Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 15:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Pielgrzymka Benedykta XVI, ver. 2 - to, co na zewnątrz ;) 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post Pielgrzymka Benedykta XVI, ver. 2 - to, co na zewnątrz ;)
Wątek wydzielony stąd - rozalka.

Pierwsze spostrzeżenia - powitanie na lotnisku:

1. Fajne było to "Czołem, żołnierze" - mała łamigłówka lingwistyczna dla człowieka nie znającego języka :)

2. Papież nie pocałował ziemii.
Niektórzy mogą być zawieszeni - mnie wydaje, że to dobrze. Nie we wszystkim naśladuje Jana Pawła II (bo akurat w Polsce to naśladowanie papieża Polaka mogłoby różnie zostać odebrane).

3. Kreatorem mody nie jestem... Ale kto wybrał strój dla pani prezydentowej Kaczyńskiej :?: :o Tragedia...

4. Co do powitania prezydenta Kaczyńskiego:
a) Kilka razy w tekście padło sformułowanie "Wasza Świątobliwość". Co ciekawe, prezydent co raz to inaczej je wymawiał: niestety, najczęściej "Wasza Świętobliwość"... Jednak, o ile wiem, prawidłowo wymawia się "Wasza Świątobliwość" (zresztą, tak też chyba raz to wymówił).
b) Prezydent powitał "Biskupa Rzyma"... Wyraźnie tak właśnie wymówił te słowa :roll:

5. Taka niby mała rzecz, a ważna.
Otóż chyba wszyscy w Polsce za bardzo przyzwyczaili się do tego, że papieżem jest Polak. Bo jakoś nikt nie wpadł na to, aby na bieżąco tłumaczyć papieżowi tekst powitania prezydenta - przecież papież języka polskiego nie zna (o czym wprost wypowiedział się w Gościu Niedzielnym kard. Glemp - uczy się czytać, ale rozumie niewiele). A przecież mógł ktoś na bieżąco tłumaczyć powitanie - na włoski czy niemiecki.[/url]

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz maja 25, 2006 10:55
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 26, 2005 19:19
Posty: 57
Post 
ToMu napisał(a):
3. Kreatorem mody nie jestem... Ale kto wybrał strój dla pani prezydentowej Kaczyńskiej :?: :o Tragedia...

Z tego co wiem, to kobieta na spotkaniu z papieżem MUSI mieć takowe nakrycie głowy :)

_________________
Obrazek
"Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia."


Cz maja 25, 2006 10:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Nie chodzi mi o samo nakrycie głowy.

O całokształt jej wyglądu. Naprawdę - podobierane to beznadziejnie.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz maja 25, 2006 11:09
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
ToMu & Polk
ToMu napisał(a):
Nie chodzi mi o samo nakrycie głowy.
O całokształt jej wyglądu. Naprawdę - podobierane to beznadziejnie.

a jo_tka prosiła:
"Czym dla Ciebie jest - czego po niej oczekujesz - co Ci przyniosła?
Podziel się swoim komentarzem, uwagami, świadectwem
.
"

Kapelusz prezydentowej i trudności wymowy bliźniaka mieszczą się pojęciu "komentarza" i "uwagi". Ale czy o takie prosiła jo_tka ?

No cóż ludzie dają różne "świadectwa" ...

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Cz maja 25, 2006 11:21
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 14, 2005 20:43
Posty: 682
Post 
Ojoj, gdyby chodzilo o paskudnych liberalow, a nie o Pana Prezydenta, to pewnie nic bys nie powiedzial.
ToMu podzielil sie swoimi wrazeniami, z przywitania papieza - temat stricte zwiazany z sama pielgrzymka.

_________________
Kto przeczy, że istnieją idee, ten jest poganinem, bo przeczy, że istnieje Syn


Cz maja 25, 2006 11:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Stasiu - chyba już tego się nauczyłeś, że krytycznie podchodzę do wszystkiego, co moim zdaniem jest niedopracowane.

Uważam, że Kaczyński wypadł przeciętnie, zachował się jak formalista, żadnego gestu sympatii w stronę papieża. Nie mówiąc o śmiesznych błędach - podałem wyżej - w jego wypowiedziach. I o wyglądzie jego żony.

Temat został wydzielony - i bardzo dobrze. Po powrocie z Krakowa pewnie będę miał conieco innych spostrzeżeń. Stasiu - jeśli zamierzasz krytykować subiektywne spostrzeżenia innych - to sobie odpuść, i śledź tylko temat z którego ten został wydzielony.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz maja 25, 2006 11:59
Zobacz profil WWW
Post Re: Pielgrzymka Benedykta XVI, ver. 2 - to, co na zewnątrz ;
ToMu napisał(a):
Pierwsze spostrzeżenia - powitanie na lotnisku:

Pierwsze spostrzeżenia querra po wpisie Tomu:
Yay, jak Ty sie wszystkeigo czepiasz, jak Ty analizujesz każdy szczegół, każdy gest, każdy krok :P

ToMu napisał(a):
3. Kreatorem mody nie jestem... Ale kto wybrał strój dla pani prezydentowej Kaczyńskiej :?: :o Tragedia...

ie chodzi mi o samo nakrycie głowy.

O całokształt jej wyglądu. Naprawdę - podobierane to beznadziejnie.

Ja uważam, że w przypadku pani prezydentowej, nawet najlepsi stylisci niewiele by pomogli ;-)
Ewentualnie kompleksowa operacja plastyczna mogłaby coś zdziałać :P

Ale makijarz to ona mogłaby jakiś nosić, zwłaszcza z taką urodą! A ona z tego co wiem i obserweują, prawie w ogóle się nie maluje, co w przypadku jej urody jest niedopuszczalne!

[...]

ToMu napisał(a):
4. Co do powitania prezydenta Kaczyńskiego:
a) Kilka razy w tekście padło sformułowanie "Wasza Świątobliwość". Co ciekawe, prezydent co raz to inaczej je wymawiał: niestety, najczęściej "Wasza Świętobliwość"... Jednak, o ile wiem, prawidłowo wymawia się "Wasza Świątobliwość" (zresztą, tak też chyba raz to wymówił).

Nie popełnił błędu. Obie formy są dopuszczalne. "Świętobliwość" rzadziej sotsowana, aczkolwiek poprawna.

ToMu napisał(a):
5. Taka niby mała rzecz, a ważna.
Otóż chyba wszyscy w Polsce za bardzo przyzwyczaili się do tego, że papieżem jest Polak. Bo jakoś nikt nie wpadł na to, aby na bieżąco tłumaczyć papieżowi tekst powitania prezydenta - przecież papież języka polskiego nie zna (o czym wprost wypowiedział się w Gościu Niedzielnym kard. Glemp - uczy się czytać, ale rozumie niewiele). A przecież mógł ktoś na bieżąco tłumaczyć powitanie - na włoski czy niemiecki.[/url]

Tomu, dlaczego sę tak bardzo skupiasz na tych wszystkich detalach i niuansach? :)
Czy to naprawdę takie ważne, czy ziemię ucałował, w którą stronę mu kieckę (czy jak to sie tam nazywa ;-) togę? ) podwinęło itp?






pozdrawiam,
michał

[...] - queer, życzę sobie nie ogladać wątków homoseksualnych w każdym temacie, mimo wszystko mam nadzieję, ze poza tym że jesteś homoseksualistą jesteś również człowiekiem i potrafisz ten temat ominąć. Chyba oczywiście, że to po to, aby przyprawić forumowiczów o odruch wymiotny. W każdym razie od tej chwili posty zahaczające o wątek homoseksualizmu w innyc tematach niż ściśle tego dotyczące będą usuwane w całości. - jo_tka


Cz maja 25, 2006 12:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 17, 2005 18:30
Posty: 268
Lokalizacja: Gdańsk
Post 
O rany. Prezydent miał po prostu tremę, a prezydentowa wcale nie wyglądała mniej elegancko niż królowa angielska ;)

_________________
Obrazek
Błogosławiony jesteś Panie, Boże ojców naszych,*
pełen chwały i wywyższony na wieki.
Dn 3,52


Cz maja 25, 2006 12:37
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 21, 2006 16:42
Posty: 28
Post 
Pierwsze wrażenie
za dużo pilityków :-X

A co do stroju Pierwszej Damy
nie zachwycił
:o Prezydent-moim zdaniem bardzo sztywny

Papież -onieśmieliny tym całym szumem i ludżmi

_________________
.BIBLIA


Cz maja 25, 2006 14:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
queer napisał(a):
Yay, jak Ty sie wszystkeigo czepiasz, jak Ty analizujesz każdy szczegół, każdy gest, każdy krok

Mam oczy, widzę i piszę to, co zauważyłem. Tylko tyle.

queer napisał(a):
Ja uważam, że w przypadku pani prezydentowej, nawet najlepsi stylisci niewiele by pomogli Wink
Ewentualnie kompleksowa operacja plastyczna mogłaby coś zdziałać

Zaraz, mówimy o dwóch różnych rzeczach.
Ja napisałem o stroju, w którym p. Kaczyńska się pojawiła - a Ty o urodzie.

queer napisał(a):
Nie popełnił błędu. Obie formy są dopuszczalne. "Świętobliwość" rzadziej sotsowana, aczkolwiek poprawna.

A, to nie wiedziałem :)

queer napisał(a):
Tomu, dlaczego sę tak bardzo skupiasz na tych wszystkich detalach i niuansach?

Cóż - taki już jestem :D

queer napisał(a):
Czy to naprawdę takie ważne, czy ziemię ucałował, w którą stronę mu kieckę (czy jak to sie tam nazywa Wink togę? ) podwinęło itp?

O ziemi napisałem tylko tyle, że - w przeciwieństwie do Jana Pawła II - nie pocałował. Nie oceniam - czy zrobił dobrze, czy źle.

Natomiast fakt, że nikt nie wpadł na pomysł aby gościowi tłumaczyć słowa powitania, do niego zresztą skierowane, tłumaczyć - uważam za spore niedociągnięcie.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz maja 25, 2006 18:13
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 03, 2006 19:44
Posty: 190
Post 
Zgadzam się ze Papieżowi powinno być tłumaczone co mówi prezydent, ale już po ptokoach:). W gruncie rzeczy dziś na mszy też mu nie tłumaczyli:( Ale podoba mi się że Benedykt się stara i chce jak najwięcej mówić po polsku

A co do stroju prezydentowej - nie szata zdobi człowieka. Ja mam przynajmniej takie wrażenie, że Państwo Kaczyńscy lepiej się prezentują niż Państwo Kwaśniewscy, pomijając już to, że były prezydent był ateistą. Są wg mnie bardziej naturalni


Pt maja 26, 2006 11:58
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 18, 2006 9:57
Posty: 1061
Post 
Przyjechał Jozef Ratzinger, a u mnie w okolicznych oknach wiszą plakaty z Karolem Wojtyłą :). To moje spostrzeżenie.


Pt maja 26, 2006 12:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Ja mam w oknie powieszone i Benedykta i Jana Pawła okob siebie. Tak symbolicznie. Jan Paweł II mimo, że odszedł do domu ojca jest teraz z nami i wspiera swojego następcę.

Swoją drogą też zauważyłam, że Papieżowi nikt nie tłumaczy przemówień. Skoro słowo jest skierowane do niego, to powinien rozumieć, co np. karg Glemp do niego mówi. Szkoda, że nikt o tym nie pomyślał...


Pt maja 26, 2006 13:04
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So lut 18, 2006 9:57
Posty: 1061
Post 
Coż, u mnie Wojtyłowe wisza samotnie w kilku miejscach :).


Pt maja 26, 2006 13:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Może Ci ludzie są poprostu nie na czasie i ciągle myślą, że Papieżem jest Jan Paweł II ;-)


Pt maja 26, 2006 22:58
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL