Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 14:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Czy to co się dzieje nie kłóci się z celem tego forum ? 
Autor Wiadomość
Post Czy to co się dzieje nie kłóci się z celem tego forum ?
Witam
Mam pytanie : czy należy tolerować aby forum, założone dla dyskusji o wierze i wymieniania się odkryciami w tym temacie stawała się słupem ogłoszeniowym "marszów ateistów"lub nachalnej propagandy różnych neopogańskich sekt ?
Proszę o rozważenie tej sprawy.
pozdrawiam
Marek Piotrowski


Śr wrz 16, 2009 17:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Pozwolisz, że się obronię w mojej sprawie:

1) wątek o marszu ateistów założyłem w dziale " z kraju i ze świata ", a więc niejako z założenia bardziej " neutralnym ";
2) służy on do dyskusji o wydarzeniach, które choćby w pośredni sposób odnoszą się do tematyki forum;
3) czasem są to wydarzenia, do których katolicy odnoszą się negatywnie, jak np. wystawy " Bodies ", lub które ich uderzają, jak np. " moralne bankructwo " Kościoła w Irlandii;
4) nie chodzi w nim o " promocję " jakiegokolwiek wydarzenia;
5) marsz ateistów jak najbardziej jest wydarzeniem, które odnosi się do tematyki forum, i to dość ważnym, bo jest to bodaj pierwszy tego rodzaju marsz w Polsce - trudno byśmy udawali, że go nie ma;
6) dyskusja, która w jego ramach się odbędzie, może być interesująca także dla ludzi wierzących np. mnie, więc akurat o niej, uważam, warto było poinformować ( już zacząłem myśleć nad pytaniami do Szanownych Profesorów ).

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr wrz 16, 2009 17:39
Zobacz profil
Post 
Nie chcę skupiać się na dyskusji akurat o marszu (choć nadal sądzę że popularyzacja tego wydarzenia jest niepotrzebna). CHodzi mi ogólnie o to w co się forum przekształca - z miejsca gdzie można podyskutować o wierze w drugie p.s.r.


Śr wrz 16, 2009 19:35
Post 
Marudzisz. Po pierwsze: sporo teistów z chęcią dyskutuje z ateistami o wierze i nie tylko.

Po drugie: jest sporo działów z racji tematyki przeznaczonej tylko dla teistów. Ja tam się nie wtrącam w to, co piszecie w działach "wiara i życie" czy tam innych.

Wg mnie całkowite zamknięcie się we własnym gronie spowodowałoby, że forum stałoby się takim klonem sancti. Towarzystwo wzajemnej adoracji pod wezwaniem Sebastiana88, Tomasza i paru podobnych.


Crosis


Śr wrz 16, 2009 20:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Czy to co się dzieje nie kłóci się z celem tego forum ?
Marek MRB napisał(a):
nachalnej propagandy różnych neopogańskich sekt ?


Zgodnie z regulaminem:
Cytuj:
3. Dyskusja zakłada dopuszczenie wyrażania własnych pogladów i przekonywania. W sposób kulturalny mogą być zatem wyrażane również poglądy kontrowersyjne. Nie oznacza to jednak prawa do prowadzenia agitacji na rzecz poglądów i działań, które są sprzeczne z zasadami wyznawanymi przez gospodarzy forum (np. rozpowszechnianie informacji o akcjach propagujących aborcję, związki homoseksualne itp.)

4. Zabrania się wypowiedzi o charakterze obraźliwym, propagującym treści satanistyczne, erotyczne (szczególnie w jakikolwiek sposób promujace pedofilię), faszystowskie, rasistowskie, ezoteryczne, neopogańskie itp. czy głoszących naukę sekt (dotyczy to również reklamowania stron o takiej tematyce).

więc jeśli zauważasz takie sytuacje czy posty, to zgłaszaj je w "Uwagi do moderacji II". Myślę, że wszyscy się zgadzamy, że nie powinno być sytuacji łamiących te punkty regulaminu.

Marek MRB napisał(a):
Proszę o rozważenie tej sprawy.

Z pewnością rozważymy. Dzięki Marku za uwagę.

_________________
Piotr Milewski


Śr wrz 16, 2009 22:21
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: Czy to co się dzieje nie kłóci się z celem tego forum ?
też się tak zastanawiam, czy to jest forum katolickie ?
czy to po prostu forum "o wszystkim" (włącznie z szatańskimi pomysłami)
i miedzy innymi o wierze chrześcijańskiej...

bardzo dużo tu promocji okultyzmu, czy też odejscia od nauki TrójJedynego Boga

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Śr sie 10, 2011 10:47
Zobacz profil
Post Re: Czy to co się dzieje nie kłóci się z celem tego forum ?
noOne to nie jest forum tylko dla katolików, tylko forum katolickie dyskusyjne.
Jeżeli dla Ciebie dyskusja z ateistami i wierzącymi nie katolikami jest zła to nie musisz tutaj wchodzić. Jeżeli tematy o okultyzmie to od razu promocja okultyzmu to nikt ci nie każe tam wchodzić.
Zawsze możesz też dyskutować i pokazywać zdanie katolickie.


Śr sie 10, 2011 11:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 17, 2011 8:30
Posty: 296
Post Re: Czy to co się dzieje nie kłóci się z celem tego forum ?
Jeśli nurtują was pytania, tu właśnie jest miejsce żeby na nie odpowiadać, niech każdy z was pyta, bowiem prawda znajdzie drogę przez moc swoją.

_________________
kim jesteś człowieku
żyjący w XXI wieku...


Obrazek


Śr sie 10, 2011 11:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: Czy to co się dzieje nie kłóci się z celem tego forum ?
kacperek29 napisał(a):
tylko forum katolickie dyskusyjne.
Jeżeli dla Ciebie dyskusja z ateistami i wierzącymi nie katolikami jest zła to nie musisz tutaj wchodzić. Jeżeli tematy o okultyzmie to od razu promocja okultyzmu to nikt ci nie każe tam wchodzić.
Zawsze możesz też dyskutować i pokazywać zdanie katolickie.


"Jeżeli dla Ciebie dyskusja z ateistami i wierzącymi nie katolikami jest zła"
błędne wnioski wyciągasz, absolutnie nie jest dla mnie "zła", ale promowanie ateizmu na tym forum i obrażanie TrójJedynego Boga tresciami że Bóg taki siaki albo Go nie ma w ogóle - jest przykre i bolesne.. dla katolika..

"Jeżeli tematy o okultyzmie to od razu promocja okultyzmu to nikt ci nie każe tam wchodzić. "
ale ja lubie tą tematykę, bo jest cześcią Bożego dzieła i mnie również interesuje, ale znów - promowanie tego trzeba potępić, na forum katolickim wydaje mnie sie, winien być jednoznaczny przekaz na ten temat, że to co zły to zły, nie na odwrót..

a antyBożych tresci na tym forum jest multum, aż roi się..
a to sie niby zwie forum katolickie..

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Cz sie 11, 2011 8:50
Zobacz profil
Post Re: Czy to co się dzieje nie kłóci się z celem tego forum ?
noOne napisał(a):
błędne wnioski wyciągasz, absolutnie nie jest dla mnie "zła", ale promowanie ateizmu na tym forum i obrażanie TrójJedynego Boga tresciami że Bóg taki siaki albo Go nie ma w ogóle - jest przykre i bolesne.. dla katolika..

Czego oczekujesz od ateistów? Co w tym dziwnego, że dla nich Boga nie ma? Módl się za nich, dyskutuj z nimi, przekonuj ich, że Bóg jest, mów o Nim.
Dyskusja o czym to nie jest promowanie.

noOne napisał(a):
ale ja lubie tą tematykę, bo jest cześcią Bożego dzieła i mnie również interesuje, ale znów - promowanie tego trzeba potępić, na forum katolickim wydaje mnie sie, winien być jednoznaczny przekaz na ten temat, że to co zły to zły, nie na odwrót..

a antyBożych tresci na tym forum jest multum, aż roi się..
a to sie niby zwie forum katolickie..


Szczególnie widzenie szatana wszędzie bardzo cię interesuje. Każdy katolik napisze to samo na temat okultyzmu, że jest zły.

To jest forum DYSKUSYJNE. Ty byś wyrzucał każdego kto ma inne zdanie niż katolik.
Powinniśmy każdego palić na stosie i wrzucać do piekła, bo śmie napisać, że Boga nie ma.

Masz 2 działy, gdzie jest specjalny regulamin. Tam możesz spokojnie pisać i czytać i nie bać się, że ktoś napisze, że Boga nie ma.


Cz sie 11, 2011 10:41

Dołączył(a): Pn gru 21, 2009 19:38
Posty: 503
Post Re: Czy to co się dzieje nie kłóci się z celem tego forum ?
Dziwnie się zaczyna dziać.
Ateizm i pogarda dla Kościoła Katolickiego pełną ławą, a dyskusja na temat kx. N i jego nauczania zabroniona.
Czyżby przez fałszywą tolerancję zło znalazło sobie swe miejsce?


Cz sie 11, 2011 21:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL