Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 07, 2024 7:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 322, 323, 324, 325, 326, 327, 328 ... 495  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Nieważne: trafne czy nie. Dyskusja powinna toczyć się na argumenty, a nie od personam. Można oceniać czyjąś postawę, ale nie osobę (tu używać pogardliwych określeń).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr sie 02, 2017 8:04
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosia napisał(a):
Jest to brat mojego męża. Chociaż dałby się pokroić za PiS, potrafi przyznać rację tam, gdzie poszczególni członkowie tej partii postępują niewłaściwie.

Nie będzie nieuprzejmością zapytac, dlaczego? Tzn. co konkretnie BMW (Brat Męża Waszmości) widzi w PiSie pozytywnego (nie w sensie: dobrego, tylko w sensie: nie zbudowanego na waleniu w jakieś gorsze sorty) i dlaczego jego zdaniem ta konkretna partia, a nie żadna inna, ma się przyczynić do sukcesu i powodzenia Polski w świecie?

Pozdrawiam serdecznie napisał(a):
Cały ten wątek - z naprawdę nielicznymi wyjątkami - to jedno wielkie pasmo szczucia w jednym kierunku, prawdziwe gniazdo żmij. I nagle lokatorzy owego gniazda poczuli się oh! oh! oburzeni, bo skierowano do nich drobny ułamek tego, co tu wypluli na czlonków nielubianej formacji politycznej.

Ja też hodowałem podobną gorycz w sercu, ale ja miałem wtedy dziesięć lat i byłem klasowym głupkiem. Jak wiadomo, w każdej klasie trafia się jakiś głupek, a jeśli go nie ma, to klasa go sobie wybiera i stwarza sama. Otóż, zakładając że wszyscy w klasie są zdrowi na ciele i umyśle, należy rozróżniać między tymi dwiema sytuacjami. O ile w drugim przypadku wina leży wyłącznie po stronie dręczycieli i jedynym argumentem jest pójście na solo, o tyle w pierwszym głupek jest sam winien swojej głupoty, a zatem im głośniej histeryzuje, tym bardziej się pogrąża. Od uświadomienia sobie tej rzeczy zaczyna się długa, wyboista droga do przestania bycia głupkiem.


Ostatnio edytowano Śr sie 02, 2017 8:44 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Śr sie 02, 2017 8:36
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Nie jest to temat o bracie mojego męża, więc pozwól, że nie będę tego roztrząsać. Wspomniałam o tym jedynie dlatego, aby uświadomić, że rzeczowa dyskusja między osobami o skrajnie różnych poglądach jest możliwa.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr sie 02, 2017 8:43
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ba! A może być na PW?


Śr sie 02, 2017 8:46
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Wiesz, że byłaby to obmowa? :)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr sie 02, 2017 8:47
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
W sensie, że szczera obrona PiSu jest czynem nagannym moralnie? : ) Owszem, gdybym miał możliwość, to bym zadał to pytanie BMW osobiście, licząc się z krótką odmową jakiegokolwiek tłumaczenia, ale właśnie takiej możliwości nie mam.


Śr sie 02, 2017 8:52

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
ErgoProxy napisał(a):
Małgosia napisał(a):
Jest to brat mojego męża. Chociaż dałby się pokroić za PiS, potrafi przyznać rację tam, gdzie poszczególni członkowie tej partii postępują niewłaściwie.

Nie będzie nieuprzejmością zapytac, dlaczego? Tzn. co konkretnie BMW (Brat Męża Waszmości) widzi w PiSie pozytywnego (nie w sensie: dobrego, tylko w sensie: nie zbudowanego na waleniu w jakieś gorsze sorty) i dlaczego jego zdaniem ta konkretna partia, a nie żadna inna, ma się przyczynić do sukcesu i powodzenia Polski w świecie?

Pozdrawiam serdecznie napisał(a):
Cały ten wątek - z naprawdę nielicznymi wyjątkami - to jedno wielkie pasmo szczucia w jednym kierunku, prawdziwe gniazdo żmij. I nagle lokatorzy owego gniazda poczuli się oh! oh! oburzeni, bo skierowano do nich drobny ułamek tego, co tu wypluli na czlonków nielubianej formacji politycznej.

Ja też hodowałem podobną gorycz w sercu, ale ja miałem wtedy dziesięć lat i byłem klasowym głupkiem. Jak wiadomo, w każdej klasie trafia się jakiś głupek, a jeśli go nie ma, to klasa go sobie wybiera i stwarza sama. Otóż, zakładając że wszyscy w klasie są zdrowi na ciele i umyśle, należy rozróżniać między tymi dwiema sytuacjami. O ile w drugim przypadku wina leży wyłącznie po stronie dręczycieli i jedynym argumentem jest pójście na solo, o tyle w pierwszym głupek jest sam winien swojej głupoty, a zatem im głośniej histeryzuje, tym bardziej się pogrąża. Od uświadomienia sobie tej rzeczy zaczyna się długa, wyboista droga do przestania bycia głupkiem.

Widzisz Małgosiu, masz demonstrację. Ale Ty zauważyłaś tylko "Księżniczki" w moim wykonaniu ;)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr sie 02, 2017 9:04
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Najwyraźniej nie zauważyłeś:
Małgosiaa napisał(a):
Nic nie usprawiedliwia ad personam po obu stronach, a powyższy wpis jest tego kontynuacją (Księżniczki ... mogło się obyć bez tego).

Nie uważam za konieczne komentowania każdego posta. W zacytowanym przez Ciebie mailu nie ma określeń typowo ad personam, a jedynie wniosek z obserwacji wątku.
Dotknęła Cię moja uwaga? Z tego wniosek, że była potrzebna, bo przemyślisz sprawę i mam nadzieję, nie powtórzysz tego. Wierze to. Potraktuj te uwagi jako upomnienie braterskie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr sie 02, 2017 9:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jaasne. Jak ktoś zwraca uwagę na to, że się pokazuje jego - stosunkowo łagodne - epitety ("Księżniczki") a przemilcza ostre epitety jego adwersarzy (i swoje np. przeinaczenia słów nielubianych polityków) - to musi znaczyć, że "uwaga była potrzebna". :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Złota czcionka za "logikę" !

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr sie 02, 2017 9:34
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Marek_Piotrowski napisał(a):
to co powiedział Kaczyński dotyczyło "tej części społeczeństwa, która nie przyklaskuje bezmyslnie" (a nie tych, o których to naprawdę powiedział)


A o którą część społeczeństwa "naprawdę" Jarosławowi K chodziło i skąd Marek Piotrowski to wie?

Cytuj:
podobne monety jako podziękowanie osobom które pracowały w MON są stałą praktyką nie tylko dla ministrów i wiceministrów, ale i wojskowych.


Skoro jest to powszechna praktyka to dlaczego ujawnienie tego faktu wzbudza u Was w PIS taką furię?

A przecież nie kto inny jak Wasza własna partyjna komisja orzekła nieomylnie (ludzie mogą czasem się mylić, ale Partia nigdy! ) i nieodwołalnie, że Misiewicz nie posiada kwalifikacji do pełnienia funkcji w sferze publicznej

A teraz takiej osobie nie posiadającej kwalifikacji wręczacie pamiątkowe medale jako podziękowanie za pracę....

Cytuj:
brak szacunku do innej osoby (już pomijam to, kim ona jest i jakie ma zasługi dla Polski)


Proszę zwrócić uwagę. Z jednej strony PIS orzeka nieomylnie (bo partyjnie), że Misiewicz nie ma żadnych kwalifikacji, a z drugiej strony równie nieomylnie wręcza mu pamiątkowe medale i pieje o jego wielkich zasługach dla "Polski" (czyli dla PIS właśnie)...

Pytanie o to, kiedy PIS łże na użytek lemingów, a kiedy mówi prawdę na użytek "Polaków", jest jak najbardziej zasadne.

Coroner

Cytuj:
Bliżej mi do Kukiz 15 niż do PiS.


Oczywiście. Jak każdemu kto powiela pisowską propagandę w internecie. Nie ma i nigdy nie było nikogo, kto popierałby PIS. :biggrin: (ciekawe tylko skąd się wzięło 5,5 mln głosów na tą partię) Jest natomiast masa tych, którzy jak coroner "wcale nie popierają PIsu, ale..."

Ergo

Cytuj:
Jemu [Jarosławowi K -p] w komunie było po prostu fajnie i wygodnie,


Jak każdemu, kto należał do rodziny jakiegoś partyjnego kacyka i w związku z korzystaniem z nomenklaturowych przywilejów, np sklepów za żółtymi firankami, mógł czuć się nieskończenie wyższy nad tłoczącym się w kolejkach po kartkowe ochłapy motłochem.

Utraty poczucia owej wyższości i zdegradowania do roli przeciętnych, choćby i obiektywnie znacznie zamożniejszych niż w komunie, ale jednak przeciętnych obywateli, nie mogą pzprowcy, czyli dzisiejsi pisowcy do dzisiaj przeboleć. Owa nostalgia jest np bardzo silnie obecna w twórczości Ziemkiewicza, zwłaszcza w wywiadzie który zrobił z Moniką Jaruzelską, w której wspólnie z dawną kumpelą ze szkoły dla dzieci nomenklatury, opłakiwali tą niepowetowaną stratę rzewnymi łzami. :(


Cytuj:
Piotrowski zawęził sobie pojęcie Narodu do dobrozmieńców, a pozostałe osoby posługujące się polską mową zaczął zwalczać.


Przecież na tym właśnie polega bycie pisowcem - genetycznym patriotą. Marek Piotrowski nie mógłby nim być, gdyby uważał np pilastra, czy ergoproxy za Polaka takiego samego jak on sam.

Cytuj:
Macierewicz podniósł sprawę reparacji wojennych ze strony Niemiec. Czekamy, kiedy przez tego kretyna Niemcy podniosą sprawę zwrotu Ziem Odzyskanych.


Dlaczego Ergo uważa go za kretyna? Przecież on to powiedział właśnie po to, żeby taki efekt wywołać. W końcu skonfliktowanie Polski z Niemcami, Europą i w ogóle oderwanie jej od Zachodu to jeden z głównych celów polityki PIS.

To naprawdę nie są kretyni, debile, ani ludzie ograniczeni umysłowo. Mają swój wyznaczony przez Kreml cel i plan i z żelazną konsekwencją, na zimno i bezwzględnie, bez emocji, go realizują :(

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr sie 02, 2017 9:58
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Dzięki, Pilaster, za dostarczenie doskonałego przykładu do tego co pisałem o tym wątku, jako gnieździe węży i żmij, celujących w epitetach, fałszywych i daleko idących oskarżeniach itp.
No, ale "Ksieżniczkom" to nie przeszkadza, prawda? Dopóki ktos nie dotknie ich delikatnego ego - wówczas ah! oh! skandal i brak szacunku do rozmówcy ;)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr sie 02, 2017 10:01
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Marek_Piotrowski napisał(a):
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jaasne. Jak ktoś zwraca uwagę na to, że się pokazuje jego - stosunkowo łagodne - epitety ("Księżniczki") a przemilcza ostre epitety jego adwersarzy (i swoje np. przeinaczenia słów nielubianych polityków) - to musi znaczyć, że "uwaga była potrzebna". :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Złota czcionka za "logikę" !

Pomyliłam się co do
Małgosiaa napisał(a):
Dotknęła Cię moja uwaga? Z tego wniosek, że była potrzebna, bo przemyślisz sprawę i mam nadzieję, nie powtórzysz tego. Wierze to

straciłam wiarę.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr sie 02, 2017 10:18
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Marek_Piotrowski napisał(a):
Czyżby nietrafne?
Dlaczegoż to "persona" obecnych na wątku ma byc chronione lepiej, niż 'persona" tych, na których w tym wątku wylano morze epitetów (i to nie tak łagodnych, jak "Księżniczki")?
Bo tamtych tu nie ma?

Mamy rozumieć, że np. Wałęsa jest obecny na forum i odpowiada na wiadra pomyj wylewanych na siebie przez Marka Piotrowskiego i podobnie mu myślących....
Na co nie potępiający Wałęsy winni wzorem apologety powiedzieć patałachy nie jesteście godni sznurować mu butów.


Śr sie 02, 2017 10:34

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
...ale wnioski wyciągasz tylko w stosunku do innych ;)

Alu, nie ma symetrii pomiędzy prymitywnym lżeniem ludzi zasłużonych, a zwracaniem uwagi wyznawcom Wałęsy, że fakt jego delatorstwa jest dowiedziony.
Ale czymże jest delatorstwo Wałęsy, skoro jest przeciw PiS? Z tego powodu, zamykamy oczy i nie wierzymy w "Bolka", nie? :mrgreen:

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr sie 02, 2017 10:39
Zobacz profil WWW
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
ErgoProxy uważa Macierewicza za [...], ponieważ Państwo Polskie ewentualnego ataku Niemiec na Ziemie Odzyskane nie odeprze. Ani militarnie, ani prawnie. Sojuszników żadnych oczywiście nie będzie, bo do tego czasu reputacja Państwa Polskiego jako zręcznego gracza zdolnego przewodzić jakiejmukolwiek zgromadzeniu poleci na pysk. Amerykanie natomiast pokiwają nad tym głowami i zaczną budować blok antyrosyjski w oparciu o Ukrainę. To będą konsekwencje działań kretyna, z którym sporo ludzi, skądinąd dość bystrych, utożsamia się straceńczo. A wcale tego robić nie musi.

ErgoProxy zaczyna też pomału zmieniać zdanie o pilastrze, którego dotąd miał za szczerego polskiego patriotę. Teraz jednak pomału kiełkuje mi myśl, że albo pilaster jest wrażym szpionem, któremu płacą za zaognianie sytuacji w Państwie Polskim aż do rozlewu bratniej krwi, albo że pilaster jest patologicznym akapowcem, który jest lojalny tylko wobec marki "pilaster", a Państwo Polskie obchodzi go o tyle, o ile może być przedmiotem jakiegoś zakładu zawartego o słuszną sumę. Ze wskazaniem na to drugie.

Krótko: retoryka "a bo to wszystko ruskie są" przestaje mnie przekonywać. Owszem, trochę jawnych zdrajców zawsze w polityce się znajdzie. Ale tylko trochę. Przytłaczająca większość tych ludzi, którzy podług myśli pilastra "kalkulują racjonalnie, tylko o tym nie wiedzą", w Polskę wierzy i Polskę miłuje, i szczerze uważa, że działa dla Polski dobra. I ja to respektuję. Mogę się tylko zżymać, że ci ludzie nie wierzą w Państwo Polskie. Tę wiarę należy w nich zaszczepić. Pilaster tego nie robi, a zatem nieważne jest, że on może tego nie potrafi robić, bo ważne jest, że pilaster "racjonalnie kalkuluje" na upadek Państwa Polskiego.

Tylko jeszcze o tym nie wie.


Ostatnio edytowano Śr sie 02, 2017 11:05 przez Soul33, łącznie edytowano 1 raz

.



Śr sie 02, 2017 10:51
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 322, 323, 324, 325, 326, 327, 328 ... 495  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL