Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210 ... 435  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
medieval_man napisał(a):
No wiesz... zwłaszcza w dziale "Człowiek w świecie wiary" i w "Żyć wiarą"


No dobra, profil działu to rozumiem. Ale nie na to się powoływałeś w linkowanym poście.

Być może z dawnych lat "poszukiwań i błądzeń" mam pewną słabość do ezoteryki. Może też nie odczuwam tej paniki, co niektórzy bracia w wierze na widok pacyfki, "krzyża z kokardą" i podobnych durnych list. A na temat pewnej znanej serii książek o młodym czarodzieju wypowiadałem się chyba wystarczająco często. Dlatego dla mnie ten punkt regulaminu pachnie właśnie takim... natankowskim "Coś-się-dzieje".

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt maja 23, 2017 15:59
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
Podejście właścicieli tego forum jest nieco inne. Ezoteryka może być tematem do dyskusji (choć mało to ciekawe), ale ezoteryka nie może być treścią, którą promuje się na tym forum.

To trochę tak, jak dyskusja historyków o faszyzmie, czy polityków o jego przejawach dzisiaj jest czymś innym niż zachęcanie innych do zafascynowania się faszyzmem i promowanie tego sposobu myślenia

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt maja 23, 2017 16:06
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
medieval_man napisał(a):
Podejście właścicieli tego forum jest nieco inne. Ezoteryka może być tematem do dyskusji (choć mało to ciekawe), ale ezoteryka nie może być treścią, którą promuje się na tym forum.


Zauważ, że ogólny zakaz propagowania treści niezgodnych z profilem właścicieli forum jest w punkcie III/9, szósty "myślnik" od góry. Natomiast punkt I/4 zawiera treści, nazwijmy to, szczególnie groźne.

Myślę, że ten punkt powstał w pewnych specyficznych czasach. Pamiętasz pewnie tak samo jak ja te listy "Wiesz co nosisz? Symbole zła". Ten multum tematów o egzorcyzmach i egzorcystach, opętaniach i zniewoleniach. Być może masz inny stosunek do kwestii tzw. zagrożeń duchowych, niemniej obecnie kontrowersje jakby przycichły. Pewnie gdyby dziś tworzono ten punkt, to być może oprócz (zamiast?) tego mielibyśmy "islamistycznych" or compatible.

Cytuj:
To trochę tak, jak dyskusja historyków o faszyzmie, czy polityków o jego przejawach dzisiaj jest czymś innym niż zachęcanie innych do zafascynowania się faszyzmem i promowanie tego sposobu myślenia


Nawet dobry przykład. W obu przypadkach może być cytowany "Mein Kampf", raz jako podstawa analizy, innym razem jako agitacja.

......................

W sumie nawet nie chcę tutaj agitować na rzecz jakiegoś przyzwolenia na agitację, taką czy siaką. Punkt III/9, jak najbardziej słuszny. Mam jedynie wrażenie, że akurat w punkcie I/4 to trochę nie pasi. Zwłaszcza, że mamy nawet dział "New Age". Nie zauważyłem natomiast działów o faszyzmie. Czy treściach erotycznych.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt maja 23, 2017 16:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:03
Posty: 181
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
medieval_man napisał(a):
No wiesz... zwłaszcza w dziale "Człowiek w świecie wiary" i w "Żyć wiarą"
Bo to pisał katolicka zakonnica w oparciu o Ewangelię...


Śr maja 24, 2017 8:25
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
Cytuj:
To tak serio? To znaczy, że ezoterykę (i neopogaństwo) traktujemy na równi z faszystami, rasistami i satanistami?
Nie wiem jak z faszyzmem (tylko liznąłem historii Włoch) - ale jeśli idzie o nazizm, to połączenie z ezoteryką jest na miejscu.
Przy czym ezoteryka może być gorsza.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr maja 24, 2017 10:29
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
Marek_Piotrowski napisał(a):
Nie wiem jak z faszyzmem (tylko liznąłem historii Włoch) - ale jeśli idzie o nazizm, to połączenie z ezoteryką jest na miejscu.


Tą metodą to i wegetarianizm można podciągnąć pod nazizm.

Cytuj:
Przy czym ezoteryka może być gorsza.


Wybacz Marku, ale czy zaraz będzie o tym, jak pokemony doprowadzają do zguby ludzkości, czy nie?



Dla jasności: szanuję decyzję właścicieli forum, żeby traktować kwestie "zagrożeń duchowych" ze szczególną ostrożnością. Tyle że zrównanie tego z pozostałymi punktami jest IMHO niezbyt fortunne. A fakt istnienia dwóch działów (sekty, New Age) trochę podważa to ostre rozdzielenie. Kasować jutubki naszej najnowszej userki można i bez tego wpisu (jak niedawno wobec agtacji na rzecz pewnego protestanckiego forum).

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr maja 24, 2017 10:42
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
bert04 napisał(a):
W sumie nawet nie chcę tutaj agitować na rzecz jakiegoś przyzwolenia na agitację, taką czy siaką. Punkt III/9, jak najbardziej słuszny. Mam jedynie wrażenie, że akurat w punkcie I/4 to trochę nie pasi. Zwłaszcza, że mamy nawet dział "New Age". Nie zauważyłem natomiast działów o faszyzmie. Czy treściach erotycznych.

Jak mi się wydaje, to New Age ma coś wspólnego z szeroko pojętą religijnością, natomiast faszyzm, nazizm, czy erotyka to już nie bardzo.
Stąd mamy dział New Age, który z założenia ma służyć rozmowom o zagrożeniach tą pseudo-religijnością, natomiast nie mamy działów Faszyzm czy Erotyka, bo one nawet pseudo-religijnością nie są.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr maja 24, 2017 10:53
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
Proponuję zastanowienie się nad formułą "Kącika dla najmłodszych", jakiegoś zakreślenia ram. Bo oficjalna formuła, że to dział tylko dla najmłodszych, średnio funkcjonuje. A w jednym aktualnym wątku sam uczestniczę w rodzącej się dyskusji... z rodzącymi się watpliwościami, czy to odpowiednia forma i miejsce.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn maja 29, 2017 17:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
Tak, nie bardzo rozumiem zalozenie, ze tylko dla najmlodszych, czy prawo do odpowiadania maja rowniez tylko najmlodsi ?


Pn maja 29, 2017 18:00
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
Odkąd tu jestem, każdy mógł tam pisać.

O modyfikację opisu zapytam. U nas sami nie robimy takich zmian. Zwykle wiąże się to z podaniem pisanym do góry. Ma to plusy o tyle, że np. nigdy w historii regulamin nie stał się kalejdoskopem [...]

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn maja 29, 2017 18:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
Soul33 napisał(a):
Odkąd tu jestem, każdy mógł tam pisać.

O modyfikację opisu zapytam.


No to fantastycznie. Tyle że to jedna z możliwości, dostosowanie opisu do praktyki. Druga opcja to przemyślenie, czy dotychczasowa praktyka jest OK.

Cytuj:
U nas sami nie robimy takich zmian. Zwykle wiąże się to z podaniem pisanym do góry. Ma to plusy o tyle, że np. nigdy w historii regulamin nie stał się kalejdoskopem albo nie zaczął puchnąć, jakby go szerszeń w zad użądlił.

[...]

I wiem, że to forum zawsze miało luźniejszą "politykę segregacyjną" jeżeli chodzi o działy. Niemniej aktualnie jest kolejna fala postów typowo "grzechowych", nie tylko w dziale dla młodzieży. A wypowiada się cały wahlarz userów.

Może na początek przenosić tego typu pytania do działu "Zyć wiarą"? Tylko taka sugestia, nie trzeba do tego niczego upęczniać.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt maja 30, 2017 12:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:03
Posty: 181
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
A co jest złego w Ezoteryce ?


Śr maja 31, 2017 12:26
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
hansel napisał(a):
A co jest złego w Ezoteryce ?

http://egzorcyzmy.katolik.pl/biblia-i-nauczanie-kosciosa-o-spirytyzmie/

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr maja 31, 2017 13:08
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
bert04 napisał(a):
No to fantastycznie. Tyle że to jedna z możliwości, dostosowanie opisu do praktyki. Druga opcja to przemyślenie, czy dotychczasowa praktyka jest OK.

Rozumiem, ale w obecnych czasach nie ma sensu ograniczenie działu do samych niepełnoletnich, bo zwykle nie mieliby z kim gadać. Dlatego od dłuższego czasu zawsze kombinuję w jedną stronę.

bert04 napisał(a):
[...]

Tak bywa w różnych miejscach w sieci, że regulamin podlega niezbyt dobrym zmianom. Nie miałem intencji pić do niczego konkretnego, a tak mogło to być odebrane przez część użytkowników, więc usunąłem tamten fragment mojej wypowiedzi.

bert04 napisał(a):
Może na początek przenosić tego typu pytania do działu "Zyć wiarą"? Tylko taka sugestia, nie trzeba do tego niczego upęczniać.

Niezły pomysł. Postaram się pamiętać, aby w odpowiednich przypadkach tak robić. Zdarza się, że autor wątku może wcale nie chcieć, aby wypowiadano wyłącznie w duchu katolicyzmu.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr maja 31, 2017 17:28
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji.
Personalne uwagi wybranej i Iago z "Islam, świadkowie Jehowy" zostały usunięte.
Jam to uczynił.
Jakieś pytania?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr maja 31, 2017 20:50
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210 ... 435  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL