Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 13:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Banicja w celach pokutnych na życzenie użytkownika. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post 
Zupełnie nie rozumiem o co Ci chodzi Teresse, bo jeszcze niedawno sama proponowałaś bany "zdrowotne" dla zerwania ze złymi nawykami na forum, a teraz jesteś przeciwna propozycji Polonium na całkiem podobnych zasadach.

Taki ban "pokutny" na własne życzenie mógłby mieć nawet sens, do oczyszczenia, przemyślenia czegoś jeśli ktoś czuje że bycie na forum na niego źle wpływa, uporządkowania tego co jest niewłaściwe w jego aktywności forumowej, umocnienia silnej woli, ale pod warunkiem wyrażnego odróżnienia od tych którzy banowani są dyscyplinarnie za złe zachowanie na forum, aby te osoby które dobrowolnie zgadzają się na ban nie czuły się upokorzone.


Cz cze 21, 2007 20:33
Zobacz profil
Post 
Akacjo- jestem za banem zdrowotnym, ale w mojej propozycji chodziło o to, by inicjatywa wychodziła raczej od moderatorów, gdyz kazdy z nas jest kiepskim sedzią w swojej sprawie...Sądzisz, ze ktos kto ma złe nawyki sam poprosi o ban?? Może w częsci przypadków tak, ale tylko w częsci...

Często jest tak, że im bardziej chce nam się np. spac, tym bardziej temu zaprzeczamy...

Według mnie silna wola- to po prostu niewchodzenie na forum, gdy tego nie chcę...Nikt tego za mnie nie zrobi- bo jak moderator da bana- to czytac posty i tak mozna, prawda??
Więc ktos dalej będzie siedzial na forum- tylko nie bedzie pisał...A potem wróci w glorii męczennika - pokutnika i zostanie udekorowany laurem przez Asiennkę...
:-)

Jesli ktos ma problem z intenetem to moze jest uzalezniony?? i wtedy ban nie pomoze - bo for jest duzo ...Bedzie siedział na innych...


Cz cze 21, 2007 20:41

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post 
Teresse napisał(a):
Akacjo- jestem za banem zdrowotnym, ale w mojej propozycji chodziło o to, by inicjatywa wychodziła raczej od moderatorów, gdyz kazdy z nas jest kiepskim sedzią w swojej sprawie...Sądzisz, ze ktos kto ma złe nawyki sam poprosi o ban?? Może w częsci przypadków tak, ale tylko w częsci...


Ja w takim razie byłabym przeciwna rozwiązaniu, by moderator decydował za kogoś że ban potrzebny jest do uzdrowienia jego złych nawyków związanych związanych z forum.
O takiej kwestii jaką jest życie duchowe (zerwanie ze złymi nawykami) nie może decydować subiektywne odczucie moderatora nie znając poza tym dobrze osoby, jej życia i problemów. Moderator nie może decydować za kogoś co jest dla niego dobre, a co złe, co przyczyni się do uzdrowienia jego problemu związanego z forum.
Taka decyzja jedynie może zostać podjęta przez osobę zainteresowaną, która widząc że coś na forum ma negatywny na nią wpływ powinna mieć możliwość poprosić admina o odcięcie od forum i powinno być to dokonane z całkowitym poszanowaniem godności jej osoby


Cz cze 21, 2007 21:09
Zobacz profil
Post 
Czytanie większości postów w tym temacie przywróciło mi nadzieję, że jednak są rozsądni ludzie na tym forum. :) Dzięki, trzymajcie się...

A bany czasowe dawane uzytkownikom przez moderatorów to standardowa praktyka na wielu forach. I to dość skuteczna i mądra.
Cytuj:
Moderator nie może decydować za kogoś co jest dla niego dobre, a co złe, co przyczyni się do uzdrowienia jego problemu związanego z forum.

Pewnie nie, ale może pozwolić odpocząc innym użytkownikom od upierdliwego i niegrzecznego usera.. ;-)


Cz cze 21, 2007 21:20
Post 
Teresse napisał(a):
PTR napisz bo jestem ciekawa- zauważyłam, że jesteś bardzo mądry ( to nie jest ironia :) )

A dziękuję, ale ulegasz jakiemuś złudzeniu. Jest tu sporo aktywnych forumowiczy, którzy mogą rozwiać to Twoje chwile przekonanie ;)
Cytuj:
i chciałabym skorzystać, by nie popełnić głupich błędów np. logicznych...

Nie, nie będę pisać.

Cytuj:
Co do Polonium- post jest czymś dobrowolnym- zalosne jest dla mnie proszenie o zbanowanie i jeszcze dopisywanie do tego wzniosłych intencji...
Zegnanie się poraz 24 i wracanie po 20 mintach...I nie są to tylko moje odczucia...

No tak, zgadzam się. Żegnanie się a potem po chwili wracanie to brak konsekwencji.[/color]

Cytuj:
Ja to piszę, zeby mu pomóc, zeby wreszcie zauwazył, ze ma problemy ze soba i coś z tym zrobił...Czasami niestety sami nie widzimy, ze dzieje się z nami coś złego... :-(

I też dobrze, bo z pewnością jakieś problemu Polonium ma.


Cz cze 21, 2007 21:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 30, 2006 9:08
Posty: 1456
Post 
Wiecie co, brakowało mi Was :D
Czytając ten wątek, uśmiałam się do łez :D

_________________
Nie mam nic, co bym mogła Tobie dać,
Nie mam sił by przed Tobą, Panie stać...


N lip 01, 2007 17:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post Re: Banicja w celach pokutnych na życzenie użytkownika.
Polonium 210 napisał(a):
Proponuję bardzo przydatną opcję:zbanowanie w celach pokutnych na życzenie użytkownika.
Opcje:7 dniowa i 40 dniowa do wyboru.Decyduje użytkownik,a moderacja wyraża jedynie zgodę.Pomysł sensowny.

Nie jest to zbanowanie w celach karnych.Nikogo nie zmuszamy.Użytkownik sam wyrazi zgodę.Banicja w celach pokutnych ma chronić przed banicją dożywotnią i rehabilitować użytkownika w oczach innych,pod warunkiem,że użytkownik się na to zgodzi.

No to w końcu banicja dobrowolna - czy banicja która ma rehabilitować :?:

Jeśli będzie musiał sie ktoś rehabilitować za coś, co/jak napisał na forum - to raczej banicję zdąży mu któryś moderator zafundować, niekoniecznie dobrowolną :D

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


So lip 07, 2007 19:47
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 21:55
Posty: 409
Post 
Jeżeli ktoś uważa, że potrzebna mu jest "pokuta w postaci oddzielenia od forum", niech na nie przez odpowiedni czas nie wchodzi.

Za to ideę "bana czasowego" w pełni popieram. Tal, jak i dobrze byłoby wprowadzić system ostrzeżeń.


Wt lip 17, 2007 13:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2006 12:24
Posty: 3666
Post 
zszywacz napisał(a):
Tal, jak i dobrze byłoby wprowadzić system ostrzeżeń.


Na tym silniku forum, niestety, nie istnieje możliwość wprowadzenia takiego systemu ostrzeżeń. Ale w nowszej wersji na pewno taki system będzie. :)

_________________
www.onephoto.net


Wt lip 17, 2007 20:45
Zobacz profil
Post 
Jestem za.Ostrzeżenia to dobry pomysł.Można na przykład poprosić o umieszczenie ostrzeżenia pod nickiem na okres 40 dni.


Śr lip 18, 2007 12:28
Post 
No to już jest kpina!

Jawne drwienie sobie z regulaminu i jego postanowień. Jak długo mamy znosić szerzące się wcielenia tej osoby???


Zbulwersowany,
Crosis


Śr lip 18, 2007 16:57

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post 
A ja mam potrzebę pokuty w postaci oddzielenia się od forum, ale chyba będę musiała nałożyć ją sobie sama, skoro nie ma tu takiej opcji :cry:


Śr lip 18, 2007 18:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2007 19:55
Posty: 452
Post 
akacja napisał(a):
A ja mam potrzebę pokuty w postaci oddzielenia się od forum, ale chyba będę musiała nałożyć ją sobie sama, skoro nie ma tu takiej opcji :cry:


doprawdy straszne... :D

_________________
Respexit orationem humilium, non sprevit preces eorum...


Śr lip 18, 2007 22:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 21:55
Posty: 409
Post 
Paschalis napisał(a):
zszywacz napisał(a):
Tal, jak i dobrze byłoby wprowadzić system ostrzeżeń.


Na tym silniku forum, niestety, nie istnieje możliwość wprowadzenia takiego systemu ostrzeżeń. Ale w nowszej wersji na pewno taki system będzie. :)

To dobrze :) Sam mam na koncie doświadczenia z moderowaniem i wiem, że to dobre rozwiązanie :) W końcu ban to działanie bardzo radykalne, a słowne ostrzeżenie - dość "delikatne". System ostrzeżeń wypełniłby lukę między nimi.

Poza tym taki system, gdzie odpowiednia liczba ostrzeżeń automatycznie pociąga za sobą czasowego lub ostatecznego bana, oprócz tego, że mógłby sam w sobie poskromić co bardziej krewkich użytkowników, pomógłby niewątpliwie w sprawiedliwym i obiektywnym radzeniem sobie w kłopotliwych sytuacjach. Nie twierdzę, że jest źle, ale wszyscy wiemy, że moderator to też człowiek i mogą go ponieść emocje ;) Znam to także z własnego doświadczenia ;) Taki system łatwiej pozwala naprawić swój ewentualny błąd.


Cz lip 19, 2007 12:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Jako ciekawostkę systemu ostrzeżeń opowiem Wam o systemie który niegdyś działał na forum sklepu z grami bitewnymi Cytadela. W jednej z gier s-f które ów sklep sprzedaje istnieje rozciągające się przez całą galaktykę mocarstwo ludzi zwane Imperium. Działa w nim inkwizycja tropiąca oddających cześć Chaosowi heretyków, wiele nazw w Imperium to wyrazy stylizowane na łacinę. Moderacja przyjmując rolę forumowej inkwizycji zastosowała na forum klimat tegoż uniwersum :) Tak więc system tych ostrzeżeń był następujący:
- po pierwszym ostrzeżeniu użytkownik dostawał rangę (tekst widoczny pod nickiem) "podejrzany o herezję", a pod jego avatarem dodawany był obrazek pokrytej szramami paskudnej twarzy murzyna (nic rasistowskiego, po prostu była bardzo brzydka i miała wredny wyraz). Jeśli user później zachowywał się grzecznie, uwalniano go od tego stanu
- po drugim ostrzeżeniu użytkownik dostawał rangę "masz jeszcze szansę..." i pod awatarem zamiast murzynka dawano mu obrazek mężczyzny siedzącego na krześle elektrycznym :-D
- po trzecim wybryku użytkownik dostawał bana, jego ranga była zmieniana na "exterminated hereticus" a zamiast krzesełka miał obrazek przedstawiający płonącego człowieka :-)


Cz lip 19, 2007 18:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL