Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253 ... 435  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Soul33 napisał(a):
To prawda, że można też było przyznać ostrzeżenia prawie wszystkim. Tylko wziąłem pod uwagę Twoje prowokacyjne zachowanie. A w kwestii formka1 było już i tak za późno, jak sądzę.


No tak teraz jest winny Paulito.Prowokacja versus ad personam.Które przewiny według Ciebie są łatwiejsze w osądzie?

Wydaje mi się, że musiałbyś byś się bardzo nagłowić ażeby podać konkretne przykłady prowokacji.

W przypadku argumentów ad personam nie jest to zbyt trudne.Zważywszy na fakt, że moja argumentacja oparta jest głównie na psychologii kwantowej, to faktycznie może stwarzać wrażenie (dla niektórych mnie zorientowanych w temacie) prowokacji.Natomiast narzędzia do weryfikacji (np: pytania) czyjegoś stanowiska ma każdy zainteresowany.

Dlatego uważam, że Twoje podejście do tematu jest wysoce niesprawiedliwe.Sam zresztą przyznałeś, że większośći dyskutantów należały się ostrzeżenia.Nie karanie niektórych userów za przewinienia ośmiela ich do tego stopnia, że wytaczają coraz cięższe działa przeciw swoim oponentom.Miej to na uwadze.


Cz lut 08, 2018 13:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Soul33 napisał(a):
chwat napisał(a):
Czy temat "Pusta Ziemia - Teoria Agarthy" na pewno nie rokuje nadziei w dyskusji? Miałem wrażenie, że ostatnio zbliżyliśmy się do pewnego przełomu, płaszczaki rzuciły kilka ciekawych i nader konkretnych jak na nich informacji, które aż prosiły się omówienia.

Jest bardzo możliwe, że gdyby rozmówcy nie stosowali tyle inwektyw, czy to w formie bezpośredniej, zawoalowanej, czy warunkowej, wtedy formek1 dyskutowałby nadal

Oj widzę to inaczej Moderatorze. Przecież formek1 robił sobie z rozmówców kpiny w żywe oczy, bo inaczej nie da się nazwać jego stwierdzeń, np. takich, że na kuli zegar słoneczny działać nie może, innych już w tej chwili nie pomnę. Takie absurdalne wyznanie zasługuje na nazwanie po imieniu, czyli że jego autor jest kłamcą, bądź też, że jest intelektualnie niezupełnie sprawny. Wtedy taki juzer-łgarz ma do wyboru: albo przyznać się do łgarstwa, albo brnąć dalej w łgarstwo. Jedną z form brnięcia dalej w łgarstwo, jest udanie obrażonego i teatralne wycofanie się z dyskusji, co też moim zdaniem miało miejsce. Jak dla mnie, to w tym miejscu nie da rady, żeby widzieć możliwość "dyskutowania nadal", bo i żadnego dyskutowania nie było, tylko robienie sobie kpin. Sprawa rozwiązała się sama.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz lut 08, 2018 21:02
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Milion razy widziałem, jak ktoś upiera się przy swoim. Tym bardziej, gdy nie ma dobrego zrozumienia tematu. Właściwie zdarza się to niemal każdemu, kto częściej dyskutuje na forach. Nic szczególnego - poza tym, że wiara w literalny odczyt Biblii niesie ze sobą niezliczoną ilość poglądów stojących w opozycji do większości świata, a próby ich uzasadnienia to cała inna rzeczywistość.

Jeszcze tylko jedno:
Paulito napisał(a):
moja argumentacja oparta jest głównie na psychologii kwantowej

To jest przykład prowokacji, o które pytałeś. Wypisywanie kompletnych absurdów stylizowanych na inteligentne. To może tylko wyprowadzać rozmówców z równowagi. Oraz, ewentualnie, być nieudolną próbą tworzenia ułudy własnej rzekomej wyższości intelektualnej.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz lut 08, 2018 23:42
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
A ja bym się chętnie dowiedział, czym ta psychologia kwantowa jest, choćby w zarysie. Bo może to być mądrość sprzedawana tylko w opakowaniu z błyszczącego bełkotu, które należy samodzielnie zedrzeć, tą właśnie drogą mądrości nabywając. RAWa akurat nie czytałem, ale wiem, że kręcił się koło narodzin dyskordiaństwa (w Principiach występuje bodajże jako Mordechaj Malignata) i że spłodził następującą zen-gadkę:
RAW napisał(a):
Pewien człowiek, obeznany z nauczaniem szkół rozmaitych, umarł, a umarłszy ujrzał się przy bramie wieczności.

Przystąpił doń anioł w świetle i rzekł: Dalej nie pójdziesz, śmiertelniku, aż nie udowodnisz, żeś godzien, by wstąpić do Nieba!

Lecz człowiek ów odparł: Chwileczkę. Czy możesz najpierw mi udowodnić, że to, co teraz widzę, to jest prawdziwe Niebo, a nie jakieś agonalne zwidy w moim mózgu?

I zanim anioł zdążył odpowiedzieć, głos zza bramy zawołał: Wpuść go – to jeden z nas!

Jakkolwiek więc RAW wpisuje się w kontrkulturę i jakkolwiek kontrkulturę uważa się niekiedy za najgłębszy z najgłębszych upadków w dziejach God bless America – polecam Zabriskie Point, film taki – to jeszcze nie znaczy, że RAWowi chodziło tylko o sławę, dziwki i żerowanie na kasiastych idiotach, a prócz tego o nic zgoła.


Pt lut 09, 2018 1:07

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Soul33 napisał(a):
Paulito napisał(a):
moja argumentacja oparta jest głównie na psychologii kwantowej

To jest przykład prowokacji, o które pytałeś. Wypisywanie kompletnych absurdów stylizowanych na inteligentne. To może tylko wyprowadzać rozmówców z równowagi. Oraz, ewentualnie, być nieudolną próbą tworzenia ułudy własnej rzekomej wyższości intelektualnej.


Wypraszam sobie takie zarzuty.
Zawsze wypisujesz takie bzdury nie rozumiejąc czegoś?

Synteza filozofii, neuropsychologii i logiki, to dla Ciebie kompletne absurdy?

Zresztą nie raz informowałem swoich dyskutantów jakiego "oprogramowania" używam w swoich wpisach.Często też podawałem przykłady potwierdzające zasadność takiego myślenia.Możesz sam się o tym przekonać odtwarzając dyskusję między mną, a Eubilidesem w wątku o płaskiej ziemi.Każdy z dyskutantów miał możliwość zapoznać się z tym stylem myślenia.Z tego co pamiętam, to też udzielałeś się w tym temacie, ale jakoś nie przypominam sobie, ażebyś krytycznie wypowiadał się na temat moich postów.

W takim razie uważam, że zarzuty prowokacji z mojej strony są zwyczajnym pomówieniem.Przemyśl temat, dokonaj uczciwej analizy, a przekonasz się, że popełniłeś błąd.Czekam na konkretne wnioski.


Pt lut 09, 2018 6:07
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
A ja czekam, kiedy zaczniesz stawiać spację po kropce.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lut 09, 2018 6:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
A ja czekam, kiedy zaczniesz stawiać spację po kropce.


Oczywiście postaram się zapamiętać Twoją sugestię. Dziękuję za przypomnienie.

Teraz dobrze?


Pt lut 09, 2018 6:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Paulito napisał(a):
Synteza filozofii, neuropsychologii i logiki, to dla Ciebie kompletne absurdy?

Chyba po raz kolejny mamy przykład tego, to Soul nazwał "Wypisywanie kompletnych absurdów stylizowanych na inteligentne"

Jeśli filozofia, neuropsychologia i logika dokonują się w formie syntezy "ziemia jest płaska", to stylizacja na inteligencję jest jakby mniej widoczna.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt lut 09, 2018 8:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Przywłaszczenie cudzej własności intelektualnej viewtopic.php?p=994191#p994191
Jeśli nie jest autorem tekstu ze strony biblijny.net to po łapkach. Mama nie nauczyła to forum nauczy.

_________________
Tylko Bogu chwała


So lut 10, 2018 10:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
A ja czekam, kiedy zaczniesz stawiać spację po kropce.


A czy ja mógłbym się dowiedzieć od szanownej moderatorki, jaka jest leksykalna definicja słowa "cymbał"?


So lut 10, 2018 13:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 05, 2012 16:34
Posty: 858
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Mam prośbę chciałbym się jeszcze raz móc się odnieść w temacie o płaskiej Ziemi viewtopic.php?f=47&t=38874&p=981906#p981906
Można na chwilę otworzyć? Kiedy znów dotrze się do "ściany" będzie można ponownie zamknąć.

_________________
Cogito ergo credo. / Dei servitus vera libertas.


N lut 11, 2018 15:36
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Otwarty.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N lut 11, 2018 19:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Soulu33.

Postawiłeś mi poważne zarzuty, a odpowiedzi na mój wpis nie widzę. Doczekam się w końcu?


Pn lut 12, 2018 6:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Czy prośba o usunięcie wątku wystosowana przez autora tegoż wątku i spełniona przez moderację, jak np. tutaj viewtopic.php?f=18&t=40122, jest aby uzasadniona?
W wątku zwykle wypowiadają się różne osoby, czym wyrażają swoje zainteresowanie tematem. Oprócz nich występują prawdopodobnie forumowicze będący biernymi czytelnikami, którzy tematem również są zainteresowani, co też świadczy o jego wartości. Dopóki wypowiedzi osób piszących mają merytoryczną wartość, a przynajmniej nie są niezgodne z regulaminem forum, to czy istnieje podstawa do usunięcia całości tematu na prośbę osoby, która go założyła? Wydaje się, że dopóki nie istnieje obiektywny powód do usunięcia czy zamknięcia tematu, to osoba zakładająca temat nie powinna mieć zasadniczo więcej praw do zamknięcia tematu, jako że nie wszystkie wpisy w temacie są jej autorstwa. Spełnianie prośby autora wątku, prowadzi do sytuacji, kiedy na jej prośbę usuwane są posty osób trzecich, co do których pojawienia autor wątku nie miał wpływu, ale de facto ma wpływ na ich zniknięcie.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn lut 12, 2018 12:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Soulu33

Ile czasu masz zamiar chować głowę w piasek i udawać że nic się nie stało?


Pn lut 12, 2018 18:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253 ... 435  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL