Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 10:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Dołącz sie do daru, dla Benedykta XVI 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 17:06
Posty: 968
Post 
ziobro Adama napisał(a):
20. Ale gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie podkopują i nie kradną.
(Mat. 6:19-20 BW)

Dar czystego serca (w tym od narkotyków) może być chyba tym skarbem w niebie, nie sądzisz? Zapisanie go w jakiejś księdze jest tylko wyjściem naprzeciw naszej ludzkiej naturze - zapisanego zobowiązania łatwiej nam dochować.

_________________
Nie smuć się zaraz z nieszczęść na świecie, bo nie znasz dobra zamierzonego w wyrokach Bożych, które one niosą z sobą dla wiecznej radości wybranych. (św. Jan od Krzyża)


Wt maja 16, 2006 21:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Narkotyki nigdy, ale przyłączyć się nie mogę, bo pale ;/ a rzucanie mi nie wychodzi...


Wt maja 16, 2006 22:11
Zobacz profil WWW
Post 
Ale na tej deklaracji nie musisz się zobowiązywać do rzucania palenia :D


Wt maja 16, 2006 22:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 13:14
Posty: 671
Post 
Spidy napisał(a):
ziobro Adama napisał(a):
20. Ale gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie podkopują i nie kradną.
(Mat. 6:19-20 BW)

Dar czystego serca (w tym od narkotyków) może być chyba tym skarbem w niebie, nie sądzisz? Zapisanie go w jakiejś księdze jest tylko wyjściem naprzeciw naszej ludzkiej naturze - zapisanego zobowiązania łatwiej nam dochować.

nie mam nic do samego zobowiązania, które jest jak najbardziej słuszne ... moje wątpliwości wyrażam jedynie co do ogłaszania takich akcji, jako mało skutecznych i NA POKAZ ...

_________________
Always Look on the Bright Side of Life


Śr maja 17, 2006 8:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Jestem sceptykiem wobec takowych zobowiązań Znam goscia co na wielki post rzuca palenie.. Rano w Wielka Niedziele zaopatrzony sowicie w cygarerty zaczyna odrabiać zaległości..
Czy to na tym ma polegac..??
A przyklądem takiej nicosci zoobowiazań jest prozumienie kibiców Cracovi Wisły


Śr maja 17, 2006 8:19
Zobacz profil
Post 
Taka lucka natura. Możesz zwalić na geny, na charakter, na osobowść.





pozdrawiam,
michał


Śr maja 17, 2006 18:15

Dołączył(a): Śr gru 21, 2005 16:18
Posty: 85
Post 
Tak wogóle to ta akcja to całkiem ciekawy pomysł .

_________________
Dla katolika nie może istnieć neutralność. Pan Bóg też nie jest neutralny


N maja 21, 2006 8:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
szalony napisał(a):
Ale na tej deklaracji nie musisz się zobowiązywać do rzucania palenia


Ale nikotyna to w pewnym sensie też narkotyk i uzależnia


N maja 21, 2006 21:58
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt kwi 25, 2006 7:57
Posty: 506
Post Re: Dołącz sie do daru, dla Benedykta XVI
Izka86 napisał(a):
W zwiazku z pielgrzymka Papieza Benedykta XVI do Polski jest organizowana akcja zbierania zobowiazan pt "Nie biorę - jestem wolny od narkotyków". Podczas wizyty na krakowskich Bloniach 27 maja Papiezowi zostanie wreczona Ksiega z zobowiązaniami młodych ludzi, którzy odpowiadają na Jego apel. Hasłem akcji zbierania zobowiązań jest "Nie biorę - jestem wolny od narkotyków". Jezeli jestes w stanie podjac takie postanowienie, to napisz swoje dane na maila iza-iza-iza@wp.pl lub gg 4087475. Masz czas tylko do 18 maja. Mam nadzieje, że nie zawiedziesz :)
Pozdrawiam gorąco.
Iza :)

Myślałem, że czas deklaracji i zobowiązań "z okazji" oraz kultu purytańskiej prohibicji, która zbudowała mafię w USA (vide kretyńskie wprowadzanie prohibicji z okazji przyjazdu Ojca Świętego) już mineły - myliłem się....

A poniżej prezentuje kilka "emotek" z katolickiego forum:

:wsciekly: :wsciekly: :wsciekly:


Pn maja 22, 2006 21:50
Zobacz profil
Post 
Reakcja niektórych użytkowników [...]jest co najmniej dziwna. Ja np. sie wpisałem, bo nie biorę i nie mam zamiaru brać narkotyków. Piszecie, że ludzie nie wytrwają, że to na pokaz. A może ktoś się nie wpisał na pokaz. Mamy nie podejmować żadnych postanowień, bo ktoś sie tym nie bedzie przejmował, albo zrobi na pokaz ? Że tak powiem kolokwialnie - nie wpisujecie się - nie wasza sprawa, i nic was to nie obchodzi. Kraj jest wolny, i można się wpisywać gdzie kto chce
:!: 8)

PS. Meg - namawiam cię, żebyś się wpisała. Naprawde możesz się wpisać, mimo, że palisz. Deklaracja jest o wolności od narkotyków, których branie jest nota bene grzechem ciężkim (nawet jeśli jest to tak teraz modne i pobłażane "zioło"). :)

[...] - uwaga do wyciętego postu. Spidy


Wt maja 23, 2006 13:30
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL