Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 8:55



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3318 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 217, 218, 219, 220, 221, 222  Następna strona
 Uwagi do moderacji II 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4102
Post Re: Uwagi do moderacji II
mkb napisał(a):
ja już swoja mowę obronna zakończyłam. administracja zrobi jak uważa.


Administracja już zrobiła jak uważa :)
Proszę o zaprzestanie zbędnych dyskusji ;)

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Pt lip 06, 2012 11:44
Zobacz profil
Post Re: Uwagi do moderacji II
JedenPost napisał(a):
Na szczęście.


takie właśnie uwagi (patrz: kontekst), rozkładają mila atmosferę na forum.
uwaga bez sensu, tylko żeby kopnąć.
szkoda..


Pt lip 06, 2012 11:58

Dołączył(a): N lis 27, 2011 8:37
Posty: 604
Post Re: Uwagi do moderacji II
mkb

"rozumiem, ze nie jesteś chrześcijaninem.."

Obrażać to mnie nie będziesz. Mam zamiar złożyć wniosek o ostrzeżenie dla Ciebie za to stwierdzenie, ale piszę o tym publicznie. Jak w ogóle możesz coś takiego pisać? Osądzać mnie na przykładzie tej jednej wypowiedzi? Mam nadzieję, że publicznie odszczekasz to, co tu powiedziałaś, bo publicznie mnie tu obraziłaś. Bo takie zdanie mnie obraża, chrześcijaninem jestem jak najbardziej.
Ja uważam tylko, że forum jest miejscem wypowiedzi, a jak ktoś wypowiedź uniemożliwia trollowaniem to trzeba go zbanować. Nie jesteśmy upoważnioną grupą psychologów katolickich, czy też nie. Chcemy sobie podyskutować. Nie musimy się zgadzać z poglądami wzajemnie, ale nie możemy blokować sobie dyskusji (jak ów użytkownik).
Jak ma problem, który każe mu na innych użytkowników forum najeżdżać to nie ma co go tu trzymać. A w życiu można mu pomóc i tyle.


Pt lip 06, 2012 14:23
Zobacz profil
Post Re: Uwagi do moderacji II
niczego nie odszczekam, jak to kulturalnie nazwałeś, bo nie jestem psem.
poza tym twoja postawa wobec tego człowieka, nie jest w/g mnie chrześcijańska, dlatego tak napisałam.
ale cieszy mnie fakt, ze chcesz być chrześcijaninem.


Pt lip 06, 2012 14:35

Dołączył(a): N lis 27, 2011 8:37
Posty: 604
Post Re: Uwagi do moderacji II
Moja postawa, która mówi - zbanujmy na forum kogoś, kto mimo ostrzeżeń dalej przegina jest daleka od chrześcijaństwa, to znaczy że chrześcijanin ma mieć w poważaniu wszystkie zasady?
My banując trolla na forum nie niszczymy go wewnętrznie, nie robimy mu krzywdy, po prostu uczymy go szacunku do nich,
Ty nie masz szacunku do ludzi, a śmiesz się chrześcijaninem nazywać? Mówisz, że chcę być. Tak, chcę, ale i jestem. Jestem ochrzczony, bierzmowany, mam ślub kościelny, praktykuję, jak każdy grzeszę, ale dźwigam się z upadków. Widzę, że Ty lubujesz się w ocenianiu, w mocnych słowach - takie "widzę, że nie jesteś chrześcijaninem" mnie by przez usta nie przeszło. Mógłbym powiedzieć "widzę, że nie postępujesz po chrześcijańsku", ale taka obraza i znieważenie nie.
Dlatego piszę, o "odszczekaniu" bowiem takie osądzenia są człowieka niegodne niestety i nieczłowiecze.
Ale jeśli Cię to uraziła to napiszę "odwołaj", ciekawym czy to zrobisz.
Niestety osądzanie człowieka tak surowo, za to że chce by użytkownika (nie robiąc przy tym mu krzywdy) usunąć go z forum na którym po prostu przeszkadza i zaśmieca wygląda mi na postawę dalece niechrześcijańską, ale czy przez opary pychy to przejedzie?


Pt lip 06, 2012 14:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 27, 2011 8:37
Posty: 604
Post Re: Uwagi do moderacji II
Każdy by się zdenerwował, gdyby ktoś oby imputował mu na podstawie wypowiedzi zupełnie niewinnej, że prezentuje poglądy jemu przeciwne.
Jajko, pewnie też coś jest dla Ciebie ważne i nie lubisz, jak jakiś forumowicz pisze jakieś obelgi, cokolwiek to jest.
I tyle.
Jak mkb chce bronić zjawiska trollowania to mogę się z nią zgodzić, albo nie. Jak napisze mi, że jestem głupi, to mnie to rozśmieszy, ale kwestionować mojej religijności nie pozwolę, bo sam tego nie robię :)


Pt lip 06, 2012 16:10
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Uwagi do moderacji II
mkb napisał(a):
poza tym twoja postawa wobec tego człowieka, nie jest w/g mnie chrześcijańska, dlatego tak napisałam.


Gwoli wyjaśnienia: Postawa chrześcijańska wygląda tak:
 Gdy brat twój zgrzeszy <przeciw tobie>, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik!
(Mt, 18, 15-17).

Czy przyznanie ostrzeżenia z wiadomością prywatną (upomnienie w cztery oczy), naświetlenie problemu z danym użytkownikiem w wątku 'Uwagi do moderacji' (świadectwo dwóch lub trzech którym taka postawa się nie podoba), w końcu reakcja moderacji w celu zdyscyplinowania (zdanie 'Kościoła' - instytucji) nie wyczerpuje postawy chrześcijańskiej? Czy brak poprawy nie jest przypadkiem otwarciem drogi do widzenia go jako poganina i celnika (czyt. danie mu bana)?

Postawa chrześcijańska, to nie jest ciągła uległość.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Pt lip 06, 2012 16:40
Zobacz profil
Post Re: Uwagi do moderacji II
mnie chodziło tylko o to aby nie robić nagonek na ludzi.
taka nagonkę często widzi się na forach internetowych i mnie osobiscie to brzydzi.
rozumiem, ze administracja musi sobie jakoś radzić z takimi problemami,
ale od tego jest inteligencja moderatorów, a przede wszystkim wyrozumiałość,
bo szkodliwość zachowań takich osób jest raczej niska..
oprócz tego, ze 'zaśmiecają czyściutkie forum' :roll:

jest dość przykre jak się czyta ten wylew postów od wielu osób:
wyrzucić go, odebrać mu prawa, taki i owaki, troll i kamienie lecą...i gość się kończy,
a potem w jakim histerycznym odwecie zakłada inne konta.
Mnie chodzi o ten styl zachowania grupy, który jest bardzo niski.

...a tak w ogóle to było powiedzenie - 'dwóch na jednego to banda łysego' (..a nie Chrystusa) :-|


So lip 07, 2012 0:36
Post Re: Uwagi do moderacji II
Wyrozumiała chrześcijanka @mkb napisała:
mkb napisał(a):
mnie chodziło tylko o to aby nie robić nagonek na ludzi.
taka nagonkę często widzi się na forach internetowych i mnie osobiscie to brzydzi.
rozumiem, ze administracja musi sobie jakoś radzić z takimi problemami,
ale od tego jest inteligencja moderatorów, a przede wszystkim wyrozumiałość,
bo szkodliwość zachowań takich osób jest raczej niska..
oprócz tego, ze 'zaśmiecają czyściutkie forum' :roll:


Wyrozumiała chrześcijanka @mkb napisała:
mkb napisał(a):
rozumiem, ze nie jesteś chrześcijaninem..
ja jestem katoliczka i nie wiem za bardzo jakbym mogla nią być, ale tylko czasem?
albo się jest kimś, albo się tym kimś nie jest.
nie lubię jak się ludzi wyrzuca z forum, bo nie przystają do reszty.


A tu np. wyrozumiała chrześcijanka @mkb napisała:
viewtopic.php?f=18&t=14166&p=680314&hilit=+uwagi+do#p680314
viewtopic.php?f=18&t=14166&p=680174&hilit=+uwagi+do#p680174

Komentować? :clever:


So lip 07, 2012 1:11
Post Re: Uwagi do moderacji II
-Vi- napisał(a):
Komentować? :clever:

Szkoda słów, po prostu ignoruj.


So lip 07, 2012 3:01
Post Re: Uwagi do moderacji II
Staram się być wyrozumiałą chrześcijanka, ale to nie znaczy, ze mam przymykać oczy na faktyczne zło.
Wyrozumiałym powinno się być dla kogoś, kto nie koniecznie zasługuje na krytykę czy kare.
Takim wydaje mi się być ten R77 i jemu podobni.

a teraz do rzeczy..
-Vi- dziękuje ci za znalezienie świetnych linków do moich wypowiedzi.
szczerze mówiąc miałam je sama znaleźć ale mi się nie chciało.
są dobre aby pokazać, ze tam gdzie jest prawdziwy problem to się niewiele robi aby go rozwiązać,
a cala energia moderatorów idzie na walkę z jakimś spamem i utrzymywaniem "pseudo porządku"...
ale co to za porządek ??
czerwona gęba diabla jest czerwona gębą diabla i moim zdaniem to jest kompromitacja dla tego podobno - chrześcijańskiego forum /ryby w znaku i pobożny cytat/ ze taki obraz w profilu się dopuszcza.
to jest właśnie coś, nad czym administracja powinna się zastanowić, a nie nad spamerem,
który w zasadzie nikomu nie szkodzi.
gęba diabla na chrześcijańskim forum, szkodzi i to bardzo.
ja nie atakuje osoby jajko, jestem w stanie zaakceptować go na tym portalu, z jego poglądami,
ale obrazka w profilu nie muszę, uważam go za negatywny i głupio prowokacyjny.

drugi Link, znaleziony przez -Vi- ....tez bardzo dobry.
Tam także widać, ze poważne problemy - jak atakowanie byłego Papieża Jana Pawła II są ignorowane przez administracje i bynajmniej nikogo się nie banuje, ani nie ostrzega, a właśnie tutaj może powinno się zadziałać.
Dla mnie to co zostało napisane w tej dyskusji o papieżu jest tym chamstwem internetowym,
z którym, jak wcześniej wspomniałam, walczyłabym ile tylko można.

na tym forum, administracja walczy nie z tym, z czym powinna.
chyba, ze jak już pisałam, jest pomyłka w nazwie forum :roll:


So lip 07, 2012 3:39
Post Re: Uwagi do moderacji II
Czy wiele pracy zajęłoby przeniesienie czterech stron wpisów do innego tematu? Zrobił się off top z jednym postem pioka333 we właściwym temacie wątku.
Moja prośba sprzed paru stron:
MARIEL napisał(a):
W wątku o katechezie zrobił się niechcący offtop. Czy możnaby go przenieść mniej więcej od tego momentu
Do wątku Dziewictwo Matki Jezusa ?


Przykro mi to stwierdzić ale takiego rozkładu dyscypliny w wątku uwag DO MODERACJI już dawno nie było.
Wątek jest zalany przez międzyuserowe pogaduszki, wylewane są
osobiste pretensje jednych do drugich. Sugestia aby do tego celu zrobić coś w rodzaju forumowego ringu też została zignorowana.
Nie idzie się doprosić o zrobienie porządku na forum.
Poproszę o ostrzeżenie za OT jeśli inaczej się nie da, ale zróbcie w końcu porządek.
Przykre, ale muszę napisać, że nie było takiego bałaganu 'za czasów' Saxona.


So lip 07, 2012 5:57
Post Re: Uwagi do moderacji II
Cytuj:
Staram się byc wyrozumiałą chrześcijanką

A nie aby chrześcijaninem?.......ten styl wypowiedzi nazbyt kojarzy się z osobą znaną z forum.


So lip 07, 2012 8:02
Post Re: Uwagi do moderacji II
he he he
sorry, ale mój styl jest niepodrabiany ;-)
a twój chwyt z płcią banalny..


So lip 07, 2012 8:06
Post Re: Uwagi do moderacji II
O! Chrześcijanie znów się spierają między sobą.
Idę po popcorn o colę.
Coś czuje, że bedzie wesoło. :)


So lip 07, 2012 12:04
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 3318 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 217, 218, 219, 220, 221, 222  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL