Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 11:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Pielgrzymka Benedykta XVI, ver. 2 - to, co na zewnątrz ;) 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
Meg napisał(a):
Ja mam w oknie powieszone i Benedykta i Jana Pawła okob siebie. Tak symbolicznie. Jan Paweł II mimo, że odszedł do domu ojca jest teraz z nami i wspiera swojego następcę.
Swoją drogą też zauważyłam, że Papieżowi nikt nie tłumaczy przemówień. Skoro słowo jest skierowane do niego, to powinien rozumieć, co np. karg Glemp do niego mówi. Szkoda, że nikt o tym nie pomyślał...

Nie wiem, bo to zrobię na spokojnie po zakończeniu pielgrzymki Papieża, czy jest jakaś jego wypowiedź, w której wprost i pośrednio nie nawiązywał by do JPII. Jako osoby, to bardzo różni ludzie (JP i B). Inny temperament. Inna droga. Inne doświadczenia. Ale się przyjaźnili i wspierali. Tę opozycję między JP i B wykreowały nieprzychylne Kościołowi media. W rzeczywistości jest pełna kontynuacja. Dlatego i takie symboliczne nawiązania są całkiem na miejscu.

Z tłumaczeniem może być tak, że ma gdzieś słuchaweczkę-miniaturkę. Poza tym, wszystkie oficjalne wypowiedzi są wcześniej przygotowane, przetłumaczone i zakceptowane. Tych tłumaczyć nie trzeba. Dziś słyszłem jak Navarro-V. właściwie potwierdził, że Papież doucza się polskiego. A osłuchanie z językiem ma, bo przez tyle lat będąc obok Papieża, niesposób by coś z tego nie pozostało.

I jeszcze uwaga do wszystkich. Odczepcie się od żony Prezydenta.

Ona do tej roli nie kandydowała. Jestem przekonany, że ma tych okołoprezydenckich obowiązków dość. To nie dama Kwaśniewska od brylowania na salonach i przed kamerami. To zwykły, normalny człowiek.
Po prostu. Więcej umiaru i wyczucia.

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Pt maja 26, 2006 23:58
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 14, 2005 20:43
Posty: 682
Post 
Cytuj:
To nie dama Kwaśniewska od brylowania na salonach i przed kamerami.

:D :D . Ach ta wstretna Kwasniewska, jak ona w ogole smiala bylowac na salonach i przed kamerami?
Cytuj:
Dziś słyszłem jak Navarro-V. właściwie potwierdził, że Papież doucza się polskiego.

Ja rowniez slyszalem, ze papiez uczy sie polskiego, ale ze na razie bardzo malo rozumie. Poza tym watpie, zeby z Janem Pawlem rozmawiali po polsku, lub zeby w ogole mial kontakt z tym jezykiem.

_________________
Kto przeczy, że istnieją idee, ten jest poganinem, bo przeczy, że istnieje Syn


So maja 27, 2006 5:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Ja tą wizytę zapamiętam jako głupotę polskich władz..
Za czasów komuny jak przemawiał E. Gierek ( Sekretarz KC) To na wszystkich programach radiowych TV ( wtedy były dwa) . Podobnie jest dzisiaj . Zmienił się przemawiający !! Może bardziej kierujący tym państwem!! TV albo mamy zapowiedź nowych strasznych czasów ../??
Wczoraj w Częstochowie (około 2 godzin przebywał Benedykt XVI ) zakaz sprzedaży piw i alkoholu obowiązywał w całym województwie śląskim .
I Jak to nie twierdzić głupota ludzka nie ma granic !! To tak n marginesie !!


So maja 27, 2006 6:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 17:06
Posty: 968
Post 
Nie wiem, czy w dobrym wątku to piszę... ;)

Dziś w Kalwarii (za którą przepadam!) ludzie z radością krzyczeli:

"WIR LIEBE DICH!"

W Małopolsce, duchowym sercu Polski, Polacy wyznawali miłość w języku niemieckim. Myślę, że zwłaszcza dla starszego pokolenia, które jeszcze pamięta wojnę, to musi być przełom.

A co do brzmienia Benedykta XVI - najbardziej lubię, jak mówi po włosku :) Poezja.

_________________
Nie smuć się zaraz z nieszczęść na świecie, bo nie znasz dobra zamierzonego w wyrokach Bożych, które one niosą z sobą dla wiecznej radości wybranych. (św. Jan od Krzyża)


So maja 27, 2006 12:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
To temat o pielgrzymce, nie żonach prezydentów.

Abp Dziwisz w Wadowicach witał Benedykta po włosku - tym razem zrozumiał na pewno. Ale w Kalwarii przy braku czasu tylko po polsku :-)

Niemieckie pozdrowienia to piękny pomysł. I bardzo wyraźnie podkreśla, że to już nie Jan Paweł II ale to nikomu nie przeszkadza. Chcemy, żeby rozumiał, co jest krzyczane...

Stanisław - tu się zgadzam - papież to nie jest idol, który mógłby być zazdrosny o poprzednika i stawianie ich w opozycji nie ma cienia sensu.

PS. Zaczynam mieć ochotę na naukę włoskiego :) Nie powinien być trudny :)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So maja 27, 2006 12:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 03, 2006 19:44
Posty: 190
Post 
A ja zauwałyłem, że Benedykt dostaje kartkę jak np. kard. Dziwisz mówi powitanie. i obraca się do niego wtedy, kiedy mówi coś nazwijmy to ważniejszego.

A na marginesie chciałem się pochwalić, że wczoraj widziałem pod kurią Papieża. Jechał papamobile metr ode mnie. Nie zostałem "na okno" bo się bałem że mi bus ucieknie. :-) Naprawdę miłe wrażenie i wspomnienie. Na pewno tego nie zapomnę.

A na drugim marginesie wczoraj wieczorem widziałem w Krakowie ludzi pijących sobie w najlepsze "Tatrę" w Dębnikach, podczas gdy policjanci byli może 100 m dalej. Co z tego że jest zakaz, jak go nie realizują. Może słyszeliście, że w kawiarni sejmowej sprzedali wczoraj albo przedwczoraj whisky i piwo dziennikarzom rmf.

Wczoraj jeszcze fajnie wygladało na ulicy przed Franciszkańską - Zwierzynieckiej, wszystko zablokowane, policjanci stoją. a tu.... Jedzie rowerzysta! przejechał na pewno ze 100 metrów i go nei złapali:-) dopiero pod kurią. Nie ma to jak sprawni policjanci


So maja 27, 2006 13:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 17:06
Posty: 968
Post 
Cytuj:
Może słyszeliście, że w kawiarni sejmowej sprzedali wczoraj albo przedwczoraj whisky i piwo dziennikarzom rmf.

Ciekawe czy dziennikarze rmf fm zawsze zamawiają alkohol w kawiarni sejmowej, czy tylko w czasie pielgrzymek? :?

_________________
Nie smuć się zaraz z nieszczęść na świecie, bo nie znasz dobra zamierzonego w wyrokach Bożych, które one niosą z sobą dla wiecznej radości wybranych. (św. Jan od Krzyża)


So maja 27, 2006 14:00
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 18, 2006 9:57
Posty: 1061
Post 
Spidy napisał(a):
Ciekawe czy dziennikarze rmf fm zawsze zamawiają alkohol w kawiarni sejmowej, czy tylko w czasie pielgrzymek? :?


Tylko kiedy w grę wcchodzi prawdopodobieństwo zaistnienia niemałej hipokryzji na interesujacych społeczeństwo szczeblach :). A Sejm to hipokryzja aż trzeszczy.


So maja 27, 2006 14:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
jo_tka napisał(a):
(...)
Abp Dziwisz w Wadowicach witał Benedykta po włosku - tym razem zrozumiał na pewno. Ale w Kalwarii przy braku czasu tylko po polsku :-)
(...)
PS. Zaczynam mieć ochotę na naukę włoskiego :) Nie powinien być trudny :)

O proszę, jest potwierdzenie:
Cytuj:
"Papież poświęcił wiele wysiłku nauce polskiego"

Akcent jest jeszcze do dopracowania - tak język polski w wykonaniu papieża Benedykta XVI scharakteryzował rzecznik Watykanu Joaquin Navarro-Valls.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz pytany o swoje wrażenia w związku z polszczyzną Ojca Świętego powiedział: bardzo mi się podoba.

Dziennikarze pytali Joaquin Navarro-Vallsa na konferencji prasowej w Krakowie od kiedy Benedykt XVI uczy się polskiego. Rzecznik Watykanu nie umiał jednak odpowiedzieć na to pytanie. Podkreślił, że na początku Ojciec Święty "nie uczył się systematycznie ponieważ był bardzo zajęty".

"Pod koniec lipca ubiegłego roku (Benedykt XVI) powrócił (do nauki). Widziałem jak ćwiczył" - powiedział Navarro-Valls. Rzecznik ocenił, że papież "poświęcił bardzo wiele wysiłku nauce polskiego, myśląc o swojej pielgrzymce do Polski". Dodał, że reakcja ludzi świadczy o tym, że mu się to udało.

Roszwor napisał(a):
Poza tym watpie, zeby z Janem Pawlem rozmawiali po polsku, lub zeby w ogole mial kontakt z tym jezykiem.

Oczywiście masz rację. Z JPII z pewnością nie. Ale bez wątpienia j.polski w Watykanie był i jest słyszalny. Mniej lub bardziej ważne funkcje pełnili i pełnią Polacy. Nie dlatego, że JPII poobstawiał 'swoimi', lecz dlatego że Kościół polski ma fachowców (wystarczy spojrzeć na statystyki liczby duchownych w innych krajach). Mówiłem o osłuchaniu się z językiem, a nie o rozmawianiu.
jo_tka napisał(a):
(...)
Niemieckie pozdrowienia to piękny pomysł. I bardzo wyraźnie podkreśla, że to już nie Jan Paweł II ale to nikomu nie przeszkadza. Chcemy, żeby rozumiał, co jest krzyczane...

To również świadczy, że urazy do Niemców (przecież uzasadnione) odeszły, miejmy nadzieję, w przeszłość.

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


N maja 28, 2006 4:48
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 17:06
Posty: 968
Post 
TĘCZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
OLBRZYMIA TĘCZA NAD OŚWIĘCIMIEM! :-)

_________________
Nie smuć się zaraz z nieszczęść na świecie, bo nie znasz dobra zamierzonego w wyrokach Bożych, które one niosą z sobą dla wiecznej radości wybranych. (św. Jan od Krzyża)


N maja 28, 2006 17:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 26, 2005 19:19
Posty: 57
Post 
Spidy napisał(a):
TĘCZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
OLBRZYMIA TĘCZA NAD OŚWIĘCIMIEM! :-)

Widzę właśnie :)


JA dopiero co z Błoni wróciłem... Byłem tam 2 dni...

_________________
Obrazek
"Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia."


N maja 28, 2006 18:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 18, 2004 15:45
Posty: 1883
Post 
Polk wczoraj na Błoniach też była tęcza :) byłem dzisiaj, było cudownie, a tę tęczę nad Brzezinką pokazywały przy relacjach: DW, TVE, BBC Word, CNN, przy czym te 2 ostatnie na żywo dają scałą transmisję :)

_________________
Obrazek
"Przejmij mnie dreszczem Twojego Istnienia, dreszczem wiatru w dojrzałych kłosach..."
JP II


N maja 28, 2006 18:33
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 17:06
Posty: 968
Post 
Bob421 napisał(a):
Dziś 28 V byłem na mszy na Błoniach Krakowskich. Mam bardzo miłe wspomnienia, ale nie to chciałem poruszyć. Jak wychodziłem z sektorów, to przy al. Focha stała grupka ludzi z transparentem bodajże brzmiącym tak: Świętokradzka komunia na rękę zdradą Jezusa i Kościoła.
Nie wiem czy transparent był na mszy i wtedy kiedy na Błoniach był papież, ale po mszy na pewno był.

Więc ja winioskuję z tego hasła, ze papież, biskupi, kapłani etc. "zdradzają" Kościół bo tak udzielają komunii.
Może jeszcze kapłani i rozdający komunię będa "zdradzali Kościół i Jezusa" bo trzymają Ciało Pańskie w swoich rękach.

Jak ludziom na prawdę nie wstyd, iść z takim hasłem przed papieża? Karygodne!
Przeklejone z pobocznego wątku - Spidy

_________________
Nie smuć się zaraz z nieszczęść na świecie, bo nie znasz dobra zamierzonego w wyrokach Bożych, które one niosą z sobą dla wiecznej radości wybranych. (św. Jan od Krzyża)


N maja 28, 2006 19:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
kefas_piotr napisał(a):
Polk wczoraj na Błoniach też była tęcza :) byłem dzisiaj, było cudownie, a tę tęczę nad Brzezinką pokazywały przy relacjach: DW, TVE, BBC Word, CNN, przy czym te 2 ostatnie na żywo dają scałą transmisję :)

Obrazek Obrazek
Obrazek fotki z serisu ONET.
Niestety Nasza strona jeszcze nie gotowa: Papież w KL Auschwitz(zdjęcia)

To jest piękne zdjęcie.
Obrazek

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Pn maja 29, 2006 0:33
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Bob421 napisał(a):
pomijając już to, że były prezydent był ateistą

A co to ma do rzeczy :?:
Nigdy nie zgodzę się, że Kaczyńscy prezentują się lepiej od Kaczyńskich. Wystarczy... spojrzeć.

Jonathan Sarkos napisał(a):
Przyjechał Jozef Ratzinger, a u mnie w okolicznych oknach wiszą plakaty z Karolem Wojtyłą :). To moje spostrzeżenie.

A, to tak :)
Rozumiem, że jest to wyraz przywiązania do polskiego papieża - a zarazem Benedykt XVI sam potwierdza, że przyjeżdża do kraju swojego poprzednika itp.
Zdziwiło mnie - tak czysto marketingowo - że mało gdzie można było cokolwiek związanego z Benedyktem XVI kupić (poza obrazkami, różańcami, nielicznymi koszulkami i kubkami).

Stanisław Adam napisał(a):
Z tłumaczeniem może być tak, że ma gdzieś słuchaweczkę-miniaturkę.

Co do spotkania na lotnisku - przyglądałem się. Nie miał. I po wyrazie twarzy można było odczytać, że nie za bardzo wiedział (poza ogólnym celem i kontekstem powitania), co prezydent do niego mówił.

Stanisław Adam napisał(a):
I jeszcze uwaga do wszystkich. Odczepcie się od żony Prezydenta.

Nie Ty, Stasiu, decydujesz kto i o czym będzie pisał - no chyba że swoje forum założysz.
Ja uważam, że jeśli prezydentowa kraju w którym mieszkam prezentuje się po prostu źle (chodzi mi o strój), to jest to problem. I piszę o tym. Nie zgadzasz się - świetnie. To nic nie pisz - tutaj, o ile zapomniałeś, dzielimy się spostrzeżeniami z pielgrzymki (ja napisałem o swoim - a Ty zaczynasz się kłócić i pisać coś o winie, kto jak wygląda).

Stanisław Adam napisał(a):
To nie dama Kwaśniewska od brylowania na salonach i przed kamerami.

Bo generalnie poza działalnością charytatywną - to jest jedyna rola prezydentowej.

Co do spraw z alkoholem - popytałem w sklepach, alkohol kupić można było.

Spidy napisał(a):
Ciekawe czy dziennikarze rmf fm zawsze zamawiają alkohol w kawiarni sejmowej, czy tylko w czasie pielgrzymek?

Pewnie zawsze :D

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pn maja 29, 2006 11:50
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL