Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 0:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237 ... 492  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami.
mauger napisał(a):
Wygląda jak szukanie naprędce jakiegoś pretekstu.


Widzę, że technikę "uporczywie nie rozumiem" zaczynasz stosować coraz częściej :-D

Sam, mauger, należysz do użytkowników, którym ban nie grozi. Nie musisz się zniżać do poziomu gł.. mniej rozgarniętych od siebie tylko dlatego, że też jesteś ateistą. A często takie zjawisko obserwuję (inteligentni ateiści bronią do upadłego ewidentnych idio.. nieogarniętych, tylko dlatego, że ich nieogarnięcie jest wytykane przez wierzących). Jak na wyznawców idei, z której nic nie wynika, zdecydowanie przesadzacie z solidaryzmem..

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt sty 27, 2015 7:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 18, 2012 20:40
Posty: 1053
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami.
Prawdziwie_nieprawdziwy napisał(a):
Miałem co prawda już więcej na forum nie pisać, ale po około miesiącu postanowiłem zajrzeć i poczytać co tam u moich ulubionych użytkowników. Co tu też się wydarzyło, aż przypomniały mi się moje ostatnie słowa sprzed bana (prywatna wiadomość)

Cytuj:
Ciekawi mnie dlaczego jesteś drugim moderatorem który stara się załatwić sprawę podpisu przez pw. Zabawne, najpierw <anonim> kilka miesięcy temu ostrzeżeniami chciał wymusić usunięcie podpisu będącego cytatem słowo w słowo wypowiedzi jednego z użytkowników (nawet do <anonim> napisałem i ten nie widział żadnego problemu w moim podpisie), a teraz ty.
Jeżeli masz ochotę możesz banować już teraz. Zbanujesz jednego ateistę, drugiego, trzeciego i pozostanie tylko kółko adoracji, a także od czasu do czasu jakiś troll zawita jak to bywa i nic ponadto.


Czyli jednak prorocze słowa wygłosiłem.


Jednak to co najważniejsze.

Po pierwsze, w głębi siebie gardzę każdym z was uznający banowanie jajka za słuszne tylko dlatego, że w waszej opinii trollował. Nie łatwiej się przyznać, że to forum tylko na pokaz jest skierowane do wszystkich?

Po drugie, wie ktoś gdzie teraz jajko się zadomowił? Fajnie czytało mi się jego wypowiedzi i nie mam nic przeciwko gdybym mógł robić to dalej.


Uważasz, że "klub adoracji" jak zapewne nazywasz nas wierzących w Boga, zanudzi się ze sobą? Mylisz się. I, że to forum KONIECZNIE potrzebuje niewierzących, aby prowokowali dyskusje, bo bez tego, forum byłoby martwe? mylisz się.
Takie myślenie to myślenie właśnie nie uznających Boga i Jego nieskończoności. Ci, aby wypełnić czymś tę pustkę, którą robi niewiara, potrzebują ciągłych prowokacji, ciągłej uwagi innych na nich skupionej, tworzenia wciąż nowych wątków, powtarzania enty raz tych samych argumentów. To trochę jak zachowanie dziecka, które subiektywnie czując się niekochane, próbuje zwrócić na siebie uwagę, rozrabiając.
Tymczasem my wierzący czerpiemy "inspiracje" właśnie z wiary w nieskończonego Boga, wciąż adorując Jego przymioty, dostrzegając Jego małe i wielkie cuda w naszym życiu, w życiu innych, w świecie. I jeśli nawet na chwilę milkniemy, to dlatego, że modlimy się, jesteśmy na Mszy św., zajmujemy się pracą, rodziną, ale nie dlatego, że brakuje nam "tematów".
A to, że miałeś już więcej tu nie pisać? No takie zachowanie niewierzących jest do przewidzenia. Z czasem zabraknie im "paliwa" podtrzymującego ich forumową aktywność. Skoro po "paliwo" nie zwracają się do nieskończonego Źródła (tego paliwa)- Boga, ale do swoich prywatnych, więc wyczerpujących się, zasobów.

Ja osobiście nie byłam przeciw uczestnictwie Jajka w tym forum. Jednak "porządek musi być" wg regulaminu. A czy to forum bez niego nie będzie takie jak przedtem? oczywiście, że nie. Ale to dotyczy każdego z nas. Bez każdego z nas, nawet mało aktywnego, to forum zmienia się. Każdy człowiek jest ważny.


Wt sty 27, 2015 8:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami.
A ja to się w ogóle zastanawiam, czy nie pójść sobie stąd. Jak się weźmie pod uwagę cały portal, to prawdziwa dyskusja jest o dziwo nie na forum, ale w komentarzach pod artykułami GN. Kiedyś sobie wyobrażałem, że tam to takie komentowanie na żywo, także trochę przez bardziej przypadkowych uczestników dyskusji, a tu na forum to już taka poważniejsza dyskusja. Guzik prawda. Ostatnimi czasy piszę spędzam kilkanaście razy więcej czasu i piszę kilkanaście razy więcej postów na GN, bo tam często wałkuje się naprawdę ważne tematy. Oczywiście jest to też efektem tego, że kanwą do dyskusji są tam ciekawe teksty redakcyjne, ale to nie tłumaczy wszystkiego. Tam rozmawia się często o Bogu, wierze, Kościele, tu takiej dyskusji jest bardzo mało. Przeważają przepychanki z ateistami, których poglądy tyle mnie obchodzą co nic. Gdy na GN pojawiło się ponad 200 wpisów w zażartej dyskusji o papieżu i "królikach", tu trwał festiwal wspomnień po Jajku. Wystarczy rzucić okiem na tytuły: "Bóg nie jest miłością", "Bóg jest wymysłem człowieka"," Kościół katolicki a stosowanie prezerwatyw", czy słynny już ,bo trwający chyba ze dwa lata "tydzień apostazji".
Ostatnio to najciekawiej jest w wątkach: banici, ostrzeżenia, uwagi do moderacji i wzajemne uwagi między użytkownikami- proponuje połączyć w jeden :Kronika towarzyska. Proszę mnie nie zrozumieć źle, lubię to forum i jego użytkowników (no może nie wszystkich, ale wiekszość :) ). To tyle , na razie, bo musze kończyć pisanie.

_________________
laudare benedicere praedicare


Wt sty 27, 2015 16:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami.
Przenies sie na ateista.pl (namow i quasa). W pewnym momencie bylismy swiadkami nieodczuwalnego huraganu ktory katolikow przeniosl tam, a ateistow tutaj. Obaj, tak z automatu, dostaniecie 500 "zielonych" punktow ktorych quas sie domaga. Wystarczy nickow nie zmieniac. :P

Jajko po "smierci" namieszal wiecej niz za calego zywota. Jak swiety jakis. Niebawem przescignie o.Pio, bilokacja zaliczona, w domu pisal, a na forum siedzial. Jak jeszcze przechwyci ruski samolot nad Baltykiem, szklana trumna go czeka. :D
Tak wlasnie rodza sie religie. Bity, poniewierany w czasach aktywnych. Gosciu po ukatrupieniu.


Wt sty 27, 2015 18:06
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami.
A Jajko na ateista.pl sie udziela jako meczennik za ateizm?


Wt sty 27, 2015 18:17
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami.
Nie zauważyłem, więc raczej nie. Nasz dźwiedź miał pewnie na myśli tutejszy huragan.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt sty 27, 2015 19:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami.
Do arcana85.
Śmiać mi się chce gdy czytam, jak użalasz się nad tym, że ktos tam czegoś nie chce Ci wytłumaczyć. Ja Ci chętnie wytłumaczę.
Otóż nie jest to, jak insynuujesz, kwestia jakiejś niewiedzy, czy braku argumentów. Powodem jesteś Ty sam. I dobrze o tym wiesz. Przyszedłeś prowokować, obrażać, jesteś bardzo niesympatycznym typem. Tu mam ochotę napisać kilka określeń, ale nie chce narażać się moderacji. Więc sam sobie je wyobraź, a wszystko co najgorsze przyjdzie Ci na myśl, to właśnie moja ocena twojej osoby.
Mam w... (tu tez musisz uruchomić swoją wyobraźnię) twoje hejterskie teksty. Ciesz się, że jest kilka osób na forum, które chcą z tobą gadać, większość ma to, jak podejrzewam, tam gdzie i ja. Myślę, że z czasem znudzisz się nawet tym, którzy z Tobą prowadzą jakieś polemiki i wówczas spotka Cię ostracyzm.
Zasłużony nawet bardziej niż banicja Jajka.

_________________
laudare benedicere praedicare


Cz sty 29, 2015 12:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami.
lokis napisał(a):
...Przenies sie na ateista.pl (namow i quasa)...


Zapraszamy :badgrin:

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Cz sty 29, 2015 13:31
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami.
Trzeba jednak przyznać, że nikt tam nie byłby jakoś szczególnie zadziwiony poglądami quasa :-)

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz sty 29, 2015 15:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami.
No patrzcie, nie wiedzialem, ze okrutna, bezlitosna, msciwa Moderacja wyslala biedne Jajko w wirtualne zaswiaty.

Pewnie lata tam biedaczek z palma meczenstwa i lilijka.

Bracia ateisci maja teraz swojego swiezo upieczonego meczennika.

_________________
ksiądz


Pt sty 30, 2015 14:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami.
Cytuj:
, msciwa Moderacja wyslala biedne Jajko w wirtualne zaswiaty.

Ee tam! Na katoliku pojawil sie WielkiMasakrator. :D


Pt sty 30, 2015 14:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 12, 2014 11:29
Posty: 134
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami.
lokis napisał(a):
Cytuj:
, msciwa Moderacja wyslala biedne Jajko w wirtualne zaswiaty.

Ee tam! Na katoliku pojawil sie WielkiMasakrator. :D


:brawo: Hahahahaha... no to @Jajko spotka tam pewnie wielu znajomych:))
Nie psujcie mu zabawy!

_________________
"Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna" (Seneka Młodszy)


Śr lut 04, 2015 2:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 18, 2012 20:40
Posty: 1053
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami.
A wśród nich samego Yarpena.
Oj będzie się działo.... :)


Śr lut 04, 2015 9:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post Re: Jaki jest Prezydent Komorowski?
Kael zaniedbuje obowiązki


Pn mar 02, 2015 19:39
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami.
Awa napisał(a):
Kael zaniedbuje obowiązki


@Awa, mialam o tobie lepsze zdanie. Pomylilam sie.


Pn mar 02, 2015 19:59
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237 ... 492  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL