Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 22:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Wnioski do regulaminu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N mar 07, 2010 19:16
Posty: 2
Post Wnioski do regulaminu
Witam,
Jestem na tym forum nowy i nie wiem, czy kiedykolwiek odbyła się tutaj dyskusja odnośnie regulaminu, jednak miałbym kilka pytań odnośnie tego dokumentu.
§ I: Zasady ogólne:
Cytuj:
3. Dyskusja zakłada dopuszczenie wyrażania własnych pogladów i przekonywania. W sposób kulturalny mogą być zatem wyrażane również poglądy kontrowersyjne. Nie oznacza to jednak prawa do prowadzenia agitacji na rzecz poglądów i działań, które są sprzeczne z zasadami wyznawanymi przez gospodarzy forum (np. rozpowszechnianie informacji o akcjach propagujących aborcję, związki homoseksualne itp.)

Obawiam się, że czegoś tutaj nie rozumiem. Czyżby administratorzy chcieli w jakiś sposób ograniczać wolność wypowiedzi użytkowników? Dlaczego poglądy niezgodne z poglądami gospodarzy forum miałyby być zakazane? Dlaczego to właśnie moderatorzy czy administratorzy muszą być tymi, którzy mają rację? Z całym szacunkiem, ale wygląda to w ten sposób: Akcje "reklamujące" aborcję, eutanazję, czy zjazdy racjonalistów są zakazane, jednak już spotkania chrześcijan mogą być na wiara.pl reklamowane, gdyż jest to zgodne z przekonaniami kierownictwa forum. Myślę, że należałoby tutaj dać o wiele większą swobodę wypowiedzi użytkownikom, którzy chcą prowadzić merytoryczną dyskusję z ludźmi wierzącymi.
Cytuj:
Art. 54 konstytucji RP
1) Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2)Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. [...]

Czyż punkt ten nie łamie w sposób dobitny owego punktu konstytucji?

Cytuj:
4. Zabrania się wypowiedzi o charakterze obraźliwym, propagującym treści satanistyczne, erotyczne (szczególnie w jakikolwiek sposób promujace pedofilię), faszystowskie, rasistowskie, ezoteryczne, neopogańskie itp. czy głoszących naukę sekt (dotyczy to również reklamowania stron o takiej tematyce).


Jak wyżej, jednak w tym wypadku razi mnie nie tylko jawne uciszanie ludzi o innych poglądach, lecz mylne pojęcie satanizmu. W tym przypadku jest on ukazany jako coś złego, zakazanego, wręcz gorszącego. Wystarczy jednak bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu, by dowiedzieć się, że satanizm nie jest czczeniem Szatana.
Cytuj:
satanizm laveyański, zwany też filozoficznym, uznający Szatana za symbol pewnych idei, takich jak siła woli i postępowanie według swoich pragnień zależnie od własnego systemu wartości i norm moralnych.

Źródło: Wikipedia
Cytuj:
Ze wzgledu na coraz czestsze przypadki manifestowania przez niektórych uzytkowników swojej niewiary w Boga i odmowy naleznej Mu czci, a tym samym ranienie uczuc religijnych innych poprzez (swiadome) niestosowanie wielkich liter w nazwach osobowych: Bóg, Pan Bóg, Pan, itd. zobowiazuje sie wszystkich uzytkowników do przestrzegania zasad pisowni slownictwa religijnego zgodnie z obowiazujacymi normami ortograficznymi jezyka polskiego. Zasada ta dotyczy równiez imion bóstw oraz osób darzonych szacunkiem w innych wyznaniach.

W porządku, jednak w jaki sposób odróżnić świadome pisanie wyżej wymienionych nazw od nieświadomego? Jeśli więc nakazane jest pisanie słów typu "Bóg" z dużej litery, oznacza to, że niestosowanie się do tego prawa będzie karane. Tak samo więc karane powinno być nieumiejętne posługiwanie się polską ortografią, gdyż może ranić moje patriotyczne uczucia. Prawda, że coś w tym jest?

Słowem podsumowania, z całym szacunkiem dla administracji forum, jednak z obecnym regulaminem portal ten jest bastionem chrześcijaństwa, gdzie ludzie niewierzący mają ograniczone prawa. Chyba nie o to chodzi w miejscu, gdzie ludzie o różnych poglądach mogą porozmawiać o sprawach religii.


N mar 07, 2010 20:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Wnioski do regulaminu
Proponowałabym najpierw przeczytać fragmenty cytowane, później je krytykować. Wyszło cokolwiek absurdalnie. I uprzedzam, że rejestrując konto zaakceptowałeś TEN regulamin, co będzie egzekwowane.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N mar 07, 2010 21:41
Zobacz profil
Post Re: Wnioski do regulaminu
Krótko: wolność wypowiedzi nie jest nieograniczona na prywatnym forum na jakim jesteś. To nie domena publiczna, ale portal będący własnością takiego, a nie innego grona. I to grono ma prawo ustanawiać reguły - Twoja wola czy się podporządkować, czy nie.

Właściciel forum może sobie nawet napisać w regulaminie, że będzie banował rudych i zezowatych albo piszących czarną czcionką. Podpisałeś zgodę - zaakceptowałeś regulamin. Nie masz ochoty przestrzegać - są inne fora. Znajdź sobie to dla rudych. :D


N mar 07, 2010 21:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Wnioski do regulaminu
:brawo: Liam, dobrze powiedziane.
Forum nazywa sie wiara i nie wyobrazam sobie, zeby kazdy pisal tutaj co mu do glowy przyjdzie w imie zle rozumianej tolerancji, ktora, niestety kojarzy mi sie coraz czesciej z obojetnoscia i brakiem wyrazistych pogladow albo tolerancja w jedna strone lansowana w wielu srodowiskach az do granic absurdu w mysl ktorej Kosciol musi byc tolerancyjny wobec wielu srodowisk, ktore propaguja jakies patologie ale te srodowiska w imie wolnosci nie musza byc tolerancyjne wobec Kosciola.
Podoba mi sie zdanie G.K. Chestertona,ktory powiedzial kiedys,ze "tolerancja jest cnota ludzi bez przekonan".

_________________
ksiądz


N mar 07, 2010 22:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post Re: Wnioski do regulaminu
Swoją drogą - czy to forum jest nietolerancyjne :?:

Nie wydaje mi się, a zaglądam tu dość długo. To forum po prostu, co jest dość rzadko egzekwowane (bo zapisy w regulaminach są, i to jakie...), na którym ludzi nie pozwala się opluwać (bez względu na poglądy), tylko dyskutuje się kulturalnie. A skoro jest ono częścią serwisu katolickiego, to niczym nadzwyczajnym jest chyba to, iż nie dopuszcza się do obrażania przekonań religijnych katolików, nie dopuszcza się negowania pewnych prawd wiary. Co przecież w żaden sposób nie przeszkadza dyskutować, pytać, dociekać :)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pn mar 08, 2010 13:08
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 21:22
Posty: 439
Post Re: Wnioski do regulaminu
ToMu napisał(a):
Swoją drogą - czy to forum jest nietolerancyjne :?:

Nie wydaje mi się, a zaglądam tu dość długo. To forum po prostu, co jest dość rzadko egzekwowane (bo zapisy w regulaminach są, i to jakie...), na którym ludzi nie pozwala się opluwać (bez względu na poglądy), tylko dyskutuje się kulturalnie. A skoro jest ono częścią serwisu katolickiego, to niczym nadzwyczajnym jest chyba to, iż nie dopuszcza się do obrażania przekonań religijnych katolików, nie dopuszcza się negowania pewnych prawd wiary. Co przecież w żaden sposób nie przeszkadza dyskutować, pytać, dociekać :)


Tylko widzisz ToMu - to trzeba się wykazać odrobiną dobrej woli by to dostrzec. Trzeba poświęcić choćby 15 minut czasu by przejrzeć choćby kilka wątków. A jak jedynym celem kogoś jest tylko "atak" to wychodzą potem takie absurdalne kwiatki jak post Seraila.


Pn mar 08, 2010 15:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post Re: Wnioski do regulaminu
A może po prostu osoba, której się to nie podoba, jeszcze nie trafiła na forum naprawdę zawalone flashowymi reklamami, biegającymi, które trudno wyłączyć (bo i tak pół tekstu zasłaniają) :?: :D

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt mar 09, 2010 9:14
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post Re: Wnioski do regulaminu
http://zapodaj.net/34e789f1bca2.jpg.html

To dzisiaj mi się pokazało, jak wszedłem na forum, zanim się zalogowałem.

Może nie widać - ale to się rusza, to żółte.

Masakra. Takich reklam to by mogło nie być.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Śr mar 10, 2010 10:55
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Wnioski do regulaminu
Też tak uważam, niestety nie mam wpływu :/

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr mar 10, 2010 22:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post Re: Wnioski do regulaminu
Ale jesteś modem, i może w imieniu niżej podpisanego (jako niezadowolonego usera, pewnie nie jedynego :P ) a przy okazji swoim (jako obiektywnego moda) zwrócić uwagę osobom władnym coś z tym zrobić, iż by mogli zintensyfikować swoje wysiłki mające na celu zaradzenie temuż :D

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz mar 11, 2010 12:45
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL