Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 13:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 320, 321, 322, 323, 324, 325, 326 ... 492  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
zefciu napisał(a):
Po pierwsze, nie czytelnik, tylko ZG63, a po drugie - nie wiem jaka jest tutaj trudność. Użytkownik ten co i rusz twierdzi, że ktoś w Biblii w momencie pisania jego postów coś pisze. Więc to ja mam prawo wyrażać niezrozumienie, gdyż nie wiem kto pisze, skąd mam wiedzieć, co pisze i co dla dyskusji wynika z faktu że pisze. Niestety ZG63 uparcie ignoruje te moje pytania.

Moje niedopatrzenie co do autora, a to z tego względu, że naczelnym kreacjonistą w tym wątku jest czytelnikBiblii. Co do reszty, to chyba przeceniła Cię, bo ZG63 pisząc, że "pisze w Biblii" miał na mysli " w Biblii jest napisane". W tym kontekście zrozumiałam Twoją wypowiedź, a to już jest ortografia, co zauważył Soul33.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lip 24, 2017 21:00
Zobacz profil
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Małgosiaa napisał(a):
Co do reszty, to chyba przeceniła Cię, bo ZG63 pisząc, że "pisze w Biblii" miał na mysli " w Biblii jest napisane".
Sugerujesz, że ZG63 jest takim deblem, że nie odróżnia strony czynnej od biernej i chociaż zajmuje się tak ważnymi sprawami jak teologia katolicka i biologia, to przerasta go zagadka rzędu "To było tak, bociana kopał szpak..."? Jakbym był modem, to bym Ci za taką insynuację osta wlepił.


Wt lip 25, 2017 7:16
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Hmm. w takim razie całe szczęście, że nie jesteś modem. Mogę spać spokojnie :D.

A poważnie, to nie mam pojęcia w jaki sposób odczytałeś, że nazwałam ZG debilem lub nawet zasugerowałam to. W przeciwieństwie do Ciebie nigdy nie używam takich "tytułów" i tylko raz czy dwa zdarzyło mi się nazwać kogoś głupim, czy głupszym niż ustawa przewiduje. Zwykle oceniam postawę, ortografię itp, a nie człowieka.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lip 25, 2017 7:30
Zobacz profil
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Trzeba przyznać, że jeśli ktoś w prostym komunikacie językowym nie potrafi odróżnić sprawcy czynności i tejże czynności odbiorcy, to jest przynajmniej w sferze językowej całkowicie dysfunkcyjny i niemożliwe jest, by zrozumiał jakąkolwiek treść, lub wygłosił jakąkolwiek treść zrozumiałą.


Wt lip 25, 2017 7:36
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Nie do końca prawda, jeśli chodzi o język pisany (nawet mówiony) i umiejętności rozumienia. Ba, nawet czytający błędne sformułowania rozumie treść, jeśli chce. Chyba, że sam ma problemy z rozumieniem. Mieszkając tam, gdzie mieszkasz, powinieneś to wiedzieć, gdyż to w tym rejonie mówi się np.: ona się ożeniła, a nie wyszła za mąż, ona mnie popchła, zamkła drzwi, itp.
A już problemem ogólnopolskim jest odmiana rzeczowników przez przypadki: kim? czym? zwierzętą :D. Bynajmniej nie oznacza to debilizmu.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lip 25, 2017 7:44
Zobacz profil
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Cytuj:
Mieszkając tam, gdzie mieszkasz, powinieneś to wiedzieć, gdyż to w tym rejonie mówi się np.: ona się ożeniła, a nie wyszła za mąż, ona mnie popchła, zamkła drzwi, itp.
No ale nie mówi się przecież "ja ją popchłem" (gdy to ona pchała), albo "drzwi ją zamkły". Czym innym jest regionalna, czy nawet niepoprawna odmiana, a czym innym zmiana sensu zdania poprzez zamianę podmiotu z dopełnieniem.


Wt lip 25, 2017 8:04
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Ale, że coś pisze w książce jest stosowane nagminnie, nawet przez nauczycieli.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lip 25, 2017 8:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Błąd logiczny dalej leci. Jeżeli zefciu usłyszy skargi dziecka, że "Jasio się bije", też pewnie myśli jako pierwsze o samookaleczaniu.

PS:

https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Gazet ... ;4195.html

Dopuszczalne (choć niezbyt poprawne) będzie więc "Biblia pisze"; niepoprawne, choć używane potocznie, jest "W Biblii pisze". A ja dodam alternatywne "W Biblii stoi", niezbyt eleganckie, ale krótsze od ultra-poprawnego "W Biblii jest napisane".

PPS: Offtop do wycięcia.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt lip 25, 2017 8:32
Zobacz profil
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
bert04 napisał(a):
Jeżeli zefciu usłyszy skargi dziecka, że "Jasio się bije", też pewnie myśli jako pierwsze o samookaleczaniu.
Nie. Słówko "się" ma wiele znaczeń. M. in. nadaje czasownikom znaczenie wzajemności.


Wt lip 25, 2017 8:39
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
zefciu ma zawsze rację, a nawet jeśli nie ma racji to ma rację :)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lip 25, 2017 8:55
Zobacz profil
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Małgosiaa napisał(a):
zefciu ma zawsze rację, a nawet jeśli nie ma racji to ma rację :)
zefciu często nie ma racji i potrafi przyznać, gdy mu to wytkną. Tutaj jednak nie widzę argumentów za tym, że nie mam racji, mimo że dwie osoby są przekonane, że nie mam.


Wt lip 25, 2017 8:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
zefciu napisał(a):
Nie. Słówko "się" ma wiele znaczeń. M. in. nadaje czasownikom znaczenie wzajemności.


W liczbie mnogiej, "chłopaki się biją", owszem. Ale nie w przykładzie podanym przeze mnie. Zdanie "Jasiu się bije" przez zefcia powinno być rozumiane jak kluczowa scena z Fight Club odnośnie głównego bohatera i jego "najlepszego przyjaciela".

zefciu napisał(a):
Tutaj jednak nie widzę argumentów za tym, że nie mam racji, mimo że dwie osoby są przekonane, że nie mam.


Te dwie osoby znają już trochę Twój styl.

TUTAJ jeszcze nie miałeś problemów ze zrozumieniem.

TUTAJ zacząłeś brać "literalnie".


PS: Offtop do wycięcia nadal.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt lip 25, 2017 9:14
Zobacz profil
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
bert04 napisał(a):
TUTAJ jeszcze nie miałeś problemów ze zrozumieniem.

TUTAJ zacząłeś brać "literalnie".
Dobra, masz mnie. Rzeczywiście poddałem się pokusie uznania ZG63 za barbarzyńcę, który używa "pisze" zamiast "jest napisane". Czy nim jest? Niech sam się wypowie.


Wt lip 25, 2017 9:17
Post Przegląd prasy i Aktualności
Marek_Piotrowski napisał(a):
No ale cóż - jeśli wczytujesz się w artykuły kogoś tak "wiarygodnego" jak Rozenek, przedrukowanie z "Nie" do (coraz bardziej się do "Nie" upodabniającej) Wirtualnej Polski, to i nie dziwne, że przejmujesz ich zwyczaje.

I proszę nie przekręcać tego co powiedziałem - nie zachęcałem Cię do czyszczenia butów Macierewiczowi. Na razie to uważam, że póki plujesz, nie jesteś godna Mu tych butów czyścić, Małgosiu... :(

No coz, lista osob, ktorym Marek nie jest godny butow czyscic jest znacznie dluzsza. Zaczyna sie od Walesy i Frasyniuka, ale jest na niej takze Malgosia i Alus.
Jeszcze duzo czasu minie, az dorosniesz do tego zaszczytu.


Wt sie 01, 2017 18:09
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
No coz, lista osob, ktorym Marek nie jest godny butow czyscic jest znacznie dluzsza. Zaczyna sie od Walesy i Frasyniuka, ale jest na niej takze Malgosia i Alus.
Jeszcze duzo czasu minie, az dorosniesz do tego zaszczytu.
Kael,
poprzednio Marek napisał o mnie, że nie jestem godna czyścić butów.
Nie o Alus, a że mamy podobne poglądy, Alus odniosła to także do siebie.
----------------------------------------------------------------------------------
@Marek Piotrowski
Twój komentarz mojego maila jest poniżej dna.
Marek_Piotrowski napisał(a):
...jakoś nie starczyło Ci uczciwości, by dodać, że podobne monety jako podziękowanie osobom które pracowały w MON są stałą praktyką nie tylko dla ministrów i wiceministrów, ale i wojskowych. I bynajmniej nie jest to zwyczaj rozpoczęty za czasów PiS...

Dlaczego dopuszczasz się oszczerstw wobec mnie? Poczytaj regulamin forum, a tam stoi jak byk, że nie cytuje się całych artykułów. Podałam link, a tam stoi jak byk, to o czym piszesz. Mała różnica: nikt wcześniej nie wybijał medali rzecznikom prasowym MON. Czym Misiewicz się zasłużył? Tym, że skompromitował nie raz ministerstwo? W przeciwnym wypadku nie byłby odwołany na wyraźny rozkaz Kaczyńskiego, ale za dużo nagrzebał.
Marek_Piotrowski napisał(a):
No ale cóż - jeśli wczytujesz się w artykuły kogoś tak "wiarygodnego" jak Rozenek, przedrukowanie z "Nie" do (coraz bardziej się do "Nie" upodabniającej) Wirtualnej Polski, to i nie dziwne, że przejmujesz ich zwyczaje.

Jakoś ministerstwo nie zaprzeczyło, co też stoi w artykule, więc nie sugeruj, że to zmyślona informacja.
Podziwiam Cię, że tak inteligentny gość jak Ty, broni najdurniejsze pomysły rządu nie zważając na utratę swojego autorytetu. Płacą Ci za to? (to ostatnie pytanie, to odgrywka za Twoje oszczerstwo).
Marek_Piotrowski napisał(a):
I proszę nie przekręcać tego co powiedziałem - nie zachęcałem Cię do czyszczenia butów Macierewiczowi. Na razie to uważam, że póki plujesz, nie jesteś godna Mu tych butów czyścić, Małgosiu...

Niczego nie przekręcałam. Nie odniosłam się do Twojej wypowiedzi, a do swojej odpowiedzi na Twoje słowa. Napisałam wówczas, że nie upadłam tak nisko, aby czuć się zaszczyconą móc czyścić buty Macierewiczowi, więc dla mnie Twoje stwierdzenie nie umniejszało poczucia mojej wartości. T

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt sie 01, 2017 18:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 320, 321, 322, 323, 324, 325, 326 ... 492  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL