Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 0:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 B16 zaczyna mi się podobać 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post B16 zaczyna mi się podobać
http://wiadomosci.onet.pl/1341655,240,kioskart.html
[...]
"Otóż zdaniem papieża trzeba uwolnić młodych ludzi "od rozpowszechnionego uprzedzenia, jakoby chrześcijaństwo ze swymi przykazaniami i zakazami nie pozwalało rozkoszować się w pełni tym szczęściem, które mężczyzna i kobieta znajdują we wzajemnej miłości". Benedykt XVI podkreślił, że "etyka chrześcijańska nie powinna miłości dławić, lecz przeciwnie, uczynić ją zdrowszą, silniejszą i prawdziwie wolną". Taki jest jego zdaniem prawdziwy sens dziesięciorga przykazań, "które nie są szeregiem "nie", lecz wielkim "tak" dla życia i miłości".

Ciekawe jakie będą komentarze na portalach katolickich (no i tutaj oczywiście)

Pozdrawiam

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Śr cze 14, 2006 15:54
Zobacz profil
Post 
Jak zwykle onet manipuluje wyrwanymi zdaniami i komentuje je po swojemu.
Encyklika Ojca swietego mowi jasno czym jest milosc.


Śr cze 14, 2006 16:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post Re: B16 zaczyna mi się podobać
filippiarz napisał(a):
Ciekawe jakie będą komentarze na portalach katolickich (no i tutaj oczywiście)

Takie jak zwykle. Znajdą się tacy, co jak sępy rzucą się na te cymesy i będą je obrabiać we wszelkich możliwych kombinacjach. Jak w tym serialu "Daleko od szosy", tylko tu będzie "DALEKO OD PRAWDY"

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Śr cze 14, 2006 16:56
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Powiem tak - w sumie, żadne odkrycie.

Dla człowieka z dobrą wolą, 10 przykazań to wskazówki, drogowskazy. Niekoniecznie zakazy - choć kilka z nich zaczyna się od "nie ...". Po prostu to nie jest "róbta, co chceta" - są pewne normy, które należy przestrzegać.

Ale one nie służą ograniczaniu - tylko dobru człowieka.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Śr cze 14, 2006 18:48
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 18, 2006 10:47
Posty: 228
Post 
Co prawda nie śledze każdego kroku B16, ale po tym co widzę - nowy papież podoba mi sie bardziej od JP2.


Pn cze 19, 2006 8:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 01, 2006 8:59
Posty: 84
Post 
To prawda, słowa Benedykta XVI, choć stanowiace wierna kontynuację nauczania Jana Pawła II, mogš niektórych zaskawiwać, jesli sa tendencyjnie przedstawione i opatrzone komentarzem zgodnym z przyjętš z góry teza. W liberalnych mediach, do jakich zalicza się m.in. portal onet.pl, przyjęto tezę, jakoby Benedykt XVI przedstawił nauczanie Koscioła otwarte na seksualna sferę ludzkiego życia, w przeciwieństwie do konserwatywnego nauczania Jana Pawła II. Teza to nie tylko naciagana, ale wręcz kłamliwa. By wyrobić sobie zdanie o encyklice "Deus caritas est" należałoby sięgnać do tekstu encykliki a nie żadnych sensacji komentarzy niektórych mediów.


Cz lip 27, 2006 23:15
Zobacz profil
Post 
Witam!

byłem sobie na WWP i zaobserwowałem absolutną indyferencję pątników wobec naszego Papieża - wszyscy jeno o NASZYM wspominali... gdy piosenki przponowałem o Benedykce mówiono "później" lub "już była"
źle to świadczy o polskiej religijności i żle wróży kościołowi w Polsce.


Wt sie 29, 2006 13:36
Post 
chrześcijanin napisał(a):
Co prawda nie śledze każdego kroku B16, ale po tym co widzę - nowy papież podoba mi sie bardziej od JP2.


Z Twojej wypowiedzi wywnioskowałem, że musisz być wyznania protestanckiego bądź prawosławnego, bo prawdziwy katolik, polski patriota, który zachowuje nauki Jana Pawła II, tak nie napisałby.

Ja Benedykta szanuję, ale jeśli chodzi o jego nauczanie - np. encyklika Deus Caritas Est - niezgadzam się z nim.


N wrz 17, 2006 0:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 14, 2005 20:43
Posty: 682
Post 
Rockers napadasz na Radio Maryja, ale nie wiele sie od nich roznisz. Tak samo zamkniety na wszystko z czym sie nie zgadzasz.

Dziekuje bardzo, ze odebrales mi wlasnie i polskosc i patriotyzm.
Cytuj:
Ja Benedykta szanuję, ale jeśli chodzi o jego nauczanie - np. encyklika Deus Caritas Est - niezgadzam się z nim

I to jest ok. Ale jesli ja bym napisal, ze nie zgadzam sie z "Fides et Ratio", to pewnie nie byl bym juz Polakiem?
Papiez jest glowa KK i narodowosc nie powinna tu miec znaczenia, a juz dyskfalifikowanie B16, bo nie jest z Polski i nie moze byc lepszym papiezem traci totalnym ograniczeniem umyslu.

Po prostu brak slow :( :(

_________________
Kto przeczy, że istnieją idee, ten jest poganinem, bo przeczy, że istnieje Syn


N wrz 17, 2006 5:11
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Ja Benedykta szanuję, ale jeśli chodzi o jego nauczanie - np. encyklika Deus Caritas Est - niezgadzam się z nim.


Nic nie wnoszące zdanie.
Proszę bys skonkretyzował co masz na mysli. Z czym dokładnie sie nie zgadzasz, z którymi zdaniami, co ci w tej Encyklice nie pasuje.
Nie mozesz przecież twierdzić, ze WSZYSTKO. Bo wszystko oznacza NIC.

Tak wiec podaj dokładne fragmenty, które sa niezgodne z Twoim sumieniem. Wtedy dopiero ktokolwiek bedzie się mógł ustosunkować.

Cytuj:
Z Twojej wypowiedzi wywnioskowałem, że musisz być wyznania protestanckiego bądź prawosławnego, bo prawdziwy katolik, polski patriota, który zachowuje nauki Jana Pawła II, tak nie napisałby.



Acha, czyli z BXVI można sie nie zgadzać, bo on jest "frycem". Natomiast z JPII nie wolno, bo to Polak. Polak to brzmi dumnie :D

Mylisz sie i to bardzo!
Z każdym papieżem mozesz sie nie zgadzać. Z każda encyklika polemizować. Nie wolno ci tylko polemizowac z tym co zostanie ogłoszone "ex catedra". Z cała reszta wolno!
Nawet jeżeli JPII zostanie kanonizowany, to i tak nic to nie zmienia i bedzie można dalej polemizowac z jego nauczaniem. Gdy Kościół ogłasza kogos "świetym" nie znaczy to, ze ogłasza go także "nieomylnym".
Swiętym zostaje sie dopiero PO śmierci, za życia każdy jest zwykłym grzesznikiem.
Tak wiec każda Encyklike napisał grzesznik i nieważne jakie nosił imię.


N wrz 17, 2006 8:46
Post 
Mnie też coraz bardziej podoba się Benedykt XVI- najbardziej Jego podejście do islamu i mówienie prawdy na temat tej "wspaniałej i pokojowej" religii... :-)


Śr sie 22, 2007 20:22
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL