Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Historia określenia "Ojciec Święty" 
Autor Wiadomość
Post Re: Historia określenia "Ojciec Święty"
adaBRD napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Nie bardzo wiem, co Cię tak oburza. Nie wydaje mi się, by mówili o papieżu z brakiem szacunku - raczej nawiązują do Jego dość swobodnego stylu.
W Piśmie też pisano "przemówił do nich Piotr" (Dz 15,7) lub "Piotr stoi przed bramą" (Dz 12,14), choć jak Piotr pisał coś oficjalnego to powoływał się na funkcję: "Piotr, apostoł Jezusa Chrystusa, do wybranych, przybyszów wśród diaspory w Poncie, Galacji, Kapadocji, Azji i Bitynii" (1 P 1,1)



To w takim razie dlaczego KK uzywa takiego tytulu (Ojciec Swiety) w stosunku do czlowieka...?

Przeciez w Biblii jest wyrazny zakaz...Jednoznaczny...

Dlaczego wywleka sie rozne inne teksty i probuje za wszelka cene udowodnic, ze Jezus mial co innego na mysli...? Przeciez tego nie mozna inaczej zinterpretowac...jest po prostu oczywiste i jednoznaczne...

Dla mnie w tym miejscu konczy sie dyskusja.

A jesli uwazasz, ze jestem katolickim bojowkarzem, to wyjasnij mi w koncu, o co chodzilo Jezusowi z tym Ojcem...?

Kościół używa tytułu "święty" bazując na Biblii - Pozdrówcie każdego świętego w Chrystusie Jezusie(Fp 4,21)......czyżbyś zarzucała św Pawłowi złą interpretację słów Chrystusa?


So lis 12, 2016 15:07
Post Re: Historia określenia "Ojciec Święty"
Yarpen_Zirgin napisał(a):
O rzekomej jednoznaczności tego zakazu pogadamy jak przeczytasz całe Pismo Święte.


"Yarpen_Zirgin"...jesli uwazasz, ze ten zakaz jest RZEKOMY, to z pewnoscia potrafisz mnie uswiadomic, co on PRAWDZIWIE wyraza...

Bog objawia PRAWDE swoim stworzeniom bezwarunkowo...Dlaczego wiec ty, Yarpenie, stawiasz mi warunki...?

Chodzi o odpowiedz na proste pytanie, skoro uwazasz, ze wypowiedz Jezusa zawiera inna tresc...niz zawiera...

A PS przeczytalam...cale...w roznych wydaniach...i wszedzie ten zakaz brzmial tak samo...


So lis 12, 2016 15:14
Post Re: Historia określenia "Ojciec Święty"
adaBRD napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
O rzekomej jednoznaczności tego zakazu pogadamy jak przeczytasz całe Pismo Święte.


"Yarpen_Zirgin"...jesli uwazasz, ze ten zakaz jest RZEKOMY, to z pewnoscia potrafisz mnie uswiadomic, co on PRAWDZIWIE wyraza...

Bog objawia PRAWDE swoim stworzeniom bezwarunkowo...Dlaczego wiec ty, Yarpenie, stawiasz mi warunki...?

Chodzi o odpowiedz na proste pytanie, skoro uwazasz, ze wypowiedz Jezusa zawiera inna tresc...niz zawiera...

A PS przeczytalam...cale...w roznych wydaniach...i wszedzie ten zakaz brzmial tak samo...

Czyli ominęłaś List św Pawła.


So lis 12, 2016 15:17
Post Re: Historia określenia "Ojciec Święty"
adaBRD napisał(a):
A PS przeczytalam...cale...w roznych wydaniach...i wszedzie ten zakaz brzmial tak samo...

Raczej przeleciałaś wzrokiem skoro przegapiłaś fakt, że św. Paweł nazwał Abrahama ojcem (por. Rz 4:12). Co z kolei, niestety, przeczy protestanckiej tezie, że Chrystus wydał absolutny zakaz używania tego określenia względem ludzi. :D


So lis 12, 2016 15:24
Post Re: Historia określenia "Ojciec Święty"
Alus napisał(a):
adaBRD napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Nie bardzo wiem, co Cię tak oburza. Nie wydaje mi się, by mówili o papieżu z brakiem szacunku - raczej nawiązują do Jego dość swobodnego stylu.
W Piśmie też pisano "przemówił do nich Piotr" (Dz 15,7) lub "Piotr stoi przed bramą" (Dz 12,14), choć jak Piotr pisał coś oficjalnego to powoływał się na funkcję: "Piotr, apostoł Jezusa Chrystusa, do wybranych, przybyszów wśród diaspory w Poncie, Galacji, Kapadocji, Azji i Bitynii" (1 P 1,1)



To w takim razie dlaczego KK uzywa takiego tytulu (Ojciec Swiety) w stosunku do czlowieka...?

Przeciez w Biblii jest wyrazny zakaz...Jednoznaczny...

Dlaczego wywleka sie rozne inne teksty i probuje za wszelka cene udowodnic, ze Jezus mial co innego na mysli...? Przeciez tego nie mozna inaczej zinterpretowac...jest po prostu oczywiste i jednoznaczne...

Dla mnie w tym miejscu konczy sie dyskusja.

A jesli uwazasz, ze jestem katolickim bojowkarzem, to wyjasnij mi w koncu, o co chodzilo Jezusowi z tym Ojcem...?

Kościół używa tytułu "święty" bazując na Biblii - Pozdrówcie każdego świętego w Chrystusie Jezusie(Fp 4,21)......czyżbyś zarzucała św Pawłowi złą interpretację słów Chrystusa?



Alus...

KK ignoruje zakaz Jezusa, podpierajac sie swietym Pawlem...

Moze wiec nalezaloby cos ogolnie zmienic...? Po co oszukiwac sie, mieniac sie chrzescijaninem, jesli autorytetem jest Pawel...? Wystarczyloby moze uczciwie powiedziec, ze KK z Ojcem Swietym na czele to...PAULINIZM...?

A wtedy ta i inne dyskusje na tym forum po prostu nie mialyby miejsca...Nie uwazasz , Alus...?


So lis 12, 2016 15:30
Post Re: Historia określenia "Ojciec Święty"
Yarpen_Zirgin napisał(a):
adaBRD napisał(a):
A PS przeczytalam...cale...w roznych wydaniach...i wszedzie ten zakaz brzmial tak samo...

Raczej przeleciałaś wzrokiem skoro przegapiłaś fakt, że św. Paweł nazwał Abrahama ojcem (por. Rz 4:12). Co z kolei, niestety, przeczy protestanckiej tezie, że Chrystus wydał absolutny zakaz używania tego określenia względem ludzi. :D



Patrz post powyzej...

A zakaz Jezusa uwazam za absolutny...niezaleznie od tego, ze nazywasz to protestancka teza...

To nie jest zadna teza...To przeciez nauka Jezusa, obowiazujaca prawdziwych chrzescijan tworzacych jego Kosciol...


So lis 12, 2016 15:37
Post Re: Historia określenia "Ojciec Święty"
adaBRD napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
adaBRD napisał(a):
A PS przeczytalam...cale...w roznych wydaniach...i wszedzie ten zakaz brzmial tak samo...

Raczej przeleciałaś wzrokiem skoro przegapiłaś fakt, że św. Paweł nazwał Abrahama ojcem (por. Rz 4:12). Co z kolei, niestety, przeczy protestanckiej tezie, że Chrystus wydał absolutny zakaz używania tego określenia względem ludzi. :D



Patrz post powyzej...

Popatrzyłem. Podważasz nauczanie Apostolskie, bo jest dla Ciebie niewygodne.

Cytuj:
A zakaz Jezusa uwazam za absolutny...

No cóż, ja wolę w tej kwestii jednak posłuchać Apostołów, a nie Ciebie. Zaś skoro sam Apostoł Pogan nie uważał tego zakazu za absolutny, to ja też nie będę. :D


Cytuj:
To nie jest zadna teza...To przeciez nauka Jezusa, obowiazujaca prawdziwych chrzescijan tworzacych jego Kosciol...

Czyli św. Paweł nie był prawdziwym chrześcijaninem? Ciekawe.


So lis 12, 2016 15:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Historia określenia "Ojciec Święty"
adaBRD napisał(a):
A zakaz Jezusa uwazam za absolutny...niezaleznie od tego, ze nazywasz to protestancka teza...

To jak zwracasz się do swojego ojca, "e ty", a może po imieniu, skoro ten zakaz uważasz za absolutny?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So lis 12, 2016 15:45
Zobacz profil
Post Re: Historia określenia "Ojciec Święty"
adaBRD napisał(a):
Alus...

KK ignoruje zakaz Jezusa, podpierajac sie swietym Pawlem...

Moze wiec nalezaloby cos ogolnie zmienic...? Po co oszukiwac sie, mieniac sie chrzescijaninem, jesli autorytetem jest Pawel...? Wystarczyloby moze uczciwie powiedziec, ze KK z Ojcem Swietym na czele to...PAULINIZM...?

A wtedy ta i inne dyskusje na tym forum po prostu nie mialyby miejsca...Nie uwazasz , Alus...?

Znalazła odpowiedź.....św Paweł heretyk :mrgreen: ......i takiemu to heretykowi objawia się Jezus zlecając: - on zaniesie imię moje do pogan i królów i synów Izraela.
Pytanie przy tym opisie - czemu Jezus nie zganił Ananiasza za słowa ....jak dużo złego wyrządził ten człowiek ŚWIĘTYM Twoim w Jerozolimie....wymyślisz kolejno ANNANIZM?


So lis 12, 2016 15:46
Post Re: Historia określenia "Ojciec Święty"
Yarpen_Zirgin napisał(a):
adaBRD napisał(a):


Patrz post powyzej...

Popatrzyłem. Podważasz nauczanie Apostolskie, bo jest dla Ciebie niewygodne.

Cytuj:
A zakaz Jezusa uwazam za absolutny...

No cóż, ja wolę w tej kwestii jednak posłuchać Apostołów, a nie Ciebie. Zaś skoro sam Apostoł Pogan nie uważał tego zakazu za absolutny, to ja też nie będę. :D


Cytuj:
To nie jest zadna teza...To przeciez nauka Jezusa, obowiazujaca prawdziwych chrzescijan tworzacych jego Kosciol...

Czyli św. Paweł nie był prawdziwym chrześcijaninem? Ciekawe.



Jesli ta sprawa zaciekawila cie, to ja sam zbadaj...Nie daj sobie wciskac kitu, Yarpenie...Przeciez tu chodzi o twoje ZYCIE...

A co ty z tym zrobisz, to juz tylko i wylacznie twoja sprawa


So lis 12, 2016 16:17
Post Re: Historia określenia "Ojciec Święty"
adaBRD napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
adaBRD napisał(a):


Patrz post powyzej...

Popatrzyłem. Podważasz nauczanie Apostolskie, bo jest dla Ciebie niewygodne.

Cytuj:
A zakaz Jezusa uwazam za absolutny...

No cóż, ja wolę w tej kwestii jednak posłuchać Apostołów, a nie Ciebie. Zaś skoro sam Apostoł Pogan nie uważał tego zakazu za absolutny, to ja też nie będę. :D


Cytuj:
To nie jest zadna teza...To przeciez nauka Jezusa, obowiazujaca prawdziwych chrzescijan tworzacych jego Kosciol...

Czyli św. Paweł nie był prawdziwym chrześcijaninem? Ciekawe.



Jesli ta sprawa zaciekawila cie, to ja sam zbadaj...Nie daj sobie wciskac kitu, Yarpenie...Przeciez tu chodzi o twoje ZYCIE...

A co ty z tym zrobisz, to juz tylko i wylacznie twoja sprawa

Totalna dziecinada....taka na poziomie 2-3 letnich maluchów, które rączkami zakrywają oczka i udają, a może i wierzą, że ich nie ma.


Ostatnio edytowano So lis 12, 2016 16:22 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



So lis 12, 2016 16:18
Post Re: Historia określenia "Ojciec Święty"
adaBRD napisał(a):
Jesli ta sprawa (...)

Nie stawiaj zasłony dymnej i odpowiedz na pytanie:

Czy św. Paweł był prawdziwym chrześcijaninem, skoro, w przeciwieństwie do Ciebie, nie rozumiał w sposób absolutny zakazu Chrystusa dotyczącego nazywania kogokolwiek ojcem?


So lis 12, 2016 16:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Historia określenia "Ojciec Święty"
No Yarpen, nie dawaj sobie wciskać kitu przez św Pawła, tylko posłuchaj Ady. :))

W razie zaciekawienia, jest pozwolenie Ady na zbadanie sprawy.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So lis 12, 2016 16:26
Zobacz profil
Post Re: Historia określenia "Ojciec Święty"
AdaBRD ma jakies inne Pismo swiete? Bez Listow sw Pawla, ktore Kosciol od poczatku tam dolaczyl?
Sama sobie poskladalas wlasna biblie jak wlasna wiare, ktora jest bardziej gnoza niz wiara chrzescijanska?
No coz, nie jestes w tym oryginalna.

Sw Jana tez nie uznajesz?
Cytuj:
Każdy zaś, kto pokłada w Nim tę nadzieję,
uświęca się podobnie jak On jest święty. 1J 3,3


Ostatnio edytowano So lis 12, 2016 16:36 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



So lis 12, 2016 16:34
Post Re: Historia określenia "Ojciec Święty"
Alus napisał(a):
adaBRD napisał(a):
Czyli św. Paweł nie był prawdziwym chrześcijaninem? Ciekawe.



Jesli ta sprawa zaciekawila cie, to ja sam zbadaj...Nie daj sobie wciskac kitu, Yarpenie...Przeciez tu chodzi o twoje ZYCIE...

A co ty z tym zrobisz, to juz tylko i wylacznie twoja sprawa

Totalna dziecinada....taka na poziomie 2-3 letnich maluchów, które rączkami zakrywają oczka i udają, a może i wierzą, że ich nie ma.[/quote]


A jednak Jezus powiedzial, ze wlasnie do takich nalezy Krolestwo Boze... :)


So lis 12, 2016 16:35
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL