Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258 ... 435  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Blaszak napisał(a):
Spam
Jest do tego przycisk przy każdym poście. Nie trzeba tutaj pisać.


Pt kwi 06, 2018 12:54

Dołączył(a): Cz mar 29, 2018 20:03
Posty: 156
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Uwaga do moderacji a konkretnie do Jumika: prowadziłem sobie spokojną dyskusję z equueleuss i nagle dostaję ostrzeżenie z niewiadomego dla mnie powodu - według Jumika był to offtop ale żadnych konkretów nie otrzymałem. Czy mogę prosić o wyjaśnienie?


Pt kwi 06, 2018 19:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Chronos napisał(a):
Uwaga do moderacji a konkretnie do Jumika: prowadziłem sobie spokojną dyskusję z equueleuss i nagle dostaję ostrzeżenie z niewiadomego dla mnie powodu - według Jumika był to offtop ale żadnych konkretów nie otrzymałem. Czy mogę prosić o wyjaśnienie?


Oczywiście. Gwoli ścisłości, ostrzeżenie dotyczyło łamania zasad działu Żyć wiarą oraz robienia offtopu. Głównym powodem było łamanie zasad działu, na które nawet zwróciła Ci uwagę Mrs_Hadley.

W temacie "Powołanie do bycia gejem" sugerowałeś zmianę religii, w temacie "Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd" ostro krytykowałeś Kościół (nie ma nic złego w dyskusji o wadach Kościoła, ale nie w tym dziale).

Charakter działu Żyć wiarą jest w opisie pod jego nazwą: "Porozmawiajmy o codziennych trudnościach w duchu wiary katolickiej" a zasady w temacie "Co to za dział?" - przypomnę:
saxon napisał(a):
W związku z nieporozumieniami uściślam charakter działu:

Żyć wiarą to dział, w którym jest miejsce na dzielenie się swoją wiarą katolicką, jej przeżywaniem na co dzień i związanymi z tym radościami, a także trudnościami.

Dlatego, wszelkie uwagi krytyczne, jak również polemika osób niewierzących są nie na miejscu i będą konsekwentnie usuwane.


Co do offtopu - temat "Powołanie do bycia gejem" sprowadziłeś do dyskusji nad moralnością homoseksualizmu (musiałem wydzielić nowy wątek), natomiast temat "Jak obniżyć/wyłączyć swój popęd" sprowadziłeś do dyskusji nad (nie)moralnością Kościoła.

Nie wspominając o dziwnym tekście rzuconym w dyskutanta: "Mam pytanie do chwata. Czy przypadkiem chwat nie zażywa jakichś narkotyków które zmieniają jego percepcję na tyle, że rzeczywistość wydaje mu się odmienna?:)"

_________________
Piotr Milewski


So kwi 07, 2018 9:24
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz mar 29, 2018 20:03
Posty: 156
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
jumik napisał(a):
Dlatego, wszelkie uwagi krytyczne, jak również polemika osób niewierzących są nie na miejscu i będą konsekwentnie usuwane.


Jedną z cech dyskusji jest niezgodność poglądów rozmówców. Bez tego elementu mamy doczynienia z wazeliniarstwem. Jeśli wszelka krytyka jest zakazana to przedstawianie takiego tematu na forum jest bez sensu.


So kwi 07, 2018 9:51
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Oho – sto trzydzieści postów na liczniku, ale już się zabiera do zmieniania od lat utartych reguł pod swoje prywatne widzimisię. Trzeba mieć tupet.


So kwi 07, 2018 10:35

Dołączył(a): Cz mar 29, 2018 20:03
Posty: 156
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
ErgoProxy napisał(a):
Oho – sto trzydzieści postów na liczniku, ale już się zabiera do zmieniania od lat utartych reguł pod swoje prywatne widzimisię. Trzeba mieć tupet.


Zdefiniuj dyskusję w takim razie - widziałeś taką w której obowiązuje zasada zakazu wszelkich uwag krytycznych? Twierdzę tylko, że tamten wątek to nie jest dyskusja.


So kwi 07, 2018 11:27
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Tam też jest dyskusja, tylko ograniczona do przyjętych założeń.

Wyobraź sobie międzynarodową konferencję geograficzną. Czy praktyczne usuwanie z możliwości dyskusji na niej zwolenników tezy o płaskiej Ziemi uznasz za bezsensowne?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So kwi 07, 2018 11:37
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz mar 29, 2018 20:03
Posty: 156
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
medieval_man napisał(a):
Tam też jest dyskusja, tylko ograniczona do przyjętych założeń.

Wyobraź sobie międzynarodową konferencję geograficzną. Czy praktyczne usuwanie z możliwości dyskusji na niej zwolenników tezy o płaskiej Ziemi uznasz za bezsensowne?


Bez żartów - jest stwierdzone - "wszelkie uwagi krytyczne" są zakazane. Konferencja może dotyczyć tylko przedstawienia danej tezy bez dyskutowania problemu.
Tu mamy temat na forum dyskusyjnym z zakazem wszelkich uwag krytycznych:)


So kwi 07, 2018 12:17
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Chronos napisał(a):
Bez żartów - jest stwierdzone - "wszelkie uwagi krytyczne" są zakazane. Konferencja może dotyczyć tylko przedstawienia danej tezy bez dyskutowania problemu.
Tu mamy temat na forum dyskusyjnym z zakazem wszelkich uwag krytycznych:)

Nie twórz chochołów...
:-D

Jeśli napisano "wszelkie uwagi krytyczne, jak również polemika osób niewierzących są nie na miejscu i będą konsekwentnie usuwane",
to przez "uwagi krytyczne" rozumie się krytykę podejścia charakterystycznego dla wierzących przez osoby niewierzące.
Być może należałoby to sformułować jeszcze jaśniej na potrzeby szukających dziury w całym, na przykład:
- wszelkie uwagi krytyczne wypowiadane z pozycji odrzucenia wiary, jak również polemika osób niewierzących są nie na miejscu i będą konsekwentnie usuwane, ale twórcy tego zapisu, chyba zbyt optymistycznie liczyli na umiejętność czytania ze zrozumieniem.

Tak więc, owszem, możesz w tamtym dziale krytykować, ale z zachowaniem podejścia wiary.
Czyli: nie wolno ci na konferencji geografów forsować tezy o płaskiej Ziemi.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So kwi 07, 2018 14:06
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz mar 29, 2018 20:03
Posty: 156
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
medieval_man napisał(a):
Chronos napisał(a):
Bez żartów - jest stwierdzone - "wszelkie uwagi krytyczne" są zakazane. Konferencja może dotyczyć tylko przedstawienia danej tezy bez dyskutowania problemu.
Tu mamy temat na forum dyskusyjnym z zakazem wszelkich uwag krytycznych:)

Nie twórz chochołów...
:-D

Jeśli napisano "wszelkie uwagi krytyczne, jak również polemika osób niewierzących są nie na miejscu i będą konsekwentnie usuwane",
to przez "uwagi krytyczne" rozumie się krytykę podejścia charakterystycznego dla wierzących przez osoby niewierzące.
Być może należałoby to sformułować jeszcze jaśniej na potrzeby szukających dziury w całym, na przykład:
- wszelkie uwagi krytyczne wypowiadane z pozycji odrzucenia wiary, jak również polemika osób niewierzących są nie na miejscu i będą konsekwentnie usuwane, ale twórcy tego zapisu, chyba zbyt optymistycznie liczyli na umiejętność czytania ze zrozumieniem.

Tak więc, owszem, możesz w tamtym dziale krytykować, ale z zachowaniem podejścia wiary.
Czyli: nie wolno ci na konferencji geografów forsować tezy o płaskiej Ziemi.



Tworzenie chochołów? - nie moja wina, że zostało to napisane w tak nieprecyzyjny sposób. Przez wszelkie uwagi krytyczne każdy rozsądny człowiek zrozumie dokładnie to. Moderacja powinna wykazać się lepszym zrozumieniem języka polskiego.
Oczywiście moderacja na tym forum, jak zdążyłem zauważyć, ma niejakie problemy z samokrytyką , a raczej jej brakiem, co przejawiło się w tym poście. Powinieneś po prostu stwierdzić, że zasada nie jest precyzyjna ale zamiast tego piszesz brednie o płaskiej Ziemi i przypisujesz brak umiejętności czytania ze zrozumieniem.


So kwi 07, 2018 14:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Pozwolę sobie nieśmiało dopytać – jaka była regulaminowa reakcja moderacji na jawne oszczerstwo i atak personalny którego stałem się ofiarą ze strony Mrs_Hadley? Pojawiły się przypuszczenia, iż pomimo jawnego złamania regulaminu zostałą ona potraktowana pobłażliwie, podczas gdy inni użytkownicy za podobne acz mniejszego kalibru przewiny błyskawicznie są publicznie nagradzani ostem – mam szczerą nadzieję ze powyższe przypuszczenia to jedynie fantasmagorie i moderacja zachowała się tutaj tak obiektywnie.


So kwi 07, 2018 14:52
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Chronos napisał(a):
Tworzenie chochołów? - nie moja wina, że zostało to napisane w tak nieprecyzyjny sposób. Przez wszelkie uwagi krytyczne każdy rozsądny człowiek zrozumie dokładnie to. Moderacja powinna wykazać się lepszym zrozumieniem języka polskiego.

Ojtam... to nie moderacja pisała Regulamin, ale jak się okazuje, moderacja go zrozumiała. Pewnie dlatego jest moderacją.
;-)
Chronos napisał(a):
Oczywiście moderacja na tym forum, jak zdążyłem zauważyć, ma niejakie problemy z samokrytyką , a raczej jej brakiem, co przejawiło się w tym poście. Powinieneś po prostu stwierdzić, że zasada nie jest precyzyjna ale zamiast tego piszesz brednie o płaskiej Ziemi i przypisujesz brak umiejętności czytania ze zrozumieniem.

Tak.
Stwierdziłem, że zasada jest mało precyzyjna - no, po prostu nie jest wyłożona jak krowie na miedzy.
Tak.
Nadal przypisuję ci brak umiejętności czytania za zrozumieniem (nie rozciągam tego na całe twoje doświadczenia czytelnicze, ale na ten akurat przypadek).

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So kwi 07, 2018 15:08
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Iago napisał(a):
Pojawiły się przypuszczenia, iż pomimo jawnego złamania regulaminu zostałą ona potraktowana pobłażliwie, podczas gdy inni użytkownicy za podobne acz mniejszego kalibru przewiny błyskawicznie są publicznie nagradzani ostem – mam szczerą nadzieję ze powyższe przypuszczenia to jedynie fantasmagorie i moderacja zachowała się tutaj tak obiektywnie.

Proszę wskazać, kto i kiedy za "mniejszą winę" za post pw otrzymał osta.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So kwi 07, 2018 15:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Proszę o dozę klaryfikacji, gdyż nie do końca rozumiem jaka wykładnia regulaminu panuje obecnie na forum – mam w taki sam sposób "wykazać" jak Ty "wykazywałaś" oszczerstwa, które mi zarzucałaś? ( przypomnienie ) Jeżeli w istocie taka jest od teraz praktyka na forum to pozostaje mi tylko napisać: "proszę zaprzestać awanturnictwa Droga Małgosiu" ;)

NIemniej wobec reszty użytkowników, którzy kierują się może nieco bardziej zdroworozsądkową wykładnią regulaminu: chociażby przykład takiego użytkownika Iago i jego ostrzeżenia za tą wypowiedź: viewtopic.php?p=997024#p997024

Oczywiście przykładów mogę podać więcej, ale ta najzwyczajniej pierwsza przychodzi mi na myśl, gdyż dotyczy mnie osobiście. ;)


Ostatnio edytowano So kwi 07, 2018 15:55 przez Iago, łącznie edytowano 1 raz



So kwi 07, 2018 15:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 29, 2018 20:03
Posty: 156
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
medieval_man napisał(a):
Tak.
Stwierdziłem, że zasada jest mało precyzyjna - no, po prostu nie jest wyłożona jak krowie na miedzy.
Tak.
Nadal przypisuję ci brak umiejętności czytania za zrozumieniem (nie rozciągam tego na całe twoje doświadczenia czytelnicze, ale na ten akurat przypadek).


Czyli twierdzisz, że brak umiejętności przeczytania ze zrozumieniem może odnosić się do bardzo nieprecyzyjnego (w tym przypadku całkowicie mylącego) stwierdzenia? :o

Jeśli stwierdzę: "można zabić bezkarnie człowieka" - ktoś stwierdzi, że to nieprawda. A ja dodam:
"można zabić, ale obronie własnej" - nie zrozumiałeś bo brak ci umiejętności czytania ze zrozumieniem, po prostu nie było to wyłożone jak krowie na miedzy :brawo:


So kwi 07, 2018 15:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258 ... 435  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL