Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 15:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6516 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226 ... 435  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Odpowiedzi Ojca Pio - dzieło szatana czy działanie Boga?
Małgosiaa napisał(a):
Osiris napisał(a):
W jaki niby sposób mój post jest obelżywy?

Nie napisałam, że Twój. Uprzedziłam jedynie ewentualne zakusy. Przeczytaj ze zrozumieniem co napisałam. Istotne jest to, co wytłuściłam:
Małgosiaa napisał(a):
@Osiris
Jesteś tu po to, aby dyskutować? Poznać inne punkty widzenia/wierzenia, czy atakować wszystkich i wszystko co jest niezgodne z Twoim wyobrażeniem?
Mam wrażenie, że Twój pobyt na tym forum jest spowodowany wyśmiewaniem wiary innych. Na taką postawę są metody i żaden obelżywy post na pw (nieważne czyj) nie powstrzyma mnie przed podjęciem regulaminowych kroków.


Skoro tak to powinnaś każdego na forum ostrzegać podobnym postem i uprzedzać w ten sposób. Dziwne, że to mój wpis (nie obelżywy) doczekał się Twojego ostrzeżenia a setki innych przechodzą bez echa. Nie wygląda mi to na równe traktowanie wszystkich uczestników.


N paź 01, 2017 18:17
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Odpowiedzi Ojca Pio - dzieło szatana czy działanie Boga?
Osiris napisał(a):
Skoro tak to powinnaś każdego na forum ostrzegać podobnym postem i uprzedzać w ten sposób. Dziwne, że to mój wpis (nie obelżywy) doczekał się Twojego ostrzeżenia a setki innych przechodzą bez echa. Nie wygląda mi to na równe traktowanie wszystkich uczestników.

Zakładam, że inni czytają nie tylko swoje posty i odpowiedzi na nie, więc nie ma znaczenia, gdzie owo "ostrzeżenie" napisałam. Dotyczy to każdego, kto wyśmiewa wiarę. Uczepiłeś sie jednego pomjając powód, dla którego zwróciłam Ci uwagę.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N paź 01, 2017 18:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Odpowiedzi Ojca Pio - dzieło szatana czy działanie Boga?
Małgosiaa napisał(a):
Osiris napisał(a):
Skoro tak to powinnaś każdego na forum ostrzegać podobnym postem i uprzedzać w ten sposób. Dziwne, że to mój wpis (nie obelżywy) doczekał się Twojego ostrzeżenia a setki innych przechodzą bez echa. Nie wygląda mi to na równe traktowanie wszystkich uczestników.

Zakładam, że inni czytają nie tylko swoje posty i odpowiedzi na nie, więc nie ma znaczenia, gdzie owo "ostrzeżenie" napisałam. Dotyczy to każdego, kto wyśmiewa wiarę. Uczepiłeś sie jednego pomjając powód, dla którego zwróciłam Ci uwagę.


Moje rzekome wyśmiewanie wiary to tylko Twoja opinia.
Widzę wiele przykładów na tym forum gdzie traktuje się inne ideologie w sposób obelżywy.
Chociażby niedawny przykład, gdzie niejaki zefcio nazwał antropozofię rasistowskim gniotem. Nikt na to nie zareagował. Nie przeszkadza Ci wyśmiewanie innej wiary. Prawda jest taka, że na tym forum nie wolno wyśmiewać wiary chrześcijańskiej. Nawet pisanie o indoktrynacji nie wiem jakim cudem podchodzi pod ten zarzut. Inne wierzenia traktujecie z lekceważeniem.


N paź 01, 2017 18:53
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Osiris, dziecko. Ja wiem, że masz obsesję niezdrową na moim punkcie, ale się odczep ode mnie. Naprawdę najcięższym grzechem moderacji jest to, że mnie nie ukarała za nazywanie rasistowskich gniotów rasistowskimi gniotami?


Pn paź 02, 2017 18:08

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
zefciu napisał(a):
Osiris, dziecko. Ja wiem, że masz obsesję niezdrową na moim punkcie, ale się odczep ode mnie. Naprawdę najcięższym grzechem moderacji jest to, że mnie nie ukarała za nazywanie rasistowskich gniotów rasistowskimi gniotami?


Dzieckiem jesteś raczej sam skoro uparcie trzymasz się swojej obelżywej tezy. A do Małgosi jest to potwierdzenie. Nazywanie andropozofii rasistowskim gniotem bez dowodów jest ok. Ta strona bezzasadnie uzurpuje sobie prawo do bycia otwartą dla wiary i niewiary. Jednych można wyzywać bezkarnie dopóki nie jest to chrześcijaństwo. Co by się stało gdybym nazwał katolicyzm rasistowskim gniotem bo jeden z papieży oskarżano o rasizm?


Pn paź 02, 2017 18:22
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Czym innym jest wyśmiewanie wiary, a czym innym ocena jakiejś książki.
Osisris nie myl pojęć. Zefciu nie nazwał autora rasistą, a ocenił jego "dzieło".

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn paź 02, 2017 18:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
Czym innym jest wyśmiewanie wiary, a czym innym ocena jakiejś książki.
Osisris nie myl pojęć. Zefciu nie nazwał autora rasistą, a ocenił jego "dzieło".


Przecież już to przerabialiśmy. Napisał, że andropozofia to rasistowski śmieć. Nie książka. Cała antropozofia, na której kształt wpływ miało wielu ludzi, podobnie jak wielu ludzi miało wpływ na kształt chrześcijaństwa. Nie wiem dlaczego muszę tłumaczyć tak oczywiste kwestie.
Dlatego móje porównanie jest prawidłowe: to jak nazwanie chrześcijaństwa rasistowskim gniotem bo jeden z papieży był oskarżany o rasizm.


Pn paź 02, 2017 19:32
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Osiris napisał(a):
Nie wiem dlaczego muszę tłumaczyć tak oczywiste kwestie.

Twoje tłumaczenie nie ma nic do rzeczy, bo materia sporu jest zgoła inna. Jedno dotyczy wiary gospodarzy, która wyśmiewasz, a drugie książki, pojedynczej pozycji i nawet nie autora.
To moje ostatnie słowo w tej kwestii.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn paź 02, 2017 19:38
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Odpowiedzi Ojca Pio - dzieło szatana czy działanie Boga?
Osiris napisał(a):
Widzę wiele przykładów na tym forum gdzie traktuje się inne ideologie w sposób obelżywy.
Chociażby niedawny przykład, gdzie niejaki zefcio nazwał antropozofię rasistowskim gniotem.

Może powinieneś był zapytać zefcia o uzasadnienie tego poglądu?
Być może dowiedziałbyś się czegoś nowego?
Osiris napisał(a):
Nikt na to nie zareagował. Nie przeszkadza Ci wyśmiewanie innej wiary.

Antropozofia to nie wiara. Przynajmniej nie w sensie biblijnym i chrześcijańskim
Osiris napisał(a):
Prawda jest taka, że na tym forum nie wolno wyśmiewać wiary chrześcijańskiej.

Tak. To prawda.
Osiris napisał(a):
Nawet pisanie o indoktrynacji nie wiem jakim cudem podchodzi pod ten zarzut.

Bo indoktrynacja jest sprzeczna z chrześcijaństwem. Zarzucanie chrześcijaństwu indoktrynacji jest prostackim argumentowaniem.
Osiris napisał(a):
Inne wierzenia traktujecie z lekceważeniem.

Wszystko oceniamy w świetle Objawienia.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn paź 02, 2017 19:56
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
Osiris napisał(a):
Nie wiem dlaczego muszę tłumaczyć tak oczywiste kwestie.

Twoje tłumaczenie nie ma nic do rzeczy, bo materia sporu jest zgoła inna. Jedno dotyczy wiary gospodarzy, która wyśmiewasz, a drugie książki, pojedynczej pozycji i nawet nie autora.
To moje ostatnie słowo w tej kwestii.


Twoje ostatnie słowo w tej kwestii to kłamstwo. Jego twierdzenie dotyczyło antropozofii a nie pojedynczej książki.


Pn paź 02, 2017 20:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Odpowiedzi Ojca Pio - dzieło szatana czy działanie Boga?
medieval_man napisał(a):
Osiris napisał(a):
Widzę wiele przykładów na tym forum gdzie traktuje się inne ideologie w sposób obelżywy.
Chociażby niedawny przykład, gdzie niejaki zefcio nazwał antropozofię rasistowskim gniotem.

Może powinieneś był zapytać zefcia o uzasadnienie tego poglądu?
Być może dowiedziałbyś się czegoś nowego?


Pytałem go i otrzymałem zero uzasadnienia. Gdy ktoś stwierdzi, że chrześcijaństwo to rasistowski gniot jak zostanie potraktowany?


Cytuj:
Antropozofia to nie wiara. Przynajmniej nie w sensie biblijnym i chrześcijańskim


A co to ma do rzeczy? Buddyzm to też nie jest wiara w sensie chrześcijańskim. Czyli można go wyśmiewać? Absurd.

Cytuj:
Bo indoktrynacja jest sprzeczna z chrześcijaństwem. Zarzucanie chrześcijaństwu indoktrynacji jest prostackim argumentowaniem.


Żałosne. To jest cenzura? nie można używać terminu indoktrynacja chrześcijańska? a indoktrynacja islamska można?


Cytuj:
Wszystko oceniamy w świetle Objawienia.


I w tym jest właśnie Wasz problem. Portal podobno jest otwarty na inne poglądy a tu jest ocenianie wedle jakiegoś tam objawienia. To napiszcie, że portal dla ludzi którzy doznali objawienia a nie absurdy o otwartym portalu dla wierzących i niewierzących.


Pn paź 02, 2017 20:16
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Osiris napisał(a):
A co to ma do rzeczy? Buddyzm to też nie jest wiara w sensie chrześcijańskim. Czyli można go wyśmiewać? Absurd.

Wskaż, w którym miejscu buddyzm został wyśmiany, albo odwołaj oszczerstwo.
Osiris napisał(a):
Żałosne. To jest cenzura? nie można używać terminu indoktrynacja chrześcijańska? a indoktrynacja islamska można?

To jest portal katolicki i samo przez się nie pozwala się na żadną indoktrynację. Mam nadzieje, że podasz dowody na indoktrynacje chrześcijańską obecną na tym portalu lub odwołasz oszczerstwo.
Na powyższe masz czas do następnego posta w tym temacie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn paź 02, 2017 20:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Małgosiaa napisał(a):
Osiris napisał(a):
A co to ma do rzeczy? Buddyzm to też nie jest wiara w sensie chrześcijańskim. Czyli można go wyśmiewać? Absurd.

Wskaż, w którym miejscu buddyzm został wyśmiany, albo odwołaj oszczerstwo.



Medieval man napisał, że antropozofia to nie wiara w sensie chrześcijańskim na moje pytanie dlaczego inaczej traktowane są chrześcijaństwo i antropozofia.
Ja się pytam czy można wyśmiewać buddyzm ( bo to też nie jest wiara w sensie chrześcijańskim) a nie twierdzę że jest wyśmiewany.
Gdzie tu jest oszczerstwo?


Cytuj:
To jest portal katolicki i samo przez się nie pozwala się na żadną indoktrynację. Mam nadzieje, że podasz dowody na indoktrynacje chrześcijańską obecną na tym portalu lub odwołasz oszczerstwo.
Na powyższe masz czas do następnego posta w tym temacie.


Ja się tylko pytam czy można używać tego terminu. Wiesz co to jest oszczerstwo?


Pn paź 02, 2017 20:56
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Osiris - antropozofia została stworzona przez Steinera. Więc tak - gdyby Jezus był rasistą i dał temu wyraz w swoich kazaniach zapisanych w Ewangelii, to mógłbyś twierdzić, że chrześcijaństwo jest rasistowskie. Ale to że jakiś papież rzekomo był rasistą to nie jest ten sam kaliber.


Wt paź 03, 2017 5:59

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Małgosiaa napisał(a):
Osiris
Piszesz bzdury. To już nie jest ignorancja, to jest trolling.


Czy Ty wiesz co robisz? Wykazałaś właśnie własną całkowitą ignorancję w temacie.
Wiesz co to jest kreacjonizm ewolucyjny? Oto cytat:

"Obecnie kreacjonizm ewolucyjny jest elementem filozofii przyrody prezentowanej na katolickich uczelniach i bywa traktowany jako zgodny z nauką katolicką, mimo że nie jest elementem oficjalnej doktryny katolicyzmu.

Wśród przedstawicieli Kościołów chrześcijańskich propagujących ten pogląd znajdują się m.in. w teologowie katoliccy - między innymi bp Józef Życiński.

Całość do przeczytania tutaj:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Teistyczny_ewolucjonizm

Dostałem ostrzeżenie za przedstawianie nauki katolickiej, parodia :D :D :D


So paź 07, 2017 22:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6516 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226 ... 435  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL