Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 16, 2024 5:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Śmietnik. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr cze 04, 2003 15:49
Posty: 236
Post Śmietnik.
Proponuję, aby do tego tematu były wrzucane wszystkie ocenzurowane fragmenty. Uzasadnienie:
1. Post ocenzurowany praktycznie przestaje być postem autora. Jest co najwyżej jego częścią, a reszta pozostaje tajemnicą (dla tych, co go wcześniej nie przeczytali).
2. Zauważyłem co najmniej jeden post, w którym nie zaznaczono wyraźnie, że został ocenzurowany.
3. Cenzura całości, lub części wypowiedzi doprowadza do tego, że opinia wyrobiona o kimś na podstawie jego wypowiedzi (w tym ocenzurowanych) może być dużo mniej obiektywna, niż oparta na takich, jakie przesłał. Głębsze "poznanie" kogoś poprzez wypowiedzi nawet nieocenzurowane jest dość trudne, a tym bardziej, gdy zostaną one zmodyfikowane.
4. Autor ocenzurowanego postu może poczuć się poszkodowany, gdyż w jego mniemaniu wypowiedź taka może być wówczas niepełną. Jeśli natomiast słowa, jakich użył nie są obraźliwe, to taka ocenzurowana wypowiedź może wprowadzić w błąd niektórych, mogących go wówczas postrzegać jako tego, który posłużył się ordynarnym językiem.
5. Zajrzenie do "Śmietnika" może wówczas przyczynić się do uniknięcia wchodzenia w dialog z człowiekiem nieokrzesanym, lub bardziej umiejętnego poprowadzenia takiego dialogu, niż w przypadku, gdyby takiej możliwości nie było.
6. Zostaje zachowana cała treść wypowiedzi, choćby była rozbita.
Poza tym można by tu zamieszczać inne wypowiedzi, specjalnie do tego tematu przesłane...


Pn cze 30, 2003 17:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Zdarzało mi się ciąć teksty, Pielgrzymie, albo usuwac posty. Pojedyncze. Ale cięłam teksty ewidentnie obraźliwe i uważam, że nie powinny one wisieć na serwerze, choćby po to by nikogo nie obrażały czy nie gorszyły... Problem zaczyna się wtedy, gdy część postu ma sens, jest elementem dyskusji. Wyrzucić go całkiem? A co z rzeczywistą wypowiedzią autora? Jak obraża to nie ma prawa dyskutować? Masz rację, wyciecie kawałka może oznaczać zmianę sensu wypowiedzi, czy po prostu jej wydźwieku. Tak naprawdę niezbyt często, wydaje mi się... Ale post wyjęty z tematu którego dotyczył jest praktycznie martwy, równie dobrze mozna go wyrzucic - chyba że chcesz mieć listę osób na zasadzie - z tymi nie rozmawiam...
Pozdrawiam

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn cze 30, 2003 18:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL