Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Wiara.pl czy Wiocha.pl? (Humalog, Alus i chamstwo vs homo_.) 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 19, 2010 18:21
Posty: 267
Post Re: Wiara.pl czy Wiocha.pl? (Humalog, Alus i chamstwo vs hom
ziutecki, spać nie możesz? A myślałem, że to ja jestem "nocny marek"... :)

_________________
Wspólnota Domowego Kościoła
Crux sacra sit mihi lux! Nunquam draco sit mihi dux!
Vade retro Satana! Nunquam suade mihi vana!
Sunt mala quae libas. Ipse venena bibas!


N paź 07, 2012 8:36
Zobacz profil
Post Re: Wiara.pl czy Wiocha.pl? (Humalog, Alus i chamstwo vs hom
boguśkuszyński napisał(a):
anmara napisał(a):
Najbardziej inteligentny gość na tym forum to homo_homini_canis_est, jego posty czytałam prawie wszystkie.
Cenię sobie też wypowiedzi WISTA i szumiego dużo w nich mądrości. Dziękuję za to

Od niedawna też zacząłem czytać wypowiedzi homo_homini_canis_est. Nie ma tu osoby, która by mu dorównała wiedzą.

W znajomosci ezoteryzmu.
Bo jeśli chodzi o naukę Kosciołą, to homo_homini pokornie sam przyznawał sie do braków i niewiedzy.

ziutecki.
Każdy grzeszy, ale uporczywe trwanie w nim jest grzechem p-ko Duchowi Świętemi, o którym Jezus mówi, że nie zostanie odpuszczony.
Za formą musi iść treść, ubranie w najpiękniejsze słowka niewłaściwe treści, nie staną sie prawidłowymi.
W jakim temacie najczęściej dochodziło do sporów, scyscji? - tyczącycm okultyzmu, ezoteryki.
Trudno zgodzić się, katolik uprawia sztuki magiczne tłumacząc, że wolą bioenergoterapeuty i chorego, którego "uzdrawia" w senasie, jest zdolność nakłonienia woli Boga do uzdrawiania wskazanego.
Czy uparte twierdzenie, że cuda nie istnieją - czyli czymże jest obligatoryjnie potrzebny i uznany cud w procesie beatyfikacyjnym lub kanonizacyjnym? - zamierzonym kłamstwem Koscioła??
Nie wystarczy napisać Króluj nam Chryste z kilkoma wykrzyknikami.
Jeśli chcemy aby nam królował musimy z całej swojej woli, ze wszystkich sił unikać grzechów, podnosić z upadków.

Jak znam homo_homini vel małego_kwiatka, który wcześniej bywał banowany na krótkie okresy, powróci na forum pod innym nickiem.....ciekawe czy nadal w oparach ezoteryzmu i oskarżeń pod adresem moderatorów, userów.

Jeśli się nie mylę to juz jest....nie wskażę nicku, niech moderacja rozpozna.


N paź 07, 2012 8:47
Post Re: Wiara.pl czy Wiocha.pl? (Humalog, Alus i chamstwo vs hom
Cytuj:
Nie poznajesz SWOICH słów? A jaki to problem zaznaczyć, skopiować, wkleić w pole "szukaj"? I sam dostaniesz wyniki kiedy - a tak jak napisałem, było to tylko teksty w ciągu dwóch niecałych dni.


Doskonale poznałem....i nie zapieram sie ich.
Prosiłem cie tylko bys podał linki do miejsc z których je wyrwałeś. Nie dla mnie linki, ale dla innych.
Przecież napisałem, ze WYRWAŁEŚ zdania z kontekstu. Dlaczego do tego sie nie odniosłeś?

Cytuj:
Cytuj:

.....ale jeżeli tak chcesz sie bawic.

Czyli szpileczek ciąg dalszy



Gdzie tu szpilka?
Należy to własnie rozumiec w kontekscie całego postu...a nie wyrwane.
Chodzi o to, ze jak lubisz sie bawić w WYRYWANIE pojedyńczych zdań, bez całosciowego ogladu. To sie baw.
No własnie ten Twój komentarz o szpilkach jest doskonałym tego przykładem.... :D

P.S.
Oczywiście to ostatnie zdanie jest kolejnym przykładem mojej złosliwości i wtykania "szpilek". Sam sie przyznałem, nie musisz cytować :D


N paź 07, 2012 9:15

Dołączył(a): N lip 15, 2012 19:38
Posty: 77
Post Re: Wiara.pl czy Wiocha.pl? (Humalog, Alus i chamstwo vs hom
humalog napisał(a):
Przecież napisałem, ze WYRWAŁEŚ zdania z kontekstu.

Jeśli coś cytujesz, to największy sens cytowania ma przeważnie przytoczenie jednego zdania. I o to w tym chodzi - jak zacytuję Ci cały Twój post, to jaki w tym sens? Chodzi właśnie o Twoje słowa (zdania) które wtrącasz do swoich wypowiedzi, a bez których wypowiedź mogła by się obyć. Mam nadzieję, że teraz już jasno napisałem? :) :-D

Zobacz; mogłem ci zwrócić uwagę pisząc:
Kod:
"Ty p!@#$ i po!@#$% z!@#$, przestań pi!@#$ i nie pisz więcej bez sensu" (nie cytuj tego jako mojego zdania  :D )

Jednak staram się wytłumaczyć Ci, na czym polega problem. Pomyśl z miłością o swoim adwersarzu przed kliknięciem "wyślij" - a zobaczysz, że Duch Św. inaczej pokieruje twoimi słowami.

vix napisał(a):
Jeśli ktoś by zaaranżował modlitwę za forum, za tych ludzi, ktorzy nim kierują, to chętnie się przyłączę.

Jeśli ktoś ustali jakiś dzień i godzinę - to wirtualnie możemy wszyscy wtedy się zjednoczyć w modlitwie. Ja dziś już prosiłem za Wami, aby Ojciec nasz dał nam błogosławieństwo do służby innym ludziom. Aby dał Ducha Mądrości odpowiadającym innym.

ps. przyszedł mi na myśl cytat: drugie zdanie w Łk 18,8


N paź 07, 2012 10:47
Zobacz profil
Post Re: Wiara.pl czy Wiocha.pl? (Humalog, Alus i chamstwo vs hom
ziutecki - zbieramy grupę różańcową (dział Maryja i święci) - zapraszamy.


N paź 07, 2012 10:49

Dołączył(a): Pt lis 04, 2011 20:22
Posty: 296
Post Re: Wiara.pl czy Wiocha.pl? (Humalog, Alus i chamstwo vs hom
Alus napisał(a):
Jak znam homo_homini vel małego_kwiatka, który wcześniej bywał banowany na krótkie okresy, powróci na forum pod innym nickiem.....ciekawe czy nadal w oparach ezoteryzmu i oskarżeń pod adresem moderatorów, userów.
Jeśli się nie mylę to juz jest....nie wskażę nicku, niech moderacja rozpozna.

Skup sie na sobie i na swoich grzeszkach
Zauważyłam, że Alus mimo stosunkowo niskiego poziomu sprawności myślenia, ma zadziwiająca wiedzę na różne tematy, co wyraża się w postach pisanych pod jej nickiem. Nieraz te posty robią wrażenie, jakby je pisał ktoś zupełnie inny.

_________________
*****


N paź 07, 2012 11:31
Zobacz profil
Post Re: Wiara.pl czy Wiocha.pl? (Humalog, Alus i chamstwo vs hom
Cytuj:
Jeśli coś cytujesz, to największy sens cytowania ma przeważnie przytoczenie jednego zdania. I o to w tym chodzi - jak zacytuję Ci cały Twój post, to jaki w tym sens? Chodzi właśnie o Twoje słowa (zdania) które wtrącasz do swoich wypowiedzi, a bez których wypowiedź mogła by się obyć. Mam nadzieję, że teraz już jasno napisałem?

Zobacz; mogłem ci zwrócić uwagę pisząc:


Kod:

"Ty p!@#$ i po!@#$% z!@#$, przestań pi!@#$ i nie pisz więcej bez sensu" (nie cytuj tego jako mojego zdania :D )

Jednak staram się wytłumaczyć Ci, na czym polega problem. Pomyśl z miłością o swoim adwersarzu przed kliknięciem "wyślij" - a zobaczysz, że Duch Św. inaczej pokieruje twoimi słowami.



No to spójrzmy:
Cytuj:
Tak. Jesteś takim samym stworzeniem jak każde inne. Tylko z natury i w czynach o wiele gorszym, co udowadniasz na każdym kroku

To akurat nie jest zdanie mojego autorstwa, wiec pominę.

Cytuj:
ale jak ktos lubi sie bawić w tajnego konfidenta....może tak go nauczono dawniej


To nieporozumienie i chodziło o rzekome "doniesienia na PW", a nie było konkretnym zarzutem w kierunku Vi. Nieporozumienie zostało wyjasnione.

Cytuj:
Teraz interpretuj to po swojemu w końcu jestes inteligentna ( w co na razie nie wątpie )


To odpowiedź na zdanie w którym co prawda Vi stwierdza moja inteligencje, ale zaczyna w nia wątpić. Dlatego napisałem, ze jak na razie w jej nie watpię.

Cytuj:
A nie mówili tez, ze biedakowi w oczy świecili lampa na przesłuchaniu i łamali palce w szufladzie, no i ze siedział na odwróconym stołku ?


To akurat dotyczy doniesień prasowych o rzekomym złym traktowaniu byłego papieskiego kamerdynera w areszcie.....kogo to mogło obrazic, tego naprawde nie jestem w stanie dociec.

Cytuj:
Przez blisko dwa lata napisałes 6 postów.....a w ostatnie kilka dni 7 czy 8 i to jedynie w celu obrony homo, oraz rzekomo "ucisnionych" kobiet.



Cytuj:

ale do tego nie wystarczy przeczytanie "kilku postów". Na podstawie kilku postów to mozna co najwyżej.......poplotkować.


No wiesz....być może Vul poczuł sie obrażony w sposób brutalny, ale ja tylko zacytowałem z jego wypowiedzi, ze ocenił mnie na podstawie kilku postów. Jeżeli to jest powód do "ostrzeżenia", to chyba to forum musiałoby świecic pustkami.

Cytuj:
Jako osobnik płci żeńskiej jestes potencjalnym kandydatem do tegoż gatunku



To akurat żartobliwa wymiana zdań pomiedzy mna i MARIEL. Jeżeli ona poczuła sie urażona ( w co raczej wątpię) to przepraszam....ale ktos postronny??? Niby czym?

Cytuj:
działaja mi na nerwy....jak teściowa



Ja rozumiem, ze marzeniem byłoby, gdyby wszyscy userzy pisali na tym forum w sposób jak najbardziej dostojny, najlepiej pod krawatami i całkowicie rozmodleni.
No cóż....ciekaw jestem czy jest ktos kto nigdy nie słyszał dowcipów o teściowych...i kto zawsze ragował na nie wielkim oburzeniem.
Rozumiem jednak, ze kazda forma żartu na tym forum powinna być ścigana z urzedu...

Cytuj:
a ja byłem przekonany, ze te opłaty dotycza tylko wrażych, kłamliwych, żydo-masońskich i opanowanych przez SB (czyli wszystkich poza TVT ) mediów.

Bo ja myslałem, ze TV Trwam sie należy bo....no bo sie nalezy i kropa! Bo to JODYNA katolicka telewizja....bo jako JODYNA prawde głosi i jako ta JODYNA zaraze kosi.

No niestety...wyprowadziłaś mnie z błedu.....od teraz jeszcze bardziej nie lubie Ryżego i Wołodie...bo oni to zło sprawili.


Początek to cytaty z tegoż forum...no bo tak niektóre osoby okreslaja tutaj media w rodzaju TVN, Polsat, GW itd. itd.
Reszta to mój sarkazm na temat mediów tzw. "toruńskich".

Cytuj:
.... a świstak siedzi i zawija to w takie sreberka


A co w tym zdaniu jest obraźliwego? Cytat z pewnej reklamy zupełnie niezrozumiały bez całej wypowiedzi i kontekstu w jakim ona została udzielona

I tak można bez końca...

Piszesz, ze cytowanie całego postu traci sens, ze wystarczy wyrwane z kontekstu zdanie.....no wystarczy, ale dla tendencyjnej oceny. Gdyz traci sie wtedy obiektywizm.

Taki mały przykład wyrywania zdań z kontekstu.
Cytuj:
Nie ma Boga


Brzmi jak oswiadczenie niewierzacego

..a teraz całość:

Cytuj:
"Mówi głupi w swoim sercu: >>Nie ma Boga>>" (Ps 14, 1 )


Czy nie brzmi zgoła inaczej? Wrecz przeciwnie do pierwszego?


N paź 07, 2012 11:35
Post Re: Wiara.pl czy Wiocha.pl? (Humalog, Alus i chamstwo vs hom
anmara napisał(a):
Alus napisał(a):
Jak znam homo_homini vel małego_kwiatka, który wcześniej bywał banowany na krótkie okresy, powróci na forum pod innym nickiem.....ciekawe czy nadal w oparach ezoteryzmu i oskarżeń pod adresem moderatorów, userów.
Jeśli się nie mylę to juz jest....nie wskażę nicku, niech moderacja rozpozna.

Skup sie na sobie i na swoich grzeszkach
Zauważyłam, że Alus mimo stosunkowo niskiego poziomu sprawności myślenia, ma zadziwiająca wiedzę na różne tematy, co wyraża się w postach pisanych pod jej nickiem. Nieraz te posty robią wrażenie, jakby je pisał ktoś zupełnie inny.

A gdzież mi tam do najbardziej inteligentnego, kwintesencji mądrosci, podziwianego przez Ciebie homo_homini :D
To własnie z powodu stosunkowo niskiego poziomu sprawnosci myślenia , ni ch***y nie pojmuję co jest obraźliwego w zdaniu dobrze, że nie jeszcze pluła przez lewe ramię :D :lol:


N paź 07, 2012 11:42
Post Re: Wiara.pl czy Wiocha.pl? (Humalog, Alus i chamstwo vs hom
humalog napisał(a):
I tu sie mylisz. Znasz chrześcijaństwo bardzo powierzchownie.....ale to już dyskusja na całkiem inny temat i nie tutaj.

Znam założenia chrześcijaństwa odnośnie uprzywilejowanej pozycji człowieka, a także odnośnie tego, kto ma duszę nieśmiertelną itp. Ani jedno ani drugie podejście mi nie odpowiada, i je odrzucam.

Poza tym stosunek wielu chrześcijan do zwierząt (np. to co zaprezentowałeś Ty) również odrzuca mnie od tej wiary.


N paź 07, 2012 12:01
Post Re: Wiara.pl czy Wiocha.pl? (Humalog, Alus i chamstwo vs hom
Cytuj:
Poza tym stosunek wielu chrześcijan do zwierząt (np. to co zaprezentowałeś Ty) również odrzuca mnie od tej wiary.



Znam nawet niechrześcijan.... , którzy tepia robactwo, zakładaja łapki na myszy, truja szczury i nie przeszkadza im to być aktywnym obrońca zwierząt.
Ty najwidoczniej należysz do niezwykle radykalnej grupy. Zastanawiam sie jednak co bys zrobiła gdyby pewnego dnia zaległy ci sie w domu szczury? Takie przypadki wcale nie musza byc spowodowane niechlujstwem i brudem w domu.
Cos mi sie wydaje, ze Twój radykalizm uległby znacznemu złagodzeniu.

Osądzanie natomiast kogokolwiek na podstawie tego, że tępi robactwo w swoim domu nazwac można tylko niepoważnym, no a przyrównywanie sensu życia człowieka do życia robaka (owada)....to juz wiecej niż brak powagi.


N paź 07, 2012 12:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 19, 2010 18:21
Posty: 267
Post Re: Wiara.pl czy Wiocha.pl? (Humalog, Alus i chamstwo vs hom
humalog napisał(a):
humalog napisał(a):
ale do tego nie wystarczy przeczytanie "kilku postów". Na podstawie kilku postów to mozna co najwyżej.......poplotkować.

No wiesz....być może Vul poczuł sie obrażony w sposób brutalny, ale ja tylko zacytowałem z jego wypowiedzi, ze ocenił mnie na podstawie kilku postów. Jeżeli to jest powód do "ostrzeżenia", to chyba to forum musiałoby świecic pustkami.

To jest wystarczający powód do ostrzeżenia, bo to stwierdzenie jest niegrzeczne, i najzwyczajniej nieprawdziwe. Sugeruje ono, że jestem nieobiektywny i wyciągam wnioski bez odpowiedniego rozeznania. Podczas gdy typ stwierdzeń, po przeczytaniu których wyciągnąłem wnioski(powtórzę) nie wymaga (sic!) nawet kilku postów, wystarczy jeden (sic!). Poza tym stwierdzenie "być może Vul poczuł sie obrażony w sposób brutalny" jest nieprawdziwe i nosi znamiona manipulacji ponieważ wyraźnie napisałem co sądzę o stwierdzaniach takich jak et, które wtedy cytowałem i nigdzie nie napisałem, że czuję się "brutalnie" obrażony.

Lepiej, żeby forum świeciło pustkami niż być pełne, ale żeby trzeba było "zatykać nos" zaglądając na nie.

Kryterium ilościowe jest dobre tylko gdy chcemy pochwalić się statystyką.

Pozdrawiam w Panu

_________________
Wspólnota Domowego Kościoła
Crux sacra sit mihi lux! Nunquam draco sit mihi dux!
Vade retro Satana! Nunquam suade mihi vana!
Sunt mala quae libas. Ipse venena bibas!


N paź 07, 2012 12:32
Zobacz profil
Post Re: Wiara.pl czy Wiocha.pl? (Humalog, Alus i chamstwo vs hom
humalog napisał(a):
Osądzanie natomiast kogokolwiek na podstawie tego, że tępi robactwo w swoim domu nazwac można tylko niepoważnym, no a przyrównywanie sensu życia człowieka do życia robaka (owada)....to juz wiecej niż brak powagi.

A ja zastosuję pewne środki, tylko wtedy jeśli nie da się inaczej. Jeśli jest możliwość rozwiązania problemu tak, by nikomu nie stała się krzywda, uznaję wyłącznie takie metody. Nie zabijam na zasadzie - bo to najprostsze wyjście :| Szanuję inne stworzenia.

humalog napisał(a):
Osądzanie natomiast kogokolwiek na podstawie tego, że tępi robactwo w swoim domu nazwac można tylko niepoważnym, no a przyrównywanie sensu życia człowieka do życia robaka (owada)....to juz wiecej niż brak powagi.

Twoje priorytety i Twoje podejście, to Twoja sprawa. Ja ich podzielać nie mam obowiązku.
Owszem, osądzam ludzi na podstawie ich stosunku do przyrody, natury. To jest dla mnie ważne. Ludzi, którzy źle traktują zwierzęta, wykluczam z grona bliskich mi osób.

Poza tym, mój sposób postrzegania świata, a także założenia mojej wiary, stawiają człowieka jako część natury. Mały trybik w ogromnej machinie. Absolutnie w niczym nie lepszy, a wręcz przeciwnie (drugiego takiego szkodnika i okrutnika się nie znajdzie).
Wierzę też w reinkarnację, więc jak najbardziej dostrzegam sens w życiu robaka. Poza tym on tak samo ma wolę życia, jak i człowiek ma. Dla Ciebie moje podejście to brak powagi, ja w Tobie widzę przeogromną pychę, bo wydaje Ci się, że jesteś lepszy od innych stworzeń, których życia nawet nie szanujesz (zabijasz bo tak wygodnie, a nie z konieczności).


N paź 07, 2012 12:33
Post Re: Wiara.pl czy Wiocha.pl? (Humalog, Alus i chamstwo vs hom
-Vi- proste pytanie: założmy, że gdzieś przypadkowo zetnęłaś sie z osobą zawszoną i żyjątka postanowiły sobie znaleźć na Twojej głowie lokum - szanując każde życie, przyjmiesz lokatorów?


N paź 07, 2012 12:38
Post Re: Wiara.pl czy Wiocha.pl? (Humalog, Alus i chamstwo vs hom
Cytuj:
To jest wystarczający powód do ostrzeżenia, bo to stwierdzenie jest niegrzeczne, i najzwyczajniej nieprawdziwe. Sugeruje ono, że jestem nieobiektywny i wyciągam wnioski bez odpowiedniego rozeznania.


No cóż....przypomnij sobie czego to dokładnie dotyczy. Otóz pierwszych Twoich postów. Twoje wytłumaczenie nastapiło o wiele później.
Nie przesadzasz czasem z tym sugerowaniem dawania ostrzeżeń?
Poza tym odpowiadałem na cytaty podane przez ziuteckiego, a nie bezpośrednio Tobie i były tam słowa "być może", gdyż ty nie napisałes o tym, ze czujesz sie obrażony moimi sformułowaniami o "kilku postach".

Rozumiem jednak, ze jak sie chce psa uderzyć to kij zawsze sie znajdzie.

Czyzbym znalazł sie w towarzystwie wyjatkowych ideałów?

Cytuj:
Owszem, osądzam ludzi na podstawie ich stosunku do przyrody, natury. To jest dla mnie ważne. Ludzi, którzy źle traktują zwierzęta, wykluczam z grona bliskich mi osób.


Potepiasz jednak i rzucasz gromy gdy jeden katolik wytknie drugiemu jego błędy ( i nie chodzi tylko o mnie).....to sie nazywa mentalność Kalego


N paź 07, 2012 12:39
Post Re: Wiara.pl czy Wiocha.pl? (Humalog, Alus i chamstwo vs hom
Alus napisał(a):
-Vi- proste pytanie: założmy, że gdzieś przypadkowo zetnęłaś sie z osobą zawszoną i żyjątka postanowiły sobie znaleźć na Twojej głowie lokum - szanując każde życie, przyjmiesz lokatorów?

Alus, ja już odpowiedziałam. I nawet Tobie chyba pisałam kiedyś na przykładzie niebezpiecznego, agresywnego psa. Ja nie jestem radykałem w sensie że tknąć nie można. Jeśli inaczej się nie da, nie neguję zabijania (zresztą jestem też zwolenniczką kary śmierci, zabójstwa w samoobronie itp., będąc przy tym osobą, która szanuje życie innych). Chodzi o szacunek do życia i innych stworzeń, i o to aby nie krzywdzić dla kaprysu, czy dlatego, że to najprostsze rozwiązanie.
U niektórych (np. @humalog i jego "tałatajstwo") sam sposób mówienia o innych stworzeniach, pozostawia wiele do życzenia. A dla siebie to oczekuje szacunku (bo jemu niby się z urzędu należy :roll: )


humalog napisał(a):
Cytuj:
Owszem, osądzam ludzi na podstawie ich stosunku do przyrody, natury. To jest dla mnie ważne. Ludzi, którzy źle traktują zwierzęta, wykluczam z grona bliskich mi osób.


Potepiasz jednak i rzucasz gromy gdy jeden katolik wytknie drugiemu jego błędy ( i nie chodzi tylko o mnie).....to sie nazywa mentalność Kalego

Oczywiście że osądzam ludzi na jakiejś (i to nie jednej) podstawie. Nie biorę każdego jak leci, a złych ludzi skreślam. Co w tym dziwnego?

A gdy jeden katolik jest hipokrytą (a tak było choćby w Twoim przypadku), to oczywiście że mu to wytknę. Nie rzucam natomiast gromów, gdy katolik, który nie jest hipokrytą, coś komuś wytyka.


N paź 07, 2012 13:08
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL