Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 16:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 364, 365, 366, 367, 368, 369, 370 ... 492  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Małgosiaa napisał(a):
@Iago
Proszę wyjść z piaskownicy i zaprzestać awantur o zabawki.


Jeżeli nie zauważyłaś to w oparciu o Twoje własne wypowiedzi wykazałem iż napisałaś nieprawdę w następującej wypowiedzi:

Małgosiaa napisał(a):
To, że stara sprawa i jedyna tego typu z moim udziałem, to po drugie.


A teraz, zamiast przyznać się do błędu i przeprosić za wprowadzenie użytkownika w błąd, jak zwykle okazujesz elementarny brak odpowiedzialności za własne słowa. No ale wystawiasz tym po prostu, po raz kolejny już, piękne świadectwo swego zachowania. ;)

P.S. Powtarzanie jak mantrę tekstu o tym, iż inny użytkownik się "awanturuje" merytorycznie punktując Twoje wypowiedzi, w żaden sposób nie wpłynie na fakt prawdziwości jego weryfikowalnych oskarżeń. ;) Warto byś sobie z tego zdała sprawę, jeżeli jeszcze tego nie wiesz – nie wszystko da się bezładnie zakrzyczeć. ;)


So kwi 07, 2018 17:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 29, 2018 20:03
Posty: 156
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
chwat napisał(a):
Nie. To jedna z możliwych wersji przebiegu zdarzeń, których Chronos de facto nie zna. Mimo tej niewiedzy orzeka, że "nieupublicznienie wiadomości oznacza ukrywanie własnej winy". I nie wnikam w tym momencie w spór między dwoma userami i nie oceniam kwestii faktycznego czy rzekomego zawinienia tej czy innej strony sporu, ale mówię o bezkrytycznym orzekaniu pobudek jednej ze stron, przez osobę z zewnątrz nie posiadającą wglądu w sprawę.


Podaj cytat w którym orzekam ""nieupublicznienie wiadomości oznacza ukrywanie własnej winy".
Jeśli takowego nie przedstawisz uznam to za oszczerstwo i sprawa ląduje u moderatora.

Cytuj:
Orzekanie "nieupublicznienie wiadomości oznacza ukrywanie własnej winy", jest właśnie chamstwem. Powody do nieupubliczniania prywatnych wiadomości mogą być bardzo różne, od istotnych po nieistotne. Osobę podejrzaną w przypadku braku reakcji obronnej z jej strony, nie uznaje się automatycznie za winną podejrzeń. Obowiązuje domniemanie niewinności, natomiast publiczne wygłaszanie "ona ma coś do ukrycia" jest właśnie chamstwem.


Podaj cytat w którym orzekam ""nieupublicznienie wiadomości oznacza ukrywanie własnej winy".
Jeśli takowego nie przedstawisz uznam to za oszczerstwo i sprawa ląduje u moderatora.


Cytuj:
Ile razy trzeba się odnosić, żeby Chronos zrozumiał co robi?
Jeśli Chronos głosi nieistniejące zasady mówiące rzekomo, że nieopublikowanie wiadomości równa się temu, że ktoś ma coś do ukrycia, to zgodnie z postulowaną przez siebie zasadą, powinien odnieść ją Chronos do siebie: jeśli Chronos nie opublikuje swoich prywatnych wiadomości, to oznacza, że ma coś do ukrycia.
Na to odpowiada Chronos "brednie".
Skoro ktoś wypisuje takie zasady, a potem o tym co napisał mówi, że są to brednie, to wniosek nasuwa się taki, że nie umie przeczytać tego, co sam napisał, jest więc analfabetą.
No chyba, że jest inny powód do komentowania własnych zasad, które się opisywało mianem "brednie". Być może jest to trolling.


Powtarzam:bredzisz: Nigdzie nie napisałem, że panuje zasada: "nieopublikowanie wiadomości równa się temu, że ktoś ma coś do ukrycia". Opisuję konkretną sytuację, w której nastąpiły dwa znamienne wydarzenia: Raz: Osoba podała wiadomość publicznie o oszczerstwie, Dwa: brak reakcji moderatora. Czy to znaczy, że należy tego typu sprawę puścić płazem?

Proces postępowanie w tym przypadku jest wielce niejasny - nastąpiło podanie wiadomości o oszczerstwie i tyle. Żadnej reakcji moderatora. Czy tak to tutaj wygląda?
Czy moderatorowi zajmuje 5 minut wyłapanie żartu antyreligijnego a kilka dni na rozprawienie się z sprawą oszczerstwa? Jak długo należy czekać na reakcję moderatorów - pół roku?
Co do zasady niewinności - jeśli już się chwat bawi w zasady prawne to niech wie, że są wyjątki od tej zasady - w sytuacji gdy zachodzi duże prawdopodobieństwo popełnienia czynu.
Więc - po raz kolejny - przestań bredzić.


So kwi 07, 2018 17:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Chronos napisał(a):
Podaj cytat w którym orzekam ""nieupublicznienie wiadomości oznacza ukrywanie własnej winy".
Jeśli takowego nie przedstawisz uznam to za oszczerstwo i sprawa ląduje u moderatora.

Ależ nie mam nic przeciwko temu, żebyś sobie w swojej niewiedzy wszystko co powiem uznawał za oszczerstwo i każde moje słowo przedstawiał moderacji. Nie krępuj się :)
W końcu uznanie przez Chronosa czegoś tam za oszczerstwo, ani trochę nie oznacza, że to coś oszczerstwem jest. Gdyby Chronos zapomniał co wygadywał, to mu przypomnę:
Chronos napisał(a):
Wystarczy zapytać Mrs Hadley czy zgadza się na jej upublicznienie. Jeśli się nie zgodzi to znaczy, że ma coś do ukrycia

Więc poinformuję Chronosa, że niewyrażenie przez Mrs Hadley zgody na upublicznienie, bynajniej nie znaczy, że ma ona coś do ukrycia. Niewyrażenie zgody może mieć również inne powody, np. zwyczaj odpowiadania "nie" na każdą prośbę, jaką się do niej kieruje, albo niechęć do wysłuchiwania wszystkich próśb do niej kierowanych, albo brak czasu odpowiadania na prośby z powodu oglądania ulubionego serialu w telewizji, albo brak humoru odpowiadania na prośby z powodu muchy siedzącej na jej nosie, czy inne ważne powody.
Bynajmniej jednak brak odpowiedzi na prośbę nie oznacza, że ma coś do ukrycia. A jeśli ktoś publicznie taką zależność pod czyimś adresem przedstawia, jak przedstawił to Chronos, to jest to z jego strony zwyczajnym chamstwem, który moim zdaniem powinien mieć konsekwencje.

Cytuj:
Nigdzie nie napisałem, że panuje zasada: "nieopublikowanie wiadomości równa się temu, że ktoś ma coś do ukrycia".
Tym gorzej dla Chronosa, że domaga się zastosowania pod czyimś adresem postępowania, którego nie uważa za ogólną zasadę, bo takie postępowanie jest w tym momencie niesprawiedliwe. W tym momencie staje się jasne, że powody domagania się przez Chronosa pewnych działań, są natury prywatnej. Prawdopodobnie chodzi o to, że Mrs Hadley w sąsiednim wątku utarła mu trochę nosa, no to Chronos dorabia jej rogi gdzie i jak się da. Np fabrykuje na tę potrzebę nowe zasady, że nieupublicznienie prywatnych wiadomości oznacza, że ktoś ma coś do ukrycia.

Cytuj:
Opisuję konkretną sytuację, w której nastąpiły dwa znamienne wydarzenia: Raz: Osoba podała wiadomość publicznie o oszczerstwie, Dwa: brak reakcji moderatora. Czy to znaczy, że należy tego typu sprawę puścić płazem?
Ależ skąd, tego puścić płazem Chronos nie może. W związku z tym, niech Chronos na potrzeby tej niemożności puszczania płazem, fabrykuje nieistniejące zasady, bo przecież cel Chronosa uświęca środki.

Cytuj:
Proces postępowanie w tym przypadku jest wielce niejasny - nastąpiło podanie wiadomości o oszczerstwie i tyle. Żadnej reakcji moderatora.
Trudno się dziwić moderacji wyznawaniu zasady braku ingerencji w prywatne wiadomości, bo prywatne wiadomości to nie sfera publicznych komentarzy.

Cytuj:
Co do zasady niewinności - jeśli już się chwat bawi w zasady prawne to niech wie, że są wyjątki od tej zasady - w sytuacji gdy zachodzi duże prawdopodobieństwo popełnienia czynu.
Więc - po raz kolejny - przestań bredzić.
No, niechże Chronos poda jeden taki wyjątek, gdzie z powodu dużego prawdopodobieństwa popełnienia czynu, gawiedź w majestacie prawa uznała podejrzanego za winnego.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So kwi 07, 2018 19:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 29, 2018 20:03
Posty: 156
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
chwat napisał(a):
No, niechże Chronos poda jeden taki wyjątek, gdzie z powodu dużego prawdopodobieństwa popełnienia czynu, gawiedź w majestacie prawa uznała podejrzanego za winnego.


Pomijam powyższe "wypociny" chwata z racji tego, że powtarza w się w kółko niczym katarynka.
Odniosę się tylko do tego fragmentu. Po pierwsze - nie jesteśmy w sądzie a i moderacja nie jest sądem. Jakie ma ona zasady w tej kwestii nie wiem i pewnie sama "moderacja" nie wie.
Po drugie - nie mam ochoty podawać wyjątków dla kogoś takiego jak chwat - wystarczy, że zasada taka w polskim prawie obowiązuje.
http://www.rp.pl/artykul/981308-Tomczak ... nosci.html


So kwi 07, 2018 21:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Chronos napisał(a):
chwat napisał(a):
No, niechże Chronos poda jeden taki wyjątek, gdzie z powodu dużego prawdopodobieństwa popełnienia czynu, gawiedź w majestacie prawa uznała podejrzanego za winnego.

Pomijam powyższe "wypociny" chwata z racji tego, że powtarza w się w kółko niczym katarynka
Dlaczego miałbym przestać komentować czyjeś bezczelne zachowanie w stosunku do innej osoby?

Cytuj:
Odniosę się tylko do tego fragmentu. Po pierwsze - nie jesteśmy w sądzie a i moderacja nie jest sądem. Jakie ma ona zasady w tej kwestii nie wiem i pewnie sama "moderacja" nie wie.
W jakiej "tej kwestii"? Jedyną kwestią o której mówię, jest kwestia oczerniania przez Chronosa jego rozmówców, przez tworzenie fikcyjnych założeń odnośnie ich postępowania: "Jeśli się nie zgodzi to znaczy, że ma coś do ukrycia"

Cytuj:
Po drugie - nie mam ochoty podawać wyjątków dla kogoś takiego jak chwat
Nie nie masz ochoty, tylko nie masz pojęcia o czym mówisz. Trudno więc żebyś był w stanie podać jakiś wyjątek.

Cytuj:
wystarczy, że zasada taka w polskim prawie obowiązuje
Taa, w polskim prawie "obowiązuje wyjątek od zasady niewinności - w sytuacji gdy zachodzi duże prawdopodobieństwo popełnienia czynu." Jeśli prawdopodobieństwo popełnienia czynu jest duże, to podejrzanego w drodze wyjątku, uznaje się za winnego :) Przeczytaj sobie tę swoją linkowaną gazetę, a potem zabieraj głos.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So kwi 07, 2018 21:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=1000608#p1000608
brunero napisał(a):
Czy moderator mógłby się zająć wypowiedziami użytkownika lago pełnymi poniżających sformułowań w stosunkudo różnych osób, z którymi się nie zgadza?


Zieeeeew.
Czyli standardzik – pustosłowie i biadolenie zamiast konkretnych przykładów wypowiedzi rzekomo "pełnych poniżających sformułowań w stosunku różnych osób, z którymi się [Iago] nie zgadza". :)

No ale jak się nie potrafi wejść z Iago w dysputę na poziomie merytorycznym, to trza z bezsilności poszukać kijaszka i spróbować w ten sposób, prawda? :D


N kwi 29, 2018 18:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: Sprawa Alfiego Evansa
Marek_Piotrowski napisał(a):

Po każdym Twoim wpisie przytoczą dziesiatki cytatów z zagranicznej prasy i krajowych "salonowych profesorów" - byle tylko nie doznawać dyskomfortu.

To jeszcze i tak nie jest całkiem beznadziejnie. Konieczność unikania dyskomfortu dowodzi działania sumienia. A póki sumienie działa, choćby szczątkowo- jest nadzieja.

Marek_Piotrowski napisał(a):
A fakt, ze jesteś praktycznie sam, mówi wiele o kondycji tego forum (ktore już dawno - ze względu na skutki swojego istnienia - powinno zmienić nazwę na "niewiara.pl").
Marek Piotrowski

No niezupełnie sam, ale fakt, że forum mocno ateistyczne się zrobiło. Jestem tu od dobrych kilku lat. Na początku nawet zabierałem głos, z czasem tylko czytałem od czasu do czasu. Nie powiem, zdarzały się wartościowe dyskusje, ale w większości to jakieś przepychanki z kilkoma sfrustrowanymi ateistami (Jajko- był taki przed laty, i jemu podobni) Nikomu to do niczego nie potrzebne. Można dyskutować z każdym, kto choć trochę otwarty na Prawdę, ale właściwie po co? Ja wiem, że droga do świętości wiedzie między innymi przez to, że człowiekowi nieobojętne jest zbawienie innych, ale cóż nie jesteśmy doskonali. Wszystkiego człowiek nie ogarnie...
Trochę szkoda, że to forum zeszło na psy. W świecie i w samym Kościele dzieje się teraz tyle, że można by dyskutować w nieskończoność. Nie samymi dyskusjami jednak człowiek żyje, a już niekoniecznie z ludźmi, którzy Pana Boga mają za nic. Bo jaki to przyniesie pożytek? Ani im ani nam.
Kilka dni temu napisałem post do moderatorów zwracający uwagę, na agresywny wobec oponentów język jednego z użytkowników. Myslisz, że była jakaś reakcja? że dostałem odpowiedź, choćby taką, że nie mam racji?
Podsumowując, bo już późna pora, dzięki Marku, że zabierasz tutaj głos w obronie wiary.
serdecznie pozdrawiam
Jan OP
noc spokojną i śmierć szczęśliwą niech da nam Bóg Wszechmogący.Amen

_________________
laudare benedicere praedicare


Pt maja 04, 2018 23:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Iago napisał(a):
Stanowczo zaprzeczam jakoby powyższe było "świadomym poniżeniem" z mojej strony – jeżeli tak zostało z jakiegoś powodu odebrane to przepraszam, ponieważ nie było to moją intencją.

Żartowniś. Jak cytuje dokumenty sądowe i inne, kreuje się na erudytę. Jak obraża, udaje takiego, który nie wie co robi, nie panuje nad własnym językiem, że to niby intencje miał dobre, ale mu nie wyszło.
Oczywiście przeprosiny przyjęte, choć na kilometr widać, że nieszczere. Biedny człowiek, opętany nienawiścią i pogardą do bliźnich.

_________________
laudare benedicere praedicare


So maja 05, 2018 22:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
brunero napisał(a):
Oczywiście przeprosiny przyjęte,


Cieszy mnie to niezmiernie. :)

To teraz ja proszę o przeprosiny za następujące oszczerstwa wypowiedziane pod moim adresem przez brunero:

brunero napisał(a):
Biedny człowiek, opętany nienawiścią i pogardą do bliźnich.


So maja 05, 2018 22:43
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Iago, a może byś się w końcu domyślił że nikt Cię tu nie lubi. I najlepiej by było jakbyś sobie poszedł? Bo irytujesz LOL


N maja 06, 2018 0:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Zapytam całkowicie poważnie i bez jakiejkolwiek złośliwości – jesteś osobą niepełnosprawną intelektualnie? Pytam ponieważ nie śledzę specjalnie tego co wypisujesz na forum, a nie chce zostać posądzony o zbyt ostry ton wypowiedzi względem osób cierpiących na jakiegoś rodzaju zaburzenie rozwojowe. Nie ma w tym żadnego wstydu – ja sam mam dysmózgie (czytaj dysleksję) w wyniku czego robię często rażące błędy przy pisaniu, a chociażby Ergo otwarcie pisze, iż cierpi na schizofrenię paranoidalną. Jeżeli Ty cierpisz na coś co powoduje pisanie bez żenady tego typu wiadomości, to proszę podziel się tym, abyśmy mogli adekwatnie dostosować swoje reakcje.


N maja 06, 2018 1:11
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Nie moja wina że sam tego nie potrafisz wykminić i trzeba ci pomagać. Toż to ewidentnie widać. A czy to przyjmujesz do wiadomości czy nie to już twoja sprawa


N maja 06, 2018 1:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Quinque napisał(a):
Toż to ewidentnie widać.


Rozumiem i serdecznie współczuje. Nie jestem jednak lekarzem psychiatrą i nie potrafię w lot zidentyfikować konkretnego zaburzenia – czy byłbyś więc na tyle uprzejmy by określić na co dokładnie cierpisz?


N maja 06, 2018 1:42
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Prawda w oczy zakolała? I dobrze. Zachowujesz się jak cham to nie dziw się że ludzie traktują Cię jak chama


N maja 06, 2018 1:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Czy to jakaś sugestia względem natury owego zaburzenia – tj. napastliwe wypowiedzi pisane całkowicie od rzeczy? Bardzo mi przykro, jednakże, jak mówiłem, nie jestem lekarzem psychiatrą i nie potrafię tego do żadnego zaburzenia przyporządkować. Odmawiam zatem jakichkolwiek prób zgadywania i proszę o odpowiedź wprost.


N maja 06, 2018 1:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 364, 365, 366, 367, 368, 369, 370 ... 492  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL