Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 10:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Banicja w celach pokutnych na życzenie użytkownika. 
Autor Wiadomość
Post Banicja w celach pokutnych na życzenie użytkownika.
Proponuję bardzo przydatną opcję:zbanowanie w celach pokutnych na życzenie użytkownika.
Opcje:7 dniowa i 40 dniowa do wyboru.Decyduje użytkownik,a moderacja wyraża jedynie zgodę.Pomysł sensowny.

Nie jest to zbanowanie w celach karnych.Nikogo nie zmuszamy.Użytkownik sam wyrazi zgodę.Banicja w celach pokutnych ma chronić przed banicją dożywotnią i rehabilitować użytkownika w oczach innych,pod warunkiem,że użytkownik się na to zgodzi.


Cz cze 21, 2007 13:48
Post 
Trochę bez sensu pomysł - wysługiwanie się moderacją, żeby własną słabość zakamuflować. Jak ktoś uważa, że należy mu się odpoczynek, to niech odpoczywa i znajdzie w sobie dość siły woli, by na forum nie wchodzić. A tak, to tylko kultywuje swoją słabość, prosząc o zbanowanie kadrę. Nie może się doskonalić i swojej słabości powściągnąć, bo ktoś robi to za niego.

Jak dla mnie, pomysł kiepski.


Cz cze 21, 2007 13:56
Post 
Nie rozumiesz Jakubie.To nie jest kamuflowanie własnej słabości.Nie każdy użytkownik ma odwagę na taką decyzję,a jeśli już ją podejmie to świadczy to o odwadze przyznania się do błędu.Wojujący ateiści na pewno się na to nie odważą.Użytkownik,który podejmie taką decyzję będzie darzony szacunkiem.Jeśli wybierze 7 dni to tylko moderacja jest w stanie tą banicję odwołać po 7 dniach a zwolnienia warunkowego z pokuty nie ma.


Cz cze 21, 2007 14:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 8:00
Posty: 83
Post 
...szczerze mowiąc, ja tez nie bardzo rozumiem. Przecież jeśli wykonujesz pokute, to chyba bez niczyjej pomocy?
Tym większa ona jest, jesli w każdej chwili możesz z niej zrezygnować, bo tym trudniejsza, prawda?
A jeśli faktycznie chcesz zyskać sobie szacunek, zacznij dotrzymywać slowa, czyli, mówisz: "Nie będzie mnie na tym forum tyle i tyle", i faktycznie Cię nie ma..i to BEZ pomocy bana.
Bo poco dawać słowo, skoro się go nie dotrzymuje?
Pozdrawiam.

_________________
ObrazekMleko dla dziecka; sztuka mięsa dla mężczyzny, a nie rzucaj pereł przed świnie.
Opuścił forum


Cz cze 21, 2007 14:20
Zobacz profil
Post 
Opuściłbym forum na 100% ,gdyby nie jedna osoba płci pięknej tu poznana.


Cz cze 21, 2007 14:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 8:00
Posty: 83
Post 
Cytuj:
Opuściłbym forum na 100% ,gdyby nie jedna osoba płci pięknej tu poznana.

...ach, te Kobiety....forum bez Nich by się rozpadło ;)

_________________
ObrazekMleko dla dziecka; sztuka mięsa dla mężczyzny, a nie rzucaj pereł przed świnie.
Opuścił forum


Cz cze 21, 2007 14:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Moderacja woli się przyczynić do umocnienia silnej woli swoich użytkowników, dlatego nie może nikogo zbanować w celach pokutnych.

Poza tym cóż to za pokuta jeśli to przymuszenie? Pokuta to zrezygnowanie z tego do czego mam dostęp a nie z tego do czego nie jestem w stanie się dostać ;) Polonium muszę Cię zmartwić ale marudzisz.

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Cz cze 21, 2007 14:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 08, 2006 12:17
Posty: 512
Post 
no pomysl genialny z ta pokuta
ten temat poprawil mi humor :D


Cz cze 21, 2007 15:39
Zobacz profil
Post 
Polonium, spiknijcie się na gadu.


Cz cze 21, 2007 16:12
Post 
Właśnie... nie ma to jak po ciężkim, 12-sto godzinnym dniu pracy przeczytać post Poloniuma... nawet po kłótniach z koreańskim dyrektorem humor mi się poprawia...

Polonium - puknij się w głowę.


Crosis


Cz cze 21, 2007 16:50
Post 
Nie myślałam, ze to powiem, ale zgadzam się z Crosisem...

Choć myślę, że po pierwszym odruchu śmiechu, każdego z nas ogarnia po prostu smutek...

Polonium- naprawdę myślę, że to forum to jeden z Twoich najmniejszych problemów...Szkoda tylko, ze sam tych większych nie widzisz...


Cz cze 21, 2007 18:41
Post 

Tiaaaa.....
Pozwólcie, że wystąpię w roli tłumacza :)
Oto co - imho - chciał nam przekazać Polonium:


tłumaczenie napisał(a):
Wraz z rozwojem internetu pojawiły się fora dyskusyjne. Po zapoznaniu się z funkcjonalnością jaką one oferują wolno powiedzieć, iż pod względem technicznym ich poziom jest nierówny. Więcej nawet, niektóre cechy mechianizmu phpBB nie tyle stymulują prawidłowe prowadzenie dyskusji, ale utrudniają ten proces poprzez niepotrzebne ograniczenia. Nie jest to jednak głównym przedmiotem tej notatki.
Ostatnie wydarzenia zwróciły mi uwagę na zdumiewający brak opcji czasowego banowania. Wydawałoby się, że takie rozwiązanie umożliwiałoby łagodzenie licznych konfliktów, jednak Wiara.pl nie podjęła trudu wprowadzenia takiej możliwości. Konflikt, którego ostatnio byłem udziałem, zwrócił mi uwagę na możliwe dalsze kierunku rozwoju forum. Jest to oczywiście nierealne z uwagi na ostentacyjny konserwatyzm Wiary.pl w zakresie przebudowy forum dyskusyjnego.

Mianowicie ban na życzenie. Jeżeli przydarzyłoby się, że jakieś forum rozszerzyłoby bardzo ofertę proponowanych funkcjonalności, to można by pomyśleć tam nad dodaniem takowej możliwości. Gdyby była to Wiara.pl, można by tego typu opcję opisać przy użyciu pojęć religijnych, takich jak pokuta, pustynia czy odosobnienie. Istnieje potencjalna możliwość wykreowania etosu czasowej rezygnacji z forum na życzenie, po tym, gdy forumowicz uznaje swój błąd. Z pewnością tego typu akt jako zakończenie jakiegoś długiego i pełnego przykrych słów konfliktu, dawałaby świadectwo zaakceptowania porażki.

Są to oczywiście spekulacje tak dalece wybiegające poza realia tutejszego forum, że zdaję sobie sprawę z oporu martwej materii jaką są przyzwyczajenia Moderalicji ale też i zwykłych użytkowników.


Zauważcie więc, że treść merytoryczna propozycji Poloniuma nie znajduje się wcale na antypodach refleksji rozumnej. Trudna w akceptacji jest natomiast forma :D


Cz cze 21, 2007 19:26
Post 
PTR- niekoniecznie...ja myslę, ze i forma i propozycja znajduje się jednakze na antypodach...


Cytuj:
zbanowanie w celach pokutnych na życzenie użytkownika.
Opcje:7 dniowa i 40 dniowa do wyboru


dlaczego akurat 7 albo 40 dni?? :shock:

Cytuj:
Użytkownik sam wyrazi zgodę.Banicja w celach pokutnych ma chronić przed banicją dożywotnią i rehabilitować użytkownika w oczach innych,
:shock:

W jaki sposób coś takiego ma rehabilitować??

To są po prostu takie bzdury, jakich nie czytalam jeszcze na żadnym z for, na których bywam...Na ŻADNYM- i to bzury i merytoryczne i pisane jeszcze w formie jakiejś dziwnej sieczki słownej- jakby ktos nawet 1 sekundy nie poswięcił na przemyślenie swojej wypowiedzi...
Jest to brak szacunku dla innych forumowiczów po prostu...

Albo dalej:


Cytuj:
Użytkownik,który podejmie taką decyzję będzie darzony szacunkiem.J
:shock:


Cytuj:
Wojujący ateiści na pewno się na to nie odważą.

:shock:

Eeeh....naprawdę z litości nie napiszę więcej...


Cz cze 21, 2007 20:03
Post 
Nie wiem o co Ci chodzi, przecież ostatecznie ma rację.
Jak już pojawi się opcja banowania na życzenie, no to pojawić się może kwestia jakieś dać przedziały czasowe. Zaproponowane 7 dni, to jest po prostu tydzień. Naturalne, prawda? 40 zaś wynika z myślenia religijnego Poloniuma - forma postu czterdziestodniowego. Czemu nie? Tak jak rybki wiszą z przyczyn czysto religijnych u góry, tak można zrobić ban 40-dniowy. Oczywiście forma której użył jest śmieszna, ale nie sam pomysł.

A co owego szacunku. Jak najbardziej, tylko znowu napisał to bzdurnie. Ale wyobraź sobie, że następuje kilkutygodniwy konflikt między dwoma forumowiczami. Dyskutują na jakiś ważki temat. Puszczają emocje, obrażają się, itp. itd. I na koniec okazuje się, że jeden z nich nie ma racji. I on przyjmijmy uświadamia sobie. Może zaistnieć, zupełnie realnie, reakcja honorowa i ten ktoś będzie szukał honorowego wyjścia. Może dojść do wniosku, że skoro tak bardzo się pomylił i tak bardzo kogoś negatywnie ocenił, to honorowo będzie na jakiś czas odetchnąć.

Zasadniczo więc uważam, że Wasza reakcja opiera się głównie na głębokim uprzedzeniu do jego pomysłów. Oczywiście forma jest taka dziwna. No cóż, no po prostu trzeba próbować się wsłuchiwać w to co artykułują ludzie, którzy inaczej postrzegają rzeczywistość. Przyczyna różnic może być bardzo specyficzna. Ja pamiętam dysonans ze studiów, gdy się spotkała grupa informatyków(czek) z grupą pedagogiczek(ów). Tak kolosalnie inny sposób zachowań. Było chwilami śmieszne. No, ale przecież można próbować nie kierować się uprzedzeniami.

Wiesz, z litości nie napiszę więcej. Przecież mógłbym zanurzyć analizę Waszych wypowiedzi w sprawdzianie czy nie ma tam sofizmatów myślowych (uogólnień, uproszczeń, błędnych kół, traktowania części za całość), czy też Wasza ocena jest etyczna (myślisz, że by była?).

Zdroofko


Cz cze 21, 2007 20:14
Post 
PTR napisz bo jestem ciekawa- zauważyłam, że jesteś bardzo mądry ( to nie jest ironia :) ) i chciałabym skorzystać, by nie popełnić głupich błędów np. logicznych...

Co do Polonium- post jest czymś dobrowolnym- zalosne jest dla mnie proszenie o zbanowanie i jeszcze dopisywanie do tego wzniosłych intencji...
Zegnanie się poraz 24 i wracanie po 20 mintach...I nie są to tylko moje odczucia...

Ja to piszę, zeby mu pomóc, zeby wreszcie zauwazył, ze ma problemy ze soba i coś z tym zrobił...Czasami niestety sami nie widzimy, ze dzieje się z nami coś złego... :-(


Cz cze 21, 2007 20:22
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL