Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 23:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Gdzie jest opcja "edytuj"? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Gdzie jest opcja "edytuj"?
Czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego nie ma na tym forum opcji edycji własnych postów?
Jest to pierwsze tego typu forum dyskusyjne jakie widziałem, na którym takowej opcji brakuje. Opcja edytowania własnych postów pozwala na unikanie pisania dwóch postów pod rząd, w razie gdyby przypomniało się nam coś, co chcielibyśmy dopisać. Nie można by jej jakoś udostępnić? Na większości for dyskusyjnych jest to jedna z najczęściej przypominanych przez moderatorów opcji, a tutaj jej po prostu nie ma...


So gru 27, 2008 23:44
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Cz paź 02, 2008 11:06
Posty: 561
Post 
Słusznie, że jej brak :)

Dzieki temu user jest zmuszony do tego by przemyśleć to co chce napisać. Słowo wylatuje z ust ptakiem, a wraca wołem. Dlatego zanim się coś "wypuści" polecam przeczytać to na spokojnie ze trzy razy.

Ciesze się, że to Forum nie posiada opcji edycji posta, może to zmusi dzisiajszą pochopna młodzież (i nie tylko młodzież) do myślenia. A myślenie naprawdę ma przyszłość! :)


So gru 27, 2008 23:50
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post 
A Regulamin czytał? To obowiązek każdego usera.
Przytoczę fragment:
Cytuj:
9. Użytkownik nie może edytować swoich postów, dlatego uprasza się o dokładne sprawdzenie wypowiedzi przed jej wysłaniem. W przypadku chęci dokonania zmian w wysłanym już poście użytkownik powinien skontaktować się z moderatorem odpowiedzialnym za dział, w którym wypowiedź została napisana.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


So gru 27, 2008 23:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
Czasami warto regulamin zmieniać. Bo jednak za opcją edycji stoją same plusy i żadnych minusów. Za jej brakiem już zupełnie odwrotnie.

Nie raz jest tak, że zapomni się zamknąć tagu i cały post się sypie. To tylko jeden z minusów edycji.

I nie piszcie, że jest podgląd. Jakbym miał z pisaniem każdego posta patrzeć na podgląd to musiałbym tu z godzine wszystko pisać.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


N gru 28, 2008 0:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post 
Nie uważacie, że to jednak trochę dziwne? Praktycznie każde forum PHP ma taką opcję.

Cytuj:
Dzieki temu user jest zmuszony do tego by przemyśleć to co chce napisać. Słowo wylatuje z ust ptakiem, a wraca wołem. Dlatego zanim się coś "wypuści" polecam przeczytać to na spokojnie ze trzy razy.


Ale to jest internetowe forum dyskusyjne, a nie debata parlamentarna.


N gru 28, 2008 0:09
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Cz paź 02, 2008 11:06
Posty: 561
Post 
Cytuj:
Ale to jest internetowe forum dyskusyjne, a nie debata parlamentarna.


Trafiłeś w sedno :D
Debaty parlamentarne to obraz cyrkowych popisów bandy klownów, a to jest chrześcijańskie Forum dyskusyjne


N gru 28, 2008 0:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 11:37
Posty: 382
Post 
Na innych forach edytuję większość postów. :D Zawsze trzeba coś poprawić, dopisać lub usunąć. Jestem za przywróceniem możliwości edycji postów, nawet do 10 minut po wysłaniu.

Przydałoby się też naprawić edytor BBCode.

_________________
.:: KTO RANO WSTAJE, TEN PODPIS DOSTAJE ::.


N gru 28, 2008 0:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
eu_geniusz napisał(a):
Cytuj:
Ale to jest internetowe forum dyskusyjne, a nie debata parlamentarna.


Trafiłeś w sedno :D
Debaty parlamentarne to obraz cyrkowych popisów bandy klownów, a to jest chrześcijańskie Forum dyskusyjne


To na chrześcijańskim forum nie może być edycji? Dziwne, na Oazie mają i jakoś nikt się nie skarży.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


N gru 28, 2008 0:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post 
eu_geniusz napisał(a):
Trafiłeś w sedno :D
Debaty parlamentarne to obraz cyrkowych popisów bandy klownów, a to jest chrześcijańskie Forum dyskusyjne


Czemu chrześcijańskie? Nie-chrześcijan też tu nie brakuje :)
Mniejsza. W każdym razie: nie udawaj że nie wiesz, o co mi chodzi.

Jedną z głównych zalet prowadzania dyskusji pisanych jest to, że popełnione błędy zawsze można ewentualnie poprawić, tymczasem to forum jest pozbawione takiej możliwości.

Ponadto brak opcji edytuj, w razie czego lekko kłoci się z powszechnie przyjętym na forach dyskusyjnych standardem nie pisania jednego posta pod drugim własnym (jeśli brak opcji edytuj, to nie ma innej alternatywy na dopisanie czegoś)


N gru 28, 2008 0:41
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post 
Panowie spokojnie.
Forum jest w trakcie unowocześniania i opcja edycji postów jest na liście unowocześnień, więc proszę o cierpliwość i wszystko będzie dobrze.

Forum jest dość wiekowe i niemodernizowane,ale jak pisałem się to zmieni niedługo - mam nadzieję ;)

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


N gru 28, 2008 10:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
No my też mamy nadzieję bo zapowiadają te zmiany odkąd się tu zarejestrowałem. ;P

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


N gru 28, 2008 11:08
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
anowie spokojnie.
Forum jest w trakcie unowocześniania i opcja edycji postów jest na liście unowocześnień, więc proszę o cierpliwość i wszystko będzie dobrze.

Forum jest dość wiekowe i niemodernizowane,ale jak pisałem się to zmieni niedługo - mam nadzieję


Szumi, za przeproszeniem: nie gadaj głupot. Po pierwsze: forum jest na starym engine phpBB, które opcję "edytuj" ma standardzie. Więc nie "unowocześnianie" jak to szumnie nazwałeś, a powrót do standardu.

Dwa: jakoś był czas na to, żeby zmienić nagłówek forum (co wymagało potem poprawek, bo nie było widać nowych PW), admin miał też czas na poprawienie podmienionych "wysłane" i "do wysłania" w skrzynce PW. Fakt, wymagało to łopatologicznego napisania co trzeba na co podmienić, ale w końcu dał radę.

A Ty teraz słodko się tutaj uśmiechasz, że standardowa opcja "edytuj" znajduje się na liście "unowocześnień"?

Zastanów się czasem nad sensem swoich słów.


Crosis


N gru 28, 2008 14:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Nie wierzę, idziemy do przodu.

A przez tyle lat było łopatologiczne i nieuzasadnione twierdzenie, że "się nie da" (choć się dało - ale się nie chciało dać) albo że "nie, bo nie" (z dorabianiem ideologii odnośnie tego że każdy powinien każdą wiadomość xx razy przeczytać, sprawdzić przed wysłaniem).

Nowe idzie :?:

:)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


N gru 28, 2008 15:57
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
Swoją drogą włączenie funkcji edytuj w obecnej wersji forum to chyba tylko zaznaczenie jednego kwadracika gdzieś tam w opcjach.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


N gru 28, 2008 16:24
Zobacz profil
Post 
No właśnie... a szumi postanowił pomydlić nam oczy "unowocześnianiem" :P

Może na początek update forum do phpBB3?

Crosis


N gru 28, 2008 16:28
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL