Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 3:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 dajcie mu spokoj 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So wrz 09, 2006 8:17
Posty: 2
Post dajcie mu spokoj
Uwarzam ze postac Jana Pawla II jest publicznie zbyt czesto eksploatowana i nie ma to nic wspolnego z tzw gloszeniem wiary. Problem polega na tym ze tak naprawde wielu z nas zbyt czesto daje swiadectwo wiary czynami a tylko slowami. Podobnie ma sie z papiezem, tylko sie o nim mowi a nie podaza jego sladami. STOP eksploatacji postaci papieza Polaka.


So wrz 09, 2006 10:21
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So wrz 09, 2006 1:00
Posty: 175
Post 
Chyba nie powinieneś pisać:
"Zamilczcie"
tylko
"Do roboty!"


So wrz 09, 2006 14:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Chyba, że chodzi mu tylko o zamilknięcie - a nie o przejście od słów do czynów.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


N wrz 10, 2006 8:41
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 30, 2006 9:08
Posty: 1456
Post 
Dobrze, że chociaż słowami...
A eksploatacja (paskudne słowo) kojarzy mi się bardziej ze stawianiem kolejnych pomników i kupowaniem obrazków z wizerunkiem Papieża, co nie jest niczym złym dopóki nie jest jedynym hołdem oddawanym Papieżowi.
Może wystarczyłoby kupić jeden obrazek, najlepiej z modlitwą o beatyfikację, a do tego teksty homilii i przemówień. Zresztą wielu z nas ma napewno jakieś w domu. Kiedy ja zabrałam się za przeglądanie domowej "biblioteki" ( oczywiście, że dopiero w kwietniu 2005, ale lepiej późno niż wcale) okazało się, że mam tego całkiem sporo. Więc zebrałam wszystko w jadnym miejscu i czytam w miarę możliwości. I odnajduję fantastyczne wskazówki, które przydają się w codziennym życiu.
Polecam gorąco :)


N wrz 10, 2006 18:23
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 07, 2006 21:29
Posty: 103
Post 
Nie wszyscy ludzie sa super pobozni... to okrutne ale na smierci papieza mozna duzo zarobic...

pomniki, obrazy plakaty i mnostwo innych bajerow !


N paź 08, 2006 1:02
Zobacz profil
Post Re: dajcie mu spokoj
damien napisał(a):
Uwarzam ze postac Jana Pawla II jest publicznie zbyt czesto eksploatowana i nie ma to nic wspolnego z tzw gloszeniem wiary. Problem polega na tym ze tak naprawde wielu z nas zbyt czesto daje swiadectwo wiary czynami a tylko slowami. Podobnie ma sie z papiezem, tylko sie o nim mowi a nie podaza jego sladami. STOP eksploatacji postaci papieza Polaka.


A ja wcale nie uważam że jest za dużo o Janie Pawle II ,wręcz przeciwnie im bliżej beatyfikacji i wyniesienia na ołtarze, tego wielkiego Polaka, to
zewsząd podnoszą się głosy sprzeciwu i oburzenia.
Ale my Polacy mamy mówić nieustannie i przypominać sobie postać i słowa Jana Pawła II , bo to on papież Polak jest naszym jedynym dobrem wspólnym które to pokolenie widziało i pamięta, nie mamy czego się wstydzić. I wierzący i ateista ma to wspólne wspomnienie ,powtarzam wspólne i jest to jedyna nić łącząca wszystkich Polaków , wszystkich przez postać papieża z Kościołem Chrystusowym. Jednym dla pogłębienia wiary ,drugim może być jedyną szansą do powrotu do Boga, i tej szansy nie mamy prawa nikomu odbierać.

Dla mnie Jan Paweł II ,jak i dla wielu Polaków,
to wspomnienie dobra miłości i pojednania w imię Boga dlatego warto tą postać "eksploatować" bo jest dla wielu jak, rekolekcyjny wyrzut sumienia, boli - ale może coś zmieni.


N paź 08, 2006 11:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 30, 2006 9:08
Posty: 1456
Post 
Body byłoby dobrze, gdyby postać JPII była jak rekolekcyjny wyrzut sumienia, ale chyba niestety tak nie jest.

Jak na razie chodzi o to, żeby więcej robić niż mówić, zamiast stawiać kolejne pomniki, i nadawać Jego imię kolejnym budynkom, tworzyć żywe dzieła, które będę żywym wspomnieniem Jana Pawła II.
Generalnie, powtarzam, mniej mówić, a więcej robić.

_________________
Nie mam nic, co bym mogła Tobie dać,
Nie mam sił by przed Tobą, Panie stać...


N paź 08, 2006 14:00
Zobacz profil
Post 
Kropka napisał(a):
Body byłoby dobrze, gdyby postać JPII była jak rekolekcyjny wyrzut sumienia, ale chyba niestety tak nie jest.

Jak na razie chodzi o to, żeby więcej robić niż mówić, zamiast stawiać kolejne pomniki, i nadawać Jego imię kolejnym budynkom, tworzyć żywe dzieła, które będę żywym wspomnieniem Jana Pawła II.
Generalnie, powtarzam, mniej mówić, a więcej robić.


Masz rację że trzeba coś robić ale najwięcej możemy zrobić w swojej duszy , każdy z osobna ,poruszyć sumienie, zastanowić się co jest w nas do zmiany i to się dzieje tego co dobre w nas nie widać. Czy wiesz ilu moich znajomych było w tamte dni w Rzymie, jak mówił mi jeden żeby nie śmierć papieża to już by nigdy nie był u spowiedzi, a tak powrócił po dziesięciu latach do Kościoła. Bardzo mnie zastanawia dlaczego w raz z pogrzebem papieża , niektórzy pragną, pochować swoją wiarę i przynależność narodową.
A może właśnie przyszedł czas by przyznać się do papieża do Kościoła i nie bać się o tym mówić. każdy chwali Boga jak umie, jeżeli ktoś utożsamia Kościół ,Boga i swoją może niedoskonałą wiarę sztandarami i pomnikami to co w tym złego ? Prawda jest taka "nowoczesna" Europa i jej moda czeka z utęsknieniem aż zapomnimy o Polsce , Janie Pawle II o tożsamości narodowej , a w konsekwencji o Bogu. Nie dajmy sobie wyrwać tego co jest nam tak ważne. Nie bądźmy egoistami, co po nas zostanie, jeśli my ci co to wszystko widzieliśmy dziś już wydajemy takie niechętne świadectwa i każemy zatrzymać pamięć i wspomnienia....
Nie tylko chodzi o JPII ,być wierzącym to takie nie modne w dzisiejszym świecie. Nie wszyscy mogą zginąć za wiarę, ale mogą publicznie przyznać się do Boga, Kościoła , a tu w kraju nad Wisła to właśnie wiara i Kościół będzie utożsamiana z Janem Pawłem II i wielu walcząc z Kościołem i z Bogiem zacznie od pomników Polaka papieża i pamięci o nim.


N paź 08, 2006 15:29
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL