Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 337, 338, 339, 340, 341, 342, 343 ... 492  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
@MarekPiotrowski

Haha, teraz dopiero zauważyłem, toteż pragnę zapytać... czy dobrze rozumiem z tego, co widać pod tym linkiem: http://analizy.biz/marek1962/odkrycia.pdf że Ty tę bzdurę o Seminolach, o której kiedyś rozmawialiśmy, umieściłeś w swojej książce? :lol:

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N lis 12, 2017 18:50
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Ja nie znam odpowiedzi ale jeśli chodzi o dyskusje na forum, to wcale Marek nie upierał się zanadto przy swojej tezie, tylko podszedł w miarę otwarcie i szybko przyznał, że może się mylić, więc nie wiem, po co mu to wypominać.

Ale w kwestii historii wydaje się, że Marek podchodzi trochę zbyt luźno do źródeł. Dlatego nie wychodzi to tak dobrze, jak w przypadku teologii.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N lis 12, 2017 20:10
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Marek Piotrowski napisał(a):
Widzę, ze nerwy wysiadają i zaczynają się inwektywy. Zawsze mnie to cieszy u adwersarzy, bo wiele mówi....

Nie rozumiem powodów tej radości. Jeśli jakiś człowiek poświęca lata wytężonej pracy na studia nad jakimś zagadnieniem, tak, że oddycha nim jak powietrzem i ma je w małym palcu, i ma jeszcze świadomość, że odkrył i uchwycił okruch prawdy o świecie, to jest zupełnie zrozumiałe, że nerwy mu puszczają w obecności dyletantów, którzy mało, że łżą w żywe oczy, to jeszcze mają tupet przedstawiać swoje kłamstwa i manipulacje jako prawde szczerą.

Co prawda rozumiałbym, gdyby chodziło o jakiegoś parszywego, skomuszałego kryptoubeka, któremu się prowokacja udała. W wypadku katolika nie rozumiem.

Dlaczego to piszę? Bo tzw. cywilizacja naukowo-techniczna opiera się na wspólnym dochodzeniu do prawdy właśnie, w abstrakcji od własnych sympatii i antypatii, i bynajmniej nie tak prowadzi się dyskusję o prawdzie, że papież "ogłasza dekretem metodę naukową", na podobnej zapewne zasadzie, jak NASA niedługo zadekretuje Muskowi i Bezosowi prywatny przemysł rakietowy.


N lis 12, 2017 22:11

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Soul33 napisał(a):
Ja nie znam odpowiedzi ale jeśli chodzi o dyskusje na forum, to wcale Marek nie upierał się zanadto przy swojej tezie, tylko podszedł w miarę otwarcie i szybko przyznał, że może się mylić, więc nie wiem, po co mu to wypominać.


Nic podobnego. Po pierwsze upierał się wręcz kuriozalnie, ignorując przytoczone dokumenty, drwiąc i zarzucając "ściemnianie" , po drugie ostatecznie nie przyznał się do błędu nawet wówczas, gdy wskazałem mu właściwy dokument, a tym samym fakt, że upierał się przy dacie pomylonej o 100 lat.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn lis 13, 2017 5:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Sprawa Seminoli jest w moim katalogu poprawek do ewentualnej nowej edycji książki (wymaga jeszcze sprawdzenia Twoich rewelacji, choć jest duże prawdopodobieństwo że masz rację). To co jest na sieci z założenia odpowiada aktualnej zawartości.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn lis 13, 2017 10:05
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Marek_Piotrowski napisał(a):
Sprawa Seminoli jest w moim katalogu poprawek do ewentualnej nowej edycji książki


Taką decyzję można tylko pochwalić.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn lis 13, 2017 15:20
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
JedenPost napisał(a):
Nic podobnego. Po pierwsze upierał się wręcz kuriozalnie, ignorując przytoczone dokumenty, drwiąc i zarzucając "ściemnianie" , po drugie ostatecznie nie przyznał się do błędu nawet wówczas, gdy wskazałem mu właściwy dokument, a tym samym fakt, że upierał się przy dacie pomylonej o 100 lat.

Wygląda na to, że źle zapamiętałem. Ale na pewno Marek stwierdził, że napisze do autora tamtej strony o Indianach z pytaniem, skąd zaczerpnął swoje rewelacje.

Niemniej ja odnosiłem się do przypominania na forum o tej sprawie z pewną zauważalną regularnością :) Ale może w tym momencie już nie ma o czym.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn lis 13, 2017 20:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Soul33 napisał(a):

Niemniej ja odnosiłem się do przypominania na forum o tej sprawie z pewną zauważalną regularnością :)


Widać po prostu stała się ona dla mnie swoistym symbolem blagierstwa i autorytatywnego zabierania głosu w sprawach, o których nie ma się zielonego pojęcia. ;)

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt lis 14, 2017 17:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
E tam, znalazłeś jakąś niedokładność która nie zmienia ogólnego obrazu i pysznisz się jakbyś Teorię Newtona obalił.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt lis 14, 2017 21:05
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Marek_Piotrowski napisał(a):
E tam, znalazłeś jakąś niedokładność która nie zmienia ogólnego obrazu i pysznisz się jakbyś Teorię Newtona obalił.


Po pierwszą - nie jedną "niedokładność", bo wskazałem Ci ich w tamtym czasie kilka, po drugie - nie niedokładność, a idiotyzm, bo żeby uwierzyć w możliwość zaistnienia takiego dokumentu w tamtym czasie, trzeba nie mieć kompletnie pojęcia o historii stosunków między rządem USA a Indianami, po trzecie wreszcie - sposób "argumentacji" stosowany przez Ciebie dla obrony tej bzdury był żałosny (stawianie jednozdaniowej notki na stronie hobbystycznej ponad faktycznie istniejącymi ustawami - serio?) i ujawnił, że w pogoni za realizacją apologetycznego celu prawdę i metody dochodzenia do niej masz za nic, co jest dość zabawne w kontekście tego, jak często zarzucasz innym, że nie potrafią korzystać ze źródeł, "nie znają podstaw epistemologii" i tak dalej.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr lis 15, 2017 5:25
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Ależ oczywiście ;)
[ciach... z czołgiem to na poligon. M.]

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr lis 15, 2017 8:36
Zobacz profil WWW
Post Re: Ciekawe wypowiedzi z forum
ErgoProxy napisał(a):
sameone1 napisał(a):
Prykladem jest Korea Polnocna, ktora watpie by miala jakiekolwiek nawet najmmniejsze zamiary podbojow czy tp. dzialan. Oni po prostu nie chca dawac sie zastraszac i zyc tak jak zyja dlatego staraja sie miec bron rowna broni przeciwnika, by przeciwnik nie cul sie bezkarny gdy najda go imperialistyczne zamiary.

Ludzie, słuchajcie, słuchajcie! Tego jeszcze nie było! Byly trolle ruskie, były trolle pisowskie, ale nie było jeszcze trolla północnokoreańskiego! Noż ku-dwa, autentyczny ideowy komunista, fascynat dżucze nam się trafił!


To co napisalem to sa obiektywne fakty, natomiast takowe zwykle wyzwalaja u czytajacych ich prawdziwe fobie, i faktyczne charaktery.
Niektore szokujace obiektywne informacje dzialaja jak alkochol pod wplywem ktoorego ukazuja sie prawdziwe charaktery.
Jedni maja jakies zlosci do czegokolwiek i po spozyciu odpowiedniej dawki alkocholu ujawniiaja sie ich wszelkie zlosci ktore chowali w ukryciu.
To samo jest z innymmi uczuciami ktore pod wplywem alkocholu wychodza na jaw, kiedy delikkwent traci kontrole nad ukrywaniem emocji i prawdziwych demonow wewnetrznych.

Tak poza dyskusja, to warto by zapytac czy jakiekolwiek panstwo ma jakiekolwiek prawa ingerowac w sprawy wewnetrzne innego panstwa?
Do tej pory to co widac, to tyran utrzymuje wladze, ale inny tyran glodzi ludnosc tego tyrana.
Jesli twoj sasiad bije zone i glodzi dzieci, to jak mu ograniczysz dostep do zywnosci to na pewno nie zaglodzisz sasiada, tylko przyczynisz sie do wiekszego glodu jego dzieci. Takie wlasnie efekty maja wszelkie restrykcje i blokady handlu z NK.


N lis 19, 2017 21:49

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Ciekawe wypowiedzi z forum
sameone1 napisał(a):
ErgoProxy napisał(a):
sameone1 napisał(a):
Prykladem jest Korea Polnocna, ktora watpie by miala jakiekolwiek nawet najmmniejsze zamiary podbojow czy tp. dzialan. Oni po prostu nie chca dawac sie zastraszac i zyc tak jak zyja dlatego staraja sie miec bron rowna broni przeciwnika, by przeciwnik nie cul sie bezkarny gdy najda go imperialistyczne zamiary.

Ludzie, słuchajcie, słuchajcie! Tego jeszcze nie było! Byly trolle ruskie, były trolle pisowskie, ale nie było jeszcze trolla północnokoreańskiego! Noż ku-dwa, autentyczny ideowy komunista, fascynat dżucze nam się trafił!


To co napisalem to sa obiektywne fakty, natomiast takowe zwykle wyzwalaja u czytajacych ich prawdziwe fobie, i faktyczne charaktery.
Niektore szokujace obiektywne informacje dzialaja jak alkochol pod wplywem ktoorego ukazuja sie prawdziwe charaktery.
Jedni maja jakies zlosci do czegokolwiek i po spozyciu odpowiedniej dawki alkocholu ujawniiaja sie ich wszelkie zlosci ktore chowali w ukryciu.
To samo jest z innymmi uczuciami ktore pod wplywem alkocholu wychodza na jaw, kiedy delikkwent traci kontrole nad ukrywaniem emocji i prawdziwych demonow wewnetrznych.

Tak poza dyskusja, to warto by zapytac czy jakiekolwiek panstwo ma jakiekolwiek prawa ingerowac w sprawy wewnetrzne innego panstwa?
Do tej pory to co widac, to tyran utrzymuje wladze, ale inny tyran glodzi ludnosc tego tyrana.
Jesli twoj sasiad bije zone i glodzi dzieci, to jak mu ograniczysz dostep do zywnosci to na pewno nie zaglodzisz sasiada, tylko przyczynisz sie do wiekszego glodu jego dzieci. Takie wlasnie efekty maja wszelkie restrykcje i blokady handlu z NK.


Gdyby Korei Północnej udało się zdobyć kontrolę nad rakietami balistycznymi dalekiego zasięgu z ładunkiem nuklearnym to nie jestem pewien czy można potraktować przywódcę tego kraju jako wystarczająco zrównoważonego aby prowadzić z nim dyskusję.
Wyobraź sobie sytuację w której Państwo Islamskie przejmuje broń nuklearną. Co w takiej sytuacji należałoby zrobić? Czy wyprzedzający atak atomowy na siedzibę islamistó nie byłby jedynym sposobem zlikwidowania zagrożenia?


Pn lis 20, 2017 17:32
Zobacz profil
Post Re: Ciekawe wypowiedzi z forum
Wtedy tten wyprzedzajacy rzekomy atak sam staje sie zagrozeniem i nawet bardziej realnym niz ten przypuszczalny.
Kij ma zawsze dwa konce, a poza tym to nie o tym temat, wiec nie kontynujmy off topu.


Pn lis 20, 2017 18:01
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Ciekawe wypowiedzi z forum
sameone1 napisał(a):
ErgoProxy napisał(a):
sameone1 napisał(a):
Prykladem jest Korea Polnocna, ktora watpie by miala jakiekolwiek nawet najmmniejsze zamiary podbojow czy tp. dzialan. Oni po prostu nie chca dawac sie zastraszac i zyc tak jak zyja dlatego staraja sie miec bron rowna broni przeciwnika, by przeciwnik nie cul sie bezkarny gdy najda go imperialistyczne zamiary.

Ludzie, słuchajcie, słuchajcie! Tego jeszcze nie było! Byly trolle ruskie, były trolle pisowskie, ale nie było jeszcze trolla północnokoreańskiego! Noż ku-dwa, autentyczny ideowy komunista, fascynat dżucze nam się trafił!


To co napisalem to sa obiektywne fakty, natomiast takowe zwykle wyzwalaja u czytajacych ich prawdziwe fobie, i faktyczne charaktery.

Czytanie totalnych absurdów często powoduje irytację u rozmówców.

Na tej zasadzie działa trolling.

Albo więc zwyczajnie trollujesz, albo wymądrzasz się na tematy, o których nie masz bladego pojęcia. Tak, czy inaczej, na jedno wychodzi.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn lis 20, 2017 19:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 337, 338, 339, 340, 341, 342, 343 ... 492  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL