Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 8:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Ankieta .... 

Jak oceniasz działania admina i moderatorow na tym forum ?
Działają bez zarzutu 14%  14%  [ 3 ]
Nie mam wiekszych zastrzezen 24%  24%  [ 5 ]
Czasami przesadzają 14%  14%  [ 3 ]
Stają się coraz bardziej irytujący 10%  10%  [ 2 ]
Czas na zmiane ekpiy lub zmiane sposobu myślenia 38%  38%  [ 8 ]
Liczba głosów : 21

 Ankieta .... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 02, 2003 11:16
Posty: 381
Post Ankieta ....
Mam nadzieję , że jak najwięcej osob zaglosuje w ankiecie :)

_________________
Każdy jest czarodziejem własnego życia !


Pt wrz 24, 2004 13:59
Zobacz profil
Post 

Ale o co chodzi?Obrazek
O które konkretnie decyzje chodzi?
O jaki "sposób myślenia" chodzi?
Czy w ogóle rozumiecie na czym polega moderowanie? Nie ma możliwości, aby wszystkie decyzje były słuszne i perfekcyjne. Obrazek
Powód podstawowy: moderujemy nieodpłatnie, czyli po prostu dlatego, że chcemy to robić, a więc jesteśmy ograniczeni czasem innymi zajęciami Obrazek
Moim zdaniem nie jest tu tak źle. Ostatecznie jestem tu moderatorem dlatego, że przeniosłem się z innego forum dyskusyjnego i często się tu udzielałem.
Macie mniej więcej taki wybór, że albo tworzymy coś takiego jak tu, że moderatorzy kultury pilnują, albo tworzymy forum o liberalnych zasadach (tak jak na Katoliku), albo robimy kolejne forum bez moderacji i wtedy będzie tu mógł pisać każdy, kto napisze list o treści: "Jesteś id.io.tą" i na tym zakończy swoją argumentację.
Zbudowanie regulaminu sztywnego sensu nie ma. Po prostu bardzo trudno zbudować jasne i wszystko przewidujące reguły. Może kiedyś...
Np. istnieje "Mały regulamin działu Aktualności". Kończy się on tym prośbą, że jeśli ma ktoś jakieś sugestie to proszę na priv. Sugestii nie ma mimo że "regulamin" wisi już kilka miesięcy.
O co konkretnie chodzi?


Pt wrz 24, 2004 14:32
Post 
Ok, jest regulamin, niech obowiązuje wszystkich. Taka moja mała prośba :)
Wszystkich bez wyjątków....
Pozdrawiam
P.S. A jeśli ktoś ma do mnie personalnie jakieś anse, to ja poproszę PW. Odpowiem, o ile się znowu nie popsuje :-(


Pt wrz 24, 2004 14:47
Post 

To ja pisałem o "małym regulaminie działu Aktualności", więc rozumiem, że prośba by ten regulamin dotyczył wszystkich, jest do mnie.
W moim dziale nie ma wyróżnionych forumowiczów mufko.


Pt wrz 24, 2004 15:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Ostatnie 2-3 odpowiedzi w ankiecie chyba dobrze bylo by uzasadnic :) poki co widze 2 glosy w tej czesci i nic konkretnego nie widac w rozwinieciu tematu :) poczekamy, zobaczymy :)

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Pt wrz 24, 2004 15:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 02, 2003 11:16
Posty: 381
Post 
PTR rozumiem , że traktujesz tą ankietę jako atak na wszystkich moderatorow. Ja tworząc tą ankietę chcialem zobaczyc jak was oceniają inni i nie bierzci tej ankiety jako ataku na kazdego z was osobna. Ogolnie rzecz biorąc nie podoba mi się sposób myślenia moderatorow ( zastrzegam iż nie wszystkich ). Uwazam iż jeśli już moderatorzy wycinają posty , ktore uwazają za niezgodne z tematem to powinni usuwac wszystkie posty , ktore z danym wątkiem mają mało wspolnego. Jestem za haslem : wszystko albo nic ! Poza tym denerwuje mnie to iż niektorzy na tym forum traktowani są jak święte krowy. Poza tym moje odczucie w trakcie rozmow z moderatorami (nie z wszystkimi ) jest takie iż tylko oni mają rację i ich racja jest święta. Poza tym uważam iz ostatnio na tym forum na siłę chcę się wprowadzić jakąś straszną dyscyplinę , ktora mi przeszkadza w rozmowie . Oczywiscie uwazam , ze posty powinny być wycinane jeśli obrażają innych , są wulgarne lub calkowicie schodzą z danego temmatu . Twierdze jednak , że nie ma sensu wprowadzać wielkiego rygoru bo to tylko wprowadza zamieszanie i przynajmniej mi przeszkadza w dyskusji.
Ps. To są moje subiektywne uczucia

_________________
Każdy jest czarodziejem własnego życia !


Pt wrz 24, 2004 15:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 02, 2003 11:16
Posty: 381
Post 
Zamiast uczucia mialo byc odczucia :)

_________________
Każdy jest czarodziejem własnego życia !


Pt wrz 24, 2004 15:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 02, 2003 11:16
Posty: 381
Post 
Aha :-o
I jeszcze jedno . Mam nadzieję , ze w tej ankiecie nie będą brać udzialu moderatorzy.

_________________
Każdy jest czarodziejem własnego życia !


Pt wrz 24, 2004 15:52
Zobacz profil
Post 

Ankieta jest oceną działania moderatorów i admina, a nie niektórych moderatorów. Ankieta nic nie mówi, że np. oceniamy tylko moderację PTR-a. Wnoszę więc, że dotyczy ona wszystkich.
Uogólnia więc ona.
Mam pytanie. Jakie można sensowne działania podejmować biorąc pod uwagę taką sondę?
Ona nawet nie daje szansy stwierdzić, czy odpowiadający kierował się emocją, czy rozsądkiem. Nie daje szansy stwierdzić co odpowiadający myślał.
Ta ankieta da w rezultacie tylko informację jakie są w ten weekend subiektywne odczucia tych forumowiczów, którzy wezmą udział, na temat ogólnie rozumianej moderacji bez wdawania się w szczegóły o jakie konkretnie zagadnienia chodzi i jakich moderatorów to dotyka. Obrazek

Wycinanie listów, które odpływają od tematu
Ten temat mnie również interesuje. Bardzo jest mi trudno wychwycić w którym momencie następuje już odpłynięcie od głównego nurtu, a w którym dopiero ktoś jest lekko spychany. To nie jest takie proste. Szczególnie w pierwszym podforum, gdzie rozmowa o tym dlaczego wierzymy w Boga siłą rzeczy dotyka multum różnych zagadnień.
Jeśli ma ktoś jakieś precyzyjne kryteria to chętnie je poznam. Na dzień dzisiejszy przyjmuję że, kiedy widzę, że już wyjątkowo wyraźnie nastąpiło odpłynięcie, to zwracam uwagę i ewentualnie usuwam to co przelało czarę.
Kryterium płynne? Wymyślcie lepsze do podforum, gdzie dyskusja o Bogu może poruszyć wszystko od ogólnych przesłanek, przez ewolucjonizm, po wojny religijne.

Straszna dyscyplina
Niewykluczone, że masz rację. Poproszę przykład.


PS. Oczywiście, że nie zamierzam tu głosować.


Pt wrz 24, 2004 16:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
ja tez nie zamierzam głosować w tym temacie ;), ale chciałabym zwrócic uwagę na jeden problem:

otóż jesli komuś sie moderacja az tak bardzo nie podoba, ze uwaza ją za szczególnie irytującą czy chce zmiany ekipy [zresztą ciekawe w tej ankiecie jest to, ze oceniane są osoby znane z nicków, gdyż moderatorzy są jawni, a osoba ktora chce zmiany calej ekipy nawet nie raczyla sie ujawnić.... ;) rozumiem wiec, ze to rodzaj sądu kapturowego :D taki ku-klux-klan :D] - zawsze można prosić o ocene dzialania poszczególnych moderatorów przez admina portalu...

chyba ze ktos wyznaje zasadę, ze i tak sie nic nie zmieni i że tu niektorzy są traktowani "inaczej" - w znaczeniu - lepiej...
cóz, ale w takim razie jaki jest sens tej ankiety? ;)


Pt wrz 24, 2004 16:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 02, 2003 11:16
Posty: 381
Post 
Oczywiscie PTR , ze jest to ankieta pokazująca dzialania wszystkich moderatorow nidgy nie twierdzilem inaczej . Jednak prosze was o nie traktowanie tej ankiety jako atak na was . Chcę się po prostu dowiedziec jak oceniają was inni i czy moje odczucia jeszcze ktos inny podziela. Niestety PTR ale ta ankieta ma to do siebie , ze uogolnia i nie widzę tu nic zlego. Podam przyklad :
Komorka rządowa ocenia dzialania danej firmy . Dochodzi do wniosku , ze firma ta dziala źle . Nie znaczy to jednak iż wszyscy pracownicy tej firmy źle pracują .
Cytuj:
Ona nawet nie daje szansy stwierdzić, czy odpowiadający kierował się emocją, czy rozsądkiem. Nie daje szansy stwierdzić co odpowiadający myślał.

W wyborach powszechnych też nie mamy pewności czy wyborcy kierują się rozsądkiem czy glosuja pod wplywem emocji . Ale nie znaczy to przeciez , ze wyobry nie mają sensu.
Cytuj:
Jeśli ma ktoś jakieś precyzyjne kryteria to chętnie je poznam.

Jak napisal saxon -zdrowy rozsądek . Ja jednak twierdzę , ze tego zdrowego rozsądku często moderatorom brakuje. Udowadniac tego nie będe bo to tylko moje subiektywne odczucia.
Cytuj:
Niewykluczone, że masz rację. Poproszę przykład.

Jak juz wspomnialem ostatnio wg . mnie panuje tu jakas mania wycinania postow. Oczywiscie nie twierdzę , ze wszystkie wycięte posty na to nie zaslugiwaly uwazam , ale czasem moderatorzy przesadzają w swoim zdrowym rozsądku.

_________________
Każdy jest czarodziejem własnego życia !


Pt wrz 24, 2004 16:43
Zobacz profil
Post 
elko, PTR
ja nie robię osobistych wycieczek, stwierdzam tylko, że jeśli regulamin istnieje, to powinien obowiązywać WSZYSTKICH.
Druga sprawa: zwracam uwagę na drugą część ostatniej odpowiedzi : "zmiana sposobu myślenia". Może nieszczęśliwe było umieszczenie obu tych postulatów w jednej odpowiedzi... Może zatem przeformułować odpowiedziw ankiecie? Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam


Pt wrz 24, 2004 17:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
wybacz mufko, ale nie rozumiem - jaki regulamin? z działu Aktualności? skoro ten regulamin jest w tamtym dziale, to obowiązuje w tamtym dziale i jak najbardziej wszystkich...
Cytuj:
Druga sprawa: zwracam uwagę na drugą część ostatniej odpowiedzi : "zmiana sposobu myślenia".

jak rozumiem - to był twoj głos?

a moze - skoro postulujesz zmiane sposobu myslenia, bedzie ten postulat troche bardziej pozytywny i podpowiesz, w jakim kierunku ma isc ta zmiana czy na czym ma polegac?


Pt wrz 24, 2004 18:31
Zobacz profil
Post 
Wizardzie !
Czytając Twoje teksty pomyślałem, że czujesz się poddenerwowany tym, że zamknięto temat "South Park".
Wiem o tym, że doskonale "walczyłeś", lecz w pewnym momencie zdroworosądkowe argumenty zwolenników "SP" się skończyły - zaczęło się natomiast jawne obrażanie i teksty pisane na obrażenie osób wierzących na tym Forum.
I dlatego uważam, ze bardzo słusznie zrobiono zamykając ten temat - w przeciwnym wypadku najprawdopodobniej doszłoby do "przepychanek".
Tak samo, jak uważam, że bardzo słusznie zrobiono blokując w pewnym momencie jeden z tematów który to ja zapoczątkowałem.
Właśnie dlatego, ze emocje zaczęły brać góre nad zdrowym rosądkiem.
Dano czas na otrzeźwienie.
Drobne "wpadki" - uważam, że tego się nie da uniknąć.
Zauważ, że to właśnie na tym Forum udało się utrzymać najwyższy poziom dyskusji z wszystkich "Forów" o tematyce religijnej, jakie poznałem ...
A nawet na "Katoliku" widać na jak wysokim poziomie są Moderatorzy z tego forum (ostatnio czytałem posty PTR - moje ukłony).
Podałeś sugestię wymiany "ekipy" Moderatorów ...
Nie wyobrażam sobie tego Forum bez fachowości Saxona, inteligentnych tekstów Jotki, Elki, czy Zielonej Mrówki i "Dzikiej" ...
Ja uważam, że jeżeli chcesz coś zmienić - podaj to co konkretnie chciałbyś zmienić.
Badź to w postaci "PW", bądź pisząc otwartym tekstem - sądzę, że będą to na pewno ważne uwagi ...
Polecam do przemyślenia - i pozdrawiam :)


Pt wrz 24, 2004 19:10
Post 
Elu, owszem, postuluję ogólny regulamin obowiązujący wszystkich BEZ WYJĄTKóW. Jesteśmy wszyscy użytkownikami forum, mam nadzieję, że nikogo nie udało mi się urazić, czy obrazić. Staram się 10 razy pomyśleć, zanim napiszę post, proponuję stosowanie netykiety oraz rozwagę w wydawaniu sądów, ferowaniu wyroków i komentowaniu, bo za nickiem jest żywy, myślący i czujący człowiek. Zatem proszę tylko o szacunek dla każdego w takim samym stopniu. Jeśli kogoś obrażę/obraziłam, to proszę o wybaczenie, bo nie taka była moja intencja.
Nie wiem, czy jasno się wyraziłam, na wszystkie zarzuty chętnie odpowiem.
Pozdrawiam serdecznie i szczerze :)


Pt wrz 24, 2004 19:16
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL