Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 21:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241 ... 435  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Jaką niszę chcesz zapełnić?

For o podobnej tematyce jest wiele; wszystkim populację gryzie Facebook; czemu akurat Twoje forum?

Jaka jest szansa, że twoje forum będzie miało ludzi w rozsądnej ilości?

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


Śr gru 20, 2017 1:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 10:58
Posty: 468
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Powiem tylko tyle: źle się dzieje w Państwie Duńskim

_________________
Smok Eustachy
http://smocze.opary.salon24.pl/
http://blog.wiara.pl/SmoczeOpary


Śr gru 20, 2017 1:56
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
akruk napisał(a):
(...) 13 grudnia Yarpen powlepiał kary swoim oponentom politycznym wyłącznie z przyczyn politycznych, z powodu rzekomych "oszczerstw wobec PiS", a nie z powodu naruszenia dobrego smaku. (...) To już nawet nie było nieobiektywne, to czystej wody zamordyzm.

A teraz przedstaw dowody, które potwierdzą przedstawione przez Ciebie oskarżenia pod moim adresem. Konkretne i niezbite, które potwierdzą, że wlepiłem te ostrzeżenia z "przyczyn politycznych", a nie z racji na to, iż wrzucono pomówienia pod adresem PiS.


Śr gru 20, 2017 7:56
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Yarpen_Zirgin napisał(a):
akruk napisał(a):
(...) 13 grudnia Yarpen powlepiał kary swoim oponentom politycznym wyłącznie z przyczyn politycznych, z powodu rzekomych "oszczerstw wobec PiS", a nie z powodu naruszenia dobrego smaku. (...) To już nawet nie było nieobiektywne, to czystej wody zamordyzm.

A teraz przedstaw dowody, które potwierdzą przedstawione przez Ciebie oskarżenia pod moim adresem. Konkretne i niezbite, które potwierdzą, że wlepiłem te ostrzeżenia z "przyczyn politycznych", a nie z racji na to, iż wrzucono pomówienia pod adresem PiS.

Może dla odmiany przestawisz konkretny wpis, konkretne słowa, które przesądziły o ostrzeżeniu dla mnie.
Jak dotychczas w trakcie pobytu na forum zebrałam 3-4 osty, ale w każdym przypadku szczegółowo wskazany był konkretny wpis/zdanie/słowo, a nie enigmatyczne "oszczerstwa".


Śr gru 20, 2017 9:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Yarpen_Zirgin napisał(a):
A teraz przedstaw dowody, które potwierdzą przedstawione przez Ciebie oskarżenia pod moim adresem. Konkretne i niezbite, które potwierdzą, że wlepiłem te ostrzeżenia z "przyczyn politycznych", a nie z racji na to, iż wrzucono pomówienia pod adresem PiS.

Ponieważ w tej sprawie byłeś oskarżycielem, sędzią i, w przenośni, katem, to akurat do Ciebie należy udowadnianie zarzutów. A Twój zarzut jest z grubej rury, mianowicie, że osoby przez Ciebie tak potraktowane łamały prawo. Gdybyś pozostał przy regulaminie i jego nie do końca klarownych sformułowaniach, to by było pół biedy. Ale sam zacząłeś z łamaniem prawa. Czym ośmieszyłeś siebie, to forum i partię, której czci i godności tutaj tak aktywnie bronisz.

To raz. A dwa, ciągle egzekwujesz Twoją autorską wykładnię regulaminu i prawa wobec jednej strony tego konfliktu i to w sposób, który nic nie ma wspólnego ani z dotychczasową wykładnią, ani z zasadą umiaru i stosowności. To, że reszta zespołu próbowała jakoś posklejać ten rozbity dzban i stwarzać pozory jednolitości, wychodziło średnio, a po Twoich ostatnich wpisach, jeszcze gorzej.

A trzy, może zmienisz sobie sygnaturkę. "In dubio pro reo" w kontekście ostatnich wydarzeń na forum brzmi jak gorzka ironia. Bardzo gorzka.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr gru 20, 2017 10:26
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
gaazkamm napisał(a):
Jaką niszę chcesz zapełnić?

Chcę nakarmić swoje ego.

gaazkamm napisał(a):
For o podobnej tematyce jest wiele; wszystkim populację gryzie Facebook; czemu akurat Twoje forum?

E? For jest tyle, ile społeczności w Sieci, bo forum jest dla ludzi, nie ludzie dla forum. Nie interesuje mnie naganianie użytkowników, żeby potem odcinać grosze z reklam; jeśli znajdę się w ciężkiej potrzebie, to już prędzej ogłoszę ściepę na opłacenie hostingu, pięć złotych na głowę, oczywiście z rozliczeniem wklejonym potem do odpowiedniego wątku.

Also, nie każdy lubi Facebooka. Also, forum wiara, powiedzmy to jasno, ssie od strony technicznej; właśnie oberwałem na PW martwym linkiem od automatu do robienia znajomości.

gaazkamm napisał(a):
Jaka jest szansa, że twoje forum będzie miało ludzi w rozsądnej ilości?

Nie wiem. Co to jest: rozsądna ilość? Dziesiątki tysięcy martwych dusz, plus dwadzieścia osób na krzyż, które się wypowiadają głośno?


Śr gru 20, 2017 11:09
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Alus napisał(a):
Jak dotychczas w trakcie pobytu na forum zebrałam 3-4 osty, ale w każdym przypadku szczegółowo wskazany był konkretny wpis/zdanie/słowo, a nie enigmatyczne "oszczerstwa".

Trochę to dziwne, że nie dostałaś pełnej informacji. Brzmi tak:

» To ostrzeżenie dotyczy następującego postu: viewtopic.php?f=37&p=979134#p979134
§ II: Prawa i obowiązki użytkownika:
4. Na forum zabrania się:
- łamania prawa;
Zniesławienie PiS polegające na oskarżeniu o wprowadzenie zakazów, których nie ma w uchwalonych ustawach.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr gru 20, 2017 11:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Soul33 napisał(a):
Alus napisał(a):
Jak dotychczas w trakcie pobytu na forum zebrałam 3-4 osty, ale w każdym przypadku szczegółowo wskazany był konkretny wpis/zdanie/słowo, a nie enigmatyczne "oszczerstwa".

Trochę to dziwne, że nie dostałaś pełnej informacji. Brzmi tak:

» To ostrzeżenie dotyczy następującego postu: viewtopic.php?f=37&p=979134#p979134
§ II: Prawa i obowiązki użytkownika:
4. Na forum zabrania się:
- łamania prawa;
Zniesławienie PiS polegające na oskarżeniu o wprowadzenie zakazów, których nie ma w uchwalonych ustawach.


I Ty się pod tym zidiociałym bełkotem podpisujesz?
Jeżeli już zgraja domorosłych prawników chce się bawić w inkwizycje, to warto by nieuki się od kogoś dowiedziały, że o tym czy prawo RP zostało przez konkretną osobę złamane decyduje władza sądownicza w prawomocnym wyroku (cf. Art.42 ust.3 Konstytucji RP), a nie matoł i niechluj intelektualny jeden z drugim na forum wiara.pl. Doprawdy takiej kondensacji kuriozum i bezczelności nie widziałem od dawna...


Śr gru 20, 2017 11:31
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Gwoli jasności, zacytowałem jedynie komentarz do ostrzeżenia wpisany przez moderatora, który je przyznał.

Kwestia łamania prawa to jest niemal pewne, że się nie utrzyma (pisze "niemal", bo nie jestem znawcą prawa). Niemniej, co do zasady, administratorzy forów są zobowiązani do usuwania wypowiedzi, które podejrzewają o sprzeczność z prawem - zanim pojawi się wyrok sądu.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr gru 20, 2017 11:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Ale nie rozmawiamy tutaj o usunięciu wypowiedzi (zechciej zwrócić uwagę na to, że ta rzekomo łamiąca prawo wypowiedź nadal wisi) tylko o wydawaniu przez jakiegoś niechluja ostrzeżenia w oparciu o autorytarne stwierdzenie faktu złamania przez daną osobę prawa.

Jak sam zauważyłeś to istne kuriozum... paradoksalnie, jeżeli jakiś moderator-niechluj wystawia takowe ostrzeżenie – rzeczy jasna bez jedynego rzetelnego uzasadnienia w postaci wyroku sądu stwierdzającego złamanie prawa – to ów moderator sam staje się zwykłym oszczercą, zniesławiającym użytkowników. Czy, jako forumowa społeczność, możemy liczyć na rozprawienie się z tego typu żałosnymi praktykami, urągającymi nie tylko elementarnym zasadom zdrowego rozsądku, ale też elementarnym zasadom naszej kultury prawnej? Czy możemy liczyć na publiczne odcięcie się od moderatorów-niechlujów takowe praktyki stosujących i wyciągnięcie wobec nich konsekwencji?


Śr gru 20, 2017 12:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Soul33 napisał(a):
Zniesławienie PiS polegające na oskarżeniu o wprowadzenie zakazów, których nie ma w uchwalonych ustawach.


Ech... może zainteresujcie się, jak kwestie zniesławienia i zniewagi są określane w prawie. Błędem jest utożsamianie zniesławienia i zniewagi z kłamstwem - czego pewien nadgorliwy moderator ostatnio dokonał. Nie, zniesławienie i zniewaga mogą być prawdą. A kłamstwo może nie być ani jednym ani drugim. To dosyć prosta sprawa, a jednak nagminnie mylona.

Do wykazania faktu zniesławienia i zniewagi na wstępie trzeba wykazać (należy to do strony oskarżającej), że strona oskarżona o pomówienie dokonała obiektywnej zniewagi albo naraziła na utratę zaufania potrzebnego do wykonywanej pracy. Natomiast Alus napisała (lista być może niekompletna), że PiS:

- zakazuje handlu w niedzielę
- zakazuje prowadzenia prywatnych aptek
- ogranicza handel ziemią do agencji państwowych
- jest socjalistyczna

Teraz pokaż mi, jak już się wyrwałeś przed szereg, które z powyższych twierdzeń jest obiektywną zniewagą. Socjalizm? Może dla prezesa wszystkich prezesów, ale nie w normalnym (nie-prawackim) dyskursie. Które podważa zaufanie do danych osób lub organizacji. Zakaz handlu w niedzielę? Bo kojarzy się z Angelą Merkel, która też "firmuje" wolne niedziele w Reichu?

Nawet gdyby Alus nie miała całkowicie racji (a moim zdaniem przynajmniej częściowo miała, ale to dygresja), to żadne z powyższych twierdzeń nie kwalifikuje się do podciągnięcia pod łamanie prawa. Owszem, gdyby powyższe twierdzenia były obelgami lub podważały zaufanie, to Alus mogłaby się "uratować" przez wykazanie prawdziwości tych zarzutów. I, ponieważ nie dotyczą one życia prywatnego posłów czy senatorów, wystarczyłoby to do odrzucenia zarzutu o zniesławienie.

Soul33 napisał(a):
Gwoli jasności, zacytowałem jedynie komentarz do ostrzeżenia wpisany przez moderatora, który je przyznał.


Trudno, wiesz jak to jest, Ty się odezwałeś to Ci się teraz ode mnie dostało. Ale trudno, taki fach sobie wybrałeś na tym forum, że musisz się z tym liczyć.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr gru 20, 2017 12:11
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
akruk napisał(a):
13 grudnia Yarpen powlepiał kary swoim oponentom politycznym wyłącznie z przyczyn politycznych, z powodu rzekomych "oszczerstw wobec PiS", a nie z powodu naruszenia dobrego smaku.


Z tego co pamiętam to Yarpen mówił, że kar nie będzie gdy oponenci przedłożą dowody na prawdziwość tych oszczerstw lub w przypadku ich braku mają odwołać swoje twierdzenia.
Nie posiadając dowodów uczciwość nakazywała wycofać się z wcześniej wypowiadanych słów i obyłoby się bez kar. To naprawdę nie jest takie trudne, tym bardziej, że występujemy tu anonimowo.


Śr gru 20, 2017 12:24

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Widzę, że brawurowo zignorowałeś wszystkie wcześniej przytoczone okoliczności kompromitujące moderatora-cenzora i administrację, która pozwala mu na tę samowolkę.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr gru 20, 2017 12:27
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
JedenPost napisał(a):
Widzę, że brawurowo zignorowałeś wszystkie wcześniej przytoczone okoliczności kompromitujące moderatora-cenzora i administrację, która pozwala mu na tę samowolkę.

Gdyby oponenci Yarpena się wycofali i uniknęli zbanowania mogliby wówczas spokojnie przedstawiać swoje argumenty na temat obiektywności jego moderacji.


Śr gru 20, 2017 12:35
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bert04 napisał(a):
Teraz pokaż mi, jak już się wyrwałeś przed szereg, które z powyższych twierdzeń jest obiektywną zniewagą.

To nie było moje wnioskowanie, więc nie mógłbym go opisać. Natomiast Alus napisała, że otrzymała jedno słowo uzasadnienia. Przytoczyłem więc uzasadnienie w całości.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr gru 20, 2017 12:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241 ... 435  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL