Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 12:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Forum to nie miejce na kłutnie 
Autor Wiadomość
Post 
Ale marketing rewelacyjny! To jak jest w Europie postrzegany buddyzm, można chyba tylko porównać do tego jak jest w Japonii postrzegane chrześcijaństwo :D


Pn paź 08, 2007 20:15

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
PTRqwerty napisał(a):
Stary... patrzę po prostu na sytuację społeczną Azji i stwierdzam, że religie tamtejsze nie zwojowały wiele.

Ziom, a demokracja jest dzieckiem jakiejś religii? Ja nie znam się na historii azjatyckich krajów, ale myślę że sytuacja jaka tam panuje zależy od setek czynników z których religia jest tylko jednym.


Pn paź 08, 2007 20:22
Zobacz profil
Post 
A ja nie wiem na pewno czy jest dzieckiem. Ale spotkałem się z opinią że idea równości ludzi (bzdura straszna, bo ludzie równi nie są - każdy widzi), jest ześwieczczoną ideą równości Dzieci Bożych...
Nie ma nic racjonalnego w tym, że ludzie są równi.


Pn paź 08, 2007 23:04

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
PTRqwerty napisał(a):
A ja nie wiem na pewno czy jest dzieckiem. Ale spotkałem się z opinią że idea równości ludzi (bzdura straszna, bo ludzie równi nie są - każdy widzi), jest ześwieczczoną ideą równości Dzieci Bożych...

No cóż, opinia jak opinia, każdy może mieć własną. Nie tylko w chrześcijaństwie występuje idea równości wszystkich ludzi w jakiejśtam kwestii, np. w buddyzmie wszyscy ludzie mają naturę buddy.


Pn paź 08, 2007 23:28
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Już mogłabyś podarować nam ten marketing.

Zapewniam Cię, że moim celem nie była reklama, co najwyżej rekla-macja ;) .... bo coś mi się zdaje, że co poniektórzy buddyści zbaczają z ścieżki wielkoraka, staroraka, czy jakiegoś innego stawonoga... ech...

Kurcze.. coś czuje, że mi Zenko zaraz główkę ukręci. A może kup sobie Zenco walec, szybciej będzie :)


Wt paź 09, 2007 15:56

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
A na poważnie to o co chodzi z tym urywaniem głowy? :co:


Wt paź 09, 2007 16:04
Zobacz profil
Post 
Nie wiesz?
Urwanie głowy- przerwanie ciągłości pomiędzy tułowiem a częścią głowową ciała, zwykle od szyi wzwyż. Urywanie głowy, szczególnie małym dzieciom jest często stosowaną przez buddystów argumentacją mającą na celu wykazanie bezduszności racjonalnego myślenia ateistów :P

Tak jakoś ;)


Wt paź 09, 2007 16:24

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Aaa, teraz mi się przypomniało - dyskusja o obiektywnym braku wartości i sensu :-D Heh, że Ty to nadal tak bardzo przeżywasz. :-)


Wt paź 09, 2007 16:34
Zobacz profil
Post 
Nie mogę spać po nocach ;)


Wt paź 09, 2007 16:38

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Oj, to bardzo nieracjonalne ;-)


Wt paź 09, 2007 16:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL