Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 7:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Dyskusja ze Świadkami Jehowy na forum wiara.pl 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt wrz 23, 2008 18:38
Posty: 19
Post Dyskusja ze Świadkami Jehowy na forum wiara.pl
Nie znajdując możliwości edytowania powyzszego postu, pozwalam sobie - mam nadzieje, że mi to admini i moderatorzy wybaczą - zadac w związku z usunieciem mojego postu pytanie. Czy na tym forum jest dopuszczalna merytoryczna dyskusja ze Świadkami Jehowy? Dlaczego? Przeciez to jest sekta...


Śr paź 01, 2008 12:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Jest dopuszczalna, jeśli wypowiedzi nie noszą znamion agitacji, a forum nie jest traktowane jako "słup ogłoszeniowy", na którym reklamuje się swoje poglądy


Śr paź 01, 2008 14:32
Zobacz profil
Post Re: Dyskusja ze Świadkami Jehowy na forum wiara.pl
Kajtek napisał(a):
Czy na tym forum jest dopuszczalna merytoryczna dyskusja ze Świadkami Jehowy? Dlaczego? Przeciez to jest sekta...


Ja bym spytała, czy merytoryczna dyskusja z nimi w ogóle jest możliwa ... na ogół jest to wojna na cytaty i jeśli ktoś bardzo dobrze nie zna ich wypowiedzi i argumentów przeciw, lepiej niech w podobne dyskusje nie wchodzi. Trudno nazwać dyskusją coś, gdzie na podanie argumentu rozmówca reaguje zmianą tematu ...

Dyskusja ze ŚJ na forum - jak napisał saxon- jest dopuszczalna
Dyskusja ze ŚJ jest prawie niemożliwa
Z członkami sekt raczej się nie dyskutuje- natomiast czasem trzeba iść za św. Pawłem i odezwać się, żeby sprostować ich nauki.

Bardzo pomocne są także świadectwa byłych ŚJ, konkretne dokumenty itp.
Jak chcesz wykazać niezgodności w Strażnicy, musisz podać konkretne numery, strony itd. Bez tego porywasz się z motyką na księżyc ;)

Czy warto się męczyć, kiedy ktoś nie słucha ? Jeżeli samemu ma się silną wiarę, to warto. Zawsze jest szansa, że ktoś później przemyśli to, co usłyszał i może powoli zacznie się zmieniać. Bardzo powoli.
Nie warto, kiedy nasza własna wiara jest słaba.

Powodzenia :)


Śr paź 01, 2008 16:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
Niezdolność do miotania cytatami (czyli niecytatość) nie jest oznaką słabości wiary.
Takie drobne sprostowanie. :)

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Śr paź 01, 2008 16:59
Zobacz profil WWW
Post 
Najpierw pokaż, gdzie coś takiego napisałam... Będę wdzięczna Stanisławie za nieprzypisywanie mi czegoś, czego nie mówię ... :?

A wbrew pozorom, związek wiary z cytatami jest- bo jak ktoś ma słabą, to łatwo może uwierzyć w to, co mówią inni ... nie potrafiąc samemu się obronić.


Śr paź 01, 2008 18:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 7:41
Posty: 378
Post 
Świadkowie Jehowy nie są sektą.


Śr paź 01, 2008 20:10
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 17, 2009 18:27
Posty: 3
Post Re: Dyskusja ze Świadkami Jehowy na forum wiara.pl
baranek napisał(a):
Ja bym spytała, czy merytoryczna dyskusja z nimi w ogóle jest możliwa

Możliwa jest, jeżeli robi się to tak:

JAK DYSKUTOWAĆ ZE ŚWIADKIEM


So sty 17, 2009 20:27
Zobacz profil
Post 
Kto uswiadomi Mikolaja.A moderacja powinna wyciac jego post poniewaz jest niezgodny z prawda!


So sty 17, 2009 21:20
Post Re: Dyskusja ze Świadkami Jehowy na forum wiara.pl
ABN napisał(a):
baranek napisał(a):
Ja bym spytała, czy merytoryczna dyskusja z nimi w ogóle jest możliwa

Możliwa jest, jeżeli robi się to tak:

JAK DYSKUTOWAĆ ZE ŚWIADKIEM


Moje najszczersze gratulacje. Udało Ci się opanować emocje w czasie pisania wypowiedzi zaś treści merytoryczne zanurzyłeś w pozytywnej narracji i rubasznym dowcipie. To gwarantuje bardzo dobry odbiór u osób trzecich.
Nie ze Świadkami Jehowy, ale generalnie bawię się w e-dyskusje już jakieś 8 lat. Twój post to prawdziwa klasa. Gratulacje.


So sty 17, 2009 21:37
Post 
A ja tam widzę wyśmiewanie się z rozmówcy i podkreślanie własnej mądrości przez piszącego ...


So sty 17, 2009 21:43
Post 
baranek napisał(a):
A ja tam widzę wyśmiewanie się z rozmówcy i podkreślanie własnej mądrości przez piszącego ...

Nie wystarczy mieć rację, zwłaszcza na forum gdzie się jest w mniejszości. Trzeba tą rację tak przedstawić by się dobrze sprzedawała. ABN po mistrzowsku opanował tą sztukę. Połączył zarówno merytoryczną treść jak i socjotechnikę. Rubaszny dowcip ułatwia wielu osobom do otwarcia się na osobę inaczej myślącą. Tak więc ABN zrobił to doskonale.
Cóż Baranku w dyskusji nie tylko trzeba mieć rację, ale też trzeba przeciwnika i jego kółko zwolenników pokonać. ABN stosuje zaś sposób dyskusji który nie tylko umożliwia pokonanie rozmówcy, ale też daje mu szansę na przekonanie się i rzeczywiste rozważenie przedstawianych argumentów.


So sty 17, 2009 21:51

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post 
Ech, ludzie, ja nie wiem...
Co wy chcecie od tych Świadków. Sekta? No może i sekta. Nie bardziej niż inne, z chrześcijaństwem włącznie (sekta wyłoniona z judaizmu)...


So sty 17, 2009 21:52
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 17, 2009 18:27
Posty: 3
Post Re: Dyskusja ze Świadkami Jehowy na forum wiara.pl
tantryczny rzeźbiarz napisał(a):
Moje najszczersze gratulacje. Udało Ci się opanować emocje w czasie pisania wypowiedzi zaś treści merytoryczne zanurzyłeś w pozytywnej narracji i rubasznym dowcipie. To gwarantuje bardzo dobry odbiór u osób trzecich.
Nie ze Świadkami Jehowy, ale generalnie bawię się w e-dyskusje już jakieś 8 lat. Twój post to prawdziwa klasa. Gratulacje.

Dziękuję bardzo!

Małe sprostowanie - na forum nie jestem w mniejszości, zwolennicy Miłującego wpadają tam sporadycznie, a on sam jest Świadkiem w wariancie kombat, zaprogramowanym i wyszkolonym do głoszenia na forach :D

Ten post kosztował mnie trochę pracy, ale głównie z racji na długość.. nad emocjami nie muszę specjalnie panować, bo dyskusje na forach budzą ich u mnie mało ;)

Na koniec uwaga do Baranka - tak, szydzę z rozmówcy, ale dopiero gdy sytuacja wyklucza inną rozmowę. Nie ma nic niewłaściwego w ośmieszaniu chamstwa, sekciarstwa, inwektyw czy zwykłych obelg.
Znasz lepsze metody walki z patologią..? Milczenie..? Niemą akceptację..? Twierdzenie "dyskusja z ŚJ nie jest możliwa", jako odpowiedź na kolejne zniewagi..?
Dziękuję, NIE !


So sty 17, 2009 23:26
Zobacz profil
Post Re: Dyskusja ze Świadkami Jehowy na forum wiara.pl
ABN napisał(a):
Na koniec uwaga do Baranka - tak, szydzę z rozmówcy, ale dopiero gdy sytuacja wyklucza inną rozmowę. Nie ma nic niewłaściwego w ośmieszaniu chamstwa, sekciarstwa, inwektyw czy zwykłych obelg.
Znasz lepsze metody walki z patologią..? Milczenie..? Niemą akceptację..? Twierdzenie "dyskusja z ŚJ nie jest możliwa", jako odpowiedź na kolejne zniewagi..?
Dziękuję, NIE !


Czyli kiedy zaczyna brakować argumentów, albo rozmówca nie słucha, uciekasz się do szyderstwa. Gratulacje - w ten sposób wystawiasz jedynie świadectwo- sobie i niestety katolikom (bo uogólnienia zawsze są). - Świadectwo swojej kultury i wiedzy (a raczej ich braku)

Nie wiem, skąd ty czerpiesz swoje metody- ja się uczyłam rozmawiać z członkami sekt w specjalnej szkole - rozmawiać i rozpoznawać, kiedy taka dyskusja przestaje być możliwa. A zanim zaczniesz coś atakować, doczytaj ... chociażby o zniesieniu przez ŚJ bezwzględnego zakazu transfuzji.


N sty 18, 2009 9:38
Post 
Tyle że wszystko co ABN tam napisał było merytoryczne. Nie zbrakło argumentów. Zostały jednak umiejętnie sprzedane.


N sty 18, 2009 10:27
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL