Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 20:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Czy byłeś/byłaś na pielgrzymce do Rzymu w 2005? Proszę czyta 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 19:21
Posty: 1
Post Czy byłeś/byłaś na pielgrzymce do Rzymu w 2005? Proszę czyta
Dzień dobry Panu/Pani

Jestem absolwentem Universytetu Albertańskiego w Edmonton w Kanadzie, na Wydziale Historii i Klasyki, na programie magisterskim. Moją specializacją jest Historia środkowo - wschodniej Europy ze szczególnym uwzględnieniem Polski. Celem mojej pracy magisterskiej jest przeprowadzenie badań, w jaki sposób Papież Jan Paweł II jest pamiętany i czczony w społeczeństwie polskim, ze specjalnym uwzględnieniem okresu zaraz po Jego śmierci w kwietniu 2005 roku.

Jedna z części mojej pracy jest poświecona przeprowadzeniu wywiadów wśród polskich pielgrzymów, którzy bezpośrednio uczestniczyli w pogrzebie Jana Pawła II. Odczucia osób indiwidualnych, jak również grup, sposób w jaki utożsamiają się i pamietają o tak ważnym momencie dla nas, Polaków.

Będę bardzo wdzięczny osobom, które osobiście wzięły udział w tej pielgrzymce i mogą bezpośrednio podzielić się swoimi wrażeniami i doświadczeniami, a tym samym przyczynić się do sukcesu mojej pracy.

Badania będą przeprowadzone przez wypełnienie kwestionariusza, który będzie przesłany przez email, z pytaniami relatywnymi do udziału w tej pielgrzymce, osobistych odczuć i wrażeń.

Będę bardzo wdżięczny jeżeli będziecie państwo mogli poświęcić chwilę swojego czasu i pomóc mi, jak również innym przyszlym badaczom, w lepszym zrozumieniu tego kluczowego momentu w dziejach histori Polski.

Wszystkie informacje będą anonimowe i ścisle poufne, żadne dane personalne nie bedą użyte w moich tezach. W przypadku, kiedy jakieś wypowiedzi będą zacytowane, będę używał pseudonimów.

Ponieważ mieszkam w Kanadzie i nie mam bezpośrednich kontaktów z osobami, które uczestniczyły w tej pielgrzymce, będę bardzo wdzięczny każdemu, kto chciałby się podzielić swoimi wrażeniami ze mną i pomóc mi w zrealizowaniu mojego projektu. Im więcej odzewu będę miał z całej Polski, tym bardziej moje tezy będą reprezentatywne i akuratne. Jeżeli wyrazicie państwo zgodę na udział w moich badaniach to bardzo proszę o napisanie do mnie na adres mmlynarz@ualberta.ca kwestionariusz zostanie przesłany w ciągu najbliższych paru tygodni w formie Microsoft WORD, tak że będziecie mogli państwo wypełnić go w dogodnym dla Was czasie.

Bardzo proszę o pomoc i z góry serdecznie dziękuję.


Z poważaniem,

Michał Młynarz, MA Candidate, Edmonton, Alberta, Kanada


N kwi 16, 2006 21:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 28, 2006 21:22
Posty: 36
Post 
oczywiście, że byłam w Rzymie w 2005 roku i z miłą chcią Ci pomogę wypełniając ten kwestionariusz ;)

_________________
"Ujmij Panie mnie za rękę mocno, bo bez Ciebie ja nie znaczę nic.
Podnieś mnie i wskaż mi dobrą drogę i na zawsze przewodnikiem bądź. "


N kwi 16, 2006 23:30
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 17:06
Posty: 968
Post 
Myślę, że ten temat może rzucić trochę światła na to, jak pielgrzymi w Polsce odbierali nauczanie JP2 w czasie Jego pielgrzymek:
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?t=6848

Powodzenia :)

_________________
Nie smuć się zaraz z nieszczęść na świecie, bo nie znasz dobra zamierzonego w wyrokach Bożych, które one niosą z sobą dla wiecznej radości wybranych. (św. Jan od Krzyża)


Pn kwi 17, 2006 19:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL