Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 16:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Czy moderacja zna moje hasło? 
Autor Wiadomość
Post 
Sweet... od 3 lat nie pracuję już na unixie... a testowania rainbow tables na windowsie się niestety nie podejmuję :(

Crosis


Cz lip 16, 2009 12:20
Post 
A nie, znalazłem jakieś instalki pod windę... jak będę w domu to przetestuję pod windą, bo na pracowym kompie tego nie zainstaluję...

Crosis


Cz lip 16, 2009 12:25

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Crosis, dzięki za odzew :) Mam nadzieję, że ciąg dalszy nastąpi.


Cz lip 16, 2009 13:22
Zobacz profil
Post 
Hej,

musisz spróbować sam, ja jestem na etapie tworzenia tabel na moim kompie i okazało się, że dysk mi się skończył ;)

http://project-rainbowcrack.com/


Ale jak widzisz nie ma problemu z odzyskaniem hasła, jak już przez to przejdziesz :)

Crosis


So lip 18, 2009 22:53

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Projekt ciekawy, wielkie dzięki za link :) Stawiam wirtualne :piwo:

Nie wiem, jakie tabele generowałeś, ja przyznaję, że nie zagłębiałem się w teorię na tyle, aby dobrać parametry dla dowolnych haseł i przetestowałem "ready to work configuration" z tutoriala, czyli "loweralpha-numeric" i hasła o długości do 7 znaków:

rtgen md5 loweralpha-numeric 1 7 0 3800 33554432 0
...
rtgen md5 loweralpha-numeric 1 7 5 3800 33554432 0

Tabele wygenerowane dla tych parametrów mają łączny rozmiar ok 3GB, więc chyba nie są w stanie zapełnić dziś dysku? Takie pojemności oferuje obecnie przeciętny pendrive ;) Przy okazji, jest już nowa wersja, która oferuje "more effective rainbow table file format" (reduce rainbow table size by 50% to 56.25%).

Chyba że potrafisz podać parametry dla innego rodzaju haseł...

U mnie podstawowym problemem był antywirus, który straszył różnego rodzaju zagrożeniami. Dlatego trochę to trwało, zanim znalazłem odpowiednią maszynę do testów. Generowanie tabel trwało dość długo (praktycznie każdy krok oznaczał jedną "nockę"), ale potem było już z górki. I faktycznie, skuteczność bardzo dobra :) Pierwszy z podanych przeze mnie haszów dotyczył właśnie hasła z zakresu tutoriala i właściwa kombinacja została szybko znaleziona (czasu nie mierzyłem, ale "trzy minutki" jest raczej wartością zawyżoną).

Pozostałych dwóch haszów nie łamie, zgodnie z oczekiwaniami (są spoza zakresu "loweralpha-numeric 1-7"). Nie zawierają znaków specjalnych, ale konieczne byłoby uwzględnienie:
- przynajmniej wielkich liter (dla hasła drugiego)
- wielkich liter i maksymalnej długości minimum 12 znaków (dla hasła trzeciego).

Jeśli masz parametry dla takiego typu haseł to postaram się je przetestować w miarę możliwości (tzn. jeśli rozmiary tabel nie przekraczają granic rozsądku ;) ).


Pn lip 27, 2009 10:43
Zobacz profil
Post 
Cóż... ja jak już generuję, to generuję total ;) Właśnie z tego powodu trochę mi to zajęło.

Wcześniej stawiałem toto na unixie w akademiku... po prostu zapuszczałem na parę nocek. Teraz kobieta mi krzyczy, że kmp w nocy buczy i ona nie może spać... ale przecież ma po coś te wiatraczki, nie? :P

Ale cieszę się, że sam sprawdziłeś skuteczność :)

Generalnie na podziw zasługuje sam schemat działania tabelek. Koleś był naprawdę genialny.


Crosis


Pn lip 27, 2009 22:13

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Crosis napisał(a):
Cóż... ja jak już generuję, to generuję total ;) Właśnie z tego powodu trochę mi to zajęło.


Total to znaczy jak? Z gotowców, które znalazłem, najbardziej totalny dla MD5 jest "charset=ascii-32-95" i maksymalna długość hasła równa 7. Generuje 128GB w starym formacie "*.rt" lub 64GB w nowym formacie "*.rtc". Kolejny pod względem wielkości tabel jest "charset=md5_loweralpha-numeric" oraz maksymalna długość hasła równa 9 (80 GB/40 GB).

Crosis napisał(a):
Ale cieszę się, że sam sprawdziłeś skuteczność :)


Cala przyjemność po mojej stronie :) Wiele się słyszy o skuteczności ataków z użyciem rainbow-tables, ale nie ma to jak samemu się przekonać. Kiedyś już chciałem to przetestować, ale zawsze trafiałem tylko na oferty zakupu gotowych tabel, a to psuje całą zabawę ;)

Crosis napisał(a):
Generalnie na podziw zasługuje sam schemat działania tabelek. Koleś był naprawdę genialny.


Za schematem działania tabelek stoi cała potęga matematyki i kryptografii. Ale koleś potrafił to zrozumieć i skutecznie zaimplementować, co też zasługuje na podziw.


Wt lip 28, 2009 10:06
Zobacz profil
Post 
(censored) ja pierdole prosze o bana


Cz paź 22, 2009 9:30
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL