Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 11:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 za duzo dzialow 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
A może by tak działy i poddziały ?
Bo na razie faktycznie przeglądanie jest dzikie.
W dodatku podobieństwo niektórych działów straszne.
No bo czym właściwie jest dział "Kościół" skoro toczą się tam dyskusje, które należą równie dobrze do działu "Maryja" do działu "Liturgia" do działu "Z życia Kościoła" i do działu "Prawo kanoniczne"... to tylko jeden przykład, można je mnożyć
Jest takie pojęcie brzytwy Okhama: NIE MNOŻYĆ BYTÓW PONAD KONIECZNOŚĆ

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Śr mar 23, 2005 15:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 22, 2003 6:36
Posty: 474
Post 
Również uważam, że działów jest stanowczo za dużo i w penym sensie się dublują.
Bo jaki sens ma np dział "Kościół" i potem "z życia Kościoła"?
Naprawdę czasem trudno zakwalifikować jakąś ogólną sprawę do któregoś z tych działów. Rozumiem, że "z życia Kościoła" jest w "Aktualnościach", ale...

Gdyby może były jasne zasady co który obejmuje...
Uważam, że dla osoby która dopiero wchodzi na forum - jest to nieczytelne, pomimo zamiaru odwrotnego.
Do tego niektórzy spośród moderatorów nie tolerują najmniejszego "dryfowania" i przenoszą wątki, albo je zamykają podając odnośniki do innych. Przykład: Radio Maryja i bp Pieronek - ten temat jest naprawdę inny niż ogólny Radio Maryja. Po co go było zamykać?

Osobny temat - problem sekt. To się nie mieści w Kościele?
itd.

Takie jest moje zdanie.

_________________
Mikael - Któż jak Bóg!


Pn kwi 11, 2005 6:44
Zobacz profil
Post 
Mikael napisał(a):
Również uważam, że działów jest stanowczo za dużo i w penym sensie się dublują.
Bo jaki sens ma np dział "Kościół" i potem "z życia Kościoła"?
Naprawdę czasem trudno zakwalifikować jakąś ogólną sprawę do któregoś z tych działów. Rozumiem, że "z życia Kościoła" jest w "Aktualnościach", ale...

Gdyby może były jasne zasady co który obejmuje...


Zasady działów "Aktualności" są podane w pierwszym topicu w tych działach :)

Mikael napisał(a):
Przykład: Radio Maryja i bp Pieronek - ten temat jest naprawdę inny niż ogólny Radio Maryja. Po co go było zamykać?


Mikael, wątek pt. Radio Maryja sektą znam dobrze. A ponieważ dryfowanie się jednak zdarza, znajdziesz w nim próbę odpowiedzi na wszystkie pytania postawione w pierwszym poście tematu Radio Maryja i Bp. Pieronek. Jest tam zarówno krytyka, jak też obrona tej rozgłośni.
Jedynym nowym elementem byłaby tutaj konkretna wypowiedź bp. Pieronka. Jednak podejmując dyskusję na temat tej konkretnej wypowiedzi, bardzo szybko zeszlibyśmy na tematy dotyczące ogólnie Radia ( chcąc odpowiedzieć na pytania zawarte w pierwszym poście). Dlatego lepiej jest napisać o tej wypowiedzi w topicu : Radio Maryja sektą, tym bardziej, iż były tam już analizowane wypowiedzi różnych osób. :)

Mikael napisał(a):
Osobny temat - problem sekt. To się nie mieści w Kościele?


Na pewno nie :) Sekty w żaden sposób nie należą do Kościoła.


Pn kwi 11, 2005 7:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 22, 2003 6:36
Posty: 474
Post 
Tak, zasady Aktualności są. A gdzie są zasady innych działów? Większości działów? POza tym zauważyłem przerzucanie tematów, które ewoluowały - np. temat zaczynał się w "Kościel" a później lądowął w "z życia Kościoła". Po co? Trzeba go było szukać ponownie, nie wiadomo było, czy został wykasowany, czy zamknięty, czy przeniesiony.

Z drugim - ok zgodzę się.


Z trzecim - sekty w Kościele się nie mieszczą. Stanowią problem Kościoła - tak. MOgłyby być w dziale "Kościół"?

_________________
Mikael - Któż jak Bóg!


Pn kwi 11, 2005 8:37
Zobacz profil
Post 
Mikael napisał(a):
Bo jaki sens ma np dział "Kościół" i potem "z życia Kościoła"?

A zauważyłeś, że z "Z życia Kościoła" znajduje się w sekcji Aktualności ?
Otóż jestem pewien, że zauważyłeś i dobrze wiedziałeś o tym, bo nie da się tego przeoczyć mając już na koncie 118 wpisów. Tak naprawdę ta rozmowa to tylko ping-pong. Właśnie ją przeczytałem i jestem powalony.
Przez pierwsze 1,5 strony bragiel powtarza, że SIĘ JEJ NIE WIDZI. I NIE PODAJE uzasadnień, oprócz własnych ODCZUĆ.
że niby nowicjusz nie może się połapać?
No sorki... jak zaczynałem na Katolik'u też nie mogłem się połapać. Nawet nie wiedziałem jak te fora działają. Trudno by nowicjusz mógł się połapać.
Nowicjusz to się powinien szybko zorientować co i jak. Zerknijcie sobie na te www.parowka.pl/index.php "świeckie" forum dyskusyjne. Nie ma NIC zaskakującego w dużej ilości podfor. Jak mało to zerknijcie sobie, jak je zreaktywują, na forum TVP http://www.tvp.pl/forum/ co prawda aktualnie nie działa.

Ujmijmy to w inny sposób.
Aktualny podział tematyczny to tylko UMOWA. Można się umówić inaczej.
Jeżeli coś z tej rozmowy ma wyniknąć, to najpierw musicie ustalić w oparciu o JAKIE KRYTERIUM będziemy stwierdzać, że temat jakiś zasługuje na bycie nowym podforum.
Jeżeli ustalicie wiążące kryterium, to sprawa zostanie rozwiązana.
Jeżeli tego nie uczynicie, to pozostajemy w sferze odczuć i tego, że komuś coś się widzi, a komuś innemu wręcz przeciwnie.

A argument, że Katolik.pl jest bardziej przejrzysty, mnie dobija. Tutaj, jeśli wejdzie osoba, która uważa, że stosunek do Marii w KRzK jest chybiony, łatwo można znaleźć zbiór tematów, które poruszają temat Marii. Jeśli kogo interesuje tematyka związana z rodziną, to też szybko znajdzie. Na Katolik.pl i Maria i rodzina, a także wszystkie, czyste spekulacje dotyczące fundamentów różnych światopoglądów, znajdują się w JEDNYM podforum. Katolik.pl stoi więc na zupełnie innej filozofii prowadzenia forum niż Wiara.pl i tyle, ale upierać się, że Katolik.pl jest bardziej przejrzysty i podawać to bez uzasadnień, to powoduje, że ja właściwie nie wiem z czym dyskutować. Co to w ogóle za rozumowanie i jak się na czymś takim oprzeć?

Kto jak kto, ale ja jestem skłonny do szybkich i nagłych zmian na tym forum. Oczywiście co najwyżej mogę wypowiadać swoją opinię. Natomiast to co robicie NIE MA SZANS być wzięte pod uwagę, bo brakuje tu jasnych uzasadnień.
Przecież nikt nie podejmie decyzji o zmianach na forum, bo ktoś coś czuje.

Zdajcie sobie sprawę, że tak naprawdę aktualny podział tematyczny na forum DA SIĘ wybronić. Jeśli natomiast chcecie zaproponować O WIELE LEPSZE rozwiązanie, to najpierw zacznijcie od ustalenia KIEDY coś ma prawo być kolejnym podforum.


Pn kwi 11, 2005 9:38

Dołączył(a): Cz sty 20, 2005 9:55
Posty: 91
Lokalizacja: Ateista Materialistyczny
Post 
Cytuj:
A argument, że Katolik.pl jest bardziej przejrzysty, mnie dobija.
Najpierw piszesz,iż ja nie podaje żadnych uzasadnień(mimo ,ze to nie jest prawda) ,a potem piszesz "Ten argument m,nie dobija"-bez powiedzenia dlaczego Cię ów argument dobija.
Uzasadnij-jaki jest sens istnienia dziesiątek działów,zionących pustkami,dublujących się-zamisat 5-10 w których toczyłaby sie zywa dyskusja.
Ze zwykłej matematyki wynika to ,iż gdy załzoe temat na forum które ma absurdlana ilośc działów to moge liczyc na 5-10 wpisów.Gdyby było kilka działów -mógłbym liczyc na duzo wiecej wpisów;bo ludzi by od razu zauważyli temat.
Moim zdaniem najlepszy jest prosty podział-dwa działy
1.Wiara
2.Wszystko inne
Podział najprostszy a zarazem najlepszy.Ale wiem ,że ludzie mają skłonności do utrudniania sobie życia.
Zamiast pwodzieć "samochód" mówi"nowoczesna forma roweru".
Dla mnei gdy gdzies jest 30-50 działów to samo przejrzenie gdzie co jest to jest zmarnowana godzina.
Po co sobie ytrudniac życie?
Działy są tu na zasadzie"Wiara a robienie kanapek""Wiara a prace na działce""Katecheza w szkole"Katecheza w parku""Katecheza w uzdrowisku w CiechocinkU" zamaist po prostu jeden dział "Wiara" a nie dzielenie go na 30 częsci.
Pozdrawiam.


Pn kwi 11, 2005 11:44
Zobacz profil
Post 
bragiel napisał(a):
Uzasadnij-jaki jest sens istnienia dziesiątek działów,zionących pustkami,dublujących się-zamisat 5-10 w których toczyłaby sie zywa dyskusja.
Ze zwykłej matematyki wynika to ,iż gdy załzoe temat na forum które ma absurdlana ilośc działów to moge liczyc na 5-10 wpisów.Gdyby było kilka działów -mógłbym liczyc na duzo wiecej wpisów;bo ludzi by od razu zauważyli temat.


Jeżeli istnieje jedno podforum X i w ciągu jednego dnia pojawia się tam 10 tematów, to jeśli podzielimy te podforum X na 5 tematycznych podfor, to owe 10 tematów pojawi się w tych podforach.
Nie zwiększy się, ani nie zmniejszy ilość nowych tematów. Zostaną natomiast logicznie posegregowane według tematyki jaką poruszają.
Dzięki temu zabiegowi, łatwiej jest wyszukiwać tematykę, która nas interesuje.

Zatem jedyny skutek zrobienia wora, gdzie się pcha wszystko jest taki, że niektórzy osberwujący dochodzą do wniosku, że "się coś dzieje". Podzielenie wora na podfora (zrymowało mi się :) ), nie zmniejsza ani nie zwiększa ilości pojawiających się, nowych tematów a logicznie je segreguje.


Pn kwi 11, 2005 11:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 22, 2003 6:36
Posty: 474
Post 
PTRqwerty - czytałeś Ty moje wypowiedzi? Przecież wyraźnie zaznaczałem, że "rozumiem, że "z życia Kościoła jest w dziale "Aktualności"..., ale..."

Więc o co chodzi? Wiem, że Ty umieściłeś zasady. Ale w "Kościele" już ich nie ma. Poza tym; naprawdę życie Kościoła nie dotyczy Kościoła? Czy temat FSSPX nie jest też "aktualnością"? Czy "diecezja opolska zakończyła prace synodalne" nie jest aktualnością"?
Dla mnie ten podział jest po prostu sztuczny.

Posiadanie swojego zdania jak i odczuć nie zawsze wymaga argumentów. Dzielę się swoimi odczuciami - co z nimi zrobi admin - jego sprawa. Ale niech mój głos usłyszy. I sam rozważy.
Nie muszę mu dawać argumentów - nie jestem w sądzie.


Dzięki, że dopuszczasz możliwość wypowiedzienia swojego "bezargumentowego" zdania.

_________________
Mikael - Któż jak Bóg!


Pn kwi 11, 2005 12:40
Zobacz profil
Post 

Masz rację. Pisałeś, że to jest w Aktualnościach.
Powiem Ci jak ja to widzę. Otóż staram się, aby w Aktualnościach było głównie to, co ma coś wspólnego z tym co się aktualnie dzieje na świecie - chodzi mi o odniesienie się newsów, do tego co jest poruszane w mediach.
I to by była podstawowa różnica. Nikt w Aktualnościach nie założy tematu "Kryzys spowiedzi", czy "Droga neokatechumenalna". Natomiast to rzeczywiście może być płynne. Pomyślę nad tym.
Potrzebny by był więc taki podział, który byłby wyraźny.


Pn kwi 11, 2005 14:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 22, 2003 6:36
Posty: 474
Post 
Dzięukję!

MOżemy spokojnie pogadać ;-)

_________________
Mikael - Któż jak Bóg!


Wt kwi 12, 2005 6:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL