Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250 ... 435  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Alus napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
@zefciu
Nie zamierzam niczego więcej wyjaśniać w temacie tego ostrzeżenia. Cokolwiek powiem i tak odwrócisz tak, aby pasowało do Twojego wyobrażenia. Możesz mnie oskarżać nawet o plamy na słońcu. Mnie to nie wzruszy, bo sumienie mam czyste.

Ja tylko krótki wtręt.....zareagowałaś na oskarżenie mnie i Kal o zdradę i potrzebę powieszenia nas. Jestem przekonana, że podobnie zareagowałby Soul, ale moje przekonanie graniczy z pewnością, że trzeci moderator "przez nieuwagę" przepuściłby tego rodzaju posty pod adresem totalnej opozycji.
Stąd może tak zmasowana reakcja userów - wedle porzekadła co za dużo, to i świnia nie chce.

Jeśli masz mnie na myśli to przypominam: zrezygnowałem na razie (póki atmosfera się tam nie oczyści, a to może potrwać długo) z interwencji moderatorskich w dziale "Z kraju i ze świata". Pasuje?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr sty 03, 2018 17:12
Zobacz profil WWW
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
medieval_man napisał(a):
Alus napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
@zefciu
Nie zamierzam niczego więcej wyjaśniać w temacie tego ostrzeżenia. Cokolwiek powiem i tak odwrócisz tak, aby pasowało do Twojego wyobrażenia. Możesz mnie oskarżać nawet o plamy na słońcu. Mnie to nie wzruszy, bo sumienie mam czyste.

Ja tylko krótki wtręt.....zareagowałaś na oskarżenie mnie i Kal o zdradę i potrzebę powieszenia nas. Jestem przekonana, że podobnie zareagowałby Soul, ale moje przekonanie graniczy z pewnością, że trzeci moderator "przez nieuwagę" przepuściłby tego rodzaju posty pod adresem totalnej opozycji.
Stąd może tak zmasowana reakcja userów - wedle porzekadła co za dużo, to i świnia nie chce.

Jeśli masz mnie na myśli to przypominam: zrezygnowałem na razie (póki atmosfera się tam nie oczyści, a to może potrwać długo) z interwencji moderatorskich w dziale "Z kraju i ze świata". Pasuje?

Nie Ciebie mam na myśli, a kto moderuje konkretne watki, to nie moja działka, więc trudno mówić czy mi pasuje, czy nie.
W dziale "z kraju i ze świata" od lat najczęściej bywało gorąco, ale zawrzało, gdy moderator zaczął wykorzystywać swoją pozycję jako strona w dyskusji.


Śr sty 03, 2018 18:13
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
medieval_man napisał(a):
Użyte przez pilastra "argumenty" były rażąco nieproporcjonalne w zakresie politycznej zapiekłości do uwag jego rozmówcy ARHIZA (ocierających się tylko o politykę).
Gdyby pilaster zachował proporcję i wypowiedział się na takim samym poziomie, nawet wplatając elementy polityczne, bez wykorzystywania politycznej wzmianki do rażąco nieproporcjonalnego i prowokacyjnego ataku politycznego, w ogóle bym nie zareagował.
Łomatkoicórko! Gdzieś w regulaminie jest najwyraźniej punkt o treści „na forum wolno offtopować pod warunkiem, że owo offtopowanie jest propocjonalne; offtopowanie niepropororcjonalne zaś grozi natychmiastowym ostrzeżeniem”.


Śr sty 03, 2018 20:33
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Taka jest praktyka, drogi Panie.
Sam wielokrotnie, jak w zasadzie wszyscy użytkownicy forum, offtopowałeś i offtopujesz. Najczęściej jednak jest to gdzieś na marginesie merytorycznego posta, więc nie ma powodu do udzielania ostrzeżeń.
Najczęściej takie posty się po prostu wycina, ale wybacz: nie dam ci dostępu do setek i tysięcy wyciętych postów zawierających offtopy.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr sty 03, 2018 21:11
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4100
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
zefciu napisał(a):
Asienkka napisał(a):
Bardzo proszę o zaprzestanie stosowania określenia "ormowiec" w stosunku do jednego z moderatorów.
Tylko dlatego, że ładnie poprosiłaś :) No i że w ogóle zajęłaś wreszcie głos publicznie.

Bardzo=ładnie? A jakie to jest brzydkie poproszenie? ;)
zefciu napisał(a):
Asienkka napisał(a):
A żałosnymi mogłabym równie dobrze określić marne prowokacje niektórych użytkowników, a następnie wstawiennictwo innych w ich sprawie ;)
No mogłabyś. Ale tego nie zrobisz, bo wiesz iż to, za co wstawiono ostrzeżenie pilastrowi nie było żadną prowokacją, a zwykłym komentarzem do tego, co napisał ARHIZ. Zresztą nie za prowokację dostał pilaster tamto ostrzeżenie, a za „offtop”.

Zefciu, pilaster napisał nie w temacie - bo w jakim celu wrzucił swoje pięć groszy odnośnie "władzy"? Tak się zafiksował na punkcie PiS, że na każdym niemal kroku zakłada tematy, bądź stara się wtrącić jakie odniesienie do rządu. Trochę mnie to niepokoi...
"Offtop" "offtopowi" jest nierówny, tak jak różne mogą być formy obrażania rozmówcy (sugestia, obraźliwe określenie, wulgaryzm) - to już dany moderator musi sam ocenić czy użytkownik zasługuje na upomnienie słowne, wycięcie słów, ostrzeżenie, a w niektórych przypadkach na bana. Każda sytuacja jest inna, czasami moderatorzy próbują rozmawiać poprzez PW, czasami oficjalnie zwracają uwagę.

zefciu napisał(a):
No to jak będzie ostatecznie: dostanę ostrzeżenie za to, że wraz z pilastrem „trollowałem” wskazując marne uzasadnienie tamtego ostrzeżenia (przy okazji dostaną ostrzeżenie wszyscy, którzy kiedykolwiek dopuścili się offtopu), czy też cofniesz ostrzeżenie dla pilastra i skończymy wreszcie tę farsę?

Ostatecznie sytuacja pozostaje bez zmian.

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Śr sty 03, 2018 21:55
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Asienkka napisał(a):
A jakie to jest brzydkie poproszenie? ;)
Okraszone zawoalowaną inwektywą i groźbą bana.
Cytuj:
Zefciu, pilaster napisał nie w temacie - bo w jakim celu wrzucił swoje pięć groszy odnośnie "władzy"?
Wystarczy przeczytać kontekst. Dyskutowano o cywilizacji i roli nauki w tejże. ARHIZ przytoczył wypowiedź Beaty Szydło, jak dowód na to, że w naszej cywilizacji okazuje się wzgardę nauce. Na to pilaster zretortował, że jest to przedstawicielka władzy, która naszej cywilizacji jest obca i wroga. Abstrahując tutaj od słuszności obu argumentów, należy wskazać, że oba były na temat.
Cytuj:
Tak się zafiksował na punkcie PiS
Nie wiem, czy zauważyłaś, ale PiS jest partią rządzącą w naszym kraju, jego poczyniania wpływają wydatnie na nasze obecne i przyszłe życie, więc naturalne jest, że ludzie interesują się tymi poczynaniami.

Pomijam już fakt, że wycinanie, ostrzeganie, szukanie na siłę uzasadnień i cała ta szopka tylko potwierdzają, iż pilaster ma w dużej mierze rację.
Cytuj:
"Offtop" "offtopowi" jest nierówny, tak jak różne mogą być formy obrażania rozmówcy (sugestia, obraźliwe określenie, wulgaryzm) - to już dany moderator musi sam ocenić czy użytkownik zasługuje na upomnienie słowne, wycięcie słów, ostrzeżenie, a w niektórych przypadkach na bana.
Moderator ma dwóch użytkowników, którzy razem offtopują. Jednemu daje ostrzeżenie. Drugiemu nawet nie wycina słów. Jakieś to skrajne.

Zaznaczam – nie chodzi mi o to, że chciałbym, aby ARHIZ-a ukarano. [...]

Cytuj:
Ostatecznie sytuacja pozostaje bez zmian.
Jeśli medieval rzeczywiście ma zamiar trzymać się z dala od działów politycznych, to pewnie rzeczywiście była to tylko potrzeba kopnięcia pilastra w akcie zemsty.

Pozostaje temat moderacyjnego dr. Jeckylla – Małgosi.

medieval man napisał(a):
nie dam ci dostępu do setek i tysięcy wyciętych postów zawierających offtopy.
A ja prosiłem o jeden przykład, gdzie wycięto za porównywalny offtop, a nie o zdanie 100 aryjskich fizyków.


Ostatnio edytowano Cz sty 04, 2018 11:23 przez Soul33, łącznie edytowano 1 raz

ad personam



Cz sty 04, 2018 6:32
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
zefciu napisał(a):
Pozostaje temat moderacyjnego dr. Jeckylla – Małgosi.

Ułatwię Ci zadanie. Widzisz, jest karnawał, więc wybrałam sobie najbardziej twarzowe maski.
Ech...

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz sty 04, 2018 7:33
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
Ułatwię Ci zadanie. Widzisz, jest karnawał, więc wybrałam sobie najbardziej twarzowe maski.
Ech...
Pozostaje mi zatem z nadzieją wyczekiwać Środy Popielcowej :)


Cz sty 04, 2018 8:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4100
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Zefciu - ciekawe jakim Ty byłbyś moderatorem :D

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Cz sty 04, 2018 12:15
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Asienkka napisał(a):
Zefciu - ciekawe jakim Ty byłbyś moderatorem :D
Wrednym, wywalającym spamerów i agitatorów sekciarskich bez ostrzeżenia, tnącym całe posty za darcie gęby i bełkot. To tak z doświadczenia.

To była propozycja :) ?


Cz sty 04, 2018 12:24

Dołączył(a): N mar 01, 2015 22:33
Posty: 95
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Proszę o informację dlaczego zniknął, lub gdzie go szukać, wątek z działu Wiara - Wiara i nauka, zawierający link do filmów dotyczących spojrzenia na świat, rzeczywistość, nas samych przez pryzmat dorobku fizyki kwantowej? Pojawił się dziś rano, tytułu niestety nie pamiętam, prawdopodobnie powinien mieć w nazwie holographic universe. Obejrzałem pierwszy filmik i mnie na tyle zainteresował, że wyrażam chęć do dyskusji. Tyle, że wątek pojawił się i zniknął, a ja nie wiem dlaczego zniknął. Jest to o tyle istotne, że jeśli zniknął z powodu braku jakiegoś szerszego tekstu wprowadzającego w wątek, wstępniaka, to wątek może rozpocząć od nowa każdy, kto ma jakieś refleksje na temat do którego wątek nawiązywał. Natomiast jeśli wątek zniknął z uwagi na to, że moderacja uważa, że filmiki które kryły się za podanym linkiem to jakieś głupoty, czy coś takiego (w sensie bardziej "szkodliwego"), to tutaj trzeba by się zastanowić nad zakładaniem podobnego wątku.


Cz sty 04, 2018 15:16
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=982336#p982336

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz sty 04, 2018 15:23
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Zawsze możesz założyć własny wątek, tylko w formie przystępnej dla dyskusji. Jakiś opis kluczowych twierdzeń z uzasadnieniem.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz sty 04, 2018 16:49
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
domgo napisał(a):
Proszę o informację [...] gdzie szukać, wątek z działu Wiara - Wiara i nauka, zawierający link do filmów dotyczących spojrzenia na świat, rzeczywistość, nas samych przez pryzmat dorobku fizyki kwantowej?
W kopiach Google:
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:kAX6wqLl2SsJ:forum.wiara.pl/viewtopic.php%3Ff%3D47%26t%3D40009+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

...podobnie jak i wszystkich innych.


Pt sty 05, 2018 21:36
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
A teraz Małgoś grzecznie przywróci, co wycięła z mojego posta w dziale Biblia, przyznając zarazem, że komputerem jednak jest, bo nie potrafi w ogóle czytać kontekstu wypowiedzi i odróżniać adperson szczerych od włączonych w tekst przykładów niezbędnych do pełnego zrozumienia wypowiedzi.

Nie przywróci? Widocznie jej się neurony zestrzeliły i wzięła przykład do siebie osobiście. Nie bezpodstawnie, jak się zdaje.


So sty 06, 2018 11:33
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250 ... 435  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL