Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 7:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Prośba do adminów! Znak żałoby 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 22, 2003 6:36
Posty: 474
Post Prośba do adminów! Znak żałoby
Mam prośbę do adminów forum i strony: odznaczcie forum chociaż czarną wstążeczką.
Trwamy w żałobie.
To można zrobić.
Swoje strony zaznaczyły żałobą nawet banki. Uważam, że wiara.pl też może...
Dajmy znak.

_________________
Mikael - Któż jak Bóg!


Śr kwi 06, 2005 7:12
Zobacz profil
Post 
Z tego co zauważyłem, to na znak żałoby logo strony jest w kolorze czarnym


Śr kwi 06, 2005 7:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 22, 2003 6:36
Posty: 474
Post 
Hm...
A był inny?
Dla mnie to nieczytelne, myślę, że dla osób "niewsiąkłych" w stronę też takie może być.
Ale dobrze, że jest.

_________________
Mikael - Któż jak Bóg!


Śr kwi 06, 2005 7:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 22, 2003 6:36
Posty: 474
Post 
Na stronie głównej - dalej zielony.
Naprawdę myślę, że portal stać na więcej.

_________________
Mikael - Któż jak Bóg!


Śr kwi 06, 2005 7:49
Zobacz profil
Post 
Był :)
Zazwyczaj jest zielony.........

Może i dobra byłaby wstążka.......ale żałobe trzeba nosić w sercu :)

O tym, ze myslimy o Ojcu świetym, swiadczyc może jedna sprawa.......
Od chwili gdy zmarł papież, odżył dział "Papież" na tym Forum.

pozdrówka :)


Śr kwi 06, 2005 7:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 22, 2003 6:36
Posty: 474
Post 
Też pozdrawiam!
Podnoszę ten temat, bo tak sobie myśłę, że takie zewnętrzne znaki jednak jednoczą i dodają ducha, zawiązują coś na kształt wspólnoty.
Oczywiście - serce pozostaje najważniejsze.

_________________
Mikael - Któż jak Bóg!


Śr kwi 06, 2005 7:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
W sobotę ok. 22:00 zadzwoniła do mnie kobieta z pretensjami, że Papież zmarł, a u nas dzwony nie biją... i była bardzo zdziwiona, że przecież biły zaraz po ogłoszeniu Jego śmierci...

Przedwczoraj dzwonił mężczyzna, oburzony bo ktoś mu powiedział (sic!) że nie ma wywieszonej flagi na kościele - tymczasem jest i na wieży kościoła i na probostwie...

Oczywiście pewne oznaki zewnętrzne są ważne i dobrze jeśli są, ale czy ich ilość ma stanowić "miarę" miłości do Jana Pawła II i żalu z powodu Jego odejścia?

Echhhh, czasami mam wrażenie, że wielu "tropiących" tego typu "problemy" mogłoby ten czas wykorzystać na modlitwę za Ojca Świętego....


Ostatnio edytowano Śr kwi 06, 2005 8:02 przez saxon, łącznie edytowano 1 raz



Śr kwi 06, 2005 8:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
a tak na marginesie - zielony jest kolorem nadziei....


Śr kwi 06, 2005 8:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Cytuj:
Jeśli teraz zabraknie nam nadziei, jeśli teraz poddamy się lękowi i rozpaczy, może się okazać, że Jego wysiłek, Jego nauczanie, Jego świadectwo, Jego cierpienie, trafiło w próżnię.

Po śmierci Papieża świat nie powinien pogrążyć się w ciemności. Nie trzeba teraz wszystkiego malować na czarno. Dlatego w naszym portalu nie zmieniliśmy koloru. Zieleń jest kolorem życia, kolorem nadziei, kolorem wiary.

Ojciec święty odszedł do domu Ojca w wigilię ustanowionego przez siebie święta Miłosierdzia Bożego. To znak. To przypomnienie, że nie ma się czego bać. Bóg jest bogaty w miłosierdzie.

Wierzymy, że śmierć jest początkiem lepszego życia, a nasza rozłąka ze zmarłymi jest przejściowa. Ufamy, że spotkamy się znowu z Janem Pawłem II w domu naszego Ojca.

Wierzmy w Zmartwychwstanie.


http://www.wiara.pl/komentarz.php?id2=1112508998

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr kwi 06, 2005 8:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 22, 2003 6:36
Posty: 474
Post 
saxon napisał(a):
W sobotę ok. 22:00 zadzwoniła do mnie kobieta z pretensjami, że Papież zmarł, a u nas dzwony nie biją... i była bardzo zdziwiona, że przecież biły zaraz po ogłoszeniu Jego śmierci...

Przedwczoraj dzwonił mężczyzna, oburzony bo ktoś mu powiedział (sic!) że nie ma wywieszonej flagi na kościele - tymczasem jest i na wieży kościoła i na probostwie...

Oczywiście pewne oznaki zewnętrzne są ważne i dobrze jeśli są, ale czy ich ilość ma stanowić "miarę" miłości do Jana Pawła II i żalu z powodu Jego odejścia?

Echhhh, czasami mam wrażenie, że wielu "tropiących" tego typu "problemy" mogłoby ten czas wykorzystać na modlitwę za Ojca Świętego....


Saxon - chyba się nie rozumiemy.
Nie chodzi o ilość, jakość i inne takie.
Ale o to czy są widoczne.
Rozejrzyj się po stronach internetowych i zauważ różnicę:
www.onet.pl
www.wp.pl
www.interia.pl
www.galilea.pl
www.mbank.pl
www.lukasbank.pl
www.maratonypolskie.pl !!!

Telewizje potrafią zrezygnowac z reklam, mecze się nie odbywają...
To wszystko nic nie znaczy? Przesyt formy nad treścią?
Mogli pchać karawanę dalej - przecież życie toczy się dalej?

Znaki są ludziom potrzebne


Czy naprawdę takie to trudne wrzucić wstążęczkę, zrobić ciemne - szare tło? Coś co będzie widać, a nie coś czego trzeba szukać?

_________________
Mikael - Któż jak Bóg!


Śr kwi 06, 2005 8:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 22, 2003 6:36
Posty: 474
Post 
jo_tka napisał(a):
Cytuj:
Jeśli teraz zabraknie nam nadziei, jeśli teraz poddamy się lękowi i rozpaczy, może się okazać, że Jego wysiłek, Jego nauczanie, Jego świadectwo, Jego cierpienie, trafiło w próżnię.

Po śmierci Papieża świat nie powinien pogrążyć się w ciemności. Nie trzeba teraz wszystkiego malować na czarno. Dlatego w naszym portalu nie zmieniliśmy koloru. Zieleń jest kolorem życia, kolorem nadziei, kolorem wiary.

Ojciec święty odszedł do domu Ojca w wigilię ustanowionego przez siebie święta Miłosierdzia Bożego. To znak. To przypomnienie, że nie ma się czego bać. Bóg jest bogaty w miłosierdzie.

Wierzymy, że śmierć jest początkiem lepszego życia, a nasza rozłąka ze zmarłymi jest przejściowa. Ufamy, że spotkamy się znowu z Janem Pawłem II w domu naszego Ojca.

Wierzmy w Zmartwychwstanie.


http://www.wiara.pl/komentarz.php?id2=1112508998


Bez komentarza.

_________________
Mikael - Któż jak Bóg!


Śr kwi 06, 2005 8:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Po stronach się rozglądam nie od dzisiaj... i wiem też jakie one są i co pisza na co dzień... także i te, które dzisiaj mają taką "żałobę"...

a czemu tak, a nie inaczej patrzy na to Wiara - to już Ci przytoczyła jotka


Śr kwi 06, 2005 8:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 22, 2003 6:36
Posty: 474
Post 
Żałoba nie jest brakiem nadzieji.
Jest wyrazem "zatrzymania" się po utracie bliskiej osoby.

Żyjemy w Polsce. Tutaj znakiem żałoby jest kolor czarny, nie biały czy zielony.
Kościół w roku liturgicznym nie używa koloru zielonego w okresie Wielkiego Postu. Czy to przeczy wierze w Zmartwychwstanie i Dobrej Nowinie?
Nie. To nie przeczy wierze, nadzieji i miłości.
Po prostu - są wydarzenia wymagające odpowiedniego podkreślenia - zewnętrznego.

Śmierć Jana Pawła II jest niesamowitym wydarzeniem zwłaszcza dla nas - Polaków. Ogromne rzesze - czuwają, wyrażają swoją wiarę w Chrystusa. Składają hołd Wielkiemu Rodakowi za danie im nadzieji.

Niestety moim zdaniem zabrało zrozumienia tego faktu w wierze.pl. Uważam brak podkreślenia żałoby za błąd.
Rozumiem że się z tym nie zgadzacie, ale mam inne zdanie, które pragnąłem wyrazić.

_________________
Mikael - Któż jak Bóg!


Śr kwi 06, 2005 9:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Myślę, że o kolorach tutaj jest kilka zdań >>http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?t=2469 jeśli mówimy o śmierci powinniśmy chyba mówić o liturgii pogrzebowej a nie Wielkim Poście.

Na wiara.pl przychodzę już dość znaczny okres czasu, po ogloszeniu żałoby natychmiast teksty z pierwszej strony zmieniono na czarno (wczesniej strona tętniła wszelkimi możliwymi kolorami) był to bardzo wyraźny znak pogrązenia się w smutku, jednocześnie nie zapominając o sensie wiary i wyrażając to właśnie w pozostawieniu koloru zielonego.

Co do żałoby samej w sobie - tak naprawdę to nie czas zatrzymania a przede wszystkim czas godzenia się. Czas w którym ja osobiście muszę zrozumieć, że kogoś już nie będzie, muszę pogodzić się z konsekwencjami, muszę ustawić sobie na nowo hierarchię i zachować najlepszy obraz zmarłej osoby w pamięci (ten który będzie już na zawsze trwał). Żałoba tak właściwie jest tylko dla osób, które żyją, ale też w sensie "dla mnie", a nie żeby inni widzieli....

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Śr kwi 06, 2005 10:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 22, 2003 6:36
Posty: 474
Post 
Mrówka - chodziło o podkreślenie, że istnieje "własciwy czas". Czas łez i czas radości.
Przy wskrzeszaniu Łazarza nawet Chrystus, doskonale wiedzący o życiu po śmierci, "wzruszył się głęboko".

Nie zgadzam sięz twierdzeniem, że żałoba jest [/quote](...) tak właściwie jest tylko dla osób, które żyją, ale też w sensie "dla mnie", a nie żeby inni widzieli....[quote] . Ona, przynajmniej kiedyś była też znakiem dla innych. Tak jak kiedyś sutanna, habit, a nawet koloratka - używane obecnie coraz bardziej od święta... Również i śmierć chowamy za mury szpitalne - żeby nie rzić, nie psuć dobrego samopoczucia. A przecież Jan Paweł II uczył nas również poprzez pokazywanie swojego cierpienia, co zresztą niektórzy mieli Mu za złe, co w życiu jest istotne i wartościowe.

Pamiętam jak moi rodzice nosili "żałobę" po śierci swoich rodziców a moich dziadków. To nie było na pokaz, to nie było puste.

I o taki wyraz żałoby mi chodzi.

_________________
Mikael - Któż jak Bóg!


Śr kwi 06, 2005 11:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL