Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238 ... 435  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Normalnie odczekałbym jeszcze jakiś czas. Ale dziś, a może i przez kawałek jutra, będę w powodów prywatno - zawodowych odcięty od sieci. I to w takim momencie. Coby więc osoby postronne nie odebrały braku wpisów z mojej strony jako milczącą zgodę lub coś w tym stylu, dopiszę, że nie ma dla mnie aprobaty dla poczynań PO, którego jedna część (Tusk) obściskiwała się z Putinem niemal nad zwłokami Polaków, a druga część (ustami Ministra Sprawa Zagranicznych Radka Sikorskiego) wzywała Niemcy do objęcia sterów w Europie.

Tak, wiem, to "mniejszego kalibru" niż poprzednie wpisy, ale też uzupełnia kontekst poprzednich. Niech będzie wiadomo, z jakimi mocodawcami wiadome osoby się obściskują, a jakich kacyków wzywają. I ciągle piszę o demokratycznie wybranym rządzie RP, choć nie tym aktualnym.

Jak to nie starczy, to już nie wiem.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz gru 14, 2017 12:50
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bert04 napisał(a):
Normalnie odczekałbym jeszcze jakiś czas. Ale dziś, a może i przez kawałek jutra, będę w powodów prywatno - zawodowych odcięty od sieci. I to w takim momencie. Coby więc osoby postronne nie odebrały braku wpisów z mojej strony jako milczącą zgodę lub coś w tym stylu, dopiszę, że nie ma dla mnie aprobaty dla poczynań PO, którego jedna część (Tusk) obściskiwała się z Putinem niemal nad zwłokami Polaków, a druga część (ustami Ministra Sprawa Zagranicznych Radka Sikorskiego) wzywała Niemcy do objęcia sterów w Europie.

Tak, wiem, to "mniejszego kalibru" niż poprzednie wpisy, ale też uzupełnia kontekst poprzednich. Niech będzie wiadomo, z jakimi mocodawcami wiadome osoby się obściskują, a jakich kacyków wzywają. I ciągle piszę o demokratycznie wybranym rządzie RP, choć nie tym aktualnym.

Jak to nie starczy, to już nie wiem.

Dodam jedynie w kwestii "obściskiwania"i Niemców, że toczka w toczkę brzmiały zarzuty władz PRL pod adresem polskich biskupów po liście w 1965r "Przebaczamy i prosimy o przebaczenie".


Cz gru 14, 2017 13:10

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bert04 napisał(a):
Jak to nie starczy, to już nie wiem.

Ale do czego ma starczyć? Do tego, kto zaczął tę brudną wojnę polsko-polską?

Pytanie brzmi, co dalej. Gruba kreska? Cienko to widzę :( Zamknięcie tematów politycznych? Nie ukrywam, że mnie byłoby szkoda :( Pozostaje chyba tylko przymknięcie oka na ustawki :evil:


Cz gru 14, 2017 13:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
SweetChild napisał(a):
Ale do czego ma starczyć? Do tego, kto zaczął tę brudną wojnę polsko-polską?


A co to ma za znaczenie, "kto zaczął". Mamy robić dyskusję z przedszkola "Pse pani, Jasiu sie psezywa". "Pse pani, ale on zaczął". Nie, nie chodzi o to, czy zaczął. Chodzi o to, żeby sam się zreflektował. A przy okazji może też ktoś drugi się zreflektuje.

A na razie eksperyment trwa, reakcji nie było, jedynie komentarze osób, nazwijmy to, postronnych. Zawsze uważałem, że każdy człowiek ma prawo do przyznania się do błędów i do poprawy. I nawet, jak moja pesymistyczna natura mi mówi, że nic takiego nie nastąpi, czuję się w obowiązku dać im na to szansę.

Powiedzmy za aktualną nowomową, że to taki mój wewnętrzny imperatyw.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz gru 14, 2017 13:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
A, ok, nie wpadłem na to, najwidoczniej nie mam takiej wiary w ludzi i cały ten świat, co Ty, bert04.


Cz gru 14, 2017 13:49
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bert04 napisał(a):
SweetChild napisał(a):
Ale do czego ma starczyć? Do tego, kto zaczął tę brudną wojnę polsko-polską?


A co to ma za znaczenie, "kto zaczął". Mamy robić dyskusję z przedszkola "Pse pani, Jasiu sie psezywa". "Pse pani, ale on zaczął". Nie, nie chodzi o to, czy zaczął. Chodzi o to, żeby sam się zreflektował. A przy okazji może też ktoś drugi się zreflektuje.

A na razie eksperyment trwa, reakcji nie było, jedynie komentarze osób, nazwijmy to, postronnych. Zawsze uważałem, że każdy człowiek ma prawo do przyznania się do błędów i do poprawy. I nawet, jak moja pesymistyczna natura mi mówi, że nic takiego nie nastąpi, czuję się w obowiązku dać im na to szansę.

Powiedzmy za aktualną nowomową, że to taki mój wewnętrzny imperatyw.

Brudna wojna polsko-polska rozpoczęła sie na początku lat 90-tych XXw, gdy J. Kaczyński i Mariusz Kamiński z garstką podobnych frustratów, pod Belwederem palili kukłę Wałęsy, wykrzykując Bolek do Tworek".
Nie był Wałęsa dla mnie odpowiednim prezydentem, w I turze głosowałam na Mazowieckiego, w II siłą rzeczy na Wałęsę, bo durna część Polaków chciała obwołać prezydentem pana icognito z czarną teczką.
Ale Wałęsa było nie było był pierwszym prezydentem wolnej Polski......nie szanuje się jednego wybranego wolą narodu, to daje asumpt aby nie szanować żadnego innego.


Cz gru 14, 2017 14:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bert04 napisał(a):
Czyżbyś przyznał, że reakcji jest nadmiar? Pewnie się wypsnęło
Nie wypsnęło się, przyznałem pewien nadmiar, ale na podstawie zakładania stanu rzeczy z Twojej opinii: "Przypuszczam, że połowa wypowiedzi puszczana przez zefcia jest takimi próbami-podpuchami w celu wywołania pewnej reakcji". Wynikało z tego dla mnie, że wg Ciebie, połowa wypowiedzi zefcia to jakiś nadmiar, wywołujący odpowiedni nadmiar reakcji. W tym momencie ten nadmiar reakcji jest jako konsekwencja (jakoś tam) usprawiedliwiony.

Cytuj:
Natomiast MODERACJA stwierdziła, że nie tylko będzie ścigać oszczerstwa wobec pewnego rządu i pewnej partii, ale także podciągnęła je pod łamanie prawa.
Na temat tego stwierdzenia Moderacji, nie było wcześniej mowy, tzn. ja nie wypowiadałem się odnośnie tego rzekomego stwierdzenia.

Cytuj:
Nie wiem, czy po to, żeby odciągnąć uwagę od kwestii zasadniczej, t.j. ingerowania przez MODERACJE w treść sporów politycznych na tym forum
Z tym że jak na razie, to ta "kwestia zasadnicza" jest w tym momencie tylko tezą.

Cytuj:
Ale straszenie prawem karnym to już "przesada w przesadzie"
To straszenie to jak na razie też tylko teza.

Alus napisał(a):
Mogłoby być coś na rzeczy, gdyby jednakowo były traktowane rządy PiS i PO+PSL.......za czasów rządu PO+PSL osty i bany otrzymywali ci userzy, którzy nie zgadzali się pluciem na rząd i rozpowszechnianiem pospolitych kłamstw o tymże rządzie.
Żadnej równowagi, żadnego obiektywizmu.
Jeśli wtedy stwierdzono brak obiektywizmu w udzielaniu ostów i banów, to dziś można by się na takie stwierdzenie powołać. Ale jeśli nie stwierdzono, tzn., że jednak obiektywizm był, a dziś mielimy ozorami i tyle.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz gru 14, 2017 15:55
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Alus napisał(a):
Mogłoby być coś na rzeczy, gdyby jednakowo były traktowane rządy PiS i PO+PSL.......za czasów rządu PO+PSL osty i bany otrzymywali ci userzy, którzy nie zgadzali się pluciem na rząd i rozpowszechnianiem pospolitych kłamstw o tymże rządzie.
Żadnej równowagi, żadnego obiektywizmu.

Cytuj:
Jeśli wtedy stwierdzono brak obiektywizmu w udzielaniu ostów i banów, to dziś można by się na takie stwierdzenie powołać. Ale jeśli nie stwierdzono, tzn., że jednak obiektywizm był, a dziś mielimy ozorami i tyle.

Stwierdzono....czyli kto?...userzy czy moderacja, bo stwierdzenia zapewne będą diametralnie różne.
Rok temu wielokrotnie była prezentowana tzw "lista afer" poprzedniej ekipy rządzącej - nikt z moderatorów nie żądał dowodów, uzasadnień tej listy.


Cz gru 14, 2017 16:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Alus napisał(a):
chwat napisał(a):
Jeśli wtedy stwierdzono brak obiektywizmu w udzielaniu ostów i banów, to dziś można by się na takie stwierdzenie powołać. Ale jeśli nie stwierdzono, tzn., że jednak obiektywizm był, a dziś mielimy ozorami i tyle.

Stwierdzono....czyli kto?...userzy czy moderacja, bo stwierdzenia zapewne będą diametralnie różne
Właśnie o tym mówię. Kto stwierdza, że nie było:
Alus napisał(a):
Żadnej równowagi, żadnego obiektywizmu

Alus, bo ona jest przecież obiektywna...

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz gru 14, 2017 17:22
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Alus napisał(a):
Żadnej równowagi, żadnego obiektywizmu

Alus, bo ona jest przecież obiektywna...[/quote]
Ależ nie .....obiektywny jest jedynie chwat...


Cz gru 14, 2017 18:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Posłuchaj. Jak stwierdzasz od czapy:
Alus napisał(a):
za czasów rządu PO+PSL osty i bany otrzymywali ci userzy, którzy nie zgadzali się pluciem na rząd i rozpowszechnianiem pospolitych kłamstw o tymże rządzie.
Żadnej równowagi, żadnego obiektywizmu
to z tytułu braku jakiegokolwiek uzasadnienia dołączonego do tej wypowiedzi i z tytułu próby przepychania widzimisię, że za czasów innych rządów coś takiego było, mam prawo się ponabijać z obiektywizmu Twojego orzekania.

Różnica jest taka, że ja Moderacji wlepiającej osty ani nie obwiniam, ani nie uniewinniam, więc trudno mi zarzucić próby obiektywizowania orzekania czynności, co do których w ogóle się nie wypowiadam.
No ale trudność mieliby tylko myślący, ci inni zawsze mogą palnąć "a właśnie że ty jesteś obiektywny", bo przecież coś powiedzieć muszą :)

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz gru 14, 2017 19:02
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Uprzejmie proszę użytkowników Alus i chwata, aby dyskusje, które prowadzicie między sobą na temat banów i powodów banowania za czasów poprzedniego rządu oraz uznania /nie uznania wzajemnej obiektywności osądu tego działania moderacji, przenieśli do właściwego wątku uwag między użytkownikami.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz gru 14, 2017 20:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
chwat napisał(a):
Nie wypsnęło się, przyznałem pewien nadmiar, ale na podstawie zakładania stanu rzeczy z Twojej opinii: "Przypuszczam, że połowa wypowiedzi puszczana przez zefcia jest takimi próbami-podpuchami w celu wywołania pewnej reakcji". Wynikało z tego dla mnie, że wg Ciebie, połowa wypowiedzi zefcia to jakiś nadmiar, wywołujący odpowiedni nadmiar reakcji. W tym momencie ten nadmiar reakcji jest jako konsekwencja (jakoś tam) usprawiedliwiony.


Teraz się nieco zapętliłeś. W moim przypadku używanie jednorazowe próby-podpuchy (która, tak między nami, nie jest li tylko próbą podpuchą) ma być argumentem za tym, żeby zastosować prawo łaski nadzwyczajnej. Jeżeli natomiast inny user - hipotetycznie - miał w połowie rzekomych obrażań i oszczerstw stosować tylko próby-podpuchy, to... opeery i bany są bardziej usprawiedliwione? Przecież przy nakładaniu tych opeerów i banów uzasadnieniem było, że miały miejsce prawdziwe ad-personam, prawdziwe oszczerstwa i tak dalej.

Albo zakładamy, że dany user obraża, pluje i rzuca oszczerstwami, więc na wszystkie kary zasłużył. Albo, że "kontekst został sztucznie zaaranżowany. W tym momencie samą wypowiedź jako taką, trzeba znaczeniowo brać w nawias, a ewentualną reakcję odnosić do nowej sytuacji, stworzonej do <tu wstawić nicka usera> w celu wykonania pewnej próby-podpuchy". Wszystko inne jest pisaniem uzasadnienia pod z góry założone tezy.

chwat napisał(a):
Z tym że jak na razie, to ta "kwestia zasadnicza" jest w tym momencie tylko tezą.


Jest moją tezą, którą postawiłem i będę bronił. Postawiłem ją w momencie eskalacji ale jeszcze przed opeerem dla pewnego usera, więc w momencie, w którym istniała jeszcze szansa na zawrócenie z pewnego obranego kursu. I, co ważne, wtedy jeszcze nie było mowy o tym, że przewinienia tego usera będą kwalifikowane nie tylko, jako łamanie Regulaminu, ale jako łamanie prawa. Więc teza była i jest aktualna (natomiast punkt prawno-karny to dla mnie próba odwrócenia uwagi na tematy zastępcze lub poboczne).

chwat napisał(a):
To straszenie to jak na razie też tylko teza.


W cywilizowanych krajach świadek łamania prawa ma - w szczegółach różnie regulowany - obowiązek zgłaszania tego łamania policji lub innym uprawnionym organom. A przynajmniej przekazać namiary IP.

chwat napisał(a):
Jeśli wtedy stwierdzono brak obiektywizmu w udzielaniu ostów i banów, to dziś można by się na takie stwierdzenie powołać. Ale jeśli nie stwierdzono, tzn., że jednak obiektywizm był, a dziś mielimy ozorami i tyle.


Mój mały eksperyment wprawdzie nadal trwa, ale chwilowo wynik jest taki, że obiektywizmu nie było i nie ma. Tzn. że ochrona dotyczy tylko obecnego demokratycznie obranego rządu RP, natomiast na innych demokratycznie obranych rządach RP można psy wieszać. I że ochrona dotyczy jednej partii. I pewnych starannie wybranych zasłużonych.

Wolałbym się mylić. Ale niestety, przekleństwo Kasandry. Może sobie nicka zmienię na kasandra04.

PS: To nadal jest, wbrew pozorom, uwaga do moderacji. Zawarta w komentarzu do innego usera, ale skierowana do moderacji.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt gru 15, 2017 1:47
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
Uprzejmie proszę użytkowników Alus i chwata, aby dyskusje, które prowadzicie między sobą na temat banów i powodów banowania za czasów poprzedniego rządu oraz uznania /nie uznania wzajemnej obiektywności osądu tego działania moderacji, przenieśli do właściwego wątku uwag między użytkownikami.
Czy przenoszenie we właściwe miejsce nie jest przypadkiem rolą moderatorów? A może mi coś umknęło i Alus oraz chwat są moderatorami?
Takim tajnymi :-)


Pt gru 15, 2017 1:53
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Ok wypowiedziałam się nieprecyzyjnie. Chodziło mi o dalszą dyskusję.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt gru 15, 2017 5:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238 ... 435  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL