Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 10:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 O oficjalnym języku forum 
Autor Wiadomość
Post 

O czym wy rozmawiacie? Kościół nigdy się nie wypowiadał w sprawie tego jaki język ma obowiązywać na forach katolickich zakładanych przez katolików. Forum to prywatna inicjatywa. Jak komuś się nie podoba (a mnie bardzo wiele for dyskusyjnych się nie podoba), to może znaleźć inne, podobne tematycznie, ale o innych zasadach.


Śr mar 23, 2005 18:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
PTRqwerty napisał(a):

O czym wy rozmawiacie? Kościół nigdy się nie wypowiadał w sprawie tego jaki język ma obowiązywać na forach katolickich zakładanych przez katolików. Forum to prywatna inicjatywa. Jak komuś się nie podoba (a mnie bardzo wiele for dyskusyjnych się nie podoba), to może znaleźć inne, podobne tematycznie, ale o innych zasadach.

Nie wiem :D Cała akcja jest po prostu komiczna :D I sprowadza się do popisywania się przez niektóre osoby umiejętnością cytowania łacińskich tekstów...
Ich glaube ich werde also von jetzt an nur auf deutsch schreiben und hoffe, dass mich irgendeiner verstehen wird. Alle Sprachen sollen hier doch gleichberechtigt werden, also ich finde Deutsch klingt ganz vernünftig und es ist eine der offizielen Sprachen der Europäischen Union derer Mitglied wir auch seit fast einem Jahr glücklicherweise sind. Also in diesem Sinne - viel Spass :biggrin:

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Śr mar 23, 2005 20:42
Zobacz profil
Post 
Agniulka napisał(a):
also ich finde Deutsch klingt ganz vernünftig und es ist eine der offizielen Sprachen der Europäischen Union


Tak, Angniulko, niemiecki jest jednym z oficjalnych języków Unii , ale nie Koscioła. :-D A panu Józefowi chodzi o to, że skoro rozmawiamy o wierze, to powinniśmy rozmawiać po łacinie. :D
A ja czekam na odpowiedź na moje pytanie odnośnie spowiedzi ;) - w jakim języku ?

Jak już wspomniałam, na Forum wypowiadają się osoby różnych wyznań, dla których łacina nie jest oficjalnym językiem ich kościoła.

Pan Józef chce wypowiadać się w języku łacińskim , my chcemy żeby jego posty były dla wszystkich zrozumiałe.

Myślę, że najlepiej będzie, jeśli pan Józef zastosuje autotłumaczenie symultaniczne :P - czyli będzie pisał jednocześnie w oficjalnym języku narodowym i oficjalnym języku KK - aby "wilk był syty i owca cała" ;)


Śr mar 23, 2005 21:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 29, 2005 15:56
Posty: 1576
Post 
Meine Ehre ist Treue 8)

_________________
Mors dicit


Cz mar 24, 2005 7:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2004 17:35
Posty: 1082
Post 
baranek napisał(a):
A panu Józefowi chodzi o to, że skoro rozmawiamy o wierze, to powinniśmy rozmawiać po łacinie. :D


no swietnie :P tylko ze laciny nie uzywa sie do porozumiewania sie na codzien ;)

baranek napisał(a):
Myślę, że najlepiej będzie, jeśli pan Józef zastosuje autotłumaczenie symultaniczne :P - czyli będzie pisał jednocześnie w oficjalnym języku narodowym i oficjalnym języku KK - aby "wilk był syty i owca cała" ;)

w tym arcytrudnym sporze to chyba bedzie jedyne sensowne wyjscie :D

_________________
Życie jest walką, z której nie możemy się wycofać, ale w której musimy odnieść zwycięstwo.


Cz mar 24, 2005 12:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL