Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz sie 24, 2017 2:01

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3320 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 218, 219, 220, 221, 222
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość

Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Soul33 napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Czy to było takie trudne?
Nie można tego było zrobić od razu, zamiast kręcić...

Jak dla mnie to sporo czasu zajęło określenie, o co chodzi (o co M-M, a o co Tobie).
O to samo, z tym że pytanie M-M było jeszcze związane z konkretnym casusem, mnie interesuje odpowiedź co do zasady.
Jak był problem ze zrozumieniem, to trzeba było dopytać, a nie odpowiadać żeodpowiedź się nie nalezy, drzeć szat nad niewdziecznością pytających, kluczyć itd.
Cytuj:
Jest za to coś o naszych pw - wcale nie o treści pw userów - których z zasady ujawniać nie musimy.
...i nikt o to nie prosił.
Pytanie było o to, czy ujawniacie moderatorom innego fora treść tego, co uczestnicy tego fora napisali do was na PW i odwrotnie; czy korzystacie z takich informacji z innego forum.

Cytuj:
Zatem nie dałoby się odpowiedzieć na pytanie o traktowanie przez moderację jako taką tajemnicy korespondencji, bo tego pytania, najzwyczajniej w świecie, tam nie ma.
Po pierwsze: o tajemnicy korespondencji pisała Małgosia, nie ja. WIęc strzelasz do własnej bramki.
Po drugie: oczywiście że jest tajemnica korespondencji, jeśli user pisze na PW do moderatora.
Cytuj:
Kwestia Twojego jednoznacznego pytania o podejście moderacji do tajemnicy korespondencji, to w tamtym momencie dopiero odległa przyszłość. Wcześniej tylko sformułowałeś pytanie, czy zachodzi wymiana informacji, które ktoś umieścił w PW do moderatorów. Czyli dotyczy to, przede wszystkich, osobistych działań moderatorów.
Tego dotyczyło pytanie i nie ma w tym nic z "osobistych" działań moderatorów.
Nie byłoby nic osobistego w tym, że ktoś pisze do moderatora na priv a potem to coś wycieka do moderatora innego forum.
Bardzo mnie niepokoi, że traktujesz to jako "działania osobiste".
Cytuj:
Natomiast pytanie o stanowisko całej moderacji wobec zasady zachowania poufności korespondencji, to, zauważ, dopiero dzień wczorajszy. I Elbrus. Nie Ty.
No cóż, mijasz się z prawdą (zakładam że nieświadomie).
Wczoraj rano, dłuuuugo zanim pojawił się Elbrus, napisałem (boldując tekst):
Marek Piotrowski napisał(a):
Nie odpowiedziano o wymianę informacji, które ktoś umieścił w PW do Moderatorów., a o to pytała M-M

Zresztą już w pierwszym poście na ten temat, skierowanym do moderacji (a nie do konkretnego moderatora) M-M pytała czy się tymi danymi wymieniacie, zaznaczając, że chodzi o "ochronę danych osobowych na forach tematycznych: wiara.pl i katolik.pl".

Więc Soulu drogi, przy całym szacunku do Twojej w miarę otwartej wypowiedzi na ten temat (zwłaszcza na tle pozostałych moderatorów), nie odwracaj kota ogonem.

So sie 12, 2017 20:08
Zobacz profil WWW
Moderator

Ku mojemu własnemu zaskoczeniu, okazuje się, że rozumiem wypowiedzi zbyt ściśle, i to w przeciwieństwie do kogoś ze ściśle ścisłym wykształceniem.

Zwróć, proszę, uwagę, zupełnie na spokojnie:
Jak był problem ze zrozumieniem, to trzeba było dopytać

Zrozumiałem wypowiedź całkiem dosłownie. A pytanie dotyczyło wymiany informacji o użytkownikach i postów które piszą (także na pw).

Przeczytaj to zdanie z uwagą. Tu nie ma nic o informacjach pozyskanych w pw - jest o wymianie informacji i postów na pw. Dlatego ciężko było tam dostrzec tak jasno postawianą kwestię, jak trzy dni awantury później.

Po pierwsze: o tajemnicy korespondencji pisała Małgosia, nie ja.

Warto jednak zauważyć, że to właśnie tajemnicy korespondencji ciągle dotyczyły Twoje pytania. Cytując: "czy ujawniacie moderatorom innego forum treść tego, co uczestnicy tego forum napisali do was na PW".

Tego dotyczyło pytanie i nie ma w tym nic z "osobistych" działań moderatorów.
Bardzo mnie niepokoi, że traktujesz to jako "działania osobiste".

Ech, zmieszałeś dwa znaczenia słowa "osobiście". Osobiste działania to działania podjęte osobiście przez daną osobę. Nie ma tu związku z traktowaniem czegoś osobiście, bo to oznacza coś innego.

https://sjp.pwn.pl/sjp/osobiscie;2496544.html

Cytuj:
Natomiast pytanie o stanowisko całej moderacji wobec zasady zachowania poufności korespondencji, to, zauważ, dopiero dzień wczorajszy. I Elbrus. Nie Ty.
No cóż, mijasz się z prawdą (zakładam że nieświadomie).
Wczoraj rano, dłuuuugo zanim pojawił się Elbrus, napisałem (boldując tekst):
Cytuj:
Nie odpowiedziano o wymianę informacji, które ktoś umieścił w PW do Moderatorów., a o to pytała M-M

A tutaj łączysz stosunek całej moderacji forum do danej kwestii oraz działania konkretnych moderatorów.

M-M pytała czy się tymi danymi wymieniacie, zaznaczając, że chodzi o "ochronę danych osobowych na forach tematycznych: wiara.pl i katolik.pl".

Owszem, było coś o danych osobowych. Ale my nie znamy żadnych danych osobowych ponad to, co użytkownik sam ujawni w profilu i każdy inny zalogowany może je widzieć. Zatem w ogóle nie ma o czym mówić.

Po zastanowieniu mogę jeszcze tylko dodać, że tutaj modzi nie znają nawet adresów e-mail użytkowników, choć zwykle na innych forach mogą je widzieć.

~ Pink Floyd, "Hey you"

So sie 12, 2017 22:44

Dobra, mam dość.
Piętrowe konstrukcje, plątanie i powykręcane tłumaczenia by usprawiedliwić zadziwiającą niechęć do prostej odpowiedzi na proste pytanie.
I brak widzenia tego, że brak jasnej odpowiedzi najbardziej szkodzi zaufaniu do grona moderatorów - czyli sprawy dla każdego forum kluczowej.
Nie widzę potencjału w dalszej rozmowie.
Z mojej strony EOT.

So sie 12, 2017 23:10
Zobacz profil WWW
Moderator

Marku, niestety czasem zdarzają się sytuacje, gdy wygląda to tak, jakby emocje utrudniały Ci logiczne wnioskowanie. Nie każdy ma zdolność do dyskusji w emocjach.

Przez większość czasu pytanie było o to, czy moderatorzy wymieniają się poufnymi informacjami pozyskanymi przez pw. I na takie pytanie nie może udzielić odpowiedzi żadna pojedyncza osoba, bo nikt nie wie, co robią wszyscy inni. Ale z tego też powodu samo pytanie jest niedorzeczne.

Natomiast pytanie o podejście moderacji do informacji poufnych (przypomnę odpowiedź: normalne) padło dopiero w poście Elbrusa. I to jest, po prostu, fakt.

~ Pink Floyd, "Hey you"

N sie 13, 2017 11:02

Proszę o bana dla siebie na 2 tyg.

==================================================================

Poważnie piszę. Naprawdę nie mam teraz czasu pisać takich postów, jak ten ostatni :( I to jeszcze nie dostatecznie dobrze uargumentowanych i zredagowanych, z powodu tego braku czasu :(

Nie chcę zawalić naprawdę ważnej sprawy z powodu udziału w dyskusji mocno mnie emocjonującej i absorbującej. Naprawdę byłbym wdzięczny za bana na 2 tyg.

Cz sie 24, 2017 1:14
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3320 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 218, 219, 220, 221, 222