Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 20:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Encykliki Jana Pawła II 

Encykliki Jana Pawła II
Przeczytałem jedną encyklikę Jana Pawła II 14%  14%  [ 5 ]
Przeczytałem więcej niż jedną encyklikę Jana Pawła II 49%  49%  [ 18 ]
Nie przeczytałem żadnej encykliki Jana Pawła II 38%  38%  [ 14 ]
Liczba głosów : 37

 Encykliki Jana Pawła II 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post Encykliki Jana Pawła II
Jan Paweł II zostawił nam swoje nauczanie m. in. w encyklikach papieskich. Jest to ogromne bogactwo - drogowskaz dla katolików.
Wydaje mi się, że zbyt mało sięgamy do tego nauczania. W momencie śmierci Jana Pawła II i chwilę po niej były wielkie słowa, emocje. Ale to już minęło i teraz chyba nie ma w nas tego zapału wiary.
Myślę, że Bóg pragnie abyśmy sięgali do nauczania Jana Pawła. Postanowiłem więc dołączyć ankietę i zapytać.
Sam przyznaję, że przeczytałem w całości jedną encuklikę "Redemptoris Mater"

_________________
Codziennie jeden cytat z nauczania ojców Kościoła – blog:
http://ojcowiewiary.blogspot.com/


Śr wrz 20, 2006 11:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 07, 2006 17:55
Posty: 16
Post 
Żałuje, ale nigdy nie przeczytałem żadnej z encyklik. Może nie miałem na to siły, nie wiem. Kiedyś, gdy już będę miał tyle siły, żeby sprostać temu zadaniu, na pewno ją przeczytam.

_________________
Michanio :)


N gru 10, 2006 13:10
Zobacz profil
Post 
Przeczytalem kilka encyklik Jana Pawła II, choc jeszcze nie wszystkie... Rok temu utknalem na pewnej i jakos nie potrafie sie do dzisiaj"zmusic" do kontynuacji...


N gru 10, 2006 19:32

Dołączył(a): Pn sie 28, 2006 18:29
Posty: 106
Post 
Nie przeczytałem jeszcze żadnej, ale mam zamiar to zmienić. Mam nadzieję, że mi się uda, choc odkładam to już prawie pół roku. :-(

_________________
"Pewnego dnia chodząc po górach, dostrzegłem z daleka bestię. Kiedy przybliżyłem się, przekonałem się, że był to człowiek. Stając przed nim zobaczyłem, że jest moim bratem!"

Opowieść tybetańska


N gru 10, 2006 20:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 30, 2006 9:08
Posty: 1456
Post 
Oj Encykliki to ciężka lektura. Sama od jakiegoś czasu zabieram się za nie i odkładam, zabieram się i odkładam. Ale mam nadzieję, że keidyś je w końcu przeczytam.

_________________
Nie mam nic, co bym mogła Tobie dać,
Nie mam sił by przed Tobą, Panie stać...


N gru 10, 2006 21:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 22, 2005 14:17
Posty: 476
Post 
Ja przeczytalem kilka encyklik, 5 albo 6. Moze ktos przeczytal wszystkie i da jakies rady od jakiej encykliki zacząć? Pierwszą encykliką papieza jest Redemptor hominis, piekna i madra encyklika tylko niestety trudna do zrozumienia na początek. Mysle ze warto zaczac czytanie encyklik od innej, łatwiejszej,aby pozniejsze poznawanie dorobku Jana Pawła II przychodzilo bez specjalnego trudu.


Pn gru 11, 2006 22:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 16, 2006 4:23
Posty: 1814
Post 
Evangelium Vitae - przeczytałam. I na razie wystarczy.


Wt gru 12, 2006 7:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 16, 2007 14:55
Posty: 9
Post 
Fides et Ratio
Redemptor hominis
zaczęłam o Eucharystii ale na razie zaprzestać muszę z powodu braku czasu.

_________________
"Wiara jest nadzieją miłości wypływającą ze zdroju Prawdy"


Pt mar 16, 2007 16:34
Zobacz profil
Post 
Cudowne swiadectwa! Jakze ludzkie wlasnie!

Ja przeczytalem wszystkie Jego encykliki, adhoratacje i te pisma ktore udalo mi sie zgromadzic. Czytam je zawsze (chetnie sobie ta lekture odnawiam :) ) z niewypowiedziana przyjemnoscia.

Mamy juz nowego Papieza i nowe encykliki! Tez z przyjemnoscia je czytuje, wraz z wczesniejszymi ksiazkami kard. Ratzingera.

Lubie to, czytam od lat... Beletrystyke przestalem czytac juz wiele lat temu, wole taka teologiczno-filozoficzna lekture... Lubie...

Ale z tego co wiem, to jestem wyjatkiem! Nie znam osobiscie nikogo o podobnych zainteresowaniach... Nie chodzi mi oczywiscie o to, zeby poznac kogos takiego :) - ani, zeby wskazac na unikalnosc takich zainteresowan :)

Zwrocilbym raczej uwage na ciagle istniejacy i poglebiajacy sie rozdzial miedzy Kosciolem Glowa a wiernymi :) Nauka Kosciola przekazywana przez ukochanego Papieza-rodaka okazuje sie - za trudna! Za trudna dla zainteresowanych wiernych! Coz wiec z tymi ktorzy sie nie interesuja??? Jezeli jest za trudna nawet dla zainteresowanych???

Czy sytuacja ulegnie poprawie?

:) Papiezem nie jest juz nasz rodak... Nie kochamy Benedykta tak jak Jana Pawla... Nie bedziemy juz czytac encyklik... Nie bedziemy ich nawet kupowac... Bo po co?


Pn lut 09, 2009 11:10
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL