Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 21, 2024 20:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7397 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 490, 491, 492, 493, 494  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1565
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Idący napisał(a):
Uważam, że zaślepiony jesteś nienawiścią i nienawistną wobec Kościoła propagandą.

Uważasz, że powinienem powiadomić prokuraturę, że się wstydzę i powinienem prywatnie iść do lekarza, że jestem zaślepiony nienawiścią do Kościoła jak i nienawistną propagandą wobec Kościoła. Kto wgrał ci ten kodeks, na podstawie którego wyrażasz takie opinie o mnie? W czym jesteś lepszy ode mnie? Tym, że po wyluzowaniu miałeś objawienie:
Idący napisał(a):
Objawienie, zawsze myślałem, że tylko kobiety mogą być księżmi.
Przyznać muszę, że co prawda nie w całości lecz w części się spełnia. Ale czy jedno objawienie upoważnia ciebie do bycia lepszym?
Idący napisał(a):
To chore, taka nienawiść do księży.
To nie nienawiść, mylisz pojęcia, to zwracanie uwagi na to, co pod przykrywką sutanny wyprawiają co niektórzy kapłani. W jaki sposób wykorzystują zaufanie najbardziej niewinnych - dzieci.
Piszesz o homoseksualistach, tak, masz rację to problem Kościoła. Około 30 % księży to homoseksualiści. Nie wiem czy widział go św.Jan Paweł II, dostrzega to niepokojące zjawisko Papież Franciszek:
Papież zmartwiony homoseksualizmem wśród księży i zakonników


Cz maja 02, 2024 18:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 715
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Dalszy ciąg obsesji. Nienawiść nieskrywana, co gorsza pokrętnie tłumaczone troską o dobro. Obsesyjne zarzucanie Kościołowi wszelakiego zła jest przejawem nienawiści. Brak zauważania dobra też o tym świadczy.
Jedno Ciebie tłumaczy i pozwala lepiej zrozumieć. Ten kompleks niższości zapewne powoduje agresję. Brak poczucia własnej wartości jest wyleczalny. To żaden wstyd. Uwierz mi, że jest sens podjąć terapię. Dla własnego zdrowia.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Pt maja 03, 2024 8:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1565
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Idący napisał(a):
Nienawiść nieskrywana, co gorsza pokrętnie tłumaczone troską o dobro. Obsesyjne zarzucanie Kościołowi wszelakiego zła jest przejawem nienawiści. Brak zauważania dobra też o tym świadczy.

Idący, publiczne ujawnione przez Papieża zmartwienie homoseksualizmem wśród księży i zakonników nazywasz obsesją i przejawem nienawiści? Mam wrażenie, że troszeczkę cię poniosło. Najwidoczniej, jako głowa Kościoła uważa, że nie sposób w obecnych czasach stosować zasady pani Dulskiej. Zło należy nazwać złem, wszem i wobec. Na kłamstwie niczego trwałego nie można zbudować. Poza tym, w obecnych czasach jest coraz ciężej ukryć zepsucie jakie ma miejsce w wielu wspólnotach chrześcijańskich i nie tylko.
Spójrz na ten problem bez emocji. Ksiądz zostaje księdzem, po zaakceptowaniu przez grono ludzi, a człowiek, jak to człowiek, jest omylnym.


Pt maja 03, 2024 9:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 248
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Jerzy_67 napisał(a):
Atimeres napisał(a):
Uważajcie, bo Viona i Jerzy, to - zgodnie z praktyką s.j. - dubler/ka, aby było zgodnie z Pismem: "gdy jeden nie może to pośle dwóch lub siedmiu gorszych od niego"
O co Ci chodzi? Nie mam nic wspólnego ze świadkami J. oraz z vioną. Jej wierzenia są mi kompletnie obce i Twoje sugestie są głupie!


Jerzy-67, sprawa sie wyjasnila i nie ma co dalej tego drazyc.

Widze, ze jestes bardzo wierzacym czlowiekiem i nic mi do tego. Ja tez kiedys bardzo wierzylam i wiem jak to jest. Chce ci tylko powiedziec, ze nie jestem twoim wrogiem, bo naprawde widze, ze stales sie -jak my wszyscy tutaj- ofiarą innych ofiar, nie bedac tego swiadomym. Tak to po prostu dziala.
Powrot do autentycznosci jest punktem zwrotnym w zyciu kazdego czlowieka ale wymaga odwagi i swiadomej decyzji. Nie zawsze jest to latwe...raczej zawsze jest trudne.
Dyskusje na forach religijnych sa jakie sa. Z jakiegos powodu wszystkich nas tu ciagnie, zebysmy sie nie wiem jak zarzekali. Mysle,ze mimo wszystko odniesiemy duchowa korzysc z tych wirtualnych spotkan na tym forum.
Najwazniejsze to zachowac zdrowy dystans i spokoj ...i starac sie pisac prosto z serca, zgodnie z prawda, w zgodzie z samym sobą...no i nie przeginac w zadna strone :-D


Pn maja 20, 2024 13:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2081
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
viona - pozdrawiam! :-D

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pn maja 20, 2024 15:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 715
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
george45 napisał(a):
...

Człowiek kierujący się nienawiścią, widzi w kimś (niemal) jedynie zło. Skupia się na tym co złe. Podkreśla to zło i ciągle wywleka. Ne potrafi zdobyć się na obiektywizm. Nie potrafi lub nie chce dostrzegać dobra. I chwalić za nie.
Nie chodzi o negację faktów, ale na wybiórczym ich przywoływaniu.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Pn maja 20, 2024 16:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1565
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Jerzy_67 napisał(a):
Swołocz - bardzo mądrze to napisałeś!
Jerzy_67 napisał(a):
viona! - HEREZJE WYPISUJESZ I BEZCZELNIE ZAPRZECZASZ BOŻEMU SŁOWU!!!
OPAMIĘTAJ SIĘ KOBIETO!!

Oto opamiętane dziecko boże, które doznało oświecenia i stało się ponadto „sędzią sprawiedliwym” - Jerzy_67. Czekam, kiedy zaczniesz za dobre karać, a za złe wynagradzać, czy jakoś tak.
Jerzy_67,odnoszę wrażenie, że błędem było zachęcenie ciebie byś pisał własnymi słowami. Może jednak rób dalej za kserokopiarkę.
PS
Jerzy_67, po wysłuchaniu Idącego zakończę słowami Viony „Jerzy-67, zlituj sie […]”


Wt maja 21, 2024 10:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 248
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Cytuj:
Jerzy_67 napisał(a):
viona! - HEREZJE WYPISUJESZ I BEZCZELNIE ZAPRZECZASZ BOŻEMU SŁOWU!!!
OPAMIĘTAJ SIĘ KOBIETO!!


Jerzy, ja w Biblii szukam Slowa Bozego . I znajduje.
Znajduje, poniewaz jestem wyposazona w czujnik wylapujacy klamstwa na kilometr i dzieki niemu potrafie coraz lepiej oddzielac "pszenice od kąkolu".

Twoja czujnosc zostala przytepiona przez ofiary klamstwa, ktore jak "ryczace lwy" zaczaily sie na ciebie dawno temu pod Jasna Gora. Stales sie ich ofiara.

Przestales byc soba, stales sie czastka zaklamanej masy.
Powolujesz sie na Biblie, nazywajac ja Slowem Bozym, bedac nieswiadomym, ze Slowo Boze to Chrystus , a nie Biblia, napisana przez ludzi.
Chrystus to takze twoja szansa na zycie. Nie "Pan Jezus", lecz Chrystus, ktory dla nas wszystkich na ziemi jest jedyna droga, prawda i zycie.

"Pan Jezus" to cialo, ktorego juz nie ma. Chrystus, ktory pojawil sie na chwile w tym ciele, nieprzerwanie JEST i zaprasza nas wszystkich do swojego Krolestwa.


Wt maja 21, 2024 15:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2081
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
viona napisał(a):
"Pan Jezus" to cialo, ktorego juz nie ma.
I dalej brniesz w herezjach?!? Ech... Mam Ci przytoczyć te liczne wypowiedzi, gdzie jest czarno na białym podane, że PAN JEZUS jest wciąż i wciąż będzie?!...
Nawet sam Chrystus mówi o sobie tak:
    Ap 22:16 BW "Ja, Jezus, wysłałem anioła mego, by poświadczył wam to w zborach. Jam jest korzeń i ród Dawidowy, gwiazda jasna poranna."

Żal patrzeć, jak gnoza + New Age Cię opanowały, ale nie dajesz sobie tego uświadomić, więc dalej herezje produkujesz i nimi zarażasz, ale mam nadzieję, że nieskutecznie (chociaż tu, bo gdzie indziej to może i masz naśladowców; tu ich też masz, ale nie dlatego, że ich zwiodłaś, bo już tacy byli wcześniej...).

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Wt maja 21, 2024 15:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 248
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Jerzy_67 napisał(a):
viona napisał(a):
"Pan Jezus" to cialo, ktorego juz nie ma.
I dalej brniesz w herezjach?!? Ech... Mam Ci przytoczyć te liczne wypowiedzi, gdzie jest czarno na białym podane, że PAN JEZUS jest wciąż i wciąż będzie?!...
Nawet sam Chrystus mówi o sobie tak:
    Ap 22:16 BW "Ja, Jezus, wysłałem anioła mego, by poświadczył wam to w zborach. Jam jest korzeń i ród Dawidowy, gwiazda jasna poranna."


A skad wiesz, ze to "sam Chrystus mowi tak o sobie" ?

Cytuj:
Żal patrzeć, jak gnoza + New Age Cię opanowały, ale nie dajesz sobie tego uświadomić, więc dalej herezje produkujesz i nimi zarażasz, ale mam nadzieję, że nieskutecznie (chociaż tu, bo gdzie indziej to może i masz naśladowców; tu ich też masz, ale nie dlatego, że ich zwiodłaś, bo już tacy byli wcześniej...).


Przestan fantazjowac na moj temat i skup sie na prawdzie, bo tylko ona moze cie zbawic.


Wt maja 21, 2024 16:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2081
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
viona napisał(a):
A skad wiesz, ze to "sam Chrystus mowi tak o sobie" ?
A kto?
Jeśli tak wciąż będziesz kwestionować raz po raz jakiś zapis biblijny, to się pytam: a skąd wiesz, że te zapisy, które akceptujesz, są wiarygodne (skoro inne nie są)?!

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Wt maja 21, 2024 16:12
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 248
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Jerzy_67 napisał(a):
viona napisał(a):
A skad wiesz, ze to "sam Chrystus mowi tak o sobie" ?
A kto?


Nie pytalam "kto", tylko "skad wiesz".
Czytaj ze zrozumieniem i odpowiadaj na pytania, jesli juz odpowiadasz. Albo nie odpowiadaj wcale. Odpowiedz pytaniem na pytanie to nie jest odpowiedz.

Cytuj:
Jeśli tak wciąż będziesz kwestionować raz po raz jakiś zapis biblijny, to się pytam: a skąd wiesz, że te zapisy, które akceptujesz, są wiarygodne (skoro inne nie są)?!


Zrodlem wiedzy, o ktora pytasz jest duch prawdy.
Jesli pozwolisz mu sie prowadzic, tez bedziesz wiedzial.


Wt maja 21, 2024 16:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2081
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
viona napisał(a):
Nie pytalam "kto", tylko "skad wiesz".
Wiem, bo czytam tak w Biblii. Tak samo z Biblii wiem, że jest prawda, którą można odkryć, albo że jest zbawienie, którego potrzebujemy, albo, że nastanie Nowa Ziemia i Nowe Niebo...
Gdybym zaczął podważać jedno, to czemu nie drugie, trzecie, piąte i dziesiąte?... Dlatego nie podważam, ale przyjmuję za prawdę, co w Piśmie jest napisane!

viona napisał(a):
Zrodlem wiedzy, o ktora pytasz jest duch prawdy.
Jezus obiecał posłać Ducha Prawdy i zrobił to. Duch ten był przy pisaniu Biblii - czemu miałby po wiekach zaprzeczać temu, co natchnął wcześniej, aby było prawdą?!...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Wt maja 21, 2024 17:28
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 248
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Jerzy_67 napisał(a):
viona napisał(a):
Nie pytalam "kto", tylko "skad wiesz".
Wiem, bo czytam tak w Biblii. Tak samo z Biblii wiem, że jest prawda, którą można odkryć, albo że jest zbawienie, którego potrzebujemy, albo, że nastanie Nowa Ziemia i Nowe Niebo...
Gdybym zaczął podważać jedno, to czemu nie drugie, trzecie, piąte i dziesiąte?... Dlatego nie podważam, ale przyjmuję za prawdę, co w Piśmie jest napisane!


A ja mam swiadomosc, ze zyje w swiecie, ktory lezy w mocy"niegodziwca" i sprawdzam wszystko w swietle objawienia. Rowniez tresc Biblii. Dzieki temu wiem, ze do Biblii zakradlo sie klamstwo.

Cytuj:
viona napisał(a):
Zrodlem wiedzy, o ktora pytasz jest duch prawdy.
Jezus obiecał posłać Ducha Prawdy i zrobił to. Duch ten był przy pisaniu Biblii - czemu miałby po wiekach zaprzeczać temu, co natchnął wcześniej, aby było prawdą?!...


A kto ci powiedzial, ze duch prawdy byl przy pisaniu i redagowaniu Biblii?

Czy to nie byl Pawel, ktory wypromowal martwe cialo Jezusa na krucyfiksie i "ewangelie" o martwym Chrystusie, ktory podobno po trzech dniach zmartwychwstal, zaliczajac w miedzyczasie pieklo?

Licze na rzeczowa i logiczna odpowiedz z twojej strony.


Wt maja 21, 2024 18:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2081
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
viona napisał(a):
Czy to nie byl Pawel, ktory wypromowal martwe cialo Jezusa na krucyfiksie i "ewangelie" o martwym Chrystusie, ktory podobno po trzech dniach zmartwychwstal, zaliczajac w miedzyczasie pieklo?
To i zmartwychwstanie Jezusa negujesz?! Szok!
Żadnego piekła nie zaliczał Pan Jezus.
Wiesz co?- w innym miejscu napisałem, że chcę ignorować, co piszesz, i to jest dobry pomysł, bo herezja goni herezję, a po co mam się w tym taplać, gdy nie ma żadnych widoków, abyś coś mogła zmienić w myśleniu na wskroś przeżartym gnozą i New Age...
Doprawdy, szkoda czasu i nie chcę, abyś produkowała te herezje za herezjami... Opamiętaj się, póki czas!!

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Wt maja 21, 2024 18:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7397 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 490, 491, 492, 493, 494  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL