyża)


N maja 21, 2006 22:59
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
Do dawania uwag służy opcja PW, dlatego posty nie na temat wycięłam.
Przypominam też, że tematem jest wizyta Ojca Św. w Polsce.

rozalka

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


Śr maja 24, 2006 14:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 07, 2005 12:00
Posty: 838
Post Re: 24 mln na wizyte Benedykta XVI?
R6 napisał(a):
Gdy Papieżem był Jan Paweł II jakoś szkoda mi go było i nie żałowałem pieniędzy na jego wizyty. w końcu Polska była Jego Ojczyzną a w inny sposób jak z całą tą switą nie mógł jej odwiedzić. Zreszta jego wizyty były bezcenne. Podnosiły na duchu, przywracały wiarę w to ze może byc lepiej, dodawały siły do działania. Ale czy teraz warto wydać tyle pieniedzy w 3 dni. czy nie lepiej przekazać te pieniadze na potrzeby ktorych niezaspokojenie przyniesie nieodwracalne szkody. Jest tyle dzieci ktore potrzebują środków na operacje czy poprostu jedzenie by mogło prawidłowo sie rozwijać. Poza tym wydaje sie publiczne pieniądze w tym ateistów i ludzi innych wyznań bez ich zgody. jest to wyraz braku szacunku. dlatego jestem za wprowadzeniem np dziesieciny kto chce gościc papieża niech opłaci mu wizyte a nie zmusza niezainteresowanych by sie na nią składali.
Te pieniądz pozostały w kraju! Otrzymali je ludzie i firmyu, wierzmy, że tylko polskie. A zagraniczni turyści także cos dołozyli! Więc o co Ci chodzi?
I nie zapominaj o tym, jak ktoś w Ewangelii gorszył się, mówiąc : "Na co ta strata. Można to było drogo sprzedać i rozdać biednym!" Wiesz, kto tak sie gorszył i dlaczego?


Śr maja 31, 2006 16:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 26, 2005 23:58
Posty: 3079
Post 
Judasz miał racje tylko szkoda ze pieniądze za olejek chciał sobie przywłaszczyć a nie rozdać biedakom tak jak deklarował


Śr maja 31, 2006 20:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 17:06
Posty: 968
Post 
Według Ciebie Judasz miał rację. Według Jezusa - nie miał, bo stawiał materialny dar dla bliźniego ponad osobistą relację z Bogiem.

Właśnie o takiej relacji mówił Benedykt XVI w czasie pielgrzymki. O głębokiej, osobistej relacji... Myślę, że dla wielu ludzi ta pielgrzymka to odkrycie (lub ponowne odkrycie), że Bóg działa dziś bardzo konkretnie w naszych sercach. Przynajniej dla mnie tym była...

:)

_________________
Nie smuć się zaraz z nieszczęść na świecie, bo nie znasz dobra zamierzonego w wyrokach Bożych, które one niosą z sobą dla wiecznej radości wybranych. (św. Jan od Krzyża)


Cz cze 01, 2006 9:33
Zobacz profil
Post 
Papież to zastępca Jezusa na Ziemii więc przeczytajcie i wyciągnijcie wnioski:

Cytuj:
3 A gdy Jezus był w Betanii, w domu Szymona Trędowatego, i siedział za stołem, przyszła kobieta z alabastrowym flakonikiem prawdziwego olejku nardowego, bardzo drogiego. Rozbiła flakonik i wylała Mu olejek na głowę. 4 A niektórzy oburzyli się, mówiąc między sobą: «Po co to marnowanie olejku? 5 Wszak można było olejek ten sprzedać drożej niż za trzysta denarów i rozdać ubogim». I przeciw niej szemrali. 6 Lecz Jezus rzekł: «Zostawcie ją; czemu sprawiacie jej przykrość? Dobry uczynek spełniła względem Mnie. 7 Bo ubogich zawsze macie u siebie i kiedy zechcecie, możecie im dobrze czynić; lecz Mnie nie zawsze macie. 8 Ona uczyniła, co mogła; już naprzód namaściła moje ciało na pogrzeb. 9 Zaprawdę, powiadam wam: Gdziekolwiek po całym świecie głosić będą tę Ewangelię, będą również opowiadać na jej pamiątkę to, co uczyniła».


Cz cze 15, 2006 18:42
Post 
Ups, przepraszam za napisanie tego co już było.


Cz cze 15, 2006 18:44

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:25
Posty: 35
Post 
Awa napisał(a):
A ja sie nie zgadzam ,zeby z budzetu czyli z moich pieniedzy finansowac dzialalnosć partii np.Sld czy jak ostatatnio PO.Nie zgadzam sie ale panstwo ma to w nosie i szeroki strumien forsy płynie do kieszeni pacanow ktorzy od 17 lat nie robia nic pozytecznego dla Polski.Moze tak to by was bardziej zainteresowalo? Ilez to dzieciom mozna by bylo pomoc za te pieniadze?Ile wozkow kupic ,protez?operacji sfinansowac?


Z budżetu Państwa finansuje się wszystkie partie, które weszły do Sejmu,
również PiS, LPR i Samoobronę o których nie wspominasz.
Czy mam rozumieć, że można finansować tylko te , z którymi Ty sama się
utożsamiasz???
Poza tym się zgadzam - nie powinno finansować się żadnej partii - bez względu na poglądy ( w tym religijne)
Natomiast finansownie instytucji religijnych z budżetu to zwykły skandal i nadużycie władzy. Wizyty powinni opłacać wierni oraz dany Kościól - niezależnie od tego kto w danej chwili jest Papieżem, Naczelnym Rabinem
czy Lamą. Szczególnie w państwie zadłużonym po uszy. Niestety, klerykalizacja w IV RP postępuje w tempie wprostproporcjonalnym do
długu publicznego.Ale za to KK ma się dobrze.


Pt cze 23, 2006 6:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
ateista111 napisał(a):
Natomiast finansownie instytucji religijnych z budżetu to zwykły skandal i nadużycie władzy. Wizyty powinni opłacać wierni oraz dany Kościól - niezależnie od tego kto w danej chwili jest Papieżem, Naczelnym Rabinem czy Lamą.

Nie zgodzę się.

W Konstytucji jest zapis o równości wyznań i wspólnot. W tym momencie - jeśli państwo funduje przyjazd głowy jednej wspólnoty (papieża np.), to powinno również - gdyby zażyczyła sobie tego oficjalnie inna wspólnota - zorganizować i sfinansować np. właśnie przyjaz Dalaj Lamy.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pt cze 23, 2006 8:02
Zobacz profil WWW
Post 
Monika75 napisał(a):
Publiczne pieniądze wydaje się na wiele rzeczy, w tym na takie na które katolicy sie nie zgadzają. Poza tym nie cała pielgrzymka finansowana jest z pieniędzy publicznych. Część pochodzi od sponsorów, albo od wiernych (w ostatnią nuiedzielę wszystkie pieniądze zebrane w czasie mszy w naszej Archidiecezji Krakowiskiej zostały przeznaczone na organizację pielgrzymki Benedykta XVI do Polski).

Potrzeb oczywiście jest wiele i wiele jszcze będzie nowych. Zawsze będzie ktoś głodny, chory, biedny. Problem w tym, że my katolicy nie rozpatrujemy wszystkiego tylko w aspekcie zycia ziemskiego. Celem tego wszystkiego co tu robimy jest Bóg i życie wieczne. Nie idę na spotkanie z Benedyktem żeby podziwiać jego uśmiech czy mu poklaskać, ale po to żeby wspólnie z nim modlic się i uwielbiać Boga.

Nieroby z Sejmu i Senatu bardzo chętnie szastają pieniędzmi podatnika fundując mu w zamian wciąż to nowe ciężarki w postaci podatków lub skreślenia ulg. Pierwszy z brzegu przykład - przeznaczenie 10 czy 20 mln. na Świątynię Opatrzności Bożej. A na papieża było warto wydać kasę - w Auschwitz pokazała się tęcza - znak Boga z narodem wybranym. Ale kaczki z nowej paczki się znowu nie popisały - dały urzędnikom w piątek wolne, aby obejrzeli pierwszego sprawiedliwego Niemca, a oni myk na działki, na grila, tankować i weselić się. Na szczęście młyny sprawiedliwości Bożej mielą wolno, ale mielą - Bóg zesłał za karę kiepską pogodę. Bawmy sie tak dalej, a koniec będzie wiadomy.


So cze 24, 2006 11:41
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL