Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 9:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Informacja 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lip 04, 2008 15:24
Posty: 9
Post 
Saxonie! Usunąłeś moje dwie wypowiedzi. Rozumiem czemu:" PRAWDA BOLI- OJ, BOLI". I nie mów,że w moich wypowiedziach była atakowana Twoja religia. Zobacz wypowiedzi typu:" Świadkowie Jehowy-sekta," , "jehowcy to nie religia" itp. Czy to jest prawda? Usuwasz moje komentarze, bo daję zbyt dużo jasnych, prostych, logicznych a co najważniejsze prawdziwych argumentów na to,że Wasze"umysły zaślepił Bóg tego świata(czyli Szatan),aby nie olśnił ichblask Ewangelii chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga" (2 Koryntian 4:4 BT). Celowo Szatan napisałem dużą literą,bo jest to realna osoba, a nie dlatego, że jest równy Bogu jak niektórzy uważają. Ale Saxonie mam nadzieję,że stanie się Tobie to co kiedyś Saulowi, a póżniej wielu innym osobom:" Natychmiast jakby łuski spadły z jego oczu i odzyskał wzrok, i został ochrzczony" (Dzieje Apostolskie 9:18). I tego Tobie życzę-ODZYSKANIA WZROKU DUCHOWEGO. Zacznij studiować Biblię z pomocą Świadków Jehowy, bo żeby znać Boga nie trzeba ukończyć szkół teologicznych,Boga trzeba poszukać i pokochać:" Powszechnie o was wiadomo, żeście listem Chrystusowym dzięki naszemu posługiwaniu,listem napisanym nie atramentem, lecz Duchem Boga żywego; nie na kamiennych tablicach, lecz na żywych tablicach serc" (2 Koryntian 3:3). Przemyśl to. A z drugiej strony ciekawe jak długo ten komentarz będzie w sieci? Pozdrawiam.


N paź 05, 2008 8:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Nie rób z siebie od razu takiego "męczennika" :)
I proponuję trochę kultury - jak wchodzisz na jakieś forum to najpierw zapoznaj się z jego zasadami. Jeśli tego nie zrobisz lub je zignorujesz, to nie dziw się później, że Twoje posty są usuwane.

Te dwa o których wspominasz zostały napisane w dziale "Żyć wiarą" - temat "wróżenie", w którym moderatorzy wyraźnie napisali jaka obowiązuje tam zasada. Przypomniałem o tym po wycięciu postów w tamtym temacie:


saxon napisał(a):
Dla przypomnienia tym, których posty usunąłem:

rozalka napisał(a):
Żyć wiarą to dział, w którym jest miejsce na dzielenie się swoją wiarą, jej przeżywaniem na co dzień i związanymi z tym radościami, a także trudnościami.

Dlatego, wszelkie uwagi krytyczne, jak również polemika osób niewierzących są nie na miejscu i będą konsekwentnie usuwane.


pędziwiatr & rozalka



Ty natomiast z uporem maniaka piszesz tam dalej ignorując te zasady. Powyższy post również tam napisałeś, a nie tutaj, gdzie jest miejsce na zgłaszanie uwag do moderacji. Tym razem przeniosłem, ale następne nie na temat będę po prostu usuwał.



N paź 05, 2008 10:36
Zobacz profil
Post 
[b]Siostry i Bracia![b]
W jakim dziale mogę swobodnie i nieskrępowanie przedstawić do dyskusji niezwykle fundamentalne tematy:
1. Pedofilstwo - problem numer jeden Kościoła;
2. Kościół to perwersja - wywiad z ks. prof. Hubertusem Mynarkiem;
3. Fałszerstwa Kościoła - z cyklu historia kryminalna chrześcijaństwa;
4. Agenci UB i SB w Kościele
5. Antysemityzm rzymsko-katolicki
6. Celibat - źródło dewiacji
7. św. Faustyna u psychiatry
i z teologii:
8. Od kiedy Jezus został bogiem?
9. Czyściec - usakralnione oszustwo;
10. Czy dusza jest nieśmiertelna?
11. Bajka o bożym narodzeniu
12. Dogmat - zakaz myślenia.
13. Mit wniebowzięcia
- powiedzmy tyle na dobry początek.
Nie sądzę byście apologeci drżeli przed możliwością zakwestionowania podstaw wiary - zaś "pochylenie się" nad odmiennym poglądem jest ponoć cechą chrześcijańskiej ewangelizacji.


N paź 05, 2008 16:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Na tym forum jak na moje oko nie możesz, bo z tego co zobaczyłam nie dyskutujesz, obrażasz i oczerniasz Kościół bez żadnych dowodów, powtarzasz jakieś obiegowe opinie, które są oderwane od rzeczywistości. Nie mniej myślę, że z mniejszą formą "cenzury" spotkasz się na innych forach, np tu: > http://forum.nie.com.pl/
albo tu > http://www.forum.ateista.pl/

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


N paź 05, 2008 16:42
Zobacz profil
Post 
7. św. Faustyna u psychiatry

Jak dla mnie możesz, jeśli chcesz się ośmieszyć :) Bo fakt, że przełożeni skierowali Faustynę na badania świadczy jedynie o tym, że Kościół dba o nierozpowszechnianie fałszywych objawień. Nie zapomnij tylko dodać, że psychiatra uznał s. Faustynę za całkowicie zdrową :razz:


N paź 05, 2008 17:09
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post 
A temat nr 10 już jest dyskutowany :P
Przyłącz się jak masz coś ciekawego do powiedzenia.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


N paź 05, 2008 17:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
Moim zdaniem tematy wątków są ciekawe (bo i tak wypowiadaliby się w nim wszyscy np. tak jak w wątku do wierzących) gdyby nie fakt, że w samym tytule wiadomo oco będzie w dyskusji chodziło...

1. Pedofilstwo - problem numer jeden Kościoła - zamiast takiego tematu nie można np. zrobić Pedofilstwo w KK.? Takie trudne? I nikoge nie obraża (na wstępie)...

Chciałbym się dowiedzieć, czy temat dotyczący zachowania pseudo-katolików, ateistów i innowierców w Częstochowie mogę umieścić w dziale Z życia kościoła?

_________________
...lecz kiedy Jedyny opuścił swych czcicieli, jego Słowo pozostało...

...i nadejdzie dzień, kiedy powróci Jedyny. I znów rozlegnie się dźwięk Sarenetha...


N paź 05, 2008 17:46
Zobacz profil
Post 
zielona_mrowka napisał(a):
Na tym forum jak na moje oko nie możesz, bo z tego co zobaczyłam nie dyskutujesz, obrażasz i oczerniasz Kościół bez żadnych dowodów, powtarzasz jakieś obiegowe opinie, które są oderwane od rzeczywistości. Nie mniej myślę, że z mniejszą formą "cenzury" spotkasz się na innych forach, np tu: > http://forum.nie.com.pl/
albo tu > http://www.forum.ateista.pl/

Czcigodna!
Konkretnie. Jako zdeklarowany agnostyk mogę też zarzucać ze wielu z was głosi eklezjalne bzdury wyssane z małego palca - ale tego nie czynię.
Oczekuję zatem na konkretnie wskazanie:
1. czymże i kogo obraziłem?
2. czymże oczerniłem - czyli uczyniłem zarzut bezpodstawnie.
Proszę o publiczne i konkretne wskazania.
Ewentualne przeprosiny przyjmuję tylko do piątku.
Natomiast dyskusja o religii na wskazanych forach jest bezprzedmiotowa z następujących powodów:
- ich w ogóle nie interesują (bo nie znają się) Kościoły w ogóle, a juz rzymski w szczególności,
- u nich można dyskutować o marksizmie, leninizmie i innych ateistycznych ideologiach
- fora ateistyczne w ogóle to nie miejsce na dyskusje o sprawach wiary, bo tam przecie nie uzyskam wiarygodnych pojaśnień, bo od kogo?
Chyba ze Ty wraz z kilkoma apologetami tam zawitasz jako ewangelizatorzy.
Z pewnością nikt was tam nie będzie cenzurował, postów nie będzie usuwał a już o banowaniu to nawet nie macie co marzyć.
===============
baranek
Cytuj:
7. św. Faustyna u psychiatry
Jak dla mnie możesz, jeśli chcesz się ośmieszyć Uśmiech... Bo fakt, że przełożeni skierowali Faustynę na badania świadczy jedynie o tym, że Kościół dba o nierozpowszechnianie fałszywych objawień. Nie zapomnij tylko dodać, że psychiatra uznał s. Faustynę za całkowicie zdrową

Przede wszystkim nie jest to moja opinia bo nie jestem psychiatrą. Poza tym skoro są dwie opinie - to dlaczego władze Kościoła pomijają (ukrywają przed wiernymi) tę późniejszą i chyba bardziej wiarygodną ponieważ:
1. wydaną przez rzymskiego katolika
2. w świetle nowszych zdobyczy nauki
3. pracownika Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego[/u][/quote]


N paź 05, 2008 17:52

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Tak jak Sareneth napisał wyżej - można dyskutować o wszystkim, tyle, że niekiedy od razu widać, że komuś wcale nie chodzi o dyskusję, czy próbę zrozumienia czegokolwiek, a jedynie "wyplucie" z siebie steku bzdur wyczytanych i skopiowanych z internetu. Po tych wszystkich latach, spędzonych w internecie widzę to bardzo wyraźnie. I na tym forum to na dłuższą metę nikomu się nie uda.

Sareneth - zamieść, zobaczymy co z tego wyjdzie.


N paź 05, 2008 17:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Nie będę wykazywać we wszystkich wątkach, z Twoich propozycji:

1. Pedofilstwo - problem numer jeden Kościoła;
2. Kościół to perwersja
3. Fałszerstwa Kościoła - z cyklu historia kryminalna chrześcijaństwa;
6. Celibat - źródło dewiacji
8. Od kiedy Jezus został bogiem?
9. Czyściec - usakralnione oszustwo;
11. Bajka o bożym narodzeniu
12. Dogmat - zakaz myślenia.
13. Mit wniebowzięcia

Już samo takie określenie tematów świadczy, że nie masz ochoty z nami rozmawiać poważnie, masz swoją wizję, gdzie Kościół to rynsztok gdzie spływa wszystko co złe, głupie, bezmyślne, nieprawdziwe, wymyślone, zboczone - bo każdy z tych tematów sprowadza się do jakiegoś z tych określeń.

A kogo obraziłeś? Członków Kościoła.

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


N paź 05, 2008 18:02
Zobacz profil
Post 
zielona_mrowka napisał(a):
[color=green]Nie będę wykazywać we wszystkich wątkach, z Twoich propozycji:

1. Pedofilstwo - problem numer jeden Kościoła;
2. Kościół to perwersja
3. Fałszerstwa Kościoła - z cyklu historia kryminalna chrześcijaństwa;
6. Celibat - źródło dewiacji
8. Od kiedy Jezus został bogiem?
9. Czyściec - usakralnione oszustwo;
11. Bajka o bożym narodzeniu
12. Dogmat - zakaz myślenia.
13. Mit wniebowzięcia
Już samo takie określenie tematów świadczy, że nie masz ochoty z nami rozmawiać poważnie, masz swoją wizję, gdzie Kościół to rynsztok gdzie spływa wszystko co złe, głupie, bezmyślne, nieprawdziwe, wymyślone, zboczone - bo każdy z tych tematów sprowadza się do jakiegoś z tych określeń.

Wasza Czcigodność!
Prorokini jak czy co? Mam wielką ochotę podyskutować właśnie na wskazane tematy - i nie wmawiał zdrowemu choroby. Przecież żadna dla Was strata czy ujma jeżeli po otwarciu tematu uchylał się będę od dyskusji - narażając się tym, samym na kompromitację z powodu niekonsekwencji.
Zbyt wyraźnie okazujesz STRACH i OBAWY!
Już takie zestawienie i taki Wasz do tego stosunek sygnalizuje że ta - zwana czasami - Stajnia Augiasza - daleka jest od uznania, że jest Kościołem chrystusowym.
Jaką zatem PRAWDĘ Jezus każe poznawać....?
Do kogo kieruje ostrzeżenia:
Czyż nie słyszycie „głosu z nieba mówiącego: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające" ? (Ap 18. 4).
Kto i skąd ma wyjść? Możesz to wyjaśnić?
Wiara nie polega na paplaniu paciorków (jako ci poganie) i powtarzaniu mantry zadanej przez duchowych przywódców.
[quot] A kogo obraziłeś? Członków Kościoła. [/quote]
Wszystkich?
A Ty co? Wyrocznia? Pan na Watykanie, że wznosisz się ponad...?
Czym obraziłem? - konkretnie!


N paź 05, 2008 18:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
I znów manipulujesz, niby w którym miejscu miałabym się stawiać ponad kimkolwiek?

Nie widzę sensu aby kontynuować z Tobą dyskusję, tak więc z mojej strony uważam sprawę za zamkniętą.

z pozdrowieniami :)

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


N paź 05, 2008 18:43
Zobacz profil
Post 
zielona_mrowka napisał(a):
I znów manipulujesz, niby w którym miejscu miałabym się stawiać ponad kimkolwiek?
Nie widzę sensu aby kontynuować z Tobą dyskusję, tak więc z mojej strony uważam sprawę za zamkniętą.
z pozdrowieniami :)

Na przyszłość nie zaczynaj, jak nie masz woli aby dotrwać do końca.
I nie zaczepiaj....
Przyganiał kocioł garnkowi.
Siejesz ferment i defetyzm.


N paź 05, 2008 18:48
Post 
Sareneth napisał(a):
Moim zdaniem tematy wątków są ciekawe (bo i tak wypowiadaliby się w nim wszyscy np. tak jak w wątku do wierzących) gdyby nie fakt, że w samym tytule wiadomo oco będzie w dyskusji chodziło...
1. Pedofilstwo - problem numer jeden Kościoła - zamiast takiego tematu nie można np. zrobić Pedofilstwo w KK.? Takie trudne? I nikoge nie obraża (na wstępie)...
Chciałbym się dowiedzieć, czy temat dotyczący zachowania pseudo-katolików, ateistów i innowierców w Częstochowie mogę umieścić w dziale Z życia kościoła?

================
Papież przeprasza ŚWIAT - za swoje grzechy i poprzednika bo zamiatali od lat pod dywan i kryli pedofilstwo.
Kościoły (parafie) w USA, Kanadzie i Australii bankrutują.
Usakralnione pedofilstwo panoszy się w Irlandii, Włoszech, Belgii, Austrii - no i niestety w katolickiej Polsce gdzie w ciągu ostatniej dekady postępowaniami karnymi objęto blisko 100 duchownych...
I to nie jest problem nr 1 Kościoła?

* A słyszeliście gdzieś żeby Watykan czy Episkopat krajowy zalecił modlitwę w intencji "ofiar księży pedofilów"?
* A słyszeliście gdzieś żeby Watykan czy Episkopat krajowy zalecił modlitwę za dusze tych wielebnych gorszycieli?
"Niepodobna by nie przyszły zgorszenia. Jednakże biada temu, przez kogo przychodzą! Korzystniej byłoby dla niego, gdyby mu zawieszono kamień młyński u szyi i wrzucono go do morza, niż żeby zgorszył jednego z tych małych? " Łukasz 17.1-2


N paź 05, 2008 18:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 28, 2008 19:25
Posty: 731
Post 
6. Celibat - źródło dewiacji
12. Dogmat - zakaz myślenia

Z powyższymi bym się mogła z grubsza zgodzić. Pod nr 6 podciągnęłabym i pedofilię którą wspominasz bo przecież to też dewiacja, więc po co osobno? (Co do dewiacji - nie jako całkowicie pewne następstwo celibatu, ale jako niestety na tyle częste zjawisko, ze aż trudno nie dopatrywać się związku).

3. Fałszerstwa Kościoła - z cyklu historia kryminalna chrześcijaństwa;

To uważam za ciekawe.

2. Kościół to perwersja - wywiad z ks. prof. Hubertusem Mynarkiem;

To za tendencyjne.

4. Agenci UB i SB w Kościele
5. Antysemityzm rzymsko-katolicki

To za wyświechtane.

7. św. Faustyna u psychiatry

A to za z nosa wydłubane :)

8. Od kiedy Jezus został bogiem?
9. Czyściec - usakralnione oszustwo;
10. Czy dusza jest nieśmiertelna?
11. Bajka o bożym narodzeniu
13. Mit wniebowzięcia

Ciekawe czy katolicy byliby chętni do dyskusji.

_________________
Prof. dr hab. Joanna Senyszyn:
"Gdyby głupota miała skrzydła, minister Kopacz fruwałaby niczym gołębica."
http://powiedz-nie.c0.pl/


N paź 05, 2008 19:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL