Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 14:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239 ... 435  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Zupełnie z innej beczki - postuluję, żeby moderatorzy wysyłali przynajmniej prywatną wiadomość do użytkownika, kiedy wywalili jego post do kosza


Pt gru 15, 2017 9:52
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
O co chodzi z tym blokowaniem IP gdy komus dajecie bana na tydzien?
No i dlaczego tak agresywie zareagowal admin blokujac IP, a moderator w pospiechu az pomylil nicka ktorego mu kazano zbanowac, za to ze wskazalem w postach iz pewne dwa nicki to jedna osoba? Przy czym szybciutko usunieto moje posty w ktorych wskazalem na ta schizofrenie nickow.


Pt gru 15, 2017 9:54
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Z jakiegoś powodu podejrzewałem, że możesz założyć drugie konto, więc zbanowałem IP. Teraz już nie pamiętam dokładnie, dlaczego.

A samego bana dostałeś za trolling w wątku o eutanazji.

I nie potrzeba admina, aby kogoś zbanować.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt gru 15, 2017 11:31
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Soul33 napisał(a):
Z jakiegoś powodu podejrzewałem, że możesz założyć drugie konto, więc zbanowałem IP. Teraz już nie pamiętam dokładnie, dlaczego.

A samego bana dostałeś za trolling w wątku o eutanazji.

I nie potrzeba admina, aby kogoś zbanować.


A czy uwazasz ze z jednego IP moga kozystac wylacznie jedna osoba? Czyzby regulamin zezwalal moderatorom na kary zbiorowe?
To ze mialem kiedys inne konta na forum, nie oznacza ze dublowalem kiedykolwiek konta, a poza tym nie oznacza to ze kazde konto z danego IP nalezy do jednej osoby.
To ze wskazano ci inne konta, ktore zreszta nie byly od dlugiego czasu aktualne i z zadnego nie pisalem majac w tym samym czasie inne, nie daje ci uprawnienia do podejzenia o dublowanie kont, a takze blokowania innych osob mogacych kozystac z tego samego IP.
Wyjasnij mi takze w jaki sposob moje wypowiedzi wskazujace moderacji o wlasnie takim dublowaniu kont byly dla ciebie trolingiem i je natychmiast wykasowales?


Pt gru 15, 2017 11:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Przepraszam, że się wtrącę, ale jeżeli nie dublowałeś konta, to skąd wiesz, że ktoś (admin, moderator czy NSA) zablokował Ci IP? Sąsiadka się poskarżyła, że nie może pisać na wiara.pl?

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt gru 15, 2017 12:57
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bert04 napisał(a):
Przepraszam, że się wtrącę, ale jeżeli nie dublowałeś konta, to skąd wiesz, że ktoś (admin, moderator czy NSA) zablokował Ci IP? Sąsiadka się poskarżyła, że nie może pisać na wiara.pl?


Mieszkam w jednym z wynajmowanych domow, w ktorych wlasciciel wynajmuje dom wielu ludziom ktorzy sie znaja i rozmawiaja codziennie, a kompy nie sa zamykane na klucz, tylko moga byc uzywane przez kazdego kto ma taka potrzebe.
Poza tym co to ma do rzeczy, jesli moderatorowi piszesz w wypowiedzi ze twoj rozmowca A jest takze uzytkownikiem B, a moderator uznaje to za troling, daje ci bana na tydzien i blokuje IP.
Moze sie myle, ale wyjasnienie nasuwa sie jedno, nick A i nick B to nie tylko jedna osoba, ale takze moderator lub admin, ktory zablokowal IP i wykasowal wypowiedz wskazujaca na jego nie tylko podwojne, ale nawet poczworne konto, a takze moze wskazywac na to, kto jest kto na forum, zwlaszcza jesli ktos o niereligijnych pogladach mialby byc adminem i implikacje zwiazane z taka ewentualnoscia.
Oczywiscie to tylko moje przypuszczenia na podstawie dzialan moderacji, choc informacja o zablokowanym IP dotyczyla admina, co bylo wyraznie okreslone w pojawiajacej sie informacji gdy chcialem jedynie poczytac forum bez logowania sie.


Pt gru 15, 2017 13:16
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
jakub2 napisał(a):
jesli moderatorowi piszesz w wypowiedzi ze twoj rozmowca A jest takze uzytkownikiem B, a moderator uznaje to za troling

Nic takiego nie miało miejsca. Nawet nie pamiętam, abyś pisał coś o dublowaniu kont. Dostałeś bana za to, co robisz często, czyli wygłaszanie niedorzecznych teorii albo teorii nie na temat i sprzeczanie się o to w kolejnych postach zalewając wątek bezsensowną dyskusją.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt gru 15, 2017 14:49
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Soul33 napisał(a):
jakub2 napisał(a):
jesli moderatorowi piszesz w wypowiedzi ze twoj rozmowca A jest takze uzytkownikiem B, a moderator uznaje to za troling

Nic takiego nie miało miejsca. Nawet nie pamiętam, abyś pisał coś o dublowaniu kont. Dostałeś bana za to, co robisz często, czyli wygłaszanie niedorzecznych teorii albo teorii nie na temat i sprzeczanie się o to w kolejnych postach zalewając wątek bezsensowną dyskusją.


Jesli nie pamietasz to ci przypomne, ze to co wykasowales jako troling bylo w dyskusji z Iago.
Nie bylo tam zadnych niedorzecznych teorii, tylko rady dla Iago w ktorych byly sugestie dla moderacji o jego podwojnym koncie.
Jesli chodzi ci o inne tematy, to swiadczy o tym ze przenosisz swoje ocenianie jednych postow na podstawie innych z innych tematow, nie zastanawiajac sie nad ich trescia, czyli kierujesz sie swoimi prywatnymi uprzedzeniami, gdy ktos sie nie zgadzal z czyms z toba.

Moze uprzedze twoje wypowiedzi bys nie pakowal sie glebiej w bledy ktore popelniles, bo jak teraz widze, to cokolwiek bys nie napisal na swoje usprawiedliwienie bedzie dzialalo jedynie przeciw tobie.
Powinienes wiedziec jakie jest najlepsze wyjscie z takiego impasu, nie wiem tylko czy je zauwazysz.

Ja w kazdym badz razie spadam z tego forum, wiec nie oczekuj wiecej odpowiedzi.
Jak juz wspomnial Marek , to forum jest toksyczne i takie pozostanie tak dlugo jak dlugo moderacja nie zostanie uporzadkowana, zwlaszcza tak by jej dzialanie bylo zgodne z wiara ktora rzekomo ma przyblizac i reprezentowac.
Ryba psuje sie od glowy.


Pt gru 15, 2017 15:17
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Jeszcze raz. Nie pamiętam żadnych sugestii o dublowaniu kont i nie było to przyczyną bana.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt gru 15, 2017 15:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
viewtopic.php?p=979809#p979809

Spamer precz z mojego wątku!! :evil: :evil:

<del>Policja! Mordują!</del> <strong>Moderacja! Spamują!</strong>

Edit: Dziękuję uprzejmie :)

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


Pt gru 15, 2017 20:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
bert04 napisał(a):
chwat napisał(a):
Wynikało z tego dla mnie, że wg Ciebie, połowa wypowiedzi pewnego usera to jakiś nadmiar, wywołujący odpowiedni nadmiar reakcji. W tym momencie ten nadmiar reakcji jest jako konsekwencja (jakoś tam) usprawiedliwiony.

inny user - hipotetycznie - miał w połowie rzekomych obrażań i oszczerstw stosować tylko próby-podpuchy, to... opeery i bany są bardziej usprawiedliwione? Przecież przy nakładaniu tych opeerów i banów uzasadnieniem było, że miały miejsce prawdziwe ad-personam, prawdziwe oszczerstwa i tak dalej
Nie każda próba innego usera skutkowała ostem czy reakcją Moda. Takie próby były prawdopodobnie uznawane za mieszankę ad personam/trollingu i skutkowały uśrednioną reakcją.

bert04 napisał(a):
chwat napisał(a):
Z tym że jak na razie, to ta "kwestia zasadnicza" jest w tym momencie tylko tezą.

Jest moją tezą, którą postawiłem i będę bronił
Tezy się nie broni, tezy się udowadnia. Ty po stworzeniu tezy, nazywaleś ja na chybcika "kwestią zasadniczą" zachowujesz się tak, jakby Twoja teza była ogólnie uznanym faktem, tymczasem jest tylko Twoim punktem widzenia i niczym więcej.

bert04 napisał(a):
chwat napisał(a):
To straszenie to jak na razie też tylko teza.

W cywilizowanych krajach świadek łamania prawa ma - w szczegółach różnie regulowany - obowiązek zgłaszania tego łamania policji lub innym uprawnionym organom. A przynajmniej przekazać namiary IP
A ten świadek nie zgłosił niczego organom, tylko straszył, tak? Tylko że rzekome straszenie, to subiektywna opinia Berta. To że Tobie się wydaje, że dostrzegłeś coś i określiłeś to coś jako "straszenie", nie oznacza, że straszenie rzeczywiście było. Dlatego mówię: straszenie to jak na razie też tylko teza.

bert04 napisał(a):
chwat napisał(a):
Jeśli wtedy stwierdzono brak obiektywizmu w udzielaniu ostów i banów, to dziś można by się na takie stwierdzenie powołać. Ale jeśli nie stwierdzono, tzn., że jednak obiektywizm był, a dziś mielimy ozorami i tyle.

Mój mały eksperyment wprawdzie nadal trwa, ale chwilowo wynik jest taki, że obiektywizmu nie było i nie ma
Trwa coś, co sobie eksperymentem nazywasz. Nikt oprócz Ciebie nie stwierdził, że Twoje działanie jest eksperymentem. To że nazywasz sobie teraz te Twoje działania eksperymentem, nie oznacza, że one nim są, nie mówiąc już o tym, że Twoja opinia na temat tych działań jest jakimkolwiek wynikiem świadczącym o braku obiektywizmu. Wszystko to Twoja subiektywna piaskownica.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So gru 16, 2017 8:03
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Zauważyłem dziwne zjawiska na forum. I tak:

  1. http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=980085#p980085
    18 gru 2017 06:37
    Małgosiaa napisał(a):
    Kalart napisał(a):
    Właśnie dla takich żartów zarejestrowałem się tutaj.
    Właśnie przyznałeś się do rejestracji dla szyderstwa i trollingu. Ban stały.
  2. http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=980086#p980086
    18 gru 2017 06:40
    Małgosiaa napisał(a):
    Kalart - ban stały
    rejestracja dla szyderstwa z wiary katolickiej i trollingu
  3. http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=980091#p980091
    18 gru 2017 07:39 Zbanowany Kalart magicznie odpowiada na mój post.
    Po czym dyskusja toczy się dalej, aż do zamknięcia wątku, co skutecznie uniemożliwia mi odpowiedź.

Rechotać moją odpowiedź.
Ciekawi mnie czy Kalart jest zbanowany, czy nie i czy było to skuteczne, czy też nie (i trzeba było zamknąć wątek, aby uniemożliwić mu wypowiedzi) i jak to ma się do oficjalnej listy banitów?


Pn gru 18, 2017 13:00
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Zbanowany. Skutecznie.


Pn gru 18, 2017 13:50

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
TroIla mi wywaliliście... :( Cerberzy... :( Pożartować nie wolno...? :(

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


Pn gru 18, 2017 15:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Tylko zakończę tutaj, o ile dotyczy jeszcze moderacji

Komentarze wybiegające poza to przenoszę do "wzajemnych uwag"

chwat napisał(a):
A ten świadek nie zgłosił niczego organom, tylko straszył, tak?

Nie, tylko tak żartował sobie. Ot nasz moderator znany żartowniś. Uśmiałem się po pachy, zaplułem kawą ekran i turlałem po podłodze...
chwat napisał(a):
bert04 napisał(a):
(...)Mój mały eksperyment wprawdzie nadal trwa, ale chwilowo wynik jest taki, że obiektywizmu nie było i nie ma
Trwa coś, co sobie eksperymentem nazywasz. Nikt oprócz Ciebie nie stwierdził, że Twoje działanie jest eksperymentem. To że nazywasz sobie teraz te Twoje działania eksperymentem, nie oznacza, że one nim są, nie mówiąc już o tym, że Twoja opinia na temat tych działań jest jakimkolwiek wynikiem świadczącym o braku obiektywizmu. Wszystko to Twoja subiektywna piaskownica.


Eksperyment chyba się zakończył. Przynajmniej pewne reakcje moderacji w ostatnich dniach potwierdzają, że pewna teza zawarta w tym eksperymencie dotarła do adresatów. Ty nim nie byłeś, więc mogłeś nie dostrzec, choć paru userów zauważyło, co było zawarte w pogrubionej treści. A adresaci mogą twierdzić, że od początku tak miało być, że wewnątrz zespołu nie było nawet pozoru rozbieżności. Mi tam nie zależy na publicznych ani prywatnych deklaracjach, a jeżeli moje małe wpisy były niepotrzebne, to w sumie tym lepiej nawet. Ważne, co z tego na końcu wyniknie.

W każdym razie bądź, choć nadal mam obiekcje co do aktualnej wykładni moderacji w sprawach politycznych, to przynajmniej, jak się zdaje, nie będzie to tak jednostronna wykładnia, jak wynikało z początkowych wypowiedzi.

Oby.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn gru 18, 2017 16:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239 ... 435  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL