Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 10:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
 Wiara.pl czy Wiocha.pl? (Humalog, Alus i chamstwo vs homo_.) 
Autor Wiadomość
Post Re: Wiara.pl czy Wiocha.pl? (Humalog, Alus i chamstwo vs hom
Zdaje się, że obecnie mało kto ma jeden IP. To nie jest dobry wskaźnik :no:
A wszystko to "wina" dostawców Internetu, którzy oferują zmienne IP.
Dlatego też przy którejś tam ustawie czy projekcie(nie pamiętam) to dostawcy byliby odpowiedzialni za ujawnienie danych klienta, w przypadku łamania prawa.

Przy każdym uruchamianiu komputera (bądź reset modemu) zostaje przypisane nowe IP.
Jak ktoś nie wie to niech sprawdzi w necie jaki ma teraz IP, a później przy ponownym uruchomieniu sprawdzi ponownie, czy ma to samo.


Pn paź 08, 2012 11:17
Post Re: Wiara.pl czy Wiocha.pl? (Humalog, Alus i chamstwo vs hom
Cytuj:
Dlatego też przy którejś tam ustawie czy projekcie(nie pamiętam) to dostawcy byliby odpowiedzialni za ujawnienie danych klienta, w przypadku łamania prawa.


Na wniosek sądu musza to zrobić....to ich obowiazek. Ale tylko na wniosek sądu. Nie moga tego robić dowolnie i każdemu kto prosi (Ustawa o ochronie danych osobowych).
O ile wiem to operator jest w stanie sprawdzic kto i w jakich godzinach miał konkretne IP (niezaleznie od ilości resetów :) ).
Problem jednak dalej pozostaje....gdy kilka osób korzysta z tego samego kompa. To kto co napisał?

Jak to sie mówi...Wielki Brat czuwa :D


Pn paź 08, 2012 12:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 19, 2010 18:21
Posty: 267
Post Re: Wiara.pl czy Wiocha.pl? (Humalog, Alus i chamstwo vs hom
Myślę, że od tego są osoby techniczne odpowiedzialne za forum, żeby w sposób bezpieczny podpowiedzieć odpowiednie rozwiązania. Poza tym nie doczytałem nigdzie informacji, że ktoś banuje bez wyjaśnienia osobę mającą to samo IP. Od spostrzeżenia do banowania jest jeszcze miejsce na inne działania.
P.s.
Chyba mi się zrymowało :)

_________________
Wspólnota Domowego Kościoła
Crux sacra sit mihi lux! Nunquam draco sit mihi dux!
Vade retro Satana! Nunquam suade mihi vana!
Sunt mala quae libas. Ipse venena bibas!


Pn paź 08, 2012 13:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 15, 2012 19:38
Posty: 77
Post Re: Wiara.pl czy Wiocha.pl? (Humalog, Alus i chamstwo vs hom
Vul napisał(a):
Poza tym nie doczytałem nigdzie informacji, że ktoś banuje bez wyjaśnienia osobę mającą to samo IP.

Technicznie to wygląda tak, że chcąc zablokować jakąś osobę admin blokuje numer IP z którego korzystała. Tylko że to IP mogło być dynamiczne a nie stałe i ktoś inny może mieć takie samo IP w innym czasie. Nawet sprawdzenie, ze ta osoba pisała np kilka różnych postów w kilka dni też nie jest miarodajne, bo to może być NAT - czyli np kilkaset osób może korzystać z jednego IP publicznego.


Śr paź 10, 2012 8:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 15, 2012 19:38
Posty: 77
Post Re: Wiara.pl czy Wiocha.pl? (Humalog, Alus i chamstwo vs hom
humalog napisał(a):
ziutecki

Nie wydaje ci sie, ze bardzo pobieżnie podałes cztery cytaty (Na dodatek dwa z nich dotyczyły odpowiedzi skierowanej do Vul'a),

No tak, manipulowania ciąg dalszy. Popatrz jak to brzmi:
Kod:
Cztery NIEPRAWDZIWE cytaty a dwa nie moje

No oczywiście, że każdy Ci teraz przyklaśnie - bo niesłusznie ktoś ci zwraca uwagę :) :brawo: Dla dociekliwych - na stronie 7 tego wątku jest ten mój post. Cytatów było 12 (słownie: DWANAŚCIE) z czego dotyczących tematu twoich uszczypliwości 11. :o :-D
Ale nic to, jak widać nic do ciebie nie trafiło...

Wczoraj w pociągu trafiłem akurat na List Jakuba - polecam do przeczytania, bo bardzo krótki. A czytając go jakoś dziwnie moje myśli skorelowały się z osobami z tego forum.

Kod:
(26) Jeżeli ktoś uważa się za człowieka religijnego, lecz łudząc serce swoje nie powściąga swego języka, to pobożność jego pozbawiona jest podstaw.

Kod:
5 Tak samo język, mimo że jest małym członkiem, ma powód do wielkich przechwałek. Oto mały ogień, a jak wielki las podpala. 6 Tak i język jest ogniem, sferą nieprawości. Język jest wśród wszystkich naszych członków tym, co bezcześci całe ciało i sam trawiony ogniem piekielnym rozpala krąg życia.

Kod:
13 Kto spośród was jest mądry i rozsądny? Niech wykaże się w swoim nienagannym postępowaniu uczynkami dokonanymi z łagodnością właściwą mądrości! 14 Natomiast jeżeli żywicie w sercach waszych gorzką zazdrość i skłonność do kłótni, to nie przechwalajcie się i nie sprzeciwiajcie się kłamstwem prawdzie! 15 Nie na tym polega zstępująca z góry mądrość, ale mądrość ziemska, zmysłowa i szatańska. 16 Gdzie bowiem zazdrość i żądza sporu, tam też bezład i wszelki występek. 17 Mądrość zaś zstępująca z góry jest przede wszystkim czysta, dalej, skłonna do zgody, ustępliwa, posłuszna, pełna miłosierdzia i dobrych owoców, wolna od względów ludzkich i obłudy. 18 Owoc zaś sprawiedliwości sieją w pokoju ci, którzy zaprowadzają pokój.


Śr paź 10, 2012 8:48
Zobacz profil
Post Re: Wiara.pl czy Wiocha.pl? (Humalog, Alus i chamstwo vs hom
Cytuj:
Kod:

Cztery NIEPRAWDZIWE cytaty a dwa nie moje


Nie wiem skad to zdanie wytrzasnałeś, ale ono jest dopiero nieprawdziwe.
Nigdzie bowiem nie zaprzeczyłęm jakiemukolwiek cytatowi....dlaczego więc nieprawdziwie zarzucasz mi manipulacje?

Nadal sie nie odniosłes do całosci mojego postu....wiec może lepiej bedzie jak obaj zamilkniemy na ten temat?

Bo jak zauważyłeś (tylko nie w ta strone)
Cytuj:
jak widać nic do ciebie nie trafiło...


Włącznie z cytatami z Listu...


Śr paź 10, 2012 10:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 19, 2010 18:21
Posty: 267
Post Re: Wiara.pl czy Wiocha.pl? (Humalog, Alus i chamstwo vs hom
ziutecki napisał(a):
Vul napisał(a):
Poza tym nie doczytałem nigdzie informacji, że ktoś banuje bez wyjaśnienia osobę mającą to samo IP.

Technicznie to wygląda tak, że chcąc zablokować jakąś osobę admin blokuje numer IP z którego korzystała. Tylko że to IP mogło być dynamiczne a nie stałe i ktoś inny może mieć takie samo IP w innym czasie. Nawet sprawdzenie, ze ta osoba pisała np kilka różnych postów w kilka dni też nie jest miarodajne, bo to może być NAT - czyli np kilkaset osób może korzystać z jednego IP publicznego.
Ziutecki :) wiem jak to wygląda technicznie bo informatyką zajmuję się całe moje zawodowe życie ;P

Chciałem tylko zwrócić uwagę, że:
  1. Nie ma potrzeby wyciągać niesprawdzonych wniosków, że ktoś na tym forum banuje użytkowników biorąc pod uwagę tylko identyczność IP, gdyż na pewno są administratorzy techniczni, którzy zajmują się propagacją wiedzy i możliwości technicznych forum dla administracji,
  2. MARIEL, pisząc o tym, że użytkownik forum używał IP innego użytkownik,a podzieliła się informacją o tym, że taki czynnik jest dodatkowym argumentem mówiącym, zwiększającym prawdopodobieństwo, że może to być ta sama osoba,
  3. O tym jak analizować podsieci i blokować je na zwykłych serwerach proxy oraz które serwery proxy i które domeny umożliwiające tworzenie adresów e-mail należy banować możemy porozmawiać w innym wątku, jeżeli będzie taka wola :)

_________________
Wspólnota Domowego Kościoła
Crux sacra sit mihi lux! Nunquam draco sit mihi dux!
Vade retro Satana! Nunquam suade mihi vana!
Sunt mala quae libas. Ipse venena bibas!


Śr paź 10, 2012 16:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 15, 2012 19:38
Posty: 77
Post Re: Wiara.pl czy Wiocha.pl? (Humalog, Alus i chamstwo vs hom
Vul; witaj w klubie :)

humalog napisał(a):
Cytuj:
Kod:

Cztery NIEPRAWDZIWE cytaty a dwa nie moje


Nie wiem skad to zdanie wytrzasnałeś, ale ono jest dopiero nieprawdziwe.

Zauważyłeś gdzieś tu słowo "cytat"? Napisałem KOD, czyli coś stworzonego przez mnie, nie cytowane... Dla mnie - po przeczytaniu twojego tekstu - jest oczywistą manipulacją, to co napisałeś. Odpowiedz proszę - ile było cytatów? 4 czy 11 ?


Cytuj:
Nadal sie nie odniosłes do całosci mojego postu....

No to proszę resztę twojego postu:
Cytuj:
Jak rozumiem wystarczy sam "wyrwany" cytat bez odniesienia do całości.

Podałem ci przykład jak róznie można rozumieć jedno zdanie w zależności od tego co sie obetnie, a co zostawi.

Jak widze niepotrzebny był mój zapał...Ja gadam o kozie, a ty o wozie....to może lepiej już zmilczeć.

Co tu odpowiedzieć... Hmm, no nic - chyba że na siłę wtrącę jakieś zaśmiecające słowa? Jeśli nie ma na co odpowiadać - nie odpowiadam. chyba, że coś ważnego dla Ciebie pominąłem? Jeśli wskażesz coś ważnego w tym tekście, coś wartego odpowiedzi (nie kozę), to odpowiem...


Śr paź 10, 2012 16:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Wiara.pl czy Wiocha.pl? (Humalog, Alus i chamstwo vs hom
Trochę mnie nie było, a tu widzę działo się... Generalnie popieram Otta, nie raz dziwiłem się jak to chrześcijańska brać potrafi dyskutować między sobą. A dla tej czy innej kontrowersyjnej postawy przywołują Jezusa lejącego kupców w świątyni. A ja jestem pewny, że gdyby tak dobrze poszukać, to zdecydowanie więcej akapitów Ewangelii mówi o pokorze, nie o walce zbrojnej.
Moja skromna rada: przedstawiajcie swoje zdanie w dyskusji na dany temat, a jeżeli stwierdzicie, że z kimś nie warto waszym zdaniem rozmawiać to ignorujcie go/ją. Inaczej prowadzi to do bezustannych ataków/docinek/pyskówek, jak ostatnimi czasy w przypadku humaloga, Alus i kwiatka, którego lubię, choć swoje wady ma.
Ludzie szanujcie się, bo to forum bez kwiatka, maluczkiego, oleksy, gity, Lizy... jest gorsze niż lepsze. Jak zwykł mawiać Kuno, choć postać paskudna, w jednym popieram łotra całym sercem: Wina dajcie i niech żywie miłość między chrześcijany!

_________________
pajacyk.pl


Śr paź 10, 2012 17:29
Zobacz profil
Post Re: Wiara.pl czy Wiocha.pl? (Humalog, Alus i chamstwo vs hom
Nie o ten post mi chodziło.
Nie rób ze mnie głupka.

Mam radę.....czytaj czasem to na co odpowiadasz.


Śr paź 10, 2012 17:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 19, 2010 18:21
Posty: 267
Post Re: Wiara.pl czy Wiocha.pl? (Humalog, Alus i chamstwo vs hom
Tertulian w Apologetyku napisał(a):
Patrzcie, jak oni się miłują

_________________
Wspólnota Domowego Kościoła
Crux sacra sit mihi lux! Nunquam draco sit mihi dux!
Vade retro Satana! Nunquam suade mihi vana!
Sunt mala quae libas. Ipse venena bibas!


Śr paź 10, 2012 18:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Wiara.pl czy Wiocha.pl? (Humalog, Alus i chamstwo vs hom
tanie_wino napisał(a):
Ludzie szanujcie się, bo to forum bez kwiatka, maluczkiego, oleksy, gity, Lizy... jest gorsze niż lepsze.

I gargamela ;-)


Cz paź 11, 2012 9:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL